Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.07.2017 o 19:57, Spawn napisał:

Dobra obudowa to taki ostatni szlif przy wyciszaniu. Jest solidna i ciezka wiec nie wpada w wibracje, dyski twarde sa w zatokach z gumowym zawieszeniem no i panele akustyczne costam moga jeszcze wylapac ale niewiele. Ja nie chwalac sie mam praktycznie nieslyszalny komputer przy pracy biurowej a wszystko aktywne: 4x  140mm wiatraki w budzie, 135mm w zasilaczu, cooler na procka ze mi sie ledwo w obudowie zmiescil i 3 wiatraki na grafice. Przykladajac glowe do budy do odleglosc 20cm nie jestem w stanie stwierdzic czy komputer chodzi. Oczywiscie podczas grania karta graficzna jest slyszalna ale calosc i tak chodzi ciszej niz przykladowo ps4.

 

Ja od chyba 15 lat (przynajmniej od 10) mam bardzo ciężką obudowę Chieftec Dragon, zasilacz potrafił wprawić całą budę w wibrację. Załatwiłem to najtańszym sposobem - taśma samowulkanizacyjna z Castoramy (akurat miałem), podkleiłem nią miejsca styków zasilacza z obudową i cisza absolutna.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tybysh napisał:

 

Ja od chyba 15 lat (przynajmniej od 10) mam bardzo ciężką obudowę Chieftec Dragon, zasilacz potrafił wprawić całą budę w wibrację. Załatwiłem to najtańszym sposobem - taśma samowulkanizacyjna z Castoramy (akurat miałem), podkleiłem nią miejsca styków zasilacza z obudową i cisza absolutna.

 

Teraz dobre obudowy mają fabrycznie gumowe podkładki dla zasilaczów, tak samo jak dla dysków twardych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pany, sensowna konfiguracja pod Quake Champions + monitor? Nie wiem ile powinienem wydać, żeby było ok, no ale też nie widzi mi się wydawać więcej niż 3k za zestaw. Pomoże ktoś? Tutaj wymagania kwaka

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=31439

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś słyszałem, że kupując Pro masz w tej samej cenie bilety do USA + Mac, co Mac w Polsce. Polecam sprawdzić

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, składam nowy setup PC pod Gry i mam spory dylemat. Rozchodzi się o CPU + MObO. Wybrałem tandem i5-7600 + MSI B250M Mortar lecz po przeczytaniu kilku testów mocno zacząłem się zastanawiać nad pójściem w Coffe Lake i3 8350K (4C/4T)+ Gigabyte Z370 HD3. Cenowo wypadnie podobnie, jednakże nowe odblokowane i3 jest sporo szybsze w testach  jednocześnie wykorzysta pamięci +3000mhz. Mobo najniższe z możliwych na chipsecie Z370 ale coś za coś :) . GPU to Palit  GTX 1060 Super JestStream 6G. 

Co sądzicie Panowie? Gen 7 czy Gen8?

Zależy mi na czasie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości grasz?

Jasne, że i3 lepiej, masz większą możliwość upgrade na lepszy CPU w przyszłości, tylko tanie płyty Z370 maja gorącą sekcje zasilania dochodzącą nawet do 120 stopni, lecz na i3, który ma mniej rdzeni to powinno chyba być ok.

Mimo wszytko musisz też pamiętać, że Intele mają problem z glutem i za parę lat temp poszybują w górę, a już teraz jest gorąco.

 

Ja bym poszedł na twoim miejscu w Ryzena 1600 z mobo B350 zamiast pchać się w Intela. Cenowo wyjdzie podobnie, a masz 6 rdzeni i 12 wątków, zamiast 4, które mogą za niedługo nie wystarczać (Intel już dołożył rdzeni w swoich seriach). Dodatkowo procesor wolny od problemów z glutem. To jest bardziej przyszłościowy wybór, zresztą lepiej mieć zawalone 6 rdzeni z utylizacją po 60-70% niż 4 po 90-100%.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej poczekać z zakupem gdzieś do marca, Intel wypuści tanie płyty główne, AMD wyda Ryzen+ a trochę później również kolejne płyty główne (może będzie lepsze wsparcie dla RAMu). Ceny Ryzenów jeszcze nie spadły bo jest słaba dostępność procesorów z serii 8 Intela, sam miałbym problem czy wybrać Ryzen 5 1600 czy i5 8400, kupując komputer na lata chyba bym wybrał Ryzena aby uniknąć problemów z temperaturami. Najważniejsze to kupić coś tanio i nie dopłacać 50% za 10% większą wydajność.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/14/2017 o 12:44, bakus1233 napisał:

Gdzie najlepiej/w dobrej cenie kupić nowego Macbooka? Opłaca się kupować w sklepach typu Saturn?

 

To był świetny deal z którego skorzystałem, myślę że przy czarnym piątku / cyber poniedziałku mogą się pojawić podobne oferty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Caution napisał:
3 godziny temu, tybysh napisał:
Osobiście czekam aż CD Projekt Red wyda Cyberpunk 2077 i wtedy złożę nowego kompa, czyli gdzieś do 2020 r. muszę się przemęczyć na i5 2500 emoji6.png

Bez K na końcu?

Bez K, zwykły i5 2500 na najtańszej płycie, najtańsze 8 Gb ramu i gtx960 4Gb, na teraz mi wystarcza do wszystkiego chociaż ewidentnie czuć, że gtx960 4Gb nie jest tu najsłabszym ogniwem.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Glut można łatwo rozwiązać skalpując procesor.

 

Seriously? Nie po to kupuje nowy sprzęt, żeby poprawiać to co producent powinien zrobić, tracąc dzięki temu gwarancję.

 

Skalpowanie procesora to też nie taka łatwa sprawa i istnieje duże ryzyko uszkodzenia procesora, tym bardziej jak robisz to po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2017 o 12:44, bakus1233 napisał:

Gdzie najlepiej/w dobrej cenie kupić nowego Macbooka? Opłaca się kupować w sklepach typu Saturn?

 Bakuś, jak nadal szukasz MacBooka w dobrej cenie to aktualnie w Redcoonie jest srebrny Pro https://redcoon.pl/laptopy-i-tablety/laptop-apple-macbook-pro-13-3-srebrny-mpxr2ze-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności