Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

"Nie bardzo mnie interesują stare laptopy." Czemu...bo się zepsują :D ? Głupoty...miałem w rękach 14 letniego ibm-a thinkpada. Pomimo że mulił (słaby cpu i dysk) to działał idealnie. Nie było takich rzeczy jak u ciebie ;) . Teraz też mam kompa lenovo (tylko że pc-ta) i sprawuje się super, a jakość wykonania jest lepsza niż w tych wszystkich nowych :) . Ogólnie to starsze laptopy były o wiele trwalsze i lepsze niż ten nowy szrot :) . Klawiatur była też o wiele lepsza.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić po prostu coś nowego i lekkiego. Te stare laptopy są zazwyczaj ciężkie. Zdaje sobie sprawę, że pewnie są bardziej trwałe, ale to też zależy od kogo i w jakim stanie się kupi. W dellu, który mi służył przez 8 lat wymieniałem tylko dysk, touchpada i klawiaturę w 2012r. Dodatkowo pękła ramka na lcd, ale to raczej z mojej winy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia :D . http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Duo-P8600-vs-Intel-Celeron-N3050 Fujitsu z takim prockiem jest na allegro za 130zł. do tego ram, bateria, dysk wychodzi max 350 zł :D , a podziała dłużej od tego lenovo :D . Zobacz jak ten procesor gniecie wydajnością tego celerona :D . Do tego ten celeron jest niewymienialny. Jak padnie Ci płyta (a padnie bo to sprzęty na 2 lata) to laptop na śmieci :D .

Oskar to nie te czasy. Teraz 99% sprzętu jest lutowane. Nawet ram się lutuje i już widziałem lutowany dysk.

 

Wysłano z Kukuruźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to powodzenia :D . http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Duo-P8600-vs-Intel-Celeron-N3050 Fujitsu z takim prockiem jest na allegro za 130zł. do tego ram, bateria, dysk wychodzi max 350 zł :D , a podziała dłużej od tego lenovo :D . Zobacz jak ten procesor gniecie wydajnością tego celerona :D . Do tego ten celeron jest niewymienialny. Jak padnie Ci płyta (a padnie bo to sprzęty na 2 lata) to laptop na śmieci :D .

Oskar to nie te czasy. Teraz 99% sprzętu jest lutowane. Nawet ram się lutuje i już widziałem lutowany dysk.

 

Wysłano z Kukuruźnika

 

Wiem, dlatego mam gdzieś nowe laptopy ;) . To jest zrobione tak żeby nic nie można było potem z tym zrobić. ;) A chyba apple jest w tym mistrzem :D . Jak żył jobs to można było to łatwo upgradować.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to powodzenia :D . http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Duo-P8600-vs-Intel-Celeron-N3050 Fujitsu z takim prockiem jest na allegro za 130zł. do tego ram, bateria, dysk wychodzi max 350 zł :D , a podziała dłużej od tego lenovo :D . Zobacz jak ten procesor gniecie wydajnością tego celerona :D . Do tego ten celeron jest niewymienialny. Jak padnie Ci płyta (a padnie bo to sprzęty na 2 lata) to laptop na śmieci :D .

Oskar to nie te czasy. Teraz 99% sprzętu jest lutowane. Nawet ram się lutuje i już widziałem lutowany dysk.

 

Wysłano z Kukuruźnika

Wiem, dlatego mam gdzieś nowe laptopy ;) . To jest zrobione tak żeby nic nie można było potem z tym zrobić. ;) A chyba apple jest w tym mistrzem :D . Jak żył jobs to można było to łatwo upgradować.
To Ty jednak mało wiesz.

Jak żył Jobs to stosowano te same sztuczki co teraz. Przykład. W starym stacjonarnym macu przy dysku był układ do mierzenia temperatury. Tak. Dysk był robiony na zamówienie z czujnikiem. Dzięki temu komputer dostosowywal prędkość wentylatora. Tak jak było kilka lat temu tak jest i dziś. Da się to oszukać i to łatwo. Ale sam pomysł godny nagrody za zmarnowany czas.

 

Wysłano z Kukuruźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja myślałem o laptopach maca, a nie o stacjonarkach. W lapopach takich udziwnień nie było z tego co wiem. Pamięć była normalnie wymienialna, dysk też. Nie wiem jak cpu.

W laptopie takie cudo właśnie było.

Reballing? Nigdy nie polecam. Loteria.

 

Wysłano z Kukuruźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wydajesz pieniądze, które zaoszczędziłeś kupując g*wnianego laptopa :D

Tak to można ująć, a można było kupić taniej na dłużej i jeśli (co raczej jest rzeczą rzadką) by się coś zepsuło to procka można wymienić za ~30-40zł. , a pamięć 4gb można kupić za 70zł, dysk no to już wedle uznania albo ssd albo hdd ale zawsze wszystko co było na sata wejdzie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem mu temperatur, bardzo słuszna uwaga :]

i5-3320M na i7-3615QE na płycie Della 0R6V5Y, ostatecznie i7-3612QM z 35W nie pogardzę w zasadzie

 

ee dobra nieprzytomny jestem, w tym dellu cpu jest przylutowane :>

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie współczesne laptopy :D . Ja do acera który ma fabrycznie pentiuma mogę wsadzić i7 i będzie normalnie chodzić (są osoby które juz wsadzały akurat do tego lapka i5 i i7). Oczywiście będzie to starsza generacja, ale zawsze jest to i5 albo i7 i bije na głowę te procki z dzisiejszych budżetowych lapków.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano bije. Prądożernością i emisją ciepła. Co jak co, ale nowe generacja procków do lapków nadają się znakomicie. Z każdą generacją rośnie wydajność, czas pracy na baterii i ergonomia/mobilność. Przy stacjonarkach jest już nieco inna bajka...

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stacjonarnych jest stagnacja. Wydajność nijak nie rośnie a nowe modele wychodzą. Jedynie cokolwiek rozwijają się grafiki. Reszta to subtelne różnice. Chyba że ktoś kupi płytę główną z podstawką 2011 i pomyśli nad quad channel.

 

Wysłano z Kukuruźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybij mi ktoś z głowy, albo utwierdź w słuszności wyboru. Chodzi o zakup Macbooka Air 13 (i5, 8GB, 128 SSD) za 3999,-


Do czego? Niczego szczególnego tak na dobrą sprawę. Dużo pisania, przeglądanie sieci, Spotify, trochę zabaw w Lightroomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@JD no ciekawe bo np. taki i7 720qm albo jakas i5 będzie wydajniejsza od takiego Celerona n3050 wspomnianego kilka stron temu.

Intel T4200 jest lepszy od n3050?
Oba są wydajnościowo słabe.

Pod względem wydajności lepszy jest t4200, o ile można tu mówić o wydajności.

Różnica w nich polega na cieple wydzielanym. N3050 może jej wydzielić nawet 7 razy mniej przez co nada się nawet do tabletu. Sam mam płytkę dev z tym cpu i nie grzeje się to za bardzo. Przy starej serii T niestety nie da się zrezygnować z chłodzenia aktywnego.

 

Wysłano z Kukuruźnika

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@JD no ciekawe bo np. taki i7 720qm albo jakas i5 będzie wydajniejsza od takiego Celerona n3050 wspomnianego kilka stron temu.

Intel T4200 jest lepszy od n3050?
Oba są wydajnościowo słabe.

Pod względem wydajności lepszy jest t4200, o ile można tu mówić o wydajności.

Różnica w nich polega na cieple wydzielanym. N3050 może jej wydzielić nawet 7 razy mniej przez co nada się nawet do tabletu. Sam mam płytkę dev z tym cpu i nie grzeje się to za bardzo. Przy starej serii T niestety nie da się zrezygnować z chłodzenia aktywnego.

 

Wysłano z Kukuruźnika

 

No niestety, ale tak jest wydajniejszy...Co do wydajności do potrzeb kumotra by starczyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JD no ciekawe bo np. taki i7 720qm albo jakas i5 będzie wydajniejsza od takiego Celerona n3050 wspomnianego kilka stron temu.

Nie wiem, co to celerony czy inne atomy. Dla mnie procki zaczynają się od i3 ;p

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@JD no ciekawe bo np. taki i7 720qm albo jakas i5 będzie wydajniejsza od takiego Celerona n3050 wspomnianego kilka stron temu.

Nie wiem, co to celerony czy inne atomy. Dla mnie procki zaczynają się od i3 ;p

No to wypadało by czytać wcześniejszą dyskusję a potem się wypowiadać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@JD no ciekawe bo np. taki i7 720qm albo jakas i5 będzie wydajniejsza od takiego Celerona n3050 wspomnianego kilka stron temu.

Nie wiem, co to celerony czy inne atomy. Dla mnie procki zaczynają się od i3 ;p

No to wypadało by czytać wcześniejszą dyskusję a potem się wypowiadać :D

 

Wydawało mi się, że początek tej dyskusji miał miejsce przy pytaniu "Zmienialiście kiedyś 35W cpu na 45 w laptopie, ryzykowne to jest? ", więc wcześniej już nie zaglądałem. Jeśli jest inaczej to trudno, co nie zmienia faktu, że to, co pisałem, nadal pozostaje prawdą. Tyle, że dla mnie budżetowy lapek to taki za 2 tysie fabryczna nówka (pomijam refurby czy inne odnawiane), a poniżej to chyba jakiś szrot, który się rozlatuje od samego patrzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności