Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

No ok, wszytko fajnie tylko że nie ma nigdzie hgst 1tb, a nawet 2tb rzadko można kupić (nie mówię o hitachi bo tych jest pełno). A z tą toshibą to jak to wygląda? Produkuję sama dyski czy na dysku OEM jest nalepka? Samusng już nie robi dysków? Szkoda bo mój spinpoint wytrzymał mi jakieś 8 lat i gdyby nowy dysk mi tyle wytrzymał to był bym happy.


Sam mam HGST Ultrastar A7K2000 1TB. Jest głośny i powolny, ale za to dłuższa gwara.

To podziękuję za taki dysk bo by mnie h.. strzelił jakbym coś takiego kupił ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung został wykupiony przez Seagate kilka lat temu. Od 2 miesięcy mam Toshibe DT01ACA200 2TB i jestem zadowolony. Wcześniej miałem Seagate 7200.12 500GB, padł z miesiąc po zakupie. Wysłałem na gwarancję i działa ok do dziś dzień. Możesz też sobie rzucić okiem na http://hdd.userbenchmark.com/

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redy to dyski serwerowe :) Jeśli brać WD Blue to EZEX - trwały, ale głośny, bo jak już wyżej ktoś wspomniał - wibruje znacząco (co można oczywiście ogarnąć przykładowo wieszając go na gumkach :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redy to dyski serwerowe :) Jeśli brać WD Blue to EZEX - trwały, ale głośny, bo jak już wyżej ktoś wspomniał - wibruje znacząco (co można oczywiście ogarnąć przykładowo wieszając go na gumkach :) )

Redy to dyski do NAS, co w dzisiejszych czasach oznacza - do domowego fileserwera, który ma być cichy i pracować 24/7. To nie są żadne dyski segmentu pro, zwykłe konsumenckie premium. I tak właśnie bym je traktował.

 

Póki co mam je właśnie w NAS, ale zaczynam poważnie rozważać jako alternatywny zakup względem SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, wszytko fajnie tylko że nie ma nigdzie hgst 1tb, a nawet 2tb rzadko można kupić (nie mówię o hitachi bo tych jest pełno). A z tą toshibą to jak to wygląda? Produkuję sama dyski czy na dysku OEM jest nalepka? Samusng już nie robi dysków? Szkoda bo mój spinpoint wytrzymał mi jakieś 8 lat i gdyby nowy dysk mi tyle wytrzymał to był bym happy.

Sam mam HGST Ultrastar A7K2000 1TB. Jest głośny i powolny, ale za to dłuższa gwara.

To podziękuję za taki dysk bo by mnie h.. strzelił jakbym coś takiego kupił ;) .

Dla mnie w dysku liczy się trwałość a nie osiągi, od tego mam ssd. Co do głośności to potrafi zachrobotać, ale to być może wina samego montażu. Mam go dopiero od roku więc ciężko coś powiedzieć na temat trwałości, ale myślę, że jest nie do zajechania. Wg danych producenta jest przewidziany na 300 000 cykli start/stop, czyli na ponad 400 lat przy założeniu jednokrotnego włączania/wyłączania komputera raz dziennie każdego dnia. 1 200 000 godzin żywotności też robi wrażenie. Brałem to wszystko pod uwagę, ponieważ interesował mnie dysk na magazyn. Miałem bardzo złe wspomnienia dotyczące Seagate'a.

Jedyne czego się obawiam to temperatura, aktualnie grzeje się do 38 stopni bez użytku, średnia dla tego dysku wg speedfana to 26 stopni. Będę musiał wrzucić na niego jakiś wentylator.

 

System i Wiedźmin 3 stoi u mnie na tanim ssd - Samsung SSD 840, od lat zero problemów.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ceny pamięci ddr3 spadły :0 Jeszcze nie dawno 120zł. kosztowała taka 4gb a teraz http://www.morele.net/pamiec-corsair-8gb-1600mhz-10-10-10-27-vengeance-1-5v-cmz8gx3m1a1600c10-425206/ Mam nadzieję że taki stan utrzyma się do końca maja/czerwca bo wtedy skapnie trochę kaski i będzie upgrade kompa :D

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale sądzę że większość ludzi będzie to miała głęboko w du... i będą siedzieć na ddr3 ;) . Zresztą jak widać różnice są takie że kapcie spadają :Phttp://www.purepc.pl/pamieci_ram/test_ddr3_vs_ddr4_jakie_pamieci_ram_wybrac_do_intel_skylake?page=0,12

Ja bym nie mówił chop, na i5 2500k pakowanie pamięci o częstotliwości większej niż 1333MHz była praktycznie bez sensu. Ten procek i płyty główne pod ten socket bardzo skutecznie blokowały ramy o wyższych taktowaniach.

A przy prockach kolejnych generacji + kolejnych chipsetach się fajnie rozpędzały ;)

 

Może i zajmie to trochę czasu (nie powiem ile, do laboratoriów intela mnie nie zapraszają) ale myślę że i ddr4 pokażą swoją klasę.

Po za tym tak patrząc na testy można by brać ddr2:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/DDR2_czy_DDR3._Ktore_wybrac._Test_6_modulow_RAM_Kingstona-1003/strona/2867.html

Różnica między ddr3 a ddr2 była jeszcze mniejsza niż obecnie :P

 

Podsumowując, przy małych operacjach testach nie zauważysz dużej zimny po wymianie pamięci ram. Ale jak już wykonujesz operacje które wymagają sporej jej ilości i trwają te parę chwil czas może będzie odczuwalny. + im szybszy ram to mniejsza szansa na tzw. microstuttering etc. Ram nie nabije Ci FPS'ów tak jak i zasilacz. Choć te +/-5FPS w teście może wyjść. Ale tyle to może być różnicy na takim samym sprzęcie w zależności od chwili lub danej sztuki karty graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba i Hitatchi są najmniej awaryjne.

Hitachi najmniej awaryjne? Gdzie ty żeś to słyszał? Dla mnie hitachi to właśnie totalny gniot.

 

Po pierwsze: Hitachi są najmniej awaryjne. Kropka. Tutaj masz dane na dużej liczbie badanych dysków:

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-q3-2015/

I obrazki dla leniwych ;)

 

blog_q3stats_manufacturer-e1444680042365

blog-fail-drives-manufacture-2015-june.j

Po drugie: są 1TB HGST, bo sam mam w laptopie RAID-0 z 2 sztuk Hitachi Travelstar 7k1000. Bardzo szybkie i ciche (jak na 7,2krpm) :)

https://www.hgst.com/products/hard-drives/travelstar-7k1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale sšdzę że większoć ludzi będzie to miała głęboko w du... i będš siedzieć na ddr3 ;) . Zresztš jak widać różnice sš takie że kapcie spadajš :Phttp://www.purepc.pl/pamieci_ram/test_ddr3_vs_ddr4_jakie_pamieci_ram_wybrac_do_intel_skylake?page=0,12

Nie sšdzę, DDR4 jest tańsze w produkcji, to z zalet dla producenta. Konsument zyska szybsze pamięci z niższym poborem mocy co w czasach miniaturyzacji oraz częstego wykorzystywania sprzętu mobilnego jest pożšdanš kwestiš.

Ceny sš takie, a nie inne bo naprodukowali się tego i trzeba to gdzie pucić. Taki spadek jest od niedawna.

 

Ja bym nie mówił chop, na i5 2500k pakowanie pamięci o częstotliwoci większej niż 1333MHz była praktycznie bez sensu. Ten procek i płyty główne pod ten socket bardzo skutecznie blokowały ramy o wyższych taktowaniach.

A przy prockach kolejnych generacji + kolejnych chipsetach się fajnie rozpędzały ;)

W czasach gdy było 2500k to może było bez sensu, obecnie gdy dużo gier jest portem z konsol, które majš szybie pamięci to sytuacja zmieniła się znaczšco i warto wsadzić co z częstotliwociš 2133 jak nie więcej

http://www.eurogamer.pl/articles/czy-nadszedl-czas-by-pozegnac-sie-z-core-i5-2500k

 

I obrazki dla leniwych ;)

Czytanie samych obrazków jest zakłamaniem faktycznego wyniku testu. Wynika że WD skoczyło z awaryjnociš dysków, a prawda jest taka że większoć dysków już miała swoje lata(6 albo 7) i nastał ich czas na zmianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - rzecz w tym, że mam desktopowe dyski Hitachi, które były wyprodukowane w latach 2006-2008 (stary komp u Mamy w domu) i nadal świetnie działają. Serio - wymieniałem tylko Seagate i WD. Hitachi mnie nie zawiodło.

 

Poza tym, to nie jedyny test niezawodności, w którym Hitachi przoduje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz odnosił się do ostatnich wyników, a nie do całości. Co do jakości dysków do do HGST można mnieć najmniej zarzutów, sam rozpatruje ich zakup, lecz ostatecznie zdecyduje się na Toshibę(mają fabryki po Hitachi, WDki wzięły więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wychodzi ilościowo w sprzedaży relacja wd - hitachi? Zdaje mi się, że i te i te są tak samo awaryjne - przy czym wyższa sprzedaż wd wpływa też na większą awaryjność :) To jest jak ze szkołami jazdy - najlepszą zdawalnością szczyci się szkółka, która w pół roku wyszkoliła 40 ludzi, a zaraz za nimi jest taka, która traci 8%, ale wyszkoliła tych ludzi już 1200 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-q4-2015/ a dokładniej ten obrazek - https://www.backblaze.com/blog/wp-content/uploads/2016/02/2015-drive-failures-barchart.jpg

HGST stanowi największy procent dysków w tamtej serwerowni. WD mają 1681 gdzie 22905 od Hitachi. Są również dane na temat średniej ilości przepracowanych godzin, awaryjność w zależności od pojemności itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierałem linku na telefonie - mea culpa ;) Przy czym jeśli chodzi o WD - sam posiadam kilka sztuk, ale też i montowałem w laptopach dla znajomych travelstare od hitachi - jedyne dyski jakie mi w mojej dość długiej karierze komputerowicza padły to seagaty :) Jeśli nie mówimy o serwerowym użyciu to wystarczy mieć pecha i każdy padnie - jednakże nie ma co siać paniki przy domowym użytku - jest rękojmia i o ile dysk w tym czasie nie zdechnie, a zasilacz nie będzie mu podsyłał niestabilnego napięcia - dysk będzie żył w spokoju. Ten dysk ma jakieś 3 lata, ale pracuje koło SSD. Zero z nim problemów i poza głośnością złego slowa powiedzieć nie mogę ;)

053dd3cbc5dd6fd426049d5104ab051b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności