Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Buda aż takiego znaczenia nie ma. Ja kiedyś przełożyłem kompa z Modecoma do Fractala R4 i doopa, i tak musiałem wymienić zasilacz, cooler CPU, kartę graficzną i HDD, żeby było cicho :P Najgorzej z GPU, kiedyś można sobie było Accelero założyć, czy teraz są takie wynalazki to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra obudowa to taki ostatni szlif przy wyciszaniu. Jest solidna i ciezka wiec nie wpada w wibracje, dyski twarde sa w zatokach z gumowym zawieszeniem no i panele akustyczne costam moga jeszcze wylapac ale niewiele. Ja nie chwalac sie mam praktycznie nieslyszalny komputer przy pracy biurowej a wszystko aktywne: 4x  140mm wiatraki w budzie, 135mm w zasilaczu, cooler na procka ze mi sie ledwo w obudowie zmiescil i 3 wiatraki na grafice. Przykladajac glowe do budy do odleglosc 20cm nie jestem w stanie stwierdzic czy komputer chodzi. Oczywiscie podczas grania karta graficzna jest slyszalna ale calosc i tak chodzi ciszej niz przykladowo ps4.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update :)

 

Podkręciłem RAM i zrobiłem kolejny raz 3dmarka. Physics tak jak przewidziałem podniósł się do ponad 11k co uważam, za niezły wynik jak na niepodkręconym procesorze. Całość jednak punków podskoczyła mi chyba jedynie o 150. Lecz i na podkręcanie karty przyjdzie czas ;)

 

Wziąłem jeszcze raz rozmontowałem kartę i zamontowałem. Sprawdziłem jak się mają głośności. Najpierw jednak powiem, że hałas jakby 1-2db spadł. Dalej zestaw szumi, ale już to nie jest takie denerwujące. Okazuje się, że nie jest to problem samej karty graficznej tylko całości łącznie z akustyką pokoju. Cooler na procesorze jest niby cichszy od karty, ale niemal się z nią zrównuje. Obudowa ma wyciszać, ale nie bardzo jej to idzie, w dodatku dźwięk jakby ulega natężeniu po za obudową. Jakby przyłożyć ucho czy mikrofon tuż przy karcie i procesorze to słychać lekki przepływ powietrza, dopiero po za obudową to zamienia się w "hałas". Tak sobie myślę, żeby jakoś wytłumić otoczenie skrzynki :P

 

Myślę, że w DF R4 z lepszym chłodzeniem na procesorze i w bardziej wytłumionym miejscu to głośność nie była by taka straszna. Dobrze jednak, że hałas spadł na poziom nie satysfakcjonujący, ale już akceptowalny. 

 

Zainstalowałem Ryse: Son of rome. Wydaje się fajna gierka, ale frajdy jeszcze nie mam bo brak mi wprawy. Niby mam ją już przypisaną do konta ale komunikat o promocji dalej w grze występuje. 

 

Ogólnie nie dziwię się ludziom siedzącym na połączeniu laptop + konsola i TV. Przy kompie trzeba się sporo nabiegać jeśli ma być porządnie coś zrobione. 

 

Z innych moich wniosków jest jeszcze sprawa, że 120GB na system to może wystarcza, ale trzeba się pilnować bo ta pojemność strasznie szybko spada. HDD starszy na razie daje radę, ale do gier SSD też by się przydał. 

 

Życie mnie nie rozpieszcza, po tych wszystkich problemach chciałem podłączyć AUNE S16 po usb i oddać się na chwilę muzyce... Ale okazuje się, że usb go nie wykrywa. W poprzednim kompie też miałem problem ale myślałem, że to wina PC bo miałem też inne problemy z USB. A tutaj przy instalacji sterowników nie chce się pokazać w systemie. :( Po optyku/coaxie działa to wiem, tylko usb milczy... :(

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dyskiem M.2 128GB, 16GB ram, HDD 1TB 7200rpm :) Nie tyle wyczyn, co po prostu dobry laptop, w końcu coś z relatywnie wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, tylko wielki. A zasilacz pewnie zajmuje drugi plecak ;) Też myślałem o alienie, ale 15tce. Tylko teraz nie opłaca się za bardzo kupować drogich gaimingów na Maxwellach, skoro nowe Pascale biją je na głowę (najniższa w rodzinie 1050 niemal dorównuje drugiej od góry 970m). I to nie tylko wydajnością ale także energooszczędnością i emisją ciepła. Póki co Pascale są bardzo drogie, ale to raczej nie potrwa długo (średnia cena lapków z nawet nie topową gtx1070 na poziomie 7000zł to jakiś absurd). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

yo. spytam tu, bo mi żaden inny temat tak nie pasuje

 

sprawdzał ktoś tablety z dual bootem, windows i android? można z chin za grosze ściągnąć taki sprzęt z bardzo fajną konfiguracją (intel atom i 4gb ram), na której andek śmiga jak torpeda. interesuje mnie, czy można z takiego tabletu wywalić windowsa i żeby android korzystał z całej pamięci wewnętrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego chcesz wywalać normalny OS, a zostawiać jego nędzną namiastkę? Dziwne.

 

 

"Z innych moich wniosków jest jeszcze sprawa, że 120GB na system to może wystarcza, ale trzeba się pilnować bo ta pojemność strasznie szybko spada. "

Ja przez trzy lata miałem na system i programy SSD 64 GB. W najgorszym momencie miałem 25 GB wolnego miejsca.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano dlatego, że do normalnego systemu mam lapka, a jak chcę sobie posurfować na necie wieczorem w łóżku ze spotify w tle na słuchawkach, to mi andek bardziej leży do takich zadań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja

Mam lapka MSI cx640 dx na win7 i tv Sharp LC-32SH340E oraz chromecast tv. Chciałbym zastąpić chromecasta laptokiem, bo i tak rzadko z niego korzystam. Bym chciał zrobić sobie małe centrum multimedialne - filmy, mjuzik i starsze gierki na padzie, bo coś tam mój lapek obsługuje. Myszka Bt, klawa ekranowa, ewentualnie może być z czasem dokupił inną na Bt, jakby mi się fpsów zachciało. Pytanie - czy zwykły kabel HDMI mi wystarczy? Nie będzie opóźnień jak sobie odpalę grę? Obraz będzie normalnie wyświetlany??!Bozczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to wszystko wygląda

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem filmy i grałem w Wormsy i Mario Kart emulowane przez kabel HDMI dołaczony do TV (jakiś Samsung) i żadnego opóźnienia nie było.
To normalnie jak drugi ekran jest traktowane, tak samo jak przez HDMI wpinasz monitor do laptopa.

Opóźnienie mogłyby wystąpić, jakbyś miał 10-metrowy ten kabel :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze zależy do czego używasz komputera. Ryzen ma ogromną przewagę tam gdzie potrzebne jest więcej rdzeni, za to odstaje w grach. Obecnie sam bym wybrał Ryzen-a ale wolałbym zaczekać na Coffee Lake i 6-rdzeniowe i7ki . Poza tym po premierze CoffeeLake ceny KabyLake i Skylake powinny potężnie spadać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy codziennej ( fakturowanie sprzedaży w mojej firmie ) to ja kupiłem w ub.tyg.nowego blaszaka za całe 659 zet, z Windą 10, klawiaturą i myszką.

edit : do netu, filmów itp tyż się nadaje. Tworzenie bytów ponad miarę to samodzielne oskubywanie swojego pitera.

 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, paratykus said:

Do pracy codziennej ( fakturowanie sprzedaży w mojej firmie ) to ja kupiłem w ub.tyg.nowego blaszaka za całe 659 zet, z Windą 10, klawiaturą i myszką.

do takiej pracy to wystarczy pen za 400 wpinany w monitor ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie będzie na nim za tę cenę legalnej windy :P

Wypasionego kompa to ja mam pod obróbkę zdjęć żeby mi się dławił jak wsadowo muszę dużo rzeczy przemielić.

 

KUpowanie na wyrost ( bo a nuż się przyda ) to najczęściej kasa wywalona w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności