Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

@JD no ciekawe bo np. taki i7 720qm albo jakas i5 będzie wydajniejsza od takiego Celerona n3050 wspomnianego kilka stron temu.

Nie wiem, co to celerony czy inne atomy. Dla mnie procki zaczynają się od i3 ;p

No to wypadało by czytać wcześniejszą dyskusję a potem się wypowiadać :D

 

Wydawało mi się, że początek tej dyskusji miał miejsce przy pytaniu "Zmienialiście kiedyś 35W cpu na 45 w laptopie, ryzykowne to jest? ", więc wcześniej już nie zaglądałem. Jeśli jest inaczej to trudno, co nie zmienia faktu, że to, co pisałem, nadal pozostaje prawdą. Tyle, że dla mnie budżetowy lapek to taki za 2 tysie fabryczna nówka (pomijam refurby czy inne odnawiane), a poniżej to chyba jakiś szrot, który się rozlatuje od samego patrzenia .

 

No bez przesady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, szukam nowego monitora do komputera. Co nieco już czytałem ale im więcej czasu szukam tym większe zamieszanie by coś wybrać.

 

Przeznaczenie standardowe: gry (głównie multiplayer typu BF1 i RPG), internet, filmy.

Wielkość: 24-27 cali.

Wymagania: aby radził sobie w miarę dobrze w grach, nie męczył oczu i kolory nie były gorsze niż w moim aktualnym monitorze. Dodatkowo dobrze jakbym mógł dość wysoko go podnieść na podstawce/nóżce zwał jak zwał .

 

Budżet ? Sam już nie wiem, na początku szukałem czegoś w miarę taniego do 800 zł. np. https://www.morele.net/monitor-samsung-lt24e390ew-lt24e390ew-en-775896/ https://www.morele.net/monitor-iiyama-xu2492hsu-b1-1070477/

 

Później zacząłem spoglądać na monitory 144 Hz ale z tego co widzę są jedynie na matrycach TN (przy niskim budżecie). Wtedy pewnie bym sie zdecydował na tego LG https://www.morele.net/monitor-lg-24gm77-b-667851/ lub Asusa https://www.morele.net/monitor-asus-mg248q-881573/

 

Zauważyłem jeszcze dość ciekawego samsunga na matrycy VA z 144Hz ale z tego co czytałem ma pewne problemy z purpurą przy ruchu ciemnych obiektów. https://www.morele.net/monitor-samsung-lc24fg70fquxen-976168/

 

Help ! Aktualnie używam od 2007 roku NEC 20WGX2 Pro z matrycą S-IPS ale potrzebuję drugi monitor w innym mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ci trudno dostać coś o jakości tego neca w małej kwocie. Ogólnie to ipsy to słabsze kolory ale fajne kąty widzenia, tn mają niskie czasy reakcji i nie ma smuzenia (w ogóle w monitorach jest ono dzisiaj już mało widoczne, ale tak ogólnie o matrycach pisze teraz :D) , a matryce va różnego rodzaju mają fajne kolory ale gorszy czas reakcji i teoretycznie mogą smuzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej znam wady i zalety różnych matryc. W obecnym NEC trochę przeszkadza mały rozmiar ekranu, do przeglądania internetu wystarczy mi 20 cali ale przy grach to już dość malo, a filmów nie da rady na nim komfortowo oglądać nie siedząc przy biurku. Dodatkowo zaczyna mi się przy nim męczyć wzrok pomimo skręcenia jasności do 35% w grach i 17% przy tekście.

Jak przy TN w tym budżecie uzyskam gorsze kolory to w takim razie wybór rozgraniczę między jakimś IPS 24-27 cali flicker free do 800 zł, ewentualnie rzucę się na tego Samsunga z VA 144Hz chociaż nie ufam tej firmie za bardzo.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 27" to już zdecydowanie rozdzielczość powyżej FullHD by się przydała a chyba takie monitory są już sporo droższe. Ja bym poszukał może jakiegoś biurowego Dell'a może HP ale wtedy trzeba zrezygnować z 144Hz.

Mam 27" full HD i nie ma tragedii. Używa się normalnie, a pixele nie wypalaja oczu :)
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ten Samsung za ponad 1500 zł jest. Skoro budżet jest taki to wziąłbym Eizo ev2450.

 

@scooby Zależy jak komu pasuje i z jakiej odległości patrzy na monitor. Jednak takich opinii, że 24-25 cali to max do 1080p jest bardzo dużo.

Edytowane przez kazikson91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten eizo posiada flicker free lub podobną technologię ? Przy przekroczeniu 1000 zł chciałbym już mieć jakiś większą korzyść z tego, większy ekran czy też wspomniane 144Hz. Na rozdzielczości wyższej niż FullHD na razie nie biorę pod uwagę bo moja karta w większych rozdzielczościach przestanie sobie niedługo radzić (gtx970).

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybij mi ktoś z głowy, albo utwierdź w słuszności wyboru. Chodzi o zakup Macbooka Air 13 (i5, 8GB, 128 SSD) za 3999,-

 

Do czego? Niczego szczególnego tak na dobrą sprawę. Dużo pisania, przeglądanie sieci, Spotify, trochę zabaw w Lightroomie.

Błyszcząca słaba matryca...o systemie nie wypowiadam się. Dla córki kupiłem bo chciała. Sam teraz zmierzam chyba ku Lenovo Ideapad 710S. Matryca IPS matowa.Niezłe głośniki (jak na laptopa). I cena też ciut lepsza. Edytowane przez alvent
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten eizo posiada flicker free lub podobną technologię ? Przy przekroczeniu 1000 zł chciałbym już mieć jakiś większą korzyść z tego, większy ekran czy też wspomniane 144Hz. Na rozdzielczości wyższej niż FullHD na razie nie biorę pod uwagę bo moja karta w większych rozdzielczościach przestanie sobie niedługo radzić (gtx970).

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Tanie monitory z flicker free i matrycą mva lub s-mva ma benq. W skrócie mva i jej ulepszone odmiany to bardzo wysoki kontrast (np. 3000-3500:1 statyczny), ale trochę większy czas rekacji. Kolory też są bdb (sam będę zmieniał monitor i jak coś taniego przyjdzie mi kupić to chyba kupię właśnie jakiegoś benq z mva lub odmianą bo kontrast jest super, a trochę większy czas rekacji mi nie przeszkadza bo i tak tego nie zauważę i hardcorowym graczem nie jestem :) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten eizo posiada flicker free lub podobną technologię ? Przy przekroczeniu 1000 zł chciałbym już mieć jakiś większą korzyść z tego, większy ekran czy też wspomniane 144Hz. Na rozdzielczości wyższej niż FullHD na razie nie biorę pod uwagę bo moja karta w większych rozdzielczościach przestanie sobie niedługo radzić (gtx970).

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Monitor jest flicker free. Co dostaniesz w tym Eizo w porównaniu do reszty? Bardzo dobre wykonanie, bardzo dobra gwarancja. Jest to monitor nadający się do długiej pracy przy ekranie nie męcząc wzroku. Ja mam konkurencyjny model NEC E244 Wmi ale bez flicker free i jestem bardzo zadowolony.

Wysłane też z One + 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik nec'a chyba wiesz jaka różnica jest między nim a masowym chłamem, więc nie powinieneś żałować przesiadki na eizo, zdecydowanie olbrzymia różnica dla oczu, nawet czujnik światła kontrolujący podświetlenie itd. sam używam co prawda już wiekowego s2100 i nie ma opcji żeby używać czegoś gorszego, to jakość od której nie ma już powrotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem wymienić pcta na lapka o podobnej wydajności, ale jak się zorientowałem, że musiałbym wydać z 5-6 klocków (coś z gtx1060), to odpuściłem i wymieniłem tylko obudowę na mniejszą i fajniejszą. O taką:

 

02160007.jpg

 

Model to Modecom ALFA M1 i można ją na morelach wyrwać za całkiem przyzwoite 180zł. Body z amelinium, szkielet stalowy, boki z dymionego plexiglasu :> Z zewnątrz malutka (400x223x303mm, pod płyty matx), a w środku zaskakująco dużo miejsca. Niestety estetyka trochę wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem, i wentylacja jest kiepska (wyloty tylko z tyłu i na dole), ale da się ją rozsądnie ogarnąć.

 

02170014.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani. :-) Mam 2-3 tys. (wiadomo, im mniej, tym lepiej), szukam czegoś 13-14". Nie toleruję skrzypiacych plastyków, niewygodnej klawiatury i biednej matrycy 1366x768. Co polecicie? Lenovo 710s jest cudny, ale to Ideapad czyli najgorszy serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności