Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Mac to marka przereklamowana ...

 

Ce ch u ją się zazwyczaj większą awaryjnością niż większość notebooków ostatnio ... Zresztą to ładna obudowa, ładny OS a scierwo w środku..

 

Co do innych marek jak Acer, Asus czy Samsung .. Zdarzają się modele prawie doskonałe .. patrz , takie co się nie wyłożą po powiedzmy pół roku.

 

Maci są preraklomane, i to grubo, ale za jakość się płaci.

 

No i co, że jakiś tam producent zrobi dobry produkt? Gdy przyjdzie co do czego to serwis się na ciebie wypnie i tyle będzie z twojego laptopa. Apple takich problemów nie robi.

 

IMO wyssane z palca jest to, że w środku maców jest dupny sprzęt. Zdarzają im się wpadki, ale to nic w porównaniu do hp'ka, który umiał wypuszczać przez parę lat kolejne modele z tą samą wadą fabryczną (wypadające klawisze np.).

 

Warto samemu popatrzeć co się dzieje w internecie. Na forach laptopowych rzadko widuje się "zepsuł mi się mac" (może przez cenę maca, która większość zniechęca ;)? ), ale za to pełno czegoś w stylu "moje lenovo nie działa", "w moim hp wiatrak chodzi cały czas na 100%". Nie wspominając o wykopowych akcjach (HP ostatnio np.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple takich problemów nie robi.

Jasne. Na pewno miałeś do czynienia z masą Maców po serwisie żeby się o nim wypowiadać. A jeżeli chciałbym pewnego sprzętu to nie pchałbym tysięcy w Maca tylko kupił Della i dokupił gwarancję Next Business Day. No ale niektórzy lubią utrudniać sobie życie. A ile jest procent laptopów tyle jest procent wpisów na forum dotyczących tej marki laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, żeby jakikolwiek znany mi użytkownik maca narzekał. Jeden wysyłał na gwarancje i co prawda zeszło 3,5 tygodnia (jakieś ogólne problemy z działaniem ,restarty), ale naprawili. Nie wymienili karty graficznej jak niektóre serwisy.

 

Przeglądając fora nie znalazłem ani jednego tematu z narzekaniem na ich serwis, więc czemu miałbym nie sądzić, że ich serwis jest w porządku?

 

Dell oczywiście słynie z tej swojej gwarancji. Jeżeli chce się mieć gwarancje dobrego serwisu, to rzeczywiście dell jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem laptopa składaka - Compal FL90 i już 2 rok mi służy bez problemów. Windowsa XP jak zainstalowałem tak działa. Co prawda dałem 3.500 zł ale się opłacało na tamten okres (procek e7400, grafa: 8600gt 512mb, 4 gb ramu, 160 gb dysk i ekran 15,4). Patrząc teraz na produkty sławnej Toshiby (seria satellite która wtedy mi się bardzo podobała) to tylko ładnie wyglądała, ale wykonanie było beznadziejne - wtedy w cenie do 4.000 zł ). Co prawda wróciłem znowu do gier na stacjonarnym, wiec obecnie nie polecam przepłacać za lapka do gier i kupić jakiegoś Lenovo z wytrzymalszej serii (tak do 2.500 zł) lub Dell-a ale on chyba dalej nie ma u nas gwarancji na miejscu dla indywidualnych użytkowników tylko firmowych, a wcześniej opłacało się sprowadzić go ze Stanów lub Niemiec.

Ostatecznie laptop najlepiej sprawdza się do neta i muzyki.

Z góry odradzam ACER-a,Asus-y, trafiają się perełki, ale to odosobnione przypadki.

Nie orientuje się obecnie w modelach, dlatego tak ogólnie piszę z mojego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składak upgrade'owany co jakiś czas czym popadnie. Niekręcony, nie widzę potrzeby.

Gdybym miał coś zmienić, to tego wyjącego sapphire ze slotowym chłodzeniem, reszta daje radę.

A, jeszcze kartę wifi na Tplink'a TL-WN851N albo ASUSa WL-138gV2(wykrywane oob jako airport ^^)

 

mb: Gigabyte EP43-DS3

proc: PDC E5300 VT(chłodzenie stockowe z czasów prescott'a)

ram: 2x Kingston 667 2GB VLP

grafa: Sapphire HD4670 512mb ddr3

dźwięk: integra alc888 + Audigy SE /SB Live SB0100

HDD: Samsung HD080HJ, Samsung SP2504C, Seagate 3500418AS

nagrywarka: TSST SH-203P

wifi: AirLive WT-2000PCI

zasilacz: MC Feel II 350w

buda: Modecom i-zone pierwsza seria(to co się parę lat temu nawinęło)

System: Win7 x64 & OS X 10.6.2 (i jeszcze zapasowy osx10.5.8, może jakieś ubuntu zrobię dla sportu)

Monitor: ASUS VW202SR

Mysz: Sidewinder X5

klawiatura decha(miałem jakiegoś biurowego logitecha - może i przyciski trochę ładniej chodziły i vol+/- się przydawało, ale średnio się z tym idzie walnąć na fotelu)

 

 

A jeśli chodzi o maki, to chętnie bym przygarnął jakiegoś macbooka pro, ale ceny mają kosmiczne, biorąc pod uwagę to że w tej samej cenie dostaje się o połowę lepszego laptopa innej marki.

Jak będę kupował, pewnie zostanę przy opcji zwykły lap na win7 ze sprzętem pod osx86, bo system apple jest po prostu genialny(aczkolwiek nie tak bardzo by za niego płacić 1-1,5k więcej ;p)

Chyba, że trafi mi się ładny macbook pro używka w dobrej cenie(aczkolwiek kupno używki to rosyjska ruletka), wtedy się zastanowię

 

PS: Netbooki to istna makabra - mulą jak jakieś stare blaszaki z Celeronem i 128MB ramu... Nie czuć ani ich 1,6GHz, ani 2GB RAMu ani też dysku 5400rpm...

Zgadzam się, przyszło mi na jednym eeepc robić ubuntu... jeezu, w życiu tego nie kupię.

 

Ja ostatnio się rozglądałem za lapkami z dobrą grafą i w oczy wpadł mi samsung R522 z T6600/3GB ram/320GB dysk/MR 4650 lub lenovo Y550 T4300/4GB ram/500GB/gf GT240M lub acer 5739g (chyba) z T6600/3 lub 4GB ram (podobna kasa, tylko 4GB bez OSa)/320GB dysk (chyba, nie pamiętam).

Pierwszy i 3ci za około 2,5k są, lenovo za 2,7-2,8k. Mi najfajniejszy z tego towarzystwa wydał się lenovo, nawet pomimo gorszego proca (chociaż na forach o lapkach twierdzą że praktycznie żadnej różnicy między T4300 a T660 nie ma). A może ktoś ma jakiś lepszy pomysł za taką kasę?

Tego samsunga na półce mieliśmy, bardzo ładnie wykonany, też mi wpadł w oko - nie wiem jak się samsungi sprawują(chociaż czort wie, czy to po prostu nie rebrand), ale zdecydowanie nie pogardziłbym takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac to marka przereklamowana ...

 

Ce ch u ją się zazwyczaj większą awaryjnością niż większość notebooków ostatnio ... Zresztą to ładna obudowa, ładny OS a scierwo w środku..

 

Co do innych marek jak Acer, Asus czy Samsung .. Zdarzają się modele prawie doskonałe .. patrz , takie co się nie wyłożą po powiedzmy pół roku.

 

Maci są preraklomane, i to grubo, ale za jakość się płaci.

 

No i co, że jakiś tam producent zrobi dobry produkt? Gdy przyjdzie co do czego to serwis się na ciebie wypnie i tyle będzie z twojego laptopa. Apple takich problemów nie robi.

 

IMO wyssane z palca jest to, że w środku maców jest dupny sprzęt. Zdarzają im się wpadki, ale to nic w porównaniu do hp'ka, który umiał wypuszczać przez parę lat kolejne modele z tą samą wadą fabryczną (wypadające klawisze np.).

 

Warto samemu popatrzeć co się dzieje w internecie. Na forach laptopowych rzadko widuje się "zepsuł mi się mac" (może przez cenę maca, która większość zniechęca ;)? ), ale za to pełno czegoś w stylu "moje lenovo nie działa", "w moim hp wiatrak chodzi cały czas na 100%". Nie wspominając o wykopowych akcjach (HP ostatnio np.).

 

Wiesz... Pozaglądaj na zagraniczne fora internetowe. W Polsce użytkownicy Maca są zgromadzeni nie na nhl czy innych portalach, ale na myapple, to po pierwsze. Po drugie, Apple w Polsce ma żałośnie niski udział w rynku (jak z resztą ogólnie w Europie). Po 3cie mam w domu 2 Acery, sam sprzedałem ich też kilka i ogólnie wiem mniej-więcej co się psuje. Podpowiem Ci, że psuje się wszystko. W dodatku Apple daje tylko rok gwarancji... No i szczerze mówiąc trudno jest mieć niedopracowane produkty, gdy ma się w ofercie tak naprawdę tylko kilka modeli komputerów w różnych konfiguracjach. Co do serwisu, to polecam takie teksty jak ten. Widziałem wiele odmów naprawy z serwisu, ale takiej jazdy jak żyję nie słyszałem.

 

Nie słyszałem, żeby jakikolwiek znany mi użytkownik maca narzekał. Jeden wysyłał na gwarancje i co prawda zeszło 3,5 tygodnia (jakieś ogólne problemy z działaniem ,restarty), ale naprawili. Nie wymienili karty graficznej jak niektóre serwisy.

 

Przeglądając fora nie znalazłem ani jednego tematu z narzekaniem na ich serwis, więc czemu miałbym nie sądzić, że ich serwis jest w porządku?

 

Dell oczywiście słynie z tej swojej gwarancji. Jeżeli chce się mieć gwarancje dobrego serwisu, to rzeczywiście dell jest najlepszy.

 

No, ale znowu pojawia się kwestia, ilu użytkowników Maca znasz? ;)

 

Co do netbooków... Darowałem sobie na szczęście zakup ;P Mam wrażenie, że w tych komputerach jest montowany jakiś "próg spowalniający", po przy takich parametrach powinny na XPku śmigać jak burza a tu...? ;C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jestem ciekaw, ile z osób zachwalających tak te wszystkie serwisy Apple etc. miało z nimi kontakt ;) Polecam pogooglować jak się serwisuje iphony na ten przykład i jak w magiczny sposób "aktywują się" czujniki odpowiedzialne za zalanie.

 

Co do palenia, to jakaś kpina. Sam już wprawdzie wyrywam się powoli ze szponów nałogu i wiem ile syfu potrafi się osadzić w laptopie, jeżeli stworzy się odpowiednie "warunki", ale równie dobrze można odmówić serwisowania komputera, który jest zakurzony - kurz wszakże potrafi powodować silne alergie, również jest niebezpieczny dla zdrowia etc. Nie zdziwiłbym się, jakby tak niedługo się wydarzyło. Prawda jest taka, że produkty Apple to nie są produkty na lata. Apple chyba znacznie bardziej niż inne marki stara się mieć po prostu wiernych klientów, którzy będą zmieniali sprzęt zaraz po wygaśnięciu gwarancji na nowszy model, którego w ogóle nie potrzebują. Dell pozostaje ostatnim chlubnym przykładem marki, która dba o klienta - ale tu uwaga - głównie biznesowego, bo na rynek indywidualny trafia sprzęt na podobnym poziomie co HP, Asus etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W studio 1555 najbardziej irytująca rzecz to chyba ten napęd szczelinowy... W większości lapków, jak BR pójdą w dół, albo jak padnie napęd (co zdarza się dość namiętnie, jeżeli się go sporo używa) nie będzie problemów z wymianą. Tutaj po gwarancji zaczną się schody, bo zwykły napęd potrafi wymienić praktycznie każdy, kto zna podstawy obsługi śrubokręta. Co nie zmienia faktu, że swojego czasu był naprawdę dobrą propozycją cena/jakość, ale to chyba tylko dlatego, że pewna duża hurtownia zamawia go od Della w odpowiednich ilościach... ;]

 

Jestem ciekaw jak będzie z tymi całymi Asusami K50... Fajnie toto wygląda, chłodne, ładna matryca, ale ani HDMI, ani EC, klawiatura niewygodna po cholerze... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak będzie z tymi całymi Asusami K50...

Ja mam K50tkę w domu :P (K50AB)

- do klawiatury idzie się przyzwyczaić

- matryca fajna i dobrze rozświetlona

- nic nie skrzypi, nie ugina się, nie trzeszczy

- przy codziennych czynnościach praktycznie bezgłośny

Jest u mnie w domu od kilku miesięcy, generalnie żadnych problemów z nim nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to żadnych problemów z Asusem K50AB nie mam. No może po za tym, że nagrzewa się dosyć szybko przy włączonej grafice dedykowanej (ale za to gierki śmigają aż miło). Spasowanie elementów mogło by być lepsze, tragicznie nie jest, ale jak zobaczyłem najniższy model Asusa z prockiem celerona, za 1200zł, to on na tle mojego wyglądał tragicznie, jeżeli chodzi o wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam się jako forumowy użytkownik Maka po przejściach z serwisem. W moim egzemplarzu po tygodniu od zakupu touchpad przestał reagować na przyciski, wrzuciłem oryginalny dysk i pamięć, odesłałem do serwisu. Nie mieli na miejscu części, a mimo to w przeciągu 5 dni komputer był u mnie z powrotem z nowym touchpadem. Na serwis naprawdę narzekać nie mogę. Sam komputerek, w najsłabszej wersji od razu, bez zająknięcia trawi FullHD, multiprocessing jest znacznie bardziej przemyślany (nie ma sytuacji, że jeden program zawiesi cały system), na 2GB RAMu miałem otwarte ok. 30 różnych aplikacji i odtwarzacz z 1080p i działało, do tego świetny touchpad i automatyczne backup'y. Do szczęścia brakuje mi jeszcze tylko dużego ekranu i PS3. ;)

O, i ignacy, dzięki Bogu, komputerami Apple zajmują się głównie 2 autoryzowane serwisy - iSource (ten od iSpotów) i Cortland. iPhonem zajmuje się inny, i to tam mają takie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam się jako forumowy użytkownik Maka po przejściach z serwisem. W moim egzemplarzu po tygodniu od zakupu touchpad przestał reagować na przyciski, wrzuciłem oryginalny dysk i pamięć, odesłałem do serwisu. Nie mieli na miejscu części, a mimo to w przeciągu 5 dni komputer był u mnie z powrotem z nowym touchpadem. Na serwis naprawdę narzekać nie mogę. Sam komputerek, w najsłabszej wersji od razu, bez zająknięcia trawi FullHD, multiprocessing jest znacznie bardziej przemyślany (nie ma sytuacji, że jeden program zawiesi cały system), na 2GB RAMu miałem otwarte ok. 30 różnych aplikacji i odtwarzacz z 1080p i działało, do tego świetny touchpad i automatyczne backup'y. Do szczęścia brakuje mi jeszcze tylko dużego ekranu i PS3.

Taki Asus K50IJ też w najsłabszej wersji trawi Full HD. A kosztuje 1300zł wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ł naprawdę dobrą propozycją cena/jakość, ale to chyba tylko dlatego, że pewna duża hurtownia zamawia go od Della w odpowiednich ilościach... ;]

 

I jeżeli uwzględnimy okresowe promocje na ich stronie to nadal jest. Np. co powiesz na lapka 15" z prockiem core i7/4GB ramu/500GB dysk/grafika MR4570 za 3,6kpln lub podobny konfig tylko że 17" i grafika 4650 za 3,9k? Jak dla mnie to oferty są świetne, jakbym miał 4kpln to bym brał tego 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam się jako forumowy użytkownik Maka po przejściach z serwisem. W moim egzemplarzu po tygodniu od zakupu touchpad przestał reagować na przyciski, wrzuciłem oryginalny dysk i pamięć, odesłałem do serwisu. Nie mieli na miejscu części, a mimo to w przeciągu 5 dni komputer był u mnie z powrotem z nowym touchpadem. Na serwis naprawdę narzekać nie mogę. Sam komputerek, w najsłabszej wersji od razu, bez zająknięcia trawi FullHD, multiprocessing jest znacznie bardziej przemyślany (nie ma sytuacji, że jeden program zawiesi cały system), na 2GB RAMu miałem otwarte ok. 30 różnych aplikacji i odtwarzacz z 1080p i działało, do tego świetny touchpad i automatyczne backup'y. Do szczęścia brakuje mi jeszcze tylko dużego ekranu i PS3.

Taki Asus K50IJ też w najsłabszej wersji trawi Full HD. A kosztuje 1300zł wink.gif

Wiesz, ja się tego najbardziej obawiałem, a tu miła niespodzianka. ;) Mi więcej jeśli chodzi o grafikę to nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przedłużyli ;]

Brawo, jak na to wpadłeś?

A tak na poważnie to dell bardzo często przedłuża te promocje, i to po kilka razy nawet. Nie zdziwiłbym się jakby promocja na te studio z i7 potrwała do końca lutego nawet. Z drugiej strony nie zdziwiłbym się też jakby promocja skończyła się tego 20tego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności