Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu decyzja zapadła. Wybrałem monitor!  Szkoda, że nie ma regulacji wysokości i bajerów. Lecz jest 27", FHD, AMVA+, 4ms, ochrona oczu, cienkie ramki (minimalizm). Podobno można go podkręcić do 75hz. Głównym czynnikiem była też rewelacyjna cena. Zaoszczędzoną kasę mogę zainwestować w jakiś istotny element PC. UHD albo małe, albo dużo droższe, można się obyć bez bólu. Po za tym większe, obciążenie dla kompa, tak jak WQHD i szereg kompromisów i nie doróbek w niskim budżecie. FreeSync mogę sobie darować i pokombinować z V-sync i blokadą klatek.

 

mobile01-e112b7475e7dba024cf060584167004

 

Teraz tylko złożyć kompa na Ryzenie i wybrać kartę. Z dostępnością są problemy, eh...

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2017 o 14:01, bakus1233 napisał:

Mam ostatnio taki problem, że czasami strony internetowe wczytują się dopiero po odświeżeniu. W czym może leżeć problem? Router? 

 

1) wyczyść pliki tymczasowe przeglądarki, ciastka itd

2) wywal z przeglądarki niepotrzebne dodatki

2) sprawdź czy coś może się nie podpieło - adwcleaner (free scanner)

3) zaktualizuj przeglądarke, system, sterowniki od karty

4) wyczyść tablice dns: ipconfig /flushdns a potem ipconfig /registerdns (komendy z cmd jako administrator)

 

x) zmień przeglądarkę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że Benq wybrałeś? Hm, budżetowy sprzęt dla masowego klienta, który często jest przyzwoity, ale zwykle nic poza tym :) Już bym wolał coś od Della. Też dla masowego klienta, ale czasem zaskakuje. Albo Iiyama, chyba że miałbym trochę więcej pieniądzów to może jakiś lepszy model od Asusa. Co do Eizo i NEC, to jednak często konsumenckie modele z niższej półki (no, dla konsumenta to jest średnia półka :D) są dość słabe jak na te firmy, więc pewnie jakbym miał nowe kupować to nic sensownego poniżej 1000zł bym nie znalazł, a szczególnie o przekątnej 27". W ogóle wolałbym już coś 24", ale z sensowną jakością, niż 27" na byle jakiej matrycy, o byle jakich parametrach i byle jakiej elektronice sterującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Arthass napisał:

Czyli, że Benq wybrałeś? Hm, budżetowy sprzęt dla masowego klienta, który często jest przyzwoity, ale zwykle nic poza tym :) Już bym wolał coś od Della. Też dla masowego klienta, ale czasem zaskakuje. Albo Iiyama, chyba że miałbym trochę więcej pieniądzów to może jakiś lepszy model od Asusa. Co do Eizo i NEC, to jednak często konsumenckie modele z niższej półki (no, dla konsumenta to jest średnia półka :D) są dość słabe jak na te firmy, więc pewnie jakbym miał nowe kupować to nic sensownego poniżej 1000zł bym nie znalazł, a szczególnie o przekątnej 27". W ogóle wolałbym już coś 24", ale z sensowną jakością, niż 27" na byle jakiej matrycy, o byle jakich parametrach i byle jakiej elektronice sterującej.

 

Tak, prawdopodobnie jutro będzie już u mnie. Moje myślenie @Arthass z racji na mniejszą wiedzę i doświadczenie w temacie - jest prostsze. Taki właśnie ma być sprzęt - użytkowy, przyzwoity w swojej cenie. Za jakość się płaci, więc ciężko się dziwić że monitory za 2k+ zł będą lepsze i robiły lepsze wrażenie. Tylko dla mnie, których ich nie zna, nie porównuje i nie będzie w przeciągu jakiegoś czasu po nie sięgał to nie ma takiego wielkiego znaczenia. Tak samo audio, przez te 10 lat mogłem słuchać tylko CAL! i S8500 lub coś w tym stylu zajmując się tylko samą muzyką i nie sięgając po żaden inny sprzęt. Byłoby dobrze, nie miałoby znaczenia, że trochę mulą, że barwią, że nie schodzą tak nisko, że nie są takie szczegółowe, bo byłoby to po za moją świadomością. Dla mnie ma znaczenie, że dokonałem wyboru i że dzięki rozeznaniu nikt mnie jakimś przebojem nie zaskoczy w tej cenie... Podsumowując są pewne obiektywne parametry, ale odbiór ekranu to sprawa subiektywna. Przesiadając się z 23calowego samunga TN raczej nie będę narzekać.

 

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł! Jestem mega zadowolony, choć jeszcze się funkcjami nie bawiłem. Na pewno spory skok do przodu. Zarówno praktycznie jak i estetycznie. 24 cale bym nie chciał :)

 

Pozostał mi wybór karty graficznej, oraz decyzja czy sam składam kompa czy dać by w sklepie go złożyli. 

 

Jednak chromole amd i ich niedostępność i nie chce mi się czekać, wezmę któregoś GTX1070 i wydajności będę miał w nadmiarze. 

 

Który z modeli tej karty brać? Zależy mi na niskiej cenie, ale też by nie odstawa od reszty peletonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej składać samemu. Ostatnio pomagałem telefonicznie koledze, też pierwszy raz składał i poszło gładko bez żadnych problemów. A w sklepie sporo opinii widziałem że mocno niedbale czasami składają. Jaki model tego BenQ wziąłeś?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie kompa to czysta przyjemność, nawet gdyby mi dali rabat 50 zł w przypadku złożenia PC przez sklep to bym odmówił. Jak masz duży radiator na procesorze i ciężką kartę graficzną to podczas transportu może to się w środku pourywać, ja bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty graficznej sklepy często nie wkładają, a lepiej wiedzieć że samemu się porządnie złożyło niż ufać sklepowi który robi to masowo i czasem jak leci patrząc na komentarze.

Osobiście nigdy nie dałem sklepowi frajdy ze składania mojego komputera :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Też tak myślę. Lecz do takiej operacji będę musiał się przyszykować. Bo w domu nawet normalnego śrubokręta nie mam. :P 

 

Monitor to model Benq EW2775ZH

 

 

Kilka razy składałem kompa bez śrubokrętu (noż kuchenny) ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie źle, są filmiki na necie i instruktarze. Raczej podołam złożeniu, choć znając moje tempo to zajmie mi to trochę. :D

 

Dobra Misiaczki, ale stoi przede mną wybór karty do takiego zestawu https://www.morele.net/inventory/info/HC6X2T/. Po pewnym researchu ograniczyłem się do kilku modeli.

 

Vega - nie chce mi się czekać i wiem, że mogę tego później żałować... Jest taka możliwość, aczkolwiek czytając co śpiewają pierwsze jaskółki to wcale to taki dobry sprzęt być nie musi. Po za tym kupując porządną kartę kierując się normalną logiką też błędu nie zrobię, obecne karty z miesiąca na miesiąc się nie zdezaktualizują. Po za tym patrząc na ceny na przestrzeni roku, to teraz nie jest tak źle. :)

RX570/RX580 - Brałbym... ale odrzuciłem ze względu na ich niedostępność i po za tym mam monitor bez freesyncha więc na to już nie muszę patrzeć. Teraz liczą się inne rzeczy. Oczywiście sama wydajność, kultura pracy, wykonanie, temperatury, ilość ramu (spełnianie wymagań gier), gwarancja/trwałość i wygląd.

 

Wymagania:

Monitor FHD/60(75)hz ewentualnie zbieram kasę i za jakiś czas nabywam 2k lub 2k UHD raczej nie 4k (bo nie ma sensu na dzisiaj i na najbliższy czas też) ale może uda się nabyć monitor który przy okazji będzie miał wyższe taktowania. Jednym zdaniem - następny monitor będzie bardziej na wypasie. Lecz na razie chcę się nacieszyć FHD pełnej płynności standardowego odświeżania. 

 

Ogrywać będę gry RPG i "exclusivePC" oraz to co warto przejść. Jako, że do tej pory nie grałem przez długi czas, a nawet jak kiedyś grałem to nie namiętnie, to jest sporo tytułów, przede mną. Zastanawiam się właśnie czy potrzebna mi mocna grafika w takim razie. Przecież nie muszę sięgać po najnowsze pozycje, by się dobrze bawić lub pograć w coś z esportu. Jednocześnie, może dojść w między czasie konsolka (przy tańszej karcie to jeszcze bardziej prawdopodobne) wtedy to już w ogóle będę miał sporo zajęcia. Jakoś nigdy specjalnie z nurtem nie goniłem. Chodzi mi raczej o ciekawą fabułę i komfort grania niż podkręcanie się nowościami. Z drugiej strony, komp się aż prosi o jakąś mocniejszą kartę i skoro mogę sobie pozwolić na nią to czemu nie?

 

 

Na pierwszy ogień idzie:

MSI GeForce GTX 1060 OC V1 3GB GDDR5 (192 Bit) 850zł - Wiem, że doradzana jest wersja 6GB. Lecz w tym wypadku idę logiką ogrywania starszych tytułów i tego co wychodzi teraz lub w najbliższym czasie (do końca roku) gdzie te wymagania jeszcze tej karty nie przekreślają. Różnica między wersją 6GB, a GB wyniesie pewnie gdzieś +/- 5 FPS lub mniej, oprócz niektórych gier gdzie jest momentami dużo wczytywania tekstur, wtedy różnica potrafi dojść nawet do 15 fpsów. W każdym razie karta wydajnością daje sobie radę, a zawsze można trochę zjechać z detalami i zachować pełną płynność. W nowościach z każdym miesiącem będzie coraz słabiej, ale na dzień dzisiejszy gry chodzą na full, a wydajność porównywalna do RX570 4GB. Zatem czynnik dominujący to cena, która nie obciąży portfela, "idealna karta budżetowa do FHD/60".

 

Gainward GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 (256 Bit) 1550zł - Najtańsza GTX1070 jaką znalazłem. Ma niższe taktowania i niepokojące niskie taktowania pamięci i rozdzielczość (podejrzewam, że to może błąd na stronie, albo jakoś inaczej mierzone, lecz spodziewam się trochę niższych osiągów). Karta tajemnica, bo jest o niej bardzo niewiele informacji, jedna recenzja na yt po niemiecku... pojawiają się głosy o przeciętnej kulturze pracy, ale na ile w tym kuleje to nie wiem. Wydaje mi się, że to bliźniaczy model palita dual, który tak samo ma przeciętne opinię. Mimo wszytko są też pozytywne komentarze i w perspektywie ceny karta może być warta zachodu. Co myślicie?

 

MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 (256 bit) 1770zł - Karciocha palce lizać. Można by myśleć, że jak ktoś ma kasę to nie ma nad czym się zastanawiać... w perspektywie mojego używania, aż nad to - można powiedzieć high-end. 1080p obsłuży z palcem w tyłku, a do 1440p jest jak szyta na miarę, też się sprawdzi, choć przy 2k raczej nie pogramy na podwyższonym taktowaniu w Uber/Ultra. Choć może będzie można liczyć na freesyncha czy g-syncha w 70 przy zmniejszonych trochę ustawieniach. Wszystko było by pięknie, brałbym ją gdyby nie...

 

MSI GeForce GTX 1080 ARMOR OC 8GB GDDR5X (256 bit) 3x DP, HDMI, DVI-D, BOX 2080zł - Wiem, wiem, znam Wasze pierwsze reakcje. :D I co z tego, że overkill. Dopłata w sumie nie duża. Perspektywa kilku lat używania i to może w wymagającym 2k... a ego będzie mogło spokojnie skupić się na graniu. Gry też nie będą co raz łatwiejsze do obliczenia i dodatkowa moc się przyda w 2k w najnowszych RPG i słabo zoptymalizowanych adaptacjach z konsolki. Cena trochę boli, ale właśnie patrząc na perspektywę czasu kosztów całego zestawu to 300zł w te czy w tamtą nie taki wielki pieniądz. Nie mówię, że to do końca logiczny zakup bo na GTX1070 można przecież jechać, ba... można też na GTX1060 obcinając to i owo w ustawieniach. Tylko czy aby potem przypadkiem było niedosytu?

 

Może macie jakieś inne propozycje?

 

Podsumowując wybór jest między: lekkim niedosytem, aczkolwiek spełniającym podstawowe założenia / zestawem niespodzianką, dającym dość sporego boosta, z opłacalną dopłatą / dobrze dobranym, wykwintnym, ale też swoje kosztującym daniem / a przesytem i rozpustą, aczkolwiek mającym swoje uzasadnienie i zapewniającym dalsze możliwości. ;) Nie ma tutaj GTXa 6gb bo nie widzę sensu dopłacać tych 250zł za 3-5fps przy graniu budżetowym i ogrywaniu tych wszystkich gierek które wyszły do tej pory (i tych co wyszły na konsole).  Czemu uwzględniłem tylko msi i Palita - proste msi spełnia oczekiwania, ma jakość i w dodatku jest na nie dobra cena, palita wyszczególniłem, za niezwykle niską cenę i pod tym kątem dobrze się wpisuje w wachlarz możliwości (nawet ze słabszą jakością) aczkolwiek jestem bardziej nastawiony na MSI, gdzie mam albo niską cenę za dobre granie, albo kartę luxtorpedę dobre wycenioną, albo mocarza w dość niskiej cenie (najtańszy model z wyższej półki, trzymający klasę).

 

Jak widzicie, waszą rolą jest przekonać mnie do czegoś do czego już jestem przekonany, lub do czego nie jestem, ale mogłoby mi się to opłacać albo skłonić bym sięgną po zakazany owoc lub też oblać wiadrem zimnej wody dyktując najtańsze ale sensowne rozwiązanie. Możecie też mnie zaskoczyć własną propozycją która mnie zbije z tropu. :D

 

Po za tym mam pytanie. Czy jak producent sprzętu robi promocje, to one się wzajemnie anulują czy mogą się łączyć? Oraz czy jeśli określony sprzęt wchodzi w warunki promocji dwóch różnych producentów to można go użyć właśnie do dwóch różnych promocji?

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po taniości AMD. Chyba brałbym obecnie 570 w wersj 8GB. Karty AMD wolniej się starzeją. Lepiej wspierają DX12. A i AMD celowo w sterownikach nie postarza starszych produktów.

Jeśli nVidia brałbym albo 1070 albo już 1080TI. Wszystko zależy na jak długo i do jakich rozdzielczości. I kiedy będziesz brał ten monitor. Bo o 2k to optimum będzie 1080TI. Ale jeśli on będzie brany za 1-2 lata to zostałbym przy rxie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, amd dłużej są dobre. Mam 3 letniego radeona 290x którego jak kupowąłem za 1500zł to się zastanawiałem czy nie dołożyć 500zł do szybszego gtx780. Zdecydowałem się nei dokładać i efekt taki że po 3 latach mam karte które jest nie tylko szybsza od 780 ale i od 780ti a także od nowszej 970 w połowie gier również od rx480 oczywiscie pomijajac że zużywa 2x tyle prądu co nowsze konstrukcje ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1060 3GB nie ma sensu. Niestety wszystkie radeony są ciągle wykupywane przez kopaczy - jak nie uda się dostać RX580 8GB to IMHO 1060 6GB ew na tego 1070 się szarpnąć. Chociaż nie wiem czy do takich rozdzielczości się opłaca dopłacać.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś to zużycie pamięci? Komp mi zmula od czasu, kiedy zmieniłem i5 pierwszej generacji na i5 szóstej generacji, 4 GB RAM na 16 GB DDR4, dyski twarde, na SSD + 2x WD RED i Win 7 na Win 10.

Nie dzieje się tak cały czas, ale raz na jakiś czas zmula tak, że nie da się go używać.

przymula.png

przymula2.png

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saiya-jin Coś wykorzystuje ci dysk, a buforowanie urządzeń nie jest wymienione jako proces. Otwórz monitor zasobów i zobacz co wykorzystuje dysk - jak ubijesz apkę, to powinno się poprawić. Takie rzeczy dzieją się jak np. rozpakowuje się archiwa winrara. Szczególnie na dyskach SSD przyrost buforowanych danych jest ogromna. Część opcji buforowania można zmienić we właściwościach dysku. Niestety nie mamy kontroli nad ilością zajmowanej pamięci, taka zabawa mogłaby sporo w systemie napsuć.

Być może nawet sam system mieli sobie coś w tle, win10 lubi rozbestwione procesy, np. aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności