Skocz do zawartości

Odtwarzacz do Shure SRH240


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien jak graja Srh240 ale do np. 840 pasują odtwarzacze Sony. Do Srh440 które posiadam osobiście najbardziej pasuję mi Ipod Nano, z ITouchem było gorzej. Myślę że powinieneś się przejść do jakiegoś sklepu i posłuchać różnych odtwarzaczy. Skąd jesteś?Może w Twoim mieście jest mp3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Rybnika, więc mp3store odpada.

 

Jako, że jeszcze tych słuchaweczek nie zakupiłem, na razie to jedna z moich opcji.

 

Krótko mówiąc mam 550pln na odtwarzacz i słuchawki. Od kilku dni zagłębiam się w temat odtwarzaczy i słuchawek, ale im więcej recenzji i opinii przeczytałem tym większy mętlik mam w głowie. Nie zależy mi na bajerach w odtwarzaczu, generalnie będzie służył tylko do muzyki, pojemność w granicach 8GB w górę, słuchawki najlepiej nauszne (o tych Shurkach wiele czytałem nna tym forum i wywnioskowałem, że niczego co zagra lepiej do 200 pln nie wyrwę - oczywiście mowa o naucznych słuchawkach) ale doki też wchodzą w grę, jeśli jakość dzwięku będzie lepsza, duże znaczenie ma dla mnie izolacja od otoczenia ponieważ dziennie dojeżdżam do uczelni pociągiem oraz autobusem a jak wiadomo ciężko w tych środkach lokomocji o spokój. wielkość, rodzaj wyświetlacza, waga - nie mają dla mnie zupełnie znaczenia. Muzyka jaka będzie grała to w 95% rap, soul, funk oraz pokrewne.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie propozycje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz zamiar używać słuchawek głównie na zewnątrz to myślę, że akg k518dj byłyby lepszym wyborem. shurki są wg mnie spore i nie nadają się jako przenośne. do tego w podanych przez ciebie gatunkach dj'ki czują się "jak ryba w wodzie". jeśli byś się skusił to do nich pasują wszelakiego rodzaju ipody (polecam nano 1g/2g, video 5g/5.5g, touch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shurki widziałem niedawno na żywo i nie wydaje mi się, żeby były za duże. Strasznie dbam o sprzęt, więc nic z nimi się na pewno nie stanie chyba, że nie z mojej winy.

 

Co do tych słuchawek to ciężko trochę tak dobierać je w ciemno, nie znając odtwarzacza z jakim będą współpracowały, więc może jakieś zestawy polecicie, z którymi odtwarzaczami dobrze zagrają te Shurki?

 

Widzę Siekiera, że masz te słuchaweczki, jak się sprawują? z czym je testowałeś i jakie są Twoje odczucia co do nich?

 

Dzieki z gory! Mikolaj Wam w prezentach wynagrodzi pomoc! :)

 

EDIT:

 

Dodam tylko, że ostatnimi słuchawkami jakimi dysponowałem były Icemat Siberia, ale niestety zostały rozwalone przez młodszą siostrę, więc nie ma co zbierać nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.shure.com/stellent/groups/public/@gms_gmi_web/documents/web_resource/site_img_srh240_life_large.jpg

 

zdjęcie na głowie, nie widać jakoś strasznie dokładnie, jak wyglądają, ale pokrojowo można sobie wyobrazić ich wielkość, dla mnie nie są za duże.

 

Więc, żeby nie robić offtopu, jakieś propozycje co do odtwarzacza, który zgra się z nimi dobrze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być chłodny player to ja bym polecił iPoda Video chociaż nie słuchałem takiego połączenia. Szczerze mówiąc sam zastanawiam się nad tymi słuchawkami, ktoś może już słuchał połączenia tych szurków z video i czy zagrało by to lepiej niż Cale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to po gwiazdce budżet na odtwarzacz i słuchawki wzrósł ponownie, wynosi aktualnie 600 pln.

 

Zupełnie nie wiem za czym się rozglądać w tym momencie.. Panowie proszę o jakieś propozycje.

 

Zastanawiam się nad Iriverem clix2 + Shure SRH 240, dobrze to ze sobą będzie współgrać?

 

Z góry dziękuję i życzę wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, rzeczywiście ładnie wyglądają na głowie :D hmm, siekiera jeśli ten krakowski meet wypali to bardzo chętnie sprawdziłbym te shurki na iphonie, do tego trafiłem teraz tanio cal'e i powinny dojść jakoś po świętach, więc można by porównać bezpośrednio.

 

czyli ogólnie polecasz do nich wszelakie ipody, tak? jest wtedy wystarczająco basu?

 

garner, clix'a raczej bym sobie darował, strasznie drogi w stosunku do swoich możliwości, za 600zł możesz bez problemu wyrwać toucha 2g (jeśli może być używka) i jeszcze ci zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, rzeczywiście ładnie wyglądają na głowie :D hmm, siekiera jeśli ten krakowski meet wypali to bardzo chętnie sprawdziłbym te shurki na iphonie, do tego trafiłem teraz tanio cal'e i powinny dojść jakoś po świętach, więc można by porównać bezpośrednio.

 

czyli ogólnie polecasz do nich wszelakie ipody, tak? jest wtedy wystarczająco basu?

 

garner, clix'a raczej bym sobie darował, strasznie drogi w stosunku do swoich możliwości, za 600zł możesz bez problemu wyrwać toucha 2g (jeśli może być używka) i jeszcze ci zostanie.

 

 

Brat ma CALe więc mam bezpośrednie porównanie :)

Lubie taki dźwięk, jaki dają iPod Touch i Shure SRH240, nie każdemu się on może spodobać.

Basu jest dużo, ale brakuje naprawdę niskiego basu, po prostu nie mruczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak i ładna niewiasta :D Zaś co do pytań o Clixa - Khron pisał swego czasu o jego neiutralności i tak jest w istocie. Ja osobiście spokojnie mogę polecic Clixa2 do 440-tek, daje im radę i połączenie jest zrównoważone z piękną, ostrą górą i bardzo dobrze kontrolowanym basem. Osobiście używam do tego E5, który bardzo ładnie uwypukla średnicę, ale myślę,że można obyc się bez niego. A jeszcze o Clixie - poszukaj używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Postanowiłem podbić temat, gdyż od jakiegoś czasu przeglądam forum, lecz wciąż nie mogę się zdecydować. Poszukuję grajka, który będzie:

- musiał współpracować z Shure SRH240;

- odtwarzał głównie rock i metal;

- kosztował do 500 PLN (w uzasadnionych przypadkach mogę coś dorzucić);

- miał przynajmniej 16 GB pamięci (ewentualnie 8 + slot na kartę);

- służył do odtwarzania muzyki - nie zależy mi na bajerach, priorytety to dźwięk i wielkość pamięci, powinien też mieć radio;

- nie wykluczam w przyszłości wzbogacenia zestawu o jakiś wzmacniacz słuchawkowy;

- preferuję raczej nowe niż używki.

 

Do tej pory najciekawsze wydały mi się (w tej właśnie kolejności):

- Sony S545

- Samsung Q2

- Sony E445

 

Prosiłbym o pomoc w odpowiedzi na pytanie, który z wymienionych playerów lepiej zgra się z SRH240 we wspomnianych rodzajach muzyki. Jestem też otwarty na sugestie co do innych odtwarzaczy (iriver,cowon, inne).

 

Dzięki za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności