Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Nieaktualne, oczywiście jak zwykle ja musiałem coś źle zrobić :D Już działa.

Kupiłem wczoraj macbooka pro 2017r i chyba pojawił się pierwszy problem albo coś robię źle. Jak go załączyłem pierwszy raz, to bateria miała 60%, teraz jest 10% i postanowiłem podłączyć go do ładowania i tutaj moje zdziwienie, bo komputer nie reaguje na ładowarkę. Prąd w gniazdku jest na 100%. 

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Poradzicie w sprawie monitora?

Mam monitor 21,5 cala do stacjonarki. Ostatnio bardzo dużo pracuję w domu, głównie edycja tekstu, ale zwykle muszę mieć coś w dwóch programach włączone jednocześnie. Myślałem o 27 calach. Są monitory z funkcją PIVOT, nie wiem na ile to przydatne.

 

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/monitor-samsung-ls27c450b-klasa-a-27-fv23-gw-6m-i6895178507.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam do was pytanie - czy jak jest klawiatura z podświetleniem klawiszy typu "rzeźbione laserem" (czyli jest podświetlony obrys klawisza i literka), to czy są jakieś naklejki lub inne metody, żeby zmienić egzotyczny układ klawiszy na zwykłe QWERTY US bez utraty podświetlenia?

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sn4ke napisał:

Mam do was pytanie - czy jak jest klawiatura z podświetleniem klawiszy typu "rzeźbione laserem" (czyli jest podświetlony obrys klawisza i literka), to czy są jakieś naklejki lub inne metody, żeby zmienić egzotyczny układ klawiszy na zwykłe QWERTY US bez utraty podświetlenia?

Już kupiłeś jedną z tych tanich, sprowadzanych używanych klawiatur z allegro, czy dopiero się przymierzasz? Musiałbyś wymieniać całe capsy, żeby miało to sens, a ich koszt jest taki, że jest to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem. W moim zestawie M$ uszkodziłem nadajnik, nadajnika samego nie kupię i musiałbym kupować za kilkadziesiąt złociszy jakiś używany zestaw tylko po to, żeby móc dalej używać wygodnej klawiaturki, bo myszki z zestawu już nie używam. Kolega z forum podesłał mi nadajnik od jego zepsutego sprzętu, ale jest niezgodny z moim i dalej siedzę na moim zabytkowym Dell na PS/2. No to więc zacząłem przy okazji przeglądać używki klawiatur. Jako, że moja nowa myszka Logitecha jest na nadajnik Unifying, to mógłbym kupić jakąś zdekompletowaną klawę na ten nadajnik. No i napaliłem się jak szczerbaty na suchary na Logitecha K800, ale praktycznie wszystkie oferty to używki QWERTZ, AZERTY, albo jakieś skandynawskie i cena nic nie zmienia, bo nawet oferty za 100, czy nawet 200zł to wciąż nietypowe importy, a jakieś QWERTY są proponowane za kosmiczne ceny ok 400-500zł.

 

No i teraz dylemat - szukać używki w dobrym stanie i oklejać klawisze, albo kupić trupa i przekładać klawisze, czy też jest coś w cenie ok stówki (używka), co może konkurować z tamtym modelem? Podświetlenie też fajny gadżet. Jak kupowałem myszkę T400 to wziąłem też klawę K290 i to było nieporozumienie (oddałem), bo kolor nie taki (jaskrawy, ja chcę czerń), plączący się kabel (chcę bezprzewodowo), bardzo niski skok (nie lubię pisać na klawiaturach z laptopowym skokiem), wcale nie taka cicha i jeszcze na złość zacinały się dwa klawisze. Klawa M$ jaka mi pasowała pod palcami to Wireless Keyboard 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam K520 i fajnie się na niej pisze.
Mam też K400r i jest równie fajna jeśli chodzi o skok klawiszy. Natomiast K360 jest trochę mniej przyjemna pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam klawiaturę della kb1421. Jak na współczesne standardy to jest świetna klawiatura (prawie tak dobra jak te z lat '90 i początku 2000 a to duży komplement :) ) . Klawisze są bardzo stabilne, większe klawisze mają stabilizator, a największe nawet 2 stabilizatory (na pewno spacja ma takie 2). Klawiatura nie jest "mushy" jak często są inne klawiatury membranowe tylko ma fajny feeling pisania, a klawisz jest sprężysty. Trochę jak mechanik. Płachta gumowa jak na współczesną klawiaturę jest b.wysokiej jakości. Na spodzie obudowy posiada dosyć ciężką płytę dociążającą, co jest raczej ewenementem we współczesnych wyrobach klawiaturopodobnych ;) . Klawisze są raczej dosyć twarde, ale dzięki temu nie są gumowe i miękkie jak w większości gumiaków czyli jak dla mnie sumarycznie i tak wychodzi na plus :) . Skok klawiszy jest mniej więcej średni. Nie jest taki duży jak w starych klawiaturach ale na szczęście jest większy niż w większości współczesnych klawiatur. Używana na allegro kosztuje kilkanaście-kilkadziesiąt złotych a logitechy nie dorastają jej do pięt (wiem bo mieliśmy w szkolę masę logitechów różnej maści).

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dobrze trafiłem z klawiaturką :) Dzień po swoim poście zacząłem szukać innych klawiaturek Logitecha i tak wygrzebałem z jednego lombardu K520 bez nadajnika za 20zł :D Nadajnik miałem już od myszki, więc nie był potrzebny, klawiaturka w świetnym stanie, układ QWERTY i dwa nowe Duracelle w zestawie :D

 

Skoro ma taki sam profil jak K800, to zostaje kwestia przyzwyczajenia czy warto się pakować w przyszłości w wyższy model czy nie. Zasadnicza różnica po przesiadce z klawy Microsoftu to skok klawiszy i budowa. Skok jest sporo niższy, chociaż idzie się szybko przyzwyczaić (miałem krótko K240 i tam nie szło się przyzwyczaić). Gorzej z ergonomią, bo z jednej strony mają od spodu garba, który może służyć jako podkładka pod nadgarstki, ale z drugiej strony przez tego garba dolny rząd klawiatury jest wyżej niż w M$, a przez bardzo niskie nóżki klawiaturka ma bardzo niski pochył do podłoża. Chyba będę musiał opatentować jakiś sposób na większy przechył klawiaturki, bo przy dłuższym pisaniu to aż bolą mnie nadgarstki, czego nie miałem w M$ Wireless Keyboard 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macbook pro z 2017r ma jakieś zabezpieczenia przed nadmiernym przegrzewaniem się? Chodzi mi o to czy jeśli temperatura będzie zbyt wysoka, to zdąży go wyłączyć zanim elektronika się uszkodzi? Ostatnio komputer bardzo mocno się grzeje, a ma tylko 6 miesięcy, procesor i5. Jest jakiś darmowy program do monitorowania temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź leniem i wpisz w google...

Tak i tak. W każdym procesorze masz zabezpieczenie przed przegrzaniem, często wartość jego załączenia jest regulowalna w biosie (w laptopach raczej jest na auto). Na zgniłe jabłko to nie wiem czy coś jest. Na win czy tam Linuxa jest pełno.

Edytowane przez Oskar2905
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bakus1233 napisał:

Czy macbook pro z 2017r ma jakieś zabezpieczenia przed nadmiernym przegrzewaniem się? Chodzi mi o to czy jeśli temperatura będzie zbyt wysoka, to zdąży go wyłączyć zanim elektronika się uszkodzi? Ostatnio komputer bardzo mocno się grzeje, a ma tylko 6 miesięcy, procesor i5. Jest jakiś darmowy program do monitorowania temperatury?

 

Zobacz "Macs Fan Control"

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kupić tanio dysk SSD do starego laptopa MSI cx640dx? 128-256 GB mnie interesuje, do systemu i muzyki więcej mi nie trzeba. Tu jakieś foto dysku HDD

http://ujeb.se/tm1PW

Używki mile widziane

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, rozglądam się za dyskami 3,5 cala o pojemności 4TB, polecicie jakieś ciekawe konstrukcje?

Planuję zakupić dwie sztuki, jeden będzie podpięty do stacji dokującej jako backup, drugi planuję wrzucić do stacjonarki jako magazyn.

Fajnie gdyby były ciche(szczególnie ten który wyląduje w stacjonarce) i bezawaryjne( to akurat loteria ale niektóre modele mogą padać częściej i szybciej niż inne).

 

W tej chwili rozważam następujące konstrukcje:

- WD Red - 5400rpm, 64MB cache

- Seagate Skyhawk - 5400rpm, 64MB cache

- Seagate Ironwolf - 5900rpm, 64MB cache

- Toshiba X300 - 7200rpm, 128MB cahce. Mam trzy sztuki z serii P300 i póki co sprawdzają się świetnie ale odnośnie X300 opinie są bardzo różne, choć zgodne co do tego że te dyski są głośne.

 

Wszystkie powyższe(oprócz Toshiby, to dyski NAS).

Najchętniej wziąłbym HGST Ultrastar albo WD Black czy coś z dopiskiem PRO ale to już trochę zbyt droga zabawa, przynajmniej na chwilę obecną.

 

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mihu83 napisał:

Panowie, rozglądam się za dyskami 3,5 cala o pojemności 4TB, polecicie jakieś ciekawe konstrukcje?

Planuję zakupić dwie sztuki, jeden będzie podpięty do stacji dokującej jako backup, drugi planuję wrzucić do stacjonarki jako magazyn.

Fajnie gdyby były ciche(szczególnie ten który wyląduje w stacjonarce) i bezawaryjne( to akurat loteria ale niektóre modele mogą padać częściej i szybciej niż inne).

 

W tej chwili rozważam następujące konstrukcje:

- WD Red - 5400rpm, 64MB cache

- Seagate Skyhawk - 5400rpm, 64MB cache

- Seagate Ironwolf - 5900rpm, 64MB cache

- Toshiba X300 - 7200rpm, 128MB cahce. Mam trzy sztuki z serii P300 i póki co sprawdzają się świetnie ale odnośnie X300 opinie są bardzo różne, choć zgodne co do tego że te dyski są głośne.

 

Wszystkie powyższe(oprócz Toshiby, to dyski NAS).

Najchętniej wziąłbym HGST Ultrastar albo WD Black czy coś z dopiskiem PRO ale to już trochę zbyt droga zabawa, przynajmniej na chwilę obecną.

 

 

Pod względem wytrzymałości/trwałości HGST Desktar jest nie do pobicia. Cała reszta w tyle. Jak już coś od SG czy WD to tylko z NAS w nazwie ale i tak to poniżej HGST

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2018 o 19:35, bigmaras napisał:

 

Pod względem wytrzymałości/trwałości HGST Desktar jest nie do pobicia. Cała reszta w tyle. Jak już coś od SG czy WD to tylko z NAS w nazwie ale i tak to poniżej HGST

Rozważałem Deskstara ale opinie na newegg nie zachęcają, sporo sztuk padło albo były DOA, no i podobno głośne jak diabli. Inna sprawa że HGST należy do WD

Coraz mocniej rozważam jakiegoś Ultrastar, WD Black albo Gold ale ceny są masakryczne.

23 godziny temu, Rafacio napisał:

Seagate? Naprawde? Raz tylko dałem się na to nabrać. Było to z 15 lat temu. Straciłem razem z dyskiem pół komputera.

Seagatey to raczej ostateczność, w kwestii jakości chyba nic się nie zmieniło.

21 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Ja mam takie z hitachi. W dekoderze od upc było (nie wiem czy jeszcze wsadzają je) hitachi  i padło. Tak samo kuzyn miał dysk w PC i też padł.

Wszystko kiedyś padnie.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności