Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Cmentarz Św.Rocha u mnie w mieście , takie jedno pytanko , czy te zdjęcie jest krzywe , bo mam 2 "zawodowców" znajomych po jednym kursie foto  i twierdzą  że jest krzywe , bo groby i kapliczki w tle są nierówne i że oni tło proste zrobią , dodam ze teren to  duże górki i wzniesienia jak widać na zdjęciu w tle  , czyli jak mam prostować teren buldożerem :) .

P5010047_DxO.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo mocny, równy pion czarnego pomnika na pierwszym planie,który bardzo dobrze osadza to zdjęcie i umacnia kadr.

Doszukiwanie się w tak rozmytym tle krzywizn jest zwykłym czepialstwem, bo jeśli nawet są to nie wpływają na odbiór pierwszego planu.

Jeśli miałbym się "doczepić" do czegoś w tle to do rozmytego drzewa. To czarne, które "wyrasta" z pastorału i trochę ściąga wzrok.

Laska-pastorał jest mocnym atrybutem tego kadru ponieważ jest przeciwwagą skosów do pionów co ładnie dynamizuje ten statyczny kadr.

Dlatego traktuję ją jako nie mniej ważną niż postać. A to, że z głowy nie powinny wyrastać żadne przeszkadzajki tła jest dla nas oczywiste.

Zwieńczenie laski traktuję jako drugą głowę na tym zdjęciu. Stąd taki, a nie inny jest mój odbiór.

 

To tak trochę na siłę pisane, a do reszty tła nie mam zastrzeżeń.

 

"Leon-zawodowiec"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa fachowa ocena, dziękuję :) . W sumie tłumaczyłem im że drzewo jest proste , więc jak zdjęcie może być krzywe , ale nie dociera jednak do nich , wiedzą swoję i koniec , znajomy stwierdził że on nawet na ustawionym  F.22 w obiektywie zrobi wszystko prosto , wtedy zakończyłem z nim dyskusję :).

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zagęszczeniu "elementów" jakie występują na cmentarzach bardzo sprawnie wyłuskałeś ten kadr.

Powiedz Kolegom, że zdjęcie proste nie warunkuje tego, że automatycznie jest Dobre.

O tym czy zdjęcie jest dobre czy nie decyduje Całość.

 

Pozdrówki !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert73 napisał:

Cmentarz Św.Rocha u mnie w mieście , takie jedno pytanko , czy te zdjęcie jest krzywe , bo mam 2 "zawodowców" znajomych po jednym kursie foto  i twierdzą  że jest krzywe , bo groby i kapliczki w tle są nierówne i że oni tło proste zrobią , dodam ze teren to  duże górki i wzniesienia jak widać na zdjęciu w tle  , czyli jak mam prostować teren buldożerem :) .

P5010047_DxO.jpg

Powiedz im by poszli do okulisty bo muszą mieć astygmatyzm :). Piękne zdjęcie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert73 napisał:

takie jedno pytanko , czy te zdjęcie jest krzywe

 

Na tyle, na ile zdjęć w życiu zrobiłem (nie, że miliony, ale trochę ich było), prostuję praktycznie wszystkie moje zdjęcia. Po pierwsze, zrobienie z ręki zdjęcia prostego jest trudne, po za tym ja jestem wyczulony na takie krzywizny. Problem w tym, że wbrew pozorom często na zdjęciach jest wiele pionów, a każdy idzie w swoją stronę i wtedy równanie do dowolnego z nich skończy się źle.

 

 

 

telefonem

20170422_124459-2.jpg

Edytowane przez Jackzor
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie , musiałem wybrać albo takie ujęcie albo żadne jakbym trzymał się tych "pionów" , bo gdzie bym nie stanął to byłoby podobnie z racji ukształtowania terenu na cmentarzu ,fotka była delikatnie prostowana :). Kolega stwierdził że się nie znacie i tyle , no cóż ma kurs wie najlepiej i niech tak zostanie :) , pozdrowienia .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj czy z kursu coś po za długopisem wyniósł. Jest grupa ludzi (niestety dość duża) która jak dają wybór dyplom albo wiedza wybiera dyplom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam jego zdjęć albo mi się podobają albo nie , poznał kilka osób na kursie co trochę w tym siedzą to mu pomagają i go szkolą ( w sumie to same sesje modelek w studio albo terenie ) i no sodówa walnęła  , ale on taki ma charakter że jak ktoś nie ma kursu lub dobrego sprzętu ( ma wiele lepszy ode mnie, ale to nie aparat foty robi ) to dobrego zdjęcia raczej nie zrobi , to trudny przypadek :).

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nawracaj człowieka, szkoda nerwów :)

Zaś co do sprzętu to nieodżałowany nestor polskiej fotografii , śp.Edward Hartwig zawsze mówił, że to iż sprzęt jest coraz lepszy , coraz bardziej utrudnia mu robienie dobrych zdjęć.

Mniemam jednak, że na kursach jak ten o którym wspominasz, raczej nie pada nazwisko Pana Edwarda.

Spuśćmy więc kurtynę milczenia ...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym aparatem można genialne zdjęcie zrobić. I najważniejsze by tobie się podobało, chyba że robisz zarobkowo. Jeśli amatorsko, to ty masz być zadowolony i na wszelkie uwagi "fachowców" z najnowszym sprzętem. Ja tam wiem że nie umiem robić zdjęć ludzi i nie robię. Niestety potrafię wyciągnąć z człowieka to co najgorsze na zdjęciu i lata temu przestałem robić zdjęcia ludzi. wolę przyrodę ożywioną i nieożywioną 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu, to Wacław Wantuch zrobił genialne zdjęcie małpką 3mpix. ;) I nawet banery na wiele metrów z tego drukował. 

 

dz03NTA=_src_247-zdjecia_aktu_waclaw_wan

 

https://www.szerokikadr.pl/poradnik/jak-zrobilem-to-zdjecie-waclaw-wantuch-czyli-ciasne-ale-wlasne

 

A na czepialskich kolegów jest jeden prosty sposób: krótkie "s*******aj".

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmentarz w Wasilkowie koło Białegostoku , z połowy XIX w , zabytkowy obiekt warty odwiedzenia z pięknymi posągami , tutaj samotny krzyż w kącie z dala od reszty , potem dowiedziałem się , że tam do lat 50-tych XX wieku chowano osoby które sobie odebrały życie .

P5050083.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lockerek napisał:

2017-05-01 17.59.10.jpg

Fajne ujęcie, gdzie było zrobione? Lajki mi się skończyły  więc + dla ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jaro54 napisał:

Fajne ujęcie, gdzie było zrobione? Lajki mi się skończyły  więc + dla ciebie

Szczyt Giewontu :) W Majówke akurat zdjecie było robione

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności