Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

O, witraż. Kiedyś też raz się zabawiłem, choć przydałby się HDR, gdyż niebo wyżej było jaśniejsze i prześwietliło. Do tego oczywiście odbyła się korekcja perspektywy

Jest na forum jakiś risajzer?

Stained_glass_in_Votivkirche%2C_Vienna.jpg

Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zrobiłem "zdjęcie artystyczne" (akurat) ;]

 

49622022.jpg

 

O, widzę, że @KHRoN dalej się bawi w te swoje hdrowate pano, fajnie :D

 

Czym focisz i czemu usuwasz exify? Wciąż Pentax-man?

 

wciąż pentax, exify usuwam bo tak mi się podoba (chyba że podasz mi powód dla którego powinienem tego nie robić) :)

 

BTW teraz mam już tylko komplet trzech obiektywów manualnych, nie używam już kitowego ;)

 

Też mam coś niedaleko zrobione ;)

 

fajne :)

 

ja wciąż nie dotarłem "na tamtą stronę" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN podoba mi się fota tylko jakoś tak mi w prawo ucieka.

 

w sensie? przez tą czarną pustkę po prawej, czy znów nie wyczaiłem poziomu i jest krzywo czy po prostu przez "niecentralne" ułożenie lamp i ostatniego ciemnej "framugi"?

 

a nie chciałem przycinać z prawej bo proporcje się wtedy nie zgodzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrość też mi zwiała lekko,.. bardziej palce wyłapało niż sam grajek/ i tak, 8st rotacji było w obróbce :)

nie lubię używać iso800 ze względu na szumy, ale przy moim szkle w takich ciemnościach jestem zmuszony, gdyż nie mam statywu sad.gif

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup statyw, chyba najlepsza inwestycja jeśli chodzi o akcesoria, a ostatnio nawet ceny i nowe marki weszły i nie wydają się złe i są dość tanie. Co do iso800- wszystko zależy od matrycy i da się odszumić też ładnie.

 

ps. trzeba było postawić aparat na półce- no czymkolwiek i wtedy spróbować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie oszukujmy się - to zdjęcie jest nieciekawe. Ostrość lata tam gdzie chce, odbicie na wyświetlaczu zabija, kompozycja też taka sobie. Wyobraża ktoś sobie umieszczenie tego w katalogu? Może o tym należy pomyśleć przy fotografowaniu sprzętu - "czy to zdjęcie mogłoby reklamować to urządzenie na całym świecie?"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie oszukujmy się - to zdjęcie jest nieciekawe. Ostrość lata tam gdzie chce, odbicie na wyświetlaczu zabija, kompozycja też taka sobie. Wyobraża ktoś sobie umieszczenie tego w katalogu? Może o tym należy pomyśleć przy fotografowaniu sprzętu - "czy to zdjęcie mogłoby reklamować to urządzenie na całym świecie?"...

Jakbym miał skill, aby moje zdjęcia zamieszczali w Prospektach czy tez Katalogach, to wierz mi, że nie zamieszczałbym ich Tu.

 

// Jednak dziękuję za słowa krytyki, postaram się robić lepsze zdjęcia dzięki Twoim wytycznym.

 

/i coś na szybko.. dziś wieczór .. a zdarza mi się to b.rzadko.. mam ochotę na pstrykanie zdjęć... niefajnych i nieprofesjonalnych... ale zawsze... czasem muszę zdmuchnąć kurz z aparatu :)PICT8014.JPG

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rotate - to półśrodek - raczej korekcję perspektywy.

No i przydałaby się dłuższa ogniskowa - chyba że ściana za plecami :F

 

Dokładnie, korekcja perspektywy jak już (nie stać mnie na szkło tilt-shift ;] ) a nie rotate samo w sobie... choć może i rotate by coś dało, ale przy zdjęciach - które mają dowolne pionowe linie robionych nie w poziomie - problemem jest właśnie perspektywa...

 

przykład gdzie rotate nic nie da bo zawsze coś będzie krzywo:

 

klik

 

Co do ogniskowej... to już było 50mm (ekwiwalent 75mm) a zdjęcie było robione przez kratę więc inaczej się nie dało :3

 

ale przesłona 1.7 zrobiła swoje :3

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności