Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc liczyłem na początku, że cenowo wyskoczy na miejsce gtx 970 a tu widzę, że cena jak za gtx 980. Mojej kasy nie zobaczą. Poczekam na karty od AMD zwłaszcza, że na razie prezentują wyższa wydajność w dx12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia (znowu) mnie niemile zaskoczyła.

 

O ile wydajność sampla 1070 FE, który miałem jakiś miesiąc u siebie się zgadza z finalnymi wykresami wydajnościowymi, o tyle już jego cena nie bardzo. 1070 FE to miało być 2k. Niereferenty - 1,7-1,9k.

 

Podatek od nowości + plus nasze polskie chciejstwo?

 

:/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda osób, które posprzedawały swoje 970tki za 1000 zł...

Jako posiadacz gtx960 przemęczę się kilka lat i wymienię całą platformę, nie widzę sensu w zmianie karty graficznej co każdą rewizję. Osobiście mało gram więc gtx960 wystarczy mi w zupełności, Wiedżmin 3 śmiga w konsolowych fps na wysokich detalach i tyle mi potrzeba do szczęścia, na lepszą grę trzeba będzie poczekać do wydania Cyberpunk 2077 ^_^

 

Po cichu liczę na odrodzenie się ATI...tfu, AMD.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, każdy widzi sens w czymś innym.

 

BTW - ostatnio kumpel mi napisał, że jego GTX970 się spalił dosłownie minuty po ukończeniu dodatku do Wieśka, szczęście w nieszczęściu (zdążył skończyć grę i być może dostanie zwrot kasy).

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękojmia przypadkiem tak nie działa, że zwrócą mu kasę? Zresztą, to nie mój problem ale na jego miejscu bym walczył o pieniądze.

 

Co do gtx1070 to podoba mi się pomysł zintegrowania jej z płytą główną.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do gtx1070 to podoba mi się pomysł zintegrowania jej z płytą główną.

Pomysł ani trochę nie jest dobry, jest tylko ciekawy.

Integrowanie takiego smoka na płycie tylko spowoduje że płyta pójdzie do kosza po okresie gwarancji.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do gtx1070 to podoba mi się pomysł zintegrowania jej z płytą główną.

Pomysł ani trochę nie jest dobry, jest tylko ciekawy.

Integrowanie takiego smoka na płycie tylko spowoduje że płyta pójdzie do kosza po okresie gwarancji.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

 

Będzie się za dużo mocy wydzielało z tego układu. Nie wiem jak oni to chcą zrobić. Chyba że dadzą spory radiator, ale to i tak wiele nie zmieni. Gdyby dali jakiś socket jak od procka i w to włożyli taki chip to mogło by być ciekawie (chodzi o to żeby układ nie dotykał bezpośrednio mobo), ale jeśli chcą to przylutować prosto do mobo to życzę powodzenia. Ja tylko liczę na odrodzenie AMD i ATI. Jeśli pójdzie tak dalej to intel i nvidia będą miały monopol w mgnieniu oka (w kręgach graczy już nikt nie kupuje amd/ati). Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi, ale czy amd/ati nie utrzymuje się na powierzchni już tylko dzięki konsolom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu z tym zintegrowanym gtx1070 w mobo, wystarczy przemyślane chłodzenie (lepsze niż te pomysły z laptopów). Każda płyta główna może paść po kresie gwarancji. Osobiście sam bym tego nie kupił bo cena będzie wysoka, ale do miniaturowych zestawów to fajny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i wyszedł rx480.... Wydajność na poziomie 290x więc bajki o doganianiu 980 i fury x możemy sobie wsadzić do szuflady, podkręca się słabo a co najśmieszniejsze grzeje się tak samo pomimo niższego procesu technologicznego. Cena 1150 za wersje 8gb oczywiście sugerowana bo w sklepach w tym momencie o 200zł więcej. Żenua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszedł rx480.... Wydajność na poziomie 290x więc bajki o doganianiu 980 i fury x możemy sobie wsadzić do szuflady, podkręca się słabo a co najśmieszniejsze grzeje się tak samo pomimo niższego procesu technologicznego. Cena 1150 za wersje 8gb oczywiście sugerowana bo w sklepach w tym momencie o 200zł więcej. Żenua.

 

AMD zapowiadało wydajność na poziomie GTX 970 i to osiągnęli (z przewagą tytułach DX12). Więc niby dali, co obiecywali.

 

Jak się spojrzy teraz na ceny GTX 970, weźmie pod uwagę potencjał OC i skonfrontuje to z naszymi cenami RX 480, to niestety znowu klapa. W USA hit, 200-239 dolarów - u nas rzeczywiście pod 1400 zł za referenty.

 

Ciekawe czy karty będą tak smażyć płyty główne, jak ich procki, z powodu tego non PCI-E. Ciekawi mnie czemu to nie wyszło wcześniej - nikt tego nie sprawdzał w czasie projektowania/produkcji? Dziwi też pobór prądu - 14 nm, a ciągnie tyle co 970-tka...

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za rx 480 niereferenta 4GB będziemy płacić tysiaka to ja się piszę .. W sumie najbardziej interesuje mnie teraz gtx 1060 i jego cena (pewnie z 1500-1700) i .. rx 470 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności