Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

GTX 1060 chyba nie, jak na razie to tylko foto edycji Founders było. RX 490 może być bardzo ciekawa, jeśli nie przesadzą z ceną.

 

Ja mam od premiery Founders GTX 1070 i po OC jestem bardzo zadowolony (monitor 21:9, 2560x1080). Tylko rozważam wymianę na niereferenta (czekam na EVGA), ale turbinka swoje plusy też ma, a kultura pracy bdb.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mojego Gigabyte Radeon 290 OC Windforce 3x po 2 latach nadal nie mam na co zmienić chyba że chce wydać sporo więcej pieniędzy bo przyrost wydajności w segmencie do 1500zł jest żaden. Jedynie mniej "prundu" biorą.

 

Jak na 1080p to prawda. Dziewczyna gra na R9 390 i pewnie jeszcze trochę pociągnie nowości na 1080p. W sumie AMD po raz czwarty wydało kartę ze zbliżoną wydajnością, jedynie mniejszy pobór mocy.

 

Jest jakiś info, że R9 390 jest EOL, tak jak Maxwelle?

 

Edit:

 

GTX 1060 niby lipiec - 3 GB 249 dolarów, 6 GB 299 dolarów.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_premiera_dwoch_modeli_jeszcze_w_lipcu

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moim targetem nie będą - nie zakładam wydania 1300 pln na kartę z 3GB Vramu .. Wolę kupić używaną 970/390 w cenie tysiaka .. Albo nierefa 480 jeśli się ogarną ze sterami ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już coś kiedy miałby 1060 wychodzić?

 

 

Premiera 7 lipca. Oficjalnie, w sprzedaży ma być dostępny tydzień później.

 

Co do RX480. Cóż, duszy nie urywa ;) Pomino 14nm finfet grzeje się się jak Maxelle Nvidii, pobór prądu też podobny, problemy ze stabilnością sampli (?) rozsyłanych na testy do redakcji... Wydajność? Może w grach dx12 zacznie mieć przewagę, może. Cena, przyjajmniej w Polsce to żart - ta karta powinna kosztować 800-900zł i to za wersję 8GB (patrząc na jej wydajność).Ale NV też jedzie z cenami, 1060 ma kosztować jakieś 1500zł, tyle, że pewnie będzie odczuwalnie szybszy od rx480.

 

AMD ładnie wygląda na slajdach. I piszę to żalem, bo monopol... sami wiecie :/

 

Sam mam w stacjo HD7950, przerzuciłem w swoim życiu już chyba dziesiątki kart, ale najmilej wspominam Radeona 9800 Pro w wersji IceQ HIS'a.I może dlatego tak mi żal, że AMD nie potrafi/nie jest w stanie nawiązać równej walki z NV/Intelem.

 

Nie jestem fanbojem ale pamiętam czasy, kiedy mój Athlon ostro dawał po tyłku P4 Intela i to za połowę ceny tego ostatniego (P4 też miałem, krótko na szczęście).

 

 

Ktoś jeszcze się łudzi, że Vega/Zen coś zwojuje na rynku GPU/CPU? Zen może się zbliży wydajnościowo do Sandy Bridge (tak, wróżę z fusów). Tylko ile lat jest SB na rynku? I tak, jak napisałem kilka miesięcy temu - Intel już ma przygotowane układy realnie szybsze o 50-70% od obecnych. I kiedy tylko zostanie do tego zmuszony to pozamiata AMD. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Więc tak: lenovo yoga2 13, taki ultrabook. Badziew jakich mało, ale co zrobić. Podczas podnoszenia ekranu pękł sobie w rogu. Skutek jest taki, że kursor sobie skacze po ekranie jak chce, więc korzystanie z niego jest skrajnie trudne. Pech chciał, że nie mogę go sprzedać. Miałem go wrzucić do szafy i niech się dziad kurzy, ale na jego miejsce będę musiał kupić co najmniej jakiś tablet do jutuba, a trochę szkoda mi kasy. Więc może jednak coś da się zrobić z tym ekranem, zawsze to byłby 1 sprawny komp w domu więcej. Bo generalnie to on jest nawet wygodny w korzystaniu, tylko jakość ma dziadoską. Wymiana całego ekranu to chyba ze 2 stówy, więc średnio mi się widzi. Ten post piszę na tym lapku (uparłem się, więc piszę), już z 10 minut, bo kursor ciągle gdzieś ucieka.

Podsumowując: j...bnąć nim o ścianę, czy może da się jakoś tanio uratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micbud

 

Jeżeli ekran jest cały (nie wylał) to zapewno wymiana digitizera i po sprawie. Problem jest tego rodzaju, że wymiana digitizera nie jest prostą sprawą i także nie jest on tani. Jeżeli ktoś zaoferował CI wymianę całęgo ekranu za 200 to jest to mega dobra oferta bo jak sobie zerkam to nawet u chińczyków same digitizery chodzą po 40-50 USD. Domyślam się, że to właśnie jest oferta na sam digitizer choć może ktoś ma mega tanie części. Jak chcesz się bawić samemu to przewal youtuba i zobacz jak inni wymieniają digitizer. Trzeba go na ciepło odlepić używając albo stacji do podgrzewania albo bardziej chałupniczo - żelazkiem. Jak uda Ci się odlepić to sprawdź dokłądnie numer może ten sam występuje także w innych modelach, czy nawet markach. Pozostanie CI grzebanie w czeluściach allegro, ebay, aliexpress etc aby kupić jak najtaniej. W drugą stronę już jest łatwiej, bo wystarczy tylko przylepić ;)

 

tutaj masz filmik jak odelpiają na stacji:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odlacze programowo digitizer, to kursor przestanie sobie skakac po ekranie jak gupi? Dotyku i tak w nim nie uzywam.

 

Bigmaras: cena 200zł to za caly ekran z aliexpressu, bez zadnej robocizny. Absolutnie nie bede sie bawil w odklejanie czegokolwiek, bo sfajcze mieszkanie i tak sie skonczy impreza.

Edytowane przez micbud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączysz digi to tak, powinien przestać skakać.

 

Co do ali to zwróć uwagę czy na pewno jest to komplet czy tylko digi lub tylko ekran, najlepiej dopytaj przed zakupem ;)

 

Co do wymiany to więcej odwagi i wiary, to tylko tak źle brzmi ;)

 

Zobacz jak z żelazkiem sobie radzą:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigmaras, jestes geniusz!!! Wlasnie zarobilem 200zł i zaoszczedzilem kupe czasu i nerwow! Jak bede kupowal jakies sluchawki, w pierwszej kolejnosci uderzam do Ciebie!!!

Szkoda, ze nie zadalem tego pytania 2tyg. temu, zanim kupilem drugiego lapka, bo na tego juz mialem za duzy wk.rw. Zaoszczedzilbym 1300;D

Edytowane przez micbud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opozycji do tego ultrabooka, o którym pisałem, to mogę z kolei do pracy polecić HP EliteBooka 8540w. Przed zakupem byłem do niego sceptycznie nastawiony, bo mam średnie doświadczenia z laptopami HP, a miałem do wyboru jeszcze Della, co do którego z kolei mam dużo lepsze doświadczenia. Wbrew sobie, a za namową kolegi, który tym sprzętem handluje, jak również Was, szanownych forumowiczów, wybrałem HP. Laptop rewelacja, jeśli chodzi o biurową pracę, internet, ciągłe przenoszenie po mieszkaniu. Solidny, wygodny, przyjemny w obsłudze, zastanawiam się, czy mu z tej okazji nie zapodać ze 4 GB ramu więcej, jakiegoś SSD, albo dodatkowej baterii;-)

 

Pozdr.

mb

 

P.S. @Retter: w ramach nagrody dam Ci cenną radę: popraw tego ortografa w Twojej stopce;-)

Edytowane przez micbud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opozycji do tego ultrabooka, o którym pisałem, to mogę z kolei do pracy polecić HP EliteBooka 8540w. Przed zakupem byłem do niego sceptycznie nastawiony, bo mam średnie doświadczenia z laptopami HP, a miałem do wyboru jeszcze Della, co do którego z kolei mam dużo lepsze doświadczenia. Wbrew sobie, a za namową kolegi, który tym sprzętem handluje, jak również Was, szanownych forumowiczów, wybrałem HP. Laptop rewelacja, jeśli chodzi o biurową pracę, internet, ciągłe przenoszenie po mieszkaniu. Solidny, wygodny, przyjemny w obsłudze, zastanawiam się, czy mu z tej okazji nie zapodać ze 4 GB ramu więcej, jakiegoś SSD, albo dodatkowej baterii;-)

 

A pamiętasz co wtedy pisałem ;) To świetny lapek i dużo lepszy w mojej ocenie od tego della co zestawiałeś.

 

Dobij ramem, ssd i przesmaruj procka świeżą pastą. Lapek dostanie skrzydeł ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który MS Office jest na dzień dzisiejszy najsensowniejszy? Myślę o wydanie 2010 i nie wiem czy jest sens dopłacać do nowszych. Poniżej 2010 już na obecną chwilę chyba nie warto schodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi przede wszystkim o najlepszy stosunek ceny do użyteczności w przypadku użytkownika prywatnego. Nie muszę mieć najnowszych wydań, jeśli zmiany są jedynie kosmetyczne i mało znaczące dla użytkownika prywatnego. Używałem dawniej wersji 2003, wszystko było ok, prosty, przejrzysty, taki jak preferuję. Tylko, że nie wspiera już formatów docx, więc raczej już nie warto ze względu na kompatybilność. Wersja 2007 chyba już wspiera nowy format plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi przede wszystkim o najlepszy stosunek ceny do użyteczności w przypadku użytkownika prywatnego. Nie muszę mieć najnowszych wydań, jeśli zmiany są jedynie kosmetyczne i mało znaczące dla użytkownika prywatnego. Używałem dawniej wersji 2003, wszystko było ok, prosty, przejrzysty, taki jak preferuję. Tylko, że nie wspiera już formatów docx, więc raczej już nie warto ze względu na kompatybilność. Wersja 2007 chyba już wspiera nowy format plików.

 

Zależy do czego tak na prawdę używasz. 2007 ma spore ograniczenia z punktu widzenia głównie excela. Jak dostaniesz rozbudowany arkusz z 2013/2016 to 2007 lubi sie rozjechać, szczególnie na makrach. Co do samego formatu docx to 2007 już daje sobie radę, chodź drobne różnice w pewnych funkcjonalnościach moga być widoczne.

Generalnie jak chcesz kupić oficjalnie to poniżej 2016 jest cieżko. 2013 jeszcze do dostania jakieś leżaki ale poniżej to już miałbym wątpliwości co do legalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2010 albo 2013, zdecydowanie nie warto 2016, bo ten bez powyłączania miliona głupot muli na nowych laptopach ze średniej półki - odpalanie trwa wieki.

Mam lapka ze średniej półki, Office'a 2016 i chodzi płynnie. A nic w nim nie wyłączałem :P

Za to z kilkoma innymi programami mam problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2010 albo 2013, zdecydowanie nie warto 2016, bo ten bez powyłączania miliona głupot muli na nowych laptopach ze średniej półki - odpalanie trwa wieki.

Wersja 2016 była u mnie ostatnia na liście rozważanych, ze względu na kilka aspektów. Przede wszystkim podatek od nowości, i w zasadzie wątpliwość co do innowacyjności wartej dopłacenia, no bo co można rewolucyjnego wymyślić w pakiecie biurowym? Nie jestem z tych, co muszą mieć wszystko najnowsze. Zresztą oprogramowanie ma zwykle to do siebie, że najnowsze wersje posiadają mniejsze lub większe bugi.

Wersja 2013 z tego co widzę nie wnosi niczego wartego względem 2010 - głównie integrację sieciową. Z drugiej strony zabiera pewne funkcje 2010, więc tak naprawdę jeden krok w przód, dwa w tył.

2010 wydaje mi się na ten moment najbardziej rozsądna do domu. Jak będę chciał mieć usługę "chmury" to sobie zainstaluje apkę dropboxa na pececie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności