Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

HDTune uruchamia dysk, bo czyta SMART, przez co HDDek cały czas pracuje - wolę to, niż non stop "klikanie" głowic. Nie wiem co jest nie tak, system na SSD, wszystkie programy także. Na HDD tylko dane. Użycie dysku 0%, a co jakiś czas startuje i parkuje. Jak był na nim system, chodził jak trzeba. Sprawdzałem popularne rozwiązania i nic - cholera wie, może to kontroler SATA, może w Windzie coś nie tak.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDTune uruchamia dysk, bo czyta SMART, przez co HDDek cały czas pracuje - wolę to, niż non stop "klikanie" głowic. Nie wiem co jest nie tak, system na SSD, wszystkie programy także. Na HDD tylko dane. Użycie dysku 0%, a co jakiś czas startuje i parkuje. Jak był na nim system, chodził jak trzeba. Sprawdzałem popularne rozwiązania i nic - cholera wie, może to kontroler SATA, może w Windzie coś nie tak.

Panel sterowania -> Opcje zasilania -> Edytowanie ustawień planu -> Zaawansowane ustawienia zasilania -> wyskoczy okienko "Opcje zasilania" z obecnym planem jakiego używasz - w nim klikasz na zakładkę "Dysk twardy - wyłącz dysk twardy po" i ustawiasz na na "Nigdy" po czy zatwierdzasz ustawienia. ;)

Tak przynajmniej ja ustawiłem, ponoć takie ciągłe startowanie i usypianie "talerzowca" daje mu trochę popalić - teraz mam spokój, wszystko szybko się otwiera z hdd bez żadnych "startowań" i mruczeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Been there, done that. Już miałem skrypty pisać w hdparm, ale też nie ma wpływu na parkowanie. Klikać w panelu sterowania to ja umiem :P

 

Wygląda jakby coś co chwilę uruchamiało dysk, ale jego użycie to 0%, żaden proces się nie odwołuje do hdd.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się niestety. Producenci czasem kombinują z wymiarami kieszeni i czasem różnice są rzędu milimetrów. Poszukaj u chinoli lepiej kieszeni dedykowanej do twojego modelu bo u nas to jakieś obłędne ceny są. Ja wywaliłem dvd w dellu i wstawiłem kieszeń na hdd za jakieś 7-8$ z wysyłką, a u nas tak jak piszesz ok 100zł. Mam ssd 128gb jako główny i 1tb w dvd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem w Chinach, za 40zł zamiast 150zł do Elitebooka :) Listwa (osłona z zewnątrz, tzw bezel) w zestawie nie pasował, więc przełożyłem oryginalny z napędu DVD (jest na zatrzaski). Dzięki temu w ogóle nie widać, że zamiast napędu siedzi dysk.

 

Przejrzyj Ali i ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wyjmiesz napęd to przeczytaj jego symbol i wklep go na aliexpress. Mnie takie HDD caddy kosztowało ok. 12 USD z wysyłką.

Koncepcja słuszna, tylko zawęzi nam poszukiwania bo czasem pod różnymi numerami może być ta sama kieszeń. Nawet kiedyś widziałem kieszeń uniwersalną pasującą do kilku modeli od różnych producentów. Bezel jednak bez żadnych napisów, czarny i w kilku rozmiarach do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zna się na monitorach do komputera ?
Pytam się ponieważ, mam sporo pracy przy kompie a mój stary lg " wypala mi oczy... "

Zastanawiam się między tymi dwoma modelami:
http://www.morele.net/monitor-benq-ew2440l-631225/#div4
i
http://allegro.pl/monitor-iiyama-24-led-x2483hsu-b1-fullhd-zestaw-i4986711183.html

Prosiłbym was o poradę.
Karte graficzną którą posiadam to Zotac 560 TI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zna się na monitorach do komputera ?

Pytam się ponieważ, mam sporo pracy przy kompie a mój stary lg " wypala mi oczy... "

 

Zastanawiam się między tymi dwoma modelami:

http://www.morele.net/monitor-benq-ew2440l-631225/#div4

i

http://allegro.pl/monitor-iiyama-24-led-x2483hsu-b1-fullhd-zestaw-i4986711183.html

 

Prosiłbym was o poradę.

Karte graficzną którą posiadam to Zotac 560 TI.

 

Ale fajny ten Benq :wub:

 

Mi sie podoba jeszcze ten:

S27D590P

zBMqjA8ivwfQo.jpg

Edytowane przez minczin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Szybkie pytanie:

 

- który dysk 3.5 wewnętrzny 1GB? Ma być na baze grafiki, materiałow video itd.

 

Myślałem o:

1. WD RED

2. WD Black

3. Hitachi Deskstar

4. Seagate

 

Ponoć teraz dyski padają na zasadzie losowej, jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski padają różnie teraz... Ja bym brał albo wd albo hitashi. Seagate nigdy zaufania osobiście nie miałem, parę mi się ich zjechało.

 

No i z newsów Win 10 będzie przez rok za darmo update dla tych co mają Win 7,8 i 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Jak ma być magazynem to WD red bo to jest jego główne zadanie.

 

Słyszałem, że RED się rózni od innych dysków tym, że inaczej zapisuje, ma być jako magazyn ale też będą z niego czytane/zapisywane duże pliki (RAW itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seagate olałbym na starcie.

 

WD Red z założenia powinny być bardziej niezawodne ale wiadomo... z dyskami to loteria.

Obecnie mam SSD + WD Red i jest dobrze.

Musisz jednak wziąć pod uwagę, że redy są trochę wolniejsze od Blacków, no ale przenaczenie tych dysków jest różne - Red to zdaje się dysk pod NAS.


Oczywiście, dobrze mieć też inny dysk/dyski do backupu(jak kolega Spawn zasugerował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności