Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Różnica basu między EP-630 a SoundMAGIC MP21


Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Więc chodzi o to, że kolega kupił sobie EP-630 więc postanowiłem je porównać z moimi MP21 i różnica jest ogromna. :blink: EP-630 mają znacznie większy i lepszy bas. Czy w rzeczywistości tak jest, czy może coś z moimi jest coś nie tak? :unsure: Ogólnie to też EP-630 znacznie lepiej izolują i bardzo łatwo je się wkłada, w przeciwieństwie do SoundMAGIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej tę metodę, jednak post gdzieś zniknął...

 

Otóż sam na początku miałem problemy z dobrym umiejscowieniem MP21 w uchu. Z epkami to było łatwe, po prostu wpychałeś i już. Ostatecznie jednak znalazłem sposób; słuchawki włóż delikatnie od dołu ucha i pokręć w miejscu, by gumki szczelnie wypełniły kanalik. Podkreślam to "delikatnie", gdyż wówczas wydaje się, że słuchawki zwisają z uszu, a one jednak bardzo dobrze się trzymają. W tym ustawieniu osiągnąłem najlepsze brzmienie, dobry bas, i doskonałe tłumienie.

 

Dodatkowo można zastosować pianki, które również polepszają tłumienie i zwiększają dodatkowo bas, jednak kosztem zwężenia sceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, jak napisałeś i rzeczywiście jest poprawa, ale to i tak niestety odbiegają od poziomu EP-630:| Chyba nie pozostaje mi nic innego i pogodzić się z tym. Niepotrzebnie się przejąłem opiniami, że EP-630 mają za duży bas.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ray spróbuj z piankami. Ja mam tak na gumkach i nawet nie wiem dlaczego, że praktycznie nie izolują i jest zero basu (a wkładałem je na różne sposoby). Na piankach u mnie jest bardzo duża różnica i SM zjadają epki na śniadanie. Jest mniej basu to fakt, ale to jest praktycznie inny dźwięk. W epkach jest dużo basu i może się to podobać (mi się podobało), ale on buczy, rozlewa się, w ogóle nie jest kontrolowany, po prostu jest go dużo. W MP21 jest bas taki jaki ma być, mocny, kontrolowany, punktowy i schodzi niżej niż w epkach. Już nie mówię jaka jest różnica w innych pasmach, przecież sam to powinieneś słyszeć.

 

Ja je zakładam tak jak kiedyś epki - wkładam słuchawkę lekko do ucha, drugą ręką odciągam małżowinę do tyłu i wtedy wkładam słuchawkę głębiej i tyle. Izolacja i wygoda imho lepsza niż w epkach.

 

Popróbuj, nie będą dalej pasować Ci te słuchawki to sprzedaj w komisie i pomyśl nad innymi, ale do 100 zł wątpię żeby inne słuchawki były lepsze od SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Eh, mam PL21 i mam podoby problem że przeszedłem z EP630 i też się trochę rozczarowałem... Narazie słuchawki się rozgrzegwają to może będzie lepiej, ogólnie miałem problem z brakiem basu z uwagi na to ze sluchawki chodza jakby dogóry nogami i czasami trudno powiedzieć czy dzwięko dobrze wlatuje do ucha, zwykle pomoga wepchniecie dalej do ucha, ale boje się ze sobie uszkodze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności