Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma pomysł na kartę graficzną zauważalnie wydajniejszą od Radka HD7850, ale cenowo nie przekraczającą 500zł?

Warunek to jej wielkość, może być dwuslotowa, ale długość max 24cm i układ chłodzący nie wystający poza PCB, bo jest wąska i krótka obudowa PC i nie ma miejsca na większą.

Obecnie jest taka karta

amd_radeon_hd_7850-2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Dzięki, ale mam na myśli większy przyrost niż 15-20%

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-RX-560-vs-Radeon-HD-7850

Za to jak najbardziej wchodzą w grę karty używane.

 

Karta ma być używana głównie do WOT-a i Minecrafta (który z modami i shaderami potrafi być bardziej wymagający do WoT-a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Oskar2905 napisał:

A masz wystarczający procesor do mocniejszej karty? Żeby bottlenecku nie było.

Myślę, że tak - mam (a dokładniej to u syna w kompie jest) i5 6400 podkręcony na 4,3 GHz. Udało mi się fajne chłodzenie kupić, które zmieściło się w tej obudowie (na styk, ale weszło)., co prawda s775, ale rozpiłowałem trochę gniazda w spince i już jest kompatybilne :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz temp. na cpu? Bo to już glut jest a nie lut jak kiedyś. Tak na marginesie to podobno intel powraca do lutów pod czapką :) . Ciekawe czemu :D . AMD dało im bardzo mocno w kość podobno i chcą jakoś wyjść z dołka.

 

Jakim ty masz go cudem podkręcone jak to jest zablokowany cep? To jest ta generacja w której wyciekły biosy z możliwością podkręcania zablokowanych cpu?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jakie temp, ale nie przerażające . Podkręcony jest szyną i zmienione dzielniki dla pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale w wocie najważniejszy jest procesor a konkretnie jego dwa "pierwsze" rdzenie 0 i 1 (rdzeń "0" jest zawsze obciążony na 100% w wocie (u mnie), a "1" na 70-80%, reszta rdzeni nie ma znaczenia). Z tych rdzeni korzysta wot. WOT to w ogóle jest masakryczny dinozaur bo był robiony pod procesory jednordzeniowe (obciąża tylko jeden lub dwa rdzenie bo dodano jakąś tam funkcjonalność). Także zależy w co się chce grać :P . @Perul jak kupujesz tą kartę na dłużej to szukaj wersji z minimum 3gb pamięci. Wiele dzisiejszych gier nie uruchomi się w jakiś wyższych detalach bez 3gb vramu pomimo tego że karta dała by radę...ale nie i już. Tak samo jest teraz w wieloma grami. Nie uruchomią Ci się na mniej niż 3 rdzeniach. Próbują zmusić ludzi do przesiadki na nowszy sprzęt.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kazikson91 napisał:

Można spróbować poszukać używanej GTX970. Będzie znacząco wydajniejsza.

Pewnie można, ale wątpię, żeby dało radę tak małą jak potrzebuję, bo to raczej duże "potworki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dość okazyjnie GTX970, miał być co prawda do innego kompa, ale po podpiłowaniu zasilacza okazało się, że się jednak zmieścił (brakowało 2mm).

IMG_20180812_123759.jpg

IMG_20180812_123820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oskar2905 napisał:

Ale dziwna obudowa...zasilacz z przodu na dole?

To jest obudowa w poziomie do HTPC - tylko taka mieści się pod biurkiem, a gdzie indziej miejsca nie ma.

 

 

Kolejny problem - ten GTX970 to straszna "suszarka", potrafi wkręcić się na 4000 rpm.

Gdzieś czytałem, że da się zmieniać tryby chłodzenia i z "wydajny" zmienić na "cichy" - ktoś wie jak to zrobić (w sterownikach nie znalazłem, może słabo szukałem)?

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul widzę "artysta rzeźbiarz" :D

 

To panowie natchnijcie mnie nieco, jak po ludzku rozplanować to co mam w obudowie, bo nie chcę przegrzać jednego ani drugiego.

 

Płyta główna:

P67%20Pro3(L3).png

Na procku siedzi SPC Fortis z dwoma wiatrakami, więc zajmuje ciut miejsca, ale w sumie utrudnia to jedynie obsadzanie slotów pamięci tych najbliżej procka.

W dużym slocie PCIE siedzi sobie obecnie budżetowy krótki GTX1050, który coprawda nie ma wysokiego chłodzenia, ale zajmuje pierwszy krótki PCI-E pod grafiką.

Jeden z dolnych PCI (nieistotne który) zajmuje Sound Blater X-Fi XtremeGamer Fatal1ty - siedzi cały czas ze względu na sporą codzienną funkcjonalność podłączonego panelu od Elite.

Zostają na dobrą sprawę tylko dwa małe PCI-E - nad grafiką i ten zaraz nad PCI. Oba są mi potrzebne - w jednym siedzi dodatkowa karta z SATA3, w drugim muszę obsadzić AIM SC808. Karta SATA jest nieistotna dla ergonomii, bo jest wąska i nie ważne czy ją wsadzę na dole czy na górze, to w żaden sposób nie wpływa na chłodzenie z grafiki, ale musi być, bo mam w kompie nieco gratów. Głównym problemem jest jednak AIM. Karta jest bez obudowy, bo ta się nie mieści ze względu na ponad standard karty - niektóre sekcje są zmodowane dawno temu przez mikołaja612 (nie mają wpływu na wysokość karty), ale ponadto na karcie "leży" dyskretny opek OPA301 obsadzony niestandardowo na przedłużkach przez Chickenka. Karta dzięki temu nie jest zbyt wysoka, ale nadal jest cholernie ciasno i obsadzając kartę nad grafiką muszę posiłkować się gumowymi kołeczkami, żeby nie miała tendencji opierania się o grafikę, a kolei pod grafiką zasłaniam wiatrak.

 

Natchnijcie mnie jak to lepiej obsadzić. Przykręcić pionowo w obudowie i posiłkować się riserem pod małe PCI-E? Mam na stanie zarówno pojedyncze małe risery jak też duże na małe z dodatkowym zasilaniem z molexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

To jest obudowa w poziomie do HTPC - tylko taka mieści się pod biurkiem, a gdzie indziej miejsca nie ma.

 

 

Kolejny problem - ten GTX970 to straszna "suszarka", potrafi wkręcić się na 4000 rpm.

Gdzieś czytałem, że da się zmieniać tryby chłodzenia i z "wydajny" zmienić na "cichy" - ktoś wie jak to zrobić (w sterownikach nie znalazłem, może słabo szukałem)?

Ściągnij sobie MSI afterburner i poustawiaj sobie jak chcesz limit wentylatora. To że to będzie suszarka można było się spodziewać bo to referent ;) .

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2018 o 14:42, Perul napisał:

Kupiłem dość okazyjnie GTX970, miał być co prawda do innego kompa, ale po podpiłowaniu zasilacza okazało się, że się jednak zmieścił (brakowało 2mm).

IMG_20180812_123759.jpg

IMG_20180812_123820.jpg

W tej obudowie z przodu masz dziurkowany boczny panel, że zrobiłeś fanswap zasilacza i dałeś żeby wydmuchiwał powietrze? Referenty to szajs, ja zawsze zmieniałem chłodzenie i mam 2 w szafce jedno działało na radeonie 7850 ale może być za słabe 

 

https://www.arctic.ac/eu_en/accelero-l2-plus.html

 

Druga opcja która na bank by dała radę to pasywny arctic cooling accelero s2 pasywna krowa i do tego jakiś wolnoobrotowy 120mm lub jak się nie zmieści to jakiś płaski

 

Arctic_Cooling_Accelero_S2_Main.jpg

 

W sumie ten pierwszy od referenta byłby wydajniejszy, u mnie na 7850 chodził na puszczony 7V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła mi myszka. Stare wmo 1.1a od m$. Teraz się zastanawiam. Są na allegro niby nowe wmo 1.1a za 15zł. https://allegro.pl/myszka-optyczna-microsoft-przewodowa-usb-pc-laptop-i7435292933.html . Szukam czegoś do 30-40zł. Jedyne wymagania które mam to trwałość. Ma wytrzymać jak najdłużej :D . Na wmo podkręciłem sobie lekko programowo "szybkość poruszania wskaźnika" (jak to jest pięknie opisane w windzie) i było git. W tej chwili mam nie przyjemność korzystać z takiego ustrojstwa.archival-microsoft-express-mouse-szara,1 Sam sensor nie jest zły ale reszta to makabra. Kształt jest do niczego, jest za mała, ma nie poodzielane przyciski LPM i RPM (kto wpadł tam w ogóle na taki debilny pomysł, spróbujecie na czymś takim chwilę pograć w cokolwiek wykorzystującego myszkę to zobaczycie o czym piszę), wykonanie w porównaniu do wmo jest poniżej krytyki. 

 

Podsumowując. Mam szansę znaleźć coś podobnego jakościowo do wmo w tej kasie czy po prostu brać wmo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy przewodowego A4tech X7, w mojej ocenie mysz nie do zajechania, bardzo precyzyjna i do tego wygodna.
Fakt że kosztuje trochę więcej, ale moim zdaniem warto dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo w A4Techach zależy od sensora, mieli świetne i takie dosyć kiepskie, zalecają omijać V-Tracki bodajże. Sam którąś X7 miałem i moim zdaniem w budżetówce do są super mychy. Materiały takie sobie, ale nie oczekujmy cudów w tej cenie. Mi X7 6 lat wytrzymał, swego czasu 45 zł zapłaciłem za nową, a wymieniłem tylko dlatego, że potrzebowałem bezprzewodowej. Nadal gdzieś mam ją w zakamarkach graciarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bachankas napisał:

Dużo w A4Techach zależy od sensora, mieli świetne i takie dosyć kiepskie, zalecają omijać V-Tracki bodajże. Sam którąś X7 miałem i moim zdaniem w budżetówce do są super mychy. Materiały takie sobie, ale nie oczekujmy cudów w tej cenie. Mi X7 6 lat wytrzymał, swego czasu 45 zł zapłaciłem za nową, a wymieniłem tylko dlatego, że potrzebowałem bezprzewodowej. Nadal gdzieś mam ją w zakamarkach graciarni.

Ja mam A4tech X7 XL-750BK już przynajmniej 7 lat. Używana w każdy dzień roboczy po kilka godzin (na pewno więcej niż myszki w domu używam).

Owszem są ślady użytkowania, ale na Logitechu M705 używanym jakieś 3 lata są tylko trochę mniejsze.

Co do precyzji, to z bezprzewodowych dopiero Logitech G602 jest w stanie ją dogonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem X-750F i tam jedynie się po paru latach guma pod kciuk zaczęła odklejać. Sensor spoko, ale jednak obecnie używany przeze mnie G502s daje mi lepsze odczucia - na ile różnica w sensorze to nie powiem, bo trochę czasu minęło między A4Tech a Lodzikiem. Przede wszystkim materiały zupełnie inne, w A4Techu te plastiki są marne jednak. Ale jakbym się teraz miał przesiąść na X7kę jakąś, to myślę, że bez zgrzytania zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności