Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Bardzo piękne. Ja kiedyś na bagnach na Suwalszczyźnie zrobiłem zdjęcie piękne- łoś brodzący w bagnie parującym o wschodzie słońca.

To wrzucasz Bracie, wrzucasz :D

Ja podzieliłem się powyższą historią i zdjęciem, dlatego, że takie foty nie rodzą się na kamieniu i raczej nie są kwestią przypadku.

Owszem, czasami można przypadkiem trafić "w punkt", ale to są rzadkie przypadki.

 

Ale musisz przyznać, że swoje trzeba napstrykać zanim zacznie się robić świadomą fotografię. Też kiedyś robiłem setki "fotek", z których tylko kilka mogłem nazwać fotografią. Z czasem nauczyłem się naciskać spust migawki wtedy gdy bylem pewien efektu. Teraz po aparat sięgam bardzo rzadko (cholerna praca i inne obowiązki) ale gdy już mam go w rękach to jestem pewien, że zrobię coś dobrego.

 

Ja uczyłem się fotografii kiedy nie było cyfrowych matryc ;)

Oszczędzało się każdą klatkę filmu ... myśląc o kadrze, warunkach, efektach jakie chce się osiągnąć itp.

 

Teraz adepci mają z tym trudniej, bo mogą sobie pstrykać do woli ;)

Z tym, że już w czasach cyfrówek, kiedy jeszcze mi się chciało, wyszło spod mojej ręki trochę młodych osób którym zawsze powtarzałem mniej więcej tak :

 

to, że nie ma kosztów "pstrykania", jest iluzją - zużywacie migawkę, lustro klapie i drga więc mechanizm jego mocowania cierpli, wyrabiają się mechanizmy AF i ruchome części w body i waszych obiektywach itd.Lepiej więc zróbcie dwa przemyślane zdjęcia ze zwartym, spójnym przekazem i zamierzoną koncepcją niż sto "pstryków.Zarówno waszemu sprzętowi jak i zdjęciom wyjdzie to na dobre.

 

Fotografia pejzażowa wymaga cierpliwości i uporu. po prostu.

Niestety teraz jest coraz mniej cierpliwych ludzi - wszystko chcą mieć od razu, natychmiast, a PieS daje iluzję, że wszystko poprawią w domu przed kompem. Stąd taki zalew "plastikowych" kadrów w necie ;)

 

Owszem, doświadczenie pomaga, bo jeśli pojawiam się w jakimś miejscu plenerowym to widzę czy ma potencjał na dobry kadr czy nie. I o której mniej więcej porze dnia powinienem się w nim pojawić żeby zrobić w miarę dobre zdjęcie.

 

Ja po sprzęt sięgam bardzo rzadko, w tym znaczeniu, że robię tyle zdjęć ile muszę w danym miejscu.Dla bezpieczeństwa robię też duble, bo bywam w miejscach trudno dostępnych dla ludzi i okazja może się już nigdy nie powtórzyć.

 

Zaś na wyjazdach wakacyjnych rodzinka wie, że musi sobie pstrykać smartfonami, bo dla mnie zazwyczaj jest to zupełnie nieodpowiednia pora ;)

Nauczyłem ich jednak wrażliwości na światło, piękno, umiejętności patrzenia kadrami i oszczędnego opowiadania kilkoma zdjęciami.

Edytowane przez paratykus
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jeszcze taki dobry, żeby robić mało zdjęć. Zwłaszcza jeśli chodzi o światło błyskowe, to efekty potrafią być mało przewidywalne.

O ile za każdym razem próbujesz inny setup oświetlenia, wtedy rzeczywiście, niczym artylerzysta musisz wstrzelać się w cel. Jedna klatka do ustawienia głównego, jedna do kontr, jedna do upewnienia się, że wszystko jest jak trzeba, kilka różnych póz i zwykle po dziesiątym naciśnięciu guzika mam co chcę i to zwykle w 3-4 wersjach (chyba że model/modelka robi głupie miny albo mrugnie przypadkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej kategorii i bardziej dokumentalne - zdjęcie z łapy na szybko. Dzisiaj rano znalazłem w akwarium jakieś larwy, a niedługo później przyleciała sprawczyni. Mam pierwszą w Polsce hodowle ważek akwariowych ;)

 

PEfFgK1.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.03.2017 o 18:25, Saiya-jin napisał:

Kolejne:

 

paulina_500px.jpg

 

lubię dziewczątka z takimi zadartymi nochalkami  :D

 

Dnia 9.04.2017 o 17:22, Saiya-jin napisał:

medytacja.jpg

 

"teraz medytuję, więc wypie*dalać!"    :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności