Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie rozważam wyłącznie:

MacBook Pro 13 i5 1.7 2011

MacBook Air 13 i5 2.3 lub 2.4

Thinkpad X1

Toshiba Z830

Toshiba Z835

Lenovo IdeaPad U300s

Dell Vostro V131 i5

Dell 3350 i5

Dell Latitude E6320 i5

Asus U46SV i5

Asus Zenbook Ultrabook UX31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę się w temat, bo mam pewien dylemat. mój obecny compaq powoli umiera, baterii już nie ma, na matrycy chyba z 10 pionowych kresek (straszliwie irytujące), a grzeje się i buczy jak stara pralka. miałem przenieść się na stacjonarkę, ale problem jest w tym, że nie chce mi się jej transportować do krk, poza tym wolałbym jednak coś z czym mogę się "poruszyć". do rzeczy - znajdę coś ciekawego koło 500zł co nie będzie złomem i wytrzyma jakieś 2 lata? obecnie mam amd turiona 1,6ghz i 1gb ramu i nie chciałbym nic słabszego, chętnie nawet widziałbym 2gb ramu. dysk przerzucę swój, ram jakby się dało też chętnie dorzucę. patrzyłem wstępnie na thinkpada t43, ale ciężko w tej cenie jakiegoś w niezłym stanie (i specyfikacji) wyhaczyć. jeśli nie ma sensu to zostanę przy pc, bardziej uciążliwa, ale też bardziej rozsądna opcja. aha zapomniałem dodać, że chodzi oczywiście o zwykłego 14-15" notebooka.

Edytowane przez wojt_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojego "stacjonarnego" laptopa chyba nic nie pobije. stacjonarnego bo bateria trzyma 5 minut, zawiasy ma wyłamane, więc ekran trzyma się na kabelku :) podpieram go z tyłu starym żelazkiem :) ma 4 lata i jest to asus f5r-ap172 z pentium dual-core t2130 1,86 ghz, 2gb ramu, ati x1100. chodzi ciągle to go nie wymieniam, zresztą z czasem i tak zaczął służyć tylko do przeglądania netu więc nic lepszego mi nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie zdecydowałem się na MBP 13-calowego 2011. Udało mi się go wynegocjować z Karen'a za 4500zł(rodzice kupują u nich IBMy do firmy już od 90tego któregoś, więc udało się załatwić zniżkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie polecicie mi jakiś routerek do kablówki do 100/150 zł? d-linka nie chce- jestem uprzedzony do ich produktów. Potrzeba mi do podłączenia: pc, 2 lapów po wifi, xboxa i coś jeszcze ewentualnie. Myślałem nad jakimiś d-linkami- polecają jeden model za 100, ale czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz drukarke , jakies dyski zewnwtrzne ?

rozumiem net masz z sieci osiedlowych nie radjówke (musi miec clijenta)?

gdzie chcesz go używać ? blok, domek z podwórkiem ?

 

ja sobie kupiłem TP 740n 70zł

fajny jest TP 1034 ale to ok 200zł obsługóje dyski, i po modzie drukarke jako server wydruku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam urządzenie wielofunkcyjne, ale i tak uzywam go po kablu. dyski niet, mam neta z kablówki- nie osiedlowy i nie radiówkę. Mam teraz d-linka d524 jak Ci to pomoże :) mam normalnie modem od kablówki Toya, dalej kablem wan pod router i tyle. Pisząc kablówka- wiadomo że bloki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po wifi morzesz drukować z kadego lapa, a teraz możesz drukowac jedynie z tych kóre masz podłczone kablem bezposrednio lub właczony komp i ustawiony jako server wydruku

 

z tym że ja tego nie robiłem znajomy mi go podsunoł

 

niestety router może pracować jako klijent(odbiera sygnał wan) albo swicz(tu juz lan)

chcąc nie chcąc musisz miec 2 urzadzenia,

 

TP1034 ma 1giga na lanie, jak nie bedziesz używał aż takich transferów w sieci i servera wydruku to bym brał TP 740n, (moj drugi tplink, pierwszy tez jest uzywany non stop)

 

uwarzaj u kogo kupujesz, kupiłem 2 rzeczy gość zsumował koszty (13+12) i wyszła paczka pocztowa 25zł, i że niby teraz okradają paczki na poczcie, dostajesz ale nie pełną

kupowanie wielu przedmiotów przestaje być opłacalne

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja itak to kupuje w sklepie stacjonarnym- potrzebna mi faktura. Drukuję tylko ja, więc nie widzę problemów, po za tym mój komputer wkołko chodzi więc udostępnianie mam już opanowane- to nie problem. Co do reszty to tak jak mówiłem. Non stop to mój pc będzie chodził- od parady tel/x-box itp.

 

dobra, to może tego tp-linka sprawdzę, w sumie niedrogi jest. Inne propozyje- mile widziane.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha 740n v2 czyli ten bardziej okragły ma nie odczepianą antene, ale do bloku wystarczy spokojnie 5dBi, jest to chyba najczęsciej brany do podziału łacza router przez niewielką cene

 

jesli chodzi o stabilność uzywam w543 juz ok 3lata i nie pamietam problemów, a jak cos reset robisz przez odciecie zasialania nie przez przycisk reset (ten cała konfiguracje resetuje) !!!!!

 

openWTR nie wiem jak ma ze stabilnością softu

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian- przekracza budżet.

 

 

 

acha 740n v2 czyli ten bardziej okragły ma nie odczepianą antene, ale do bloku wystarczy spokojnie 5dBi

 

jesli chodzi o stabilność uzywam w543 juz ok 3 i nie pamietam problemów, a jak cos reset robisz przez odciecie zasialania nie przez przycisk reset (ten cała konfiguracje resetuje) !!!!!

 

w przypadku mojego obecnego routera, to nic nie pomaga- pewnie się spalił :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności