Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy. R270x nie ciągnie aż tak dużo prądu jak topowe karty.

Cały zestaw przy dużym obciążeniu może zjadać maksymalnie ok. 250-280W. Sama karta 120-180W, zależy czy podkręcona itd.

A więc dokładając drugiego R270x i tak będzie poniżej 450W przy maksymalnym obciążeniu.

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak była mowa o klawiaturach mechanicznych, to ja mam pytanie z innej beczki. Da się gdzieś tanio kupić switche? tanio to znaczy komplet na całą klawiaturkę za mniej niż 200-300PLN

 

Mam pomysł na zrobienie klawy w stylu retro, ale potrzebne mi części przez które bym nie zbankrutował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy. R270x nie ciągnie aż tak dużo prądu jak topowe karty.

Cały zestaw przy dużym obciążeniu może zjadać maksymalnie ok. 250-280W. Sama karta 120-180W, zależy czy podkręcona itd.

A więc dokładając drugiego R270x i tak będzie poniżej 450W przy maksymalnym obciążeniu.

dzięki za odpowiedź! Cieszę się, że zasilacz może zostać. Wolę dołożyć kartę, zamiast bawić się w sprzedaż, kupno lepszej... Szczególnie, że prawie każdy mój sprzęt mimo prawie dwóch lat przebiegu jest aktualnie droższy niż w momencie zakupu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak była mowa o klawiaturach mechanicznych, to ja mam pytanie z innej beczki. Da się gdzieś tanio kupić switche? tanio to znaczy komplet na całą klawiaturkę za mniej niż 200-300PLN

 

Mam pomysł na zrobienie klawy w stylu retro, ale potrzebne mi części przez które bym nie zbankrutował :)

 

Może tu:

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_list&c=43

 

Trochę informacji z Reddita:

https://www.reddit.com/r/MechanicalKeyboards/wiki/switch_suppliers

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczy. R270x nie ciągnie aż tak dużo prądu jak topowe karty.

Cały zestaw przy dużym obciążeniu może zjadać maksymalnie ok. 250-280W. Sama karta 120-180W, zależy czy podkręcona itd.

A więc dokładając drugiego R270x i tak będzie poniżej 450W przy maksymalnym obciążeniu.

dzięki za odpowiedź! Cieszę się, że zasilacz może zostać. Wolę dołożyć kartę, zamiast bawić się w sprzedaż, kupno lepszej... Szczególnie, że prawie każdy mój sprzęt mimo prawie dwóch lat przebiegu jest aktualnie droższy niż w momencie zakupu...
No to bardzo słaby pomysł. Crossfire/SLI będzie działało tylko w stosunkowo niewielkiej części gier. Skalowanie wynosi zazwyczaj góra jakieś 30-40%, wymaga dużo mocniejszego procesora. Czasami pojawiają się problemy z mikroprzycięciami. Moim zdaniem zdecydowanie nie warto. Co prawda sprawy idą w dobrym kierunku i DX12 wprowadza trochę udogodnień do multigpu jak lepsze skalowanie czy dzielenie ramu jednak droga jeszcze długa żeby to miało sens. No chyba że mamy 20k na komputer i dołożenie drugiego GTXa1080 to dla nas żaden problem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wystarczy. R270x nie ciągnie aż tak dużo prądu jak topowe karty.

Cały zestaw przy dużym obciążeniu może zjadać maksymalnie ok. 250-280W. Sama karta 120-180W, zależy czy podkręcona itd.

A więc dokładając drugiego R270x i tak będzie poniżej 450W przy maksymalnym obciążeniu.

dzięki za odpowiedź! Cieszę się, że zasilacz może zostać. Wolę dołożyć kartę, zamiast bawić się w sprzedaż, kupno lepszej... Szczególnie, że prawie każdy mój sprzęt mimo prawie dwóch lat przebiegu jest aktualnie droższy niż w momencie zakupu...
No to bardzo słaby pomysł. Crossfire/SLI będzie działało tylko w stosunkowo niewielkiej części gier. Skalowanie wynosi zazwyczaj góra jakieś 30-40%, wymaga dużo mocniejszego procesora. Czasami pojawiają się problemy z mikroprzycięciami. Moim zdaniem zdecydowanie nie warto. Co prawda sprawy idą w dobrym kierunku i DX12 wprowadza trochę udogodnień do multigpu jak lepsze skalowanie czy dzielenie ramu jednak droga jeszcze długa żeby to miało sens. No chyba że mamy 20k na komputer i dołożenie drugiego GTXa1080 to dla nas żaden problem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ale jak to? DMA nie załatwia sprawy z pamięcią i procesorem? Procesor powinien martwić się o gpu jako całość (w uproszczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wystarczy. R270x nie ciągnie aż tak dużo prądu jak topowe karty.

Cały zestaw przy dużym obciążeniu może zjadać maksymalnie ok. 250-280W. Sama karta 120-180W, zależy czy podkręcona itd.

A więc dokładając drugiego R270x i tak będzie poniżej 450W przy maksymalnym obciążeniu.

dzięki za odpowiedź! Cieszę się, że zasilacz może zostać. Wolę dołożyć kartę, zamiast bawić się w sprzedaż, kupno lepszej... Szczególnie, że prawie każdy mój sprzęt mimo prawie dwóch lat przebiegu jest aktualnie droższy niż w momencie zakupu...
No to bardzo słaby pomysł. Crossfire/SLI będzie działało tylko w stosunkowo niewielkiej części gier. Skalowanie wynosi zazwyczaj góra jakieś 30-40%, wymaga dużo mocniejszego procesora. Czasami pojawiają się problemy z mikroprzycięciami. Moim zdaniem zdecydowanie nie warto. Co prawda sprawy idą w dobrym kierunku i DX12 wprowadza trochę udogodnień do multigpu jak lepsze skalowanie czy dzielenie ramu jednak droga jeszcze długa żeby to miało sens. No chyba że mamy 20k na komputer i dołożenie drugiego GTXa1080 to dla nas żaden problem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Skalowanie na poziomie 30-40% to może trzecia karta by miała. 2 karty to gdzieś 80-90+ z tego co pamiętam po swoich CF (z hd58xx i hd69xx). Tak samo z mikroprzycięciami i ogólnie innymi problemami nie miałem styczności. Gry w zdecydowanej większości obsługiwały wtedy CF, więc strzelam, że na dzień dzisiejszy jest jeszcze lepiej. Jedynie trzeba było wybierać karty z większą ilością pamięci z przyczyny o której wspomniałeś (pamięć się nie sumuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od samej gry i sterowników. O tych 80-90% w każdej grze można pomażyć. Kilka miesięcy temu był straszny hype jak udało się osiągnać 90 kilka procent dwóm RX480 w którejś tam jednej grze i przegonić 1080.

Testy może nie najświeższe jednak warto rzucić okiem:

https://i1.wp.com/www.babeltechreviews.com/wp-content/uploads/2016/06/SLIvCFvSingle-GPU-final.jpg

i przeczytać podsumowanie http://www.babeltechreviews.com/sad-state-crossfire-sli-today/4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka - są 3000 zł, ma być OS, mała skrzyneczka i monitor ~24".

 

Czy coś takiego będzie git? Zero gier.

  1. INTEL CORE i5-7400 - 3.00 GHz, turbo 3.50 GHz, x4/4, 6 MB, 65W, HD 630, BOX, s-1151
  2. GIGABYTE GA-B250M-D3H - m-ATX, B250, 4x DDR4, 2x PCI-E 16x, DVI, HDMI, D-PORT, S-1151
  3. DDR4 GOODRAM - 8 GB / 2400 (1x 8 GB), CL15, PLAY Silver
  4. TOSHIBA P300 1 TB, 64 MB, 7200 obr., 3.5", SATA 3 - HDWD110UZSVA
  5. SILENTIUMPC Brutus Q30 Pure Black - m-ATX, USB 3.0, bez zasilacza, czarna
  6. SILENTIUMPC Vero M1 - 600 W, PFC aktywny, 12 cm, modularny, 80+
  7. SAMSUNG S24F350FHU - 24", IPS, 1920 x 1080, LED, 4 ms, 1000:1, HDMI, FreeSync, czarny
  8. MICROSOFT Windows 10 Home 64 bit - PL, OEM

SSD jest z laptopa, którego powyższy sprzęt ma zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak selpy napisał - mniejszy zasilacz, a najlepiej be quiet z wentylatorem 135 mm (nie wiem, czy 400 W już takie mają, chyba dopiero od Straight Power), chłodzenie CPU z wentylatorem min. 120 mm (nie chodzi o temperaturę, tylko o ciszę) a zamiast Q30 ja bym jeszcze wziął Brutusa, ale Q50 - zasilacz nie zasłania chłodzenia CPU, tylko powietrze jest doprowadzane z zewnątrz prosto do coolera i wyciągane na zewnątrz przez zasilacz, według mnie bardzo eleganckie rozwiązanie. Jak masz SSD, to HDD wziąłbym WD Red lub HGST, dużo większa kultura pracy niż dyski 7200 rpm.

 

gd-q50-wentylacja-PL1.jpg

Edytowane przez rfzb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od samej gry i sterowników. O tych 80-90% w każdej grze można pomażyć. Kilka miesięcy temu był straszny hype jak udało się osiągnać 90 kilka procent dwóm RX480 w którejś tam jednej grze i przegonić 1080.

Testy może nie najświeższe jednak warto rzucić okiem:

https://i1.wp.com/www.babeltechreviews.com/wp-content/uploads/2016/06/SLIvCFvSingle-GPU-final.jpg

i przeczytać podsumowanie http://www.babeltechreviews.com/sad-state-crossfire-sli-today/4/

 

Zależeć zależy, oczywiście, ale nie powiedziałbym, że jest źle.

 

Opierając się na popularniejszych u nas w kraju tytułach już ciężko mieć zastrzeżenia do czegokolwiek, skalowanie na poziomie 80-90%: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_970_sli_vs_radeon_r9_290x_crossfire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pod ME Andromedę - 1x Radek 480 za 988 zł z Euro
http://www.euro.com.pl/karty-graficzne/msi-radeon-rx-480-gaming-x-4g-4gb-ddr5-256bit.bhtml?from=ceneo&p=988.00&cr=0&t=20170321-0230&ceneo_spo=true

msi-radeon-rx-480-gaming-x-4g-4gb-ddr5-256bit,14454289961_3.jpg

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta się przyda i do Battlefielda 1 i do czegoś innego jeszcze (a miałem starego 6850). Ja MEA traktuję jako dopełnienie serii, raczej kolekcjonersko. Poza tym opinie o grach w internecie są średnio miarodajne, pogram, to zobaczę sam.

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, czytam o słabej mimice twarzy postaci, którą to głównie widzę zza pleców (albo w Nomadzie). Tyle warte są takie filmiki na YT. Inna sprawa, że ze starego Bioware to nic nie zostało, MEA robiło studio w Montrealu. Poza tym Wiesiek ruszy w full HD na pełnej szybkości :) Karta kupiona zgodnie z robudową komputera na ryż 1600 i AM4.

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, czytam o słabej mimice twarzy postaci, którą to głównie widzę zza pleców (albo w Nomadzie). Tyle warte są takie filmiki na YT. Inna sprawa, że ze starego Bioware to nic nie zostało, MEA robiło studio w Montrealu. Poza tym Wiesiek ruszy w full HD na pełnej szybkości :) Karta kupiona zgodnie z robudową komputera na ryż 1600 i AM4.

Patrząc na filmiki z YT to najbardziej uderzają kulawe animacje biegania. A to w TPP boli xD

 

Cały ten szum z Andromedą, chyba pora przejść trylogię ME kupioną z rok temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności