Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Może próbuj tutaj licytować :)http://allegro.pl/hp-elitebook-840-g2-i7-8gb-256gb-ssd-fhd-ips-ac-gw-i6724745453.html .

Z innej beczki, muszę kupić dysk SSD ok 250GB. Ceny są jakie są obecnie i widzę, że obecnie chyba najlepszą opcją jest przełożyć z obecnego PC Crucial BX100, a do niego wstawić jakiś na m2.

Mam płytę główną Asus Z97 pro gamer (bez śmieszków tutaj ! :D Dawali myszkę gratis więc się skusiłem).

Z tego co widzę z tańszych to:

Intel 600p M.2 256GB za 359 zł (promocja IEM)

WD Blue 250GB 398 zł M.2 359 zł http://www.komputronik.pl/promocja-iem-2017

Crucial MX300 275GB M.2 389 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może próbuj tutaj licytować :)http://allegro.pl/hp-elitebook-840-g2-i7-8gb-256gb-ssd-fhd-ips-ac-gw-i6724745453.html .

Z innej beczki, muszę kupić dysk SSD ok 250GB. Ceny są jakie są obecnie i widzę, że obecnie chyba najlepszą opcją jest przełożyć z obecnego PC Crucial BX100, a do niego wstawić jakiś na m2.

Mam płytę główną Asus Z97 pro gamer (bez śmieszków tutaj ! :D Dawali myszkę gratis więc się skusiłem).

Z tego co widzę z tańszych to:

Intel 600p M.2 256GB za 359 zł (promocja IEM)

WD Blue 250GB 398 zł M.2 359 zł http://www.komputronik.pl/promocja-iem-2017

Crucial MX300 275GB M.2 389 zł

Mam Hp folio G2 ale model 1040. 512SSD, i5 6 gen., 8 gb ramu intel 5500. Komputer sprawdza się mega, kupiłem go okazyjnie od znajomego za 2 tyś. we wrześniu 2016r. Używany jako drugi komputer, taki wyjazdowy. Wykonany jest genialnie - jak na elitebook przystało. Miałem w życiu 4 elitebook, teraz używam modelu 8770w w najlepszej wersji - mój główny komputer. Mogę polecić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzątane.

 

Panowie uprasza się o trzymanie nerwów na wodzy, jak również tematyki wątku. I o nie przechodzenie na grunt personalnych przepychanek. W przeciwnym razie schłodzimy atmosferę metodami administracyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani. :-) Mam 2-3 tys. (wiadomo, im mniej, tym lepiej), szukam czegoś 13-14". Nie toleruję skrzypiacych plastyków, niewygodnej klawiatury i biednej matrycy 1366x768. Co polecicie? Lenovo 710s jest cudny, ale to Ideapad czyli najgorszy serwis.

Sprawdź:

 

Z 14": Dell Latitude E7450, HP EliteBook 840 G3, HP EliteBook 745 G3

 

Z 13": Asus Zenbook UX305, Dell Latitude 13 7350

 

Co do matrycy, też musisz sobie sprawdzić, bo nie wiem dokładnie jak w tych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arthass - widziałeś budżet 2-3 kpln?

Widziałem co nieco na allegro :) Chyba, że mi źle patrzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale po co ta karta graficzna? Wydajność na poziomie integry, więc jedyne co robi, to dodatkowy problem bo jak się zepsuje po gwarancji, to cały lapek będzie do wyrzucenia (teraz karty i procki są przylutowane do płyty głównej i nie można ich ot tak wymienić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mówimy o lapku 13" - w tym kontekście piszę :) A co do kart graficznych, w sumie nie wiem czy nie lepiej zaopatrzyć się w lapka z TB3 i liczyć na przyszłe opcje external GPU - bardziej opłacalne i opcja łatwego upgrade, chociaż wiadomo że TB3 nie wyciągnie wszystkiego z karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś egpu wydawało mi się kuszącą opcją, ale obecna generacja mobilnych kart w niczym nie ustępuje pecetowym odpowiednikom, a przy tym oferują przyzwoitą kulturę pracy, więc zabawy w dodatkowe skrzynki z grafiką tracą na atrakcyjności. Poza tym nie jest to wcale takie tanie rozwiązanie i w sumie niewiele drożej wyjdzie złożenie osobnego peceta. Z płytą itx będzie nawet podobnej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś egpu wydawało mi się kuszącą opcją, ale obecna generacja mobilnych kart w niczym nie ustępuje pecetowym odpowiednikom, a przy tym oferują przyzwoitą kulturę pracy, więc zabawy w dodatkowe skrzynki z grafiką tracą na atrakcyjności. Poza tym nie jest to wcale takie tanie rozwiązanie i w sumie niewiele drożej wyjdzie złożenie osobnego peceta. Z płytą itx będzie nawet podobnej wielkości.

Ja nie mówię, że jest to najbardziej ekonomiczna opcja, ale tak masz jedno urządzenie wielofunkcyjne z podpięciem zewnętrznej karty jeśli tego potrzebujesz, a generalnie dużo ludzi lubi mieć rozwiązania all-in-one. W tym ja również. Wolę mieć jeden sprzęt, który w razie potrzeby zamieniam w maszynkę do gier niż podzielone to na dwa oddzielne stacje. ITXy mają problemy z wepchnięciem tam czasem nawet średnich rozmiarów karty, a i tak zwykle nagrzewa się to nieprzyzwoicie z dedykowaną grafiką. Taki itx to bardziej jako biurowa stacja ze zintegrowaną, dyskretną kartą graficzną, nie żadne sensowne centrum rozrywki... Zasilacze też w 99% trzeba stosować specjalne, niepełnowymiarowe, a nie dość że drogie to samo w sobie, to pomijając kilka wyjątków też najczęściej gorszej jakości niż pełnowymiarowce (w sensie tego co siedzi w środku, samej kultury pracy - bo wentylatorki też są małe i wiercące, i samych wyników "prądowych", że tak się wyrażę - czyli generalnie stabilności zasilania, energooszczędności itd.)

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo "wyczynowych" płyt i obudów itx. Co do zasilaczy, to właśnie zestawy pod egpu zazwyczaj mają jakieś dedykowane cuda. Wychodzi to drogo również z tego powodu, że optymalnym wyborem jest lapek z thunderboltem, a one tanie nie są. Skrzynka 300$, lapek 3000zł i jeszcze kartę graficzną trzeba dokupić... Owszem, można zrobić to taniej, kupić jakiegoś lapka z ExpressCard, tyle że wybór ogranicza się przede wszystkim do stacji roboczych i starszych konstrukcji... można też próbować dobrać się do portu mpcie, ale to jest kiepski pomysł, bo znajduje się on wewnątrz laptopa... do tego kupujemy adapter za 100$, stacjonarny zasilacz, kartę i wrzucamy to do obudowy typu pudełko po butach czy innej samoróbki, która zajmuje więcej miejsca na biurku niż stacjonarka. Na dokładkę dochodzą jeszcze różne problemy z kompatybilnością i cały pomysł z egpu kompletnie przestaje być taki fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wiele osób czeka na uniwersalne rozwiązanie plug&play po TB3 bez kombinowania. Czyli profesjonalna skrzyneczka od renomowanego producenta, nie żadne samoróbki. Instalujesz kartę, podpinasz i działa. Razer udowodnił, że się da. Zresztą rozwiązania takie już od dawna są stosowane w Alienware'ach, tyle że to jest dedykowany port i dedykowana stacja eGPU. Ja tam jednak zawsze wolę rozwiązania uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max 600 zł. Ja wiem, że to i tak dużo, jak na klawiaturę, no ale co mam się ograniczać. Szukałem Ozone Strike Pro na brownach, ale nigdzie nie ma (nawet na ich stronie firmowej). Czemu brown - bo jak ma stukać jak stara maszyna do pisanie, to może najmniej głośno.

 

up: Można, niemniej się za to dopłaca w cenie. A według przeczytanych opinii, to i tak większość zostawia albo jednolite podświetlenie albo tylko WSAD i strzałek.

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na Corsair K70? W wersji bez RGB mieści się w budżecie. Jest na brownach, niezła podpórka pod nadgarstki w zestawie. Aluminiowy blat klawiszy, bardzo dobra jakość wykonania + przyciski multimedialne i rolka głośności. Ewentualnie Corsair Strafe.

 

Bardzo ciekawa jest jeszcze Cooler Master Masterkeys Pro L White, jest na Brownach - klasyczna konstrukcja, białe podświetlenie i w sumie dobra cena.

 

 

Co do hałasu - Cherry MX Red czy Brown nie ma większej różnicy, jeśli chodzi o hałas, no chyba że obudowa metalowa vs plastikowa. Niebieskie najgłośniejsze (moje ulubione, ale ostatnio skończyłem na brązowych w Cooler Master Masterkeys Pro S). Polecam o-ringi - miałem co do nich wątpliwości, bałem się zbyt miękkiego dnia, ale jest bardzo dobrze. Płytszy skok klawiszy pozytywnie wpływa na pisanie czy granie. Warto jeszcze odizolować klawiaturę od blatu biurka - świetnie sprawdzają się podkładki pod myszkę XXL. Według mnie bardzo wygodna sprawa. Polecam Xtrac Gear Carbonic XXL.

 

Cherry MX Silent jak na razie są w drogich klawiaturach, jeszcze ich nie znam. Cicho pracują też logitechowe Romer-G, ale niezbyt mi się podoba ich dno. Miękkie, przypomina klawiaturę membranową.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja Strafe bez RGB z czerwonym podświetleniem. Np: https://www.x-kom.pl/p/321221-klawiatura-przewodowa-corsair-strafe-cherry-mx-brown-red-led.html

 

Do choinki nikt nie zmusza (szczególnie jeśli ceny są korzystne, jak np: tutaj na Blue: https://www.x-kom.pl/p/336687-klawiatura-przewodowa-corsair-strafe-cherry-mx-blue-rgb.html)

Sam mam klawiaturę RGB, a ustawiłem jednokolorowe i jednolite podświetlenie.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie o zasilacz. Mam fractala r3 600W, i zastanawiam się czy on wystarczy po dołączeniu drugiej gpu Radeon R9 270x? Proc i5 4460, 8gb RAM DDR3... Ile to wszystko może ciągnąć W?

/dopisek

Na codzien bez męczenia, czasem jakieś gry typu wiedźmin, wrc6, ostatnio wpadło mi w oko quantum break... I dlatego rozważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności