Skocz do zawartości

Blokada głośności w nano 2G - zdjęta!


Michau92

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek małe wyjaśnienie (choć i tak wszyscy wiedzą o co biega :P) Poza tym tyle się naszukałem że muszę to opisać.

Jak wiadomo w europejskich iPodach zastosowano ograniczenie głośności żebyśmy biedacy nie ogłuchli. Problemy zaczynają się kiedy chcemy użyć większych słuchawek... W starszych iPodach, które nie mają zaszyfrowanego softu blokadę da się zdjąć programem goPod. Sprawa komplikuje się z iPodami nano 2G i video 5,5G wzwyż - soft jest zaszyfrowany więc nie można w nim za bardzo grzebać (ostatnio gościom od rockboxa się udało). Przekopałem cały internet, szukałem po goglach kilkanaście razy sposobu zdjęcia blokady i nic. Wpadłem na pomysł żeby podmienić soft na amerykańsky, parę osób tez na to wpadło ale nie udało im się tego zrealizować. Przekopałem znowu gogle i po długich poszukiwaniach znalazłem stronkę z softami do iPodów. Gościu który ją utworzył chyba sam dobrze nie wie co nabroił :) Na początku myślałem że to nie wypali i już miałem zrezygnować bo nawet nie wiedziałem czy to są softy z EU czy nie. Co ciekawe stronka jest niemiecka...

 

(Opisany sposób zadziałał z nano 2G. Być może zadziała także z innymi iPodami)

1. Ściągamy softa do iPoda z tej stronki - do każdego iPoda są 2 rodzaje softów (19 i 29), wybieramy 19 (ja nie wiedziałem o co w tym chodzi więc ściągnąłem 2)

2. Odpalamy iTunes i wg instrukcji na stronce:

- na maku klikamy z altem na "sprawdź uaktulanienia"

- na pc to samo tylko z shiftem

(Jeżeli ktos będzie chciał zrobic restore na tego softa to zamiast na "sprawdź uaktualnienia" trzeba kliknąć na "odtwórz")

Pojawia się okno z pytaniem o lokalizację softa, wybieramy ściągnięty plik (tutaj itunes powiedziało mi że soft z nr 29 nie jest odpowiedni dla mojego iPoda, dziwne - przecież jest do nano 2G. W każdym razie zainstalowałem 19)

3. Blokada jest już zdjęta :)

 

Najwyraźniej są to softy spoza EU, więc nie mają blokady. Pytanie tylko jaka jest różnica między softem 19 a 29 (oba są najnowsze - 1.1.3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note: Your browser may change the ipsw-file into a zip-file. In that case, just rename it to end in .ipsw and iTunes will accept it.

Może masz inne rozszerzenie niż .ipsw, wystarczy je zmienić.

 

Inne rozwiązanie na błąd 1451 znalazłem takie:

plug in then clic update, then unplug and plug back in, thats how it works..

i had same problem with my 5th gen

.

Czyli podłączasz iPoda, klikasz update, wyjmujesz iPoda i wkładasz go spowrotem, tak to zrozumiałem.

 

Dokładniejszy opis:

look at the pic in itunes that shows youre ipod. it should dissapear for a second when your start the update and when it does you have to disconenct youre USB calbe from the iPod and plug it back in.

Kiedy obrazek iPoda zniknie po kliknięciu uaktualnienia, odłącz iPoda i włóż go ponownie.

Edytowane przez Michau92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rok temu walczyłem podobnie z ipodem Classic 6G 80Gb używając między innymi takiego sposobu jak opisujesz. Niestety ten sposób nie działa. Blokada głośności zawarta jest w biosie urządzenia a nie w sofcie (na dodatek jest ściśle nierozłączna z numerem seryjnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności