Skocz do zawartości

Shure srh840 vs srh440


krizar

Rekomendowane odpowiedzi

SHURE SRH840 vs SHURE SRH440

 

 

Budowa

Podstawową różnica w budowie są gąbki .

Te z shure 840 są kilkukrotnie lepsze . Przyjemniej się je odbiera na skórze , są miękkie i miłe .

Na szczęście do 440-tek pasują gąbki z wyższego modelu i na nich odsłuchiwałem ( z 840 dostajemy dwa komplety )

 

Na plus tańszego modelu na pewno idzie jego waga , są sporo lżejsze.

Nie ważyłem ale jest to różnica łatwo odczuwalna.

Mimo to z oryginalnymi gąbkami wygodniejsze są 840.

 

Na zdjęciach w sieci tego nie widać ale jakość materiałów też nie jest taka sama. Tworzywo użyte w 840 jest tak jak pisał Roland super jakości .

To użyte w 440 nie zachwyca już tak ,ale nie można mu nic zarzucić.

 

Pałąk też nie jest taki sam , zerknijcie na fotki. Wykonanie pałąka w obu wzorowe .

W obu nausznikach nic nie trzeszczy , ma się wrażenie obcowania ze sprzętem zbudowanym z dużą precyzją i wytrzymałym.

 

Jak na słuchawki zamknięte ich wygoda jest zaskakująco dobra . Nauszniki są wystarczająco duże aby nie uciskać małżowin.

Posiadaczom 440-tek polecam zdobycie gąbek od 840, różnica jest ogromna .

 

Jedne i drugie świetnie izolują od otoczenia .

Słuchałem w wyrku koło śpiącej żony i nie przeszkadzało jej , moje poprzednie otwarte DT880 przeszkadzały jej nawet z kilku metrów .

 

technika

Słuchałem z Beresforda 7520B i Sony 639F.

Na obu dziurkach słuchawki wysterowują się doskonale, Sony nie zostaje tutaj w tyle .

Jedne i drugie mają wysoką efektywność i do słuchania na Sony poziom głośności 17 to już max tego co dla mnie trzeba .

W Beresie max to godzina dziewiąta .

Po zdjęciu gąbek nie udało mi się gołym okiem dopatrzeć się różnic w przetwornikach, inny jest zestaw dziurek w obudowie.Zerknijcie na foty może coś wypatrzycie.

 

dzwięk

 

Pierwsze skrótowe porównane , to oczywiście jak najbardziej subiektywne wrażenia.

 

SRH840

-wrażenie mniejszej sceny

-potężne wspaniałe , dokładne i wypełnione basisko, najlepsze jakie słyszałem.

-bas nic nie przysłania

-instrumenty naturalnej wielkości

-raczej ciepłe

-dają więcej informacji o barwie , fakturze bal bla bla

 

SRH440

-duża scena ( co jakby efekt echa )

-fajny bas z dużym impaktem

-bas nic nie przysłania

-instrumenty mniejsze niż w 840

-jaśniejsze

-więcej wysokich i czasem leciuteńko zasyczą

-bardziej relaksujące

 

440

Pierwsze wrażenie przy odsłuchu 440 było dla mnie bardzo zaskakujące. Od razu uderzyła mnie podstawowa różnica czyli większa scena.

pomyślałem -to ja wywalam dwa razy tyle na 840 a te graja prawie tak samo i jeszcze scenę mają dużą :huh:

Po dłuższym słuchaniu mam wrażenie że jest ona uzyskana jakimś zabiegiem z pogłosem , echem , odbiciem.

Jeśli nawet to jest to zrobione bardzo delikatnie i efekt jest bardzo fajny .Prawdopodobnie wynika z innej budowy muszli .

Bardzo możliwe że właśnie przez to tracimy w 440-kach trochę na jakości samego przekazu.

 

Zabieg ma tez swoje przyjemnie strony , scena się rozszerza i jest troszeczkę jakby jaśniej, instrumenty z lekkiej oddali a wokale bardziej do nas .

 

W porównaniu z popularnymi CAL! wypadają jakby pochodziły z innej bardziej zaawansowanej technicznie planty .

Pod każdym względem są lepsze , budowa , wygoda, wykonanie, scena, detale , nie znalazłem jednego aspektu w którym przegrały by dla mnie z CAL! nawet recabled.

 

840

Pierwsze wrażenie jakie jest przy 840 to BASISKO. Takiego basu nie słyszałem jeszcze .

Słyszałem już nisko schodzący bas na moich DT880 , ale brakowało mu uderzenia i wypełnienia , nie wiem tak naprawdę jak Wam to opisać , krótko - jest świetny .

To jest podstawowa przewaga 840 nad tańszym modelem.

Najfajniejsze jest to że nie wpływa on negatywnie na pozostałe rejestry. Można śledzić sobie wokal, śledzić smyczki mimo że on cały czas zachowuje się jak Zeus gromowładny.

Nic nie zasłania nic nie rozmywa .

 

Instrumenty w 840 zdają się znajdować bliżej nas ale niekiedy odrywają się tak daleko że sam nie wiem co mam napisać o scenie w 840.

Niby wrażenie sprawia bliskiej ale potrafi zaskoczyć .

Wokale nie wysuwają się tak na pierwszy plan jak w 440.

 

Ogólnie siadły mi bardzo szczególnie w komplecie z komfortem i wykonaniem jaki prezentują .

Co do wyboru 440 czy 840 ja zostaje przy moich 840 ale wybór nie jest oczywisty i pozostawiam go Wam.

031.JPG

036.JPG

040.JPG

045.JPG

022.JPG

023.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Świetna recka :) tylko czemu nie w odpowiednim dziale? może moderacja mogła by ją wydzielić, żeby było łatwiej ją znaleźć?

1) mnie się podoba bardziej pałąk od 440 - jest skórzany.

2) o padach czytałem - prawdopodobnie też w jakiś sposób wpływają na dźwięk. Ale na pewno jakbym miał 440 to zaopatrzyłbym się w te o 840

3) tak jak mówiłem - jak nic te same przetworniki. Nawet muszle mają ten sam kształt! 840 mają po prostu więcej bassreflex'ów co daje im większy impakt basu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie z innej beczki. Na czym słuchałeś DT880?

Prawdę mówiąc Shure wydają się dla nich ciekawą alternatywą i ciekawą nawet mnie, jak dotąd zwolennika Beyerów ;)

Jednak intryguje mnie kwestia basu w DTkach i SRH840. Mówisz że basowi w DTkach brakowało uderzenia i wypełnienia, dlatego chcę wiedzieć co je napędzało, bo dzięki temu będę miał jakiś punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się że DT880 z dziurki Beresa grały mizernie .

Te słuchawki już takie są że graja pięknie raczej spokojne gatunki muzyczne. Tam gdzie pojawia się czysta żywa energia np. "Money for Nothing" Dire Straits nie potrafią przywalić . One są subtelne ale wspaniałe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się że DT880 z dziurki Beresa grały mizernie .

Te słuchawki już takie są że graja pięknie raczej spokojne gatunki muzyczne. Tam gdzie pojawia się czysta żywa energia np. "Money for Nothing" Dire Straits nie potrafią przywalić . One są subtelne ale wspaniałe .

 

Ja miałem okazję słuchać zestawu: mój OTL i DT880Pro vs Beresford i DT880Pro i w porównaniu z lampą to dźwięk z Beresa wydał mi się strasznie szorstki i suchy,a bas był strasznie płytki, bez głębi. To mi utkwiło w pamięci do tej pory, a więcej wniosków nie pamiętam...

Do do szybkości DTek to zapewniam że zmienia się ona wraz z wzmacniaczem.

 

No ale to nie jest temat do dyskusji o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu długo oczekiwane porównanie ujrzało światło dzienne :P 

 

Czyli wychodzi na to, że w żadnym wypadku srh840 nie są warte zapłacenia 2x tyle co za srh440  ?

 

Co do dźwięku sony to góra nie jest stłamszona: ona jest po prostu łagodna . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krizar mam prosbe.Napisz kilka zdan jak sprawuja sie SRH840 i SRH440 tylko na s639F.

Ktore lepiej pasuja do tego grajka wg Ciebie i jakas kilkuzdaniowa opisowke.

Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam, czy nie wiecie gdzie mozna dostac pady od 840? bo w sumie jesli daloby się je dostac w rozsądnej cenie to wyszloby dla mnie polaczenie idealne - lzejszy model + wygodniejsze pady.

 

EDIT: nevermind, ebay :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam opinii na temat shure srh880, biorąc pod uwagę doświadczenia z innych forów, oświadczam, że szukałem i nie znalazłem ciekawych opinii na ich temat icon_rolleyes.gif To forum jakby mniej leniwe :rolleyes: jest.

Oczywiście muszę wyjaśnić, że wykonałem nawet telefon do warszawskiego sklepu - gdzie mieli ale nie mają, opinii nie uzyskałem (tylko stwierdzenie ,że to dobry sprzęt). Interesuje mnie opinia użytkowników, a nie handlowca.

Mam znajomego w Stanach i może je kupić za 180 USD ( w Polsce 713 zł).

Słucham głownie muzyki z CD : klasycznej, jazzu i trochę rocka. Muzyka idzie z CD Technicsa SL-PG 380A przez amplituner Technicsa SA-EX120.

Obecnie mam słuchawki Technics RP-F350. Problem w tym , że słuchając muzyki często zakłócam domownikom przyjemność oglądania seriali icon_biggrin.gif

Mógłbym się wynieść do innego pokoju, ale przenosiny sprzętu ... no nie, a kolumny...

Poszukuję słuchawek mocno izolujących w obydwie strony - bo nie raz słyszę dialogi serialowe (szałowe teksty - opinia jak w Rejsie).

Z góry dzięki za pomoc i rady - też w temacie czy będą "dobrze" grały z moim sprzętem.

Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich forumowiczów, idealnych odsłuchów itd...

WS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opinii na temat shure srh880,

Niestety nie znajdziesz

 

Spójrz na nazwę tematu i znajdź błąd ;)

 

[Edit] A nawiasem są dwie recenzję tych słuchawek na forum i poszukujesz jeszcze dodatkowych opinii? Skoro to co jest Ci nie wystarcza to head.fi służy pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opinii na temat shure srh880,

Niestety nie znajdziesz

 

Spójrz na nazwę tematu i znajdź błąd ;)

 

[Edit] A nawiasem są dwie recenzję tych słuchawek na forum i poszukujesz jeszcze dodatkowych opinii? Skoro to co jest Ci nie wystarcza to head.fi służy pomocą.

 

Oczywiście przepraszam - mea coulpa maxima - kubełek zimnej wody zadziałał.

Logicznym , aczkolwiek nie poprawnym, było poszukiwanie kontaktu z ludźmi używającymi tego sprzętu- tyle i aż tyle. Wypowiedź tę "wygooglałem", a recenzja powyżej jest bardzo cenna dla mnie, ale ...

Nie będę przenosił do działu słuchawek - chyba o innym sprzęcie tam piszą głownie.

Jeśli mój pierwszy (i chyba ostatni) występ na tym forum bardzo przeszkadza, proszę moderatora o jego usunięcie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za wyrozumiałość i bardzo ascetycznie wyrażoną chęć pomocy, informacje pozyskane na tym forum potwierdziły moje plany zakupowe.

"Pomagajmy sobie kiedy możemy - zanim okaże się , że nam nikt nie może już pomóc"

pozdrawiam

WS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słuchałem kolegi HD650 na zmianę z moimi Shure840 i ten bas w shure jednak jest rozlazły.

Mógłby być lepiej kontrolowany i było by przyjemniej o wiele.

Odsłuch był z Holdegrona DualMono i Senki kontrolowały bas bardzo fajnie a Shure niestety nie :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności