Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Następca CAL!...


Jeycam

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Moja przygoda z audio chyba powoli zbliża się ku końcowi (przynajmniej tymczasowo). Zakupiłem ostatnio AKG K701 z myślą stworzenia właściwego toru pod nie, tylko w związku ze zmianą preferencji i warunków muszę się jednak z tym wstrzymać. Dlatego AKG idą na sprzedaż, a sam zaczynam poszukiwania jak najmniejszego i najbardziej estetycznego DACa/ampa i zamkniętych słuchawkach, z racji, że słucham głównie w nocy. Szukam zestawu zbliżonego charakterystycznie do Triple.fi, czyli nastawionego raczej na frajdę z muzyki, a nie na olbrzymią przestrzeń, jednym słowem - następcę CAL. Czy w takim razie Denony D2000 spełnią moje oczekiwania? Myślę też o Duecie od Apogee, jako o źródle i do tego chciałbym właściwie ograniczyć swój sprzęt audio, przynajmniej do momentu kiedy będę mieć własne cztery kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tą budową jest nie tak?

 

Nie znam lepiej wykonanych słuchawek poza podobnie wykonanymi Ultrasone E9, ale za zupełnie inne pieniądze.

Dla kogoś kto nie miał ich na głowie wyglądają na mało komfortowe przy dłuższych odsłuchach.

Dlatego miło by było gdybyś scharakteryzował je pod tym względem :)

Mi jeszcze nie do końca podoba się ich design, ale to inna sprawa.

 

No i Roland, jak z tą przeciętnością D2000, o której pisze piotrus?

Pomimo, że na meet'cie mi nie podeszły to po całodniowym odsluchu byłbym nawet skłonny je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moja przygoda z audio chyba powoli zbliża się ku końcowi (przynajmniej tymczasowo). Zakupiłem ostatnio AKG K701 z myślą stworzenia właściwego toru pod nie, tylko w związku ze zmianą preferencji i warunków muszę się jednak z tym wstrzymać. Dlatego AKG idą na sprzedaż, a sam zaczynam poszukiwania jak najmniejszego i najbardziej estetycznego DACa/ampa i zamkniętych słuchawkach, z racji, że słucham głównie w nocy. Szukam zestawu zbliżonego charakterystycznie do Triple.fi, czyli nastawionego raczej na frajdę z muzyki, a nie na olbrzymią przestrzeń, jednym słowem - następcę CAL. Czy w takim razie Denony D2000 spełnią moje oczekiwania? Myślę też o Duecie od Apogee, jako o źródle i do tego chciałbym właściwie ograniczyć swój sprzęt audio, przynajmniej do momentu kiedy będę mieć własne cztery kąty.

 

Hej :)

 

 

Ja odradzam Ci Apogee Duet. To wcale nie jest dobry DAC. Jest wyraznie gorszy niz Apogee MiniDAC. Tutaj placisz po prostu za marke "Apogee". To jest najnizszy model ich konwertera i urzadzenia podobne albo lepsze mozna kupic za 1/4 tej ceny. Duet jest oparty na przetworniku 2 in 1 - CS4272. Jest to konwerter D/A i A/D w jednej kosci. Natomiast MiniDAC juz na AD1955. Teraz w zasadzie mamy juz epokoe CS4396/7/8 jezeli chodzi o D/A na tej kosci sa oparte takie urzadzenia jak Lynx Two, EMU 1212m, North Star M192, Electrockompaniet ECD1 czy Lampcuera. Oczywiscie MiniDAC jest znacznie drozszy niz Duet.

 

 

 

 

Jezeli szukasz czegos takiego jak Triple.fi ktorych i mnie sygnatura bardzo pasowalo, to mysle ze nie znajdziesz tego w Denonach D2000. D2000 sa cieplejsze, maja wiecej niestety wyraznie gorzej kontrolowanego boombastycznego basu i sa mniej precyzyjne. Mysle, ze sa po prostu za slabe by byc nausznym odpowiednikiem Triple.fi.

 

 

 

 

Jako nastepce CAL raczej wskazalbym Ultrasone Pro 900 a moze najnowsze Shure'y ktore wlasnie zakupil Roland - w tym tygodniu poslucham ich u niego i porownam do HD 25-1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

 

Ja odradzam Ci Apogee Duet. To wcale nie jest dobry DAC. Jest wyraznie gorszy niz Apogee MiniDAC. Tutaj placisz po prostu za marke "Apogee". To jest najnizszy model ich konwertera i urzadzenia podobne albo lepsze mozna kupic za 1/4 tej ceny. Duet jest oparty na przetworniku 2 in 1 - CS4272. Jest to konwerter D/A i A/D w jednej kosci. Natomiast MiniDAC juz na AD1955. Teraz w zasadzie mamy juz epokoe CS4396/7/8 jezeli chodzi o D/A na tej kosci sa oparte takie urzadzenia jak Lynx Two, EMU 1212m, North Star M192, Electrockompaniet ECD1 czy Lampcuera. Oczywiscie MiniDAC jest znacznie drozszy niz Duet.

 

 

 

 

Jezeli szukasz czegos takiego jak Triple.fi ktorych i mnie sygnatura bardzo pasowalo, to mysle ze nie znajdziesz tego w Denonach D2000. D2000 sa cieplejsze, maja wiecej niestety wyraznie gorzej kontrolowanego boombastycznego basu i sa mniej precyzyjne. Mysle, ze sa po prostu za slabe by byc nausznym odpowiednikiem Triple.fi.

 

 

 

 

Jako nastepce CAL raczej wskazalbym Ultrasone Pro 900 a moze najnowsze Shure'y ktore wlasnie zakupil Roland - w tym tygodniu poslucham ich u niego i porownam do HD 25-1.

 

 

Fallow, jak zwykle z nieba mi spadłeś. :) Ultrasone Pro900 wydają się świetne. Nie mam tylko pojęcia jaki tor do nich dobrać. Nie orientuję się za bardzo w rynku combo DACowo/Ampowych. Poza Beresfordem jest jeszcze Compass (który nie wiem czy okaże się lepszy) i Pico, do którego przekonany jestem średnio. Czy Ultrasony są trudne do napędzenia? Wymagają mocnego źródła? Lubią raczej ciepły, czy zimny tor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallow, jak zwykle z nieba mi spadłeś. :) Ultrasone Pro900 wydają się świetne. Nie mam tylko pojęcia jaki tor do nich dobrać. Nie orientuję się za bardzo w rynku combo DACowo/Ampowych. Poza Beresfordem jest jeszcze Compass (który nie wiem czy okaże się lepszy) i Pico, do którego przekonany jestem średnio. Czy Ultrasony są trudne do napędzenia? Wymagają mocnego źródła? Lubią raczej ciepły, czy zimny tor?

Ja również podpisuje się pod tym pytaniem.

Aha, dzieki fallow za komentarz o Duecie bo także o nim myślałem :/ Jak zawsze "spadasz z nieba" ratując nasze portfele :)

 

Jestem w trochę podobnej sytuacji co Jaycam. Szukam czegoś łatwego do napędzenie z możliwie minimalistycznym torem (najlepiej nieduzy dac/amp).

Tak wlasnie mysle nad D2000, pro900, HD 25-1, SRH840. Generalnie chcialbym coś z wykopem i dużą dawką fanu, ale także detali, dlatego wycofana góra odpada.

No i na kolejne iem'y myslalem o triple.fi, ale narazie to tylko plany.

 

Edit:

Aha, planuje też dokupić monitory aktywne do tego DAC'a, więc musi mieć wyjście dac-out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac'ów masz spory wybór - jest np. ibasso D10 większy nieco od pico, ma dobrego head-ampa (dodatkowo możesz zrobić upgrade na sun czy earth), jakieś jeszcze wyroby od RSA, zero dac, xindak itd itd.

Co do D2000 - swoją opinię opieram na krótkim odsłuchu na meecie, może faktycznie nie są aż tak złe jak mi się wydaje, ale z drugiej strony znam swój słuch na tyle że jeśli mnie coś nie zachwyca przy "pierwszym wrażeniu" to się raczej do tego nie przekonuje później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No D10 jest świetny. Jego przewaga nad innymi z tej kategorii sprzetowej to wejscie optyczne i wyjscie dac-out. Pomyśle jeszcze nad nim. Gdybym zakupil sluchawki, ktore mozna by targać ze sobą po domu (pro900 chyba by sie do tego nadaly) to rozwazyl bym jego kupno. Mółgbym również podłączyc do niego monitory.

 

Ale raczej, tak samo jak Jeycam, szukam czegoś stacjonarnego, choć niedużego (compass np. jest już na granicy i wolalbym cos nieco mniejszego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jeszcze HiFiMan EF-2

Świetny sprzęt jak za takie pieniądze. Myślalem o nim, ale wizualnie mi się nie podoba. Może to dziwne, ale jak już wiele razy powtarzałem, u mnie estetyka w audio odgrywa dużą rolę.

Poleciłem go za to @Homzikowi, jako, że szukał czegoś do swoich SR325is.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jeszcze HiFiMan EF-2

Poleciłem go za to @Homzikowi, jako, że szukał czegoś do swoich SR325is.

Będę miał go za niedługo w rękach bo chyba chłopak ma zwarty kanał do masy, bo ponoć mu strasznie cicho gra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał go za niedługo w rękach bo chyba chłopak ma zwarty kanał do masy, bo ponoć mu strasznie cicho gra :P

Już naprawił. Software mu zaniżał głośność.

i nawet nie dał znać skubaniec... :P tak czy tak będę go pewnie słuchał za jakiś czas :D

a ja w ogóle ostatnio myślałem żeby zrobić jakiegoś wypasionego DIY daca na lampach :D miałbym wtedy lampowca w cenie d10 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a ja chyba porównam Compassa z Beresfordem. Rzecz w tym, że ciągle nie wiem jakie słuchawki kupić. Anyone? Powiem, może co mi przeszkadza, a co mi się podoba w AKG (na Beresfordzie), może będzie łatwiej coś mi doradzić. Przeszkadza mi brzmienie gitary elektrycznej i skrzypiec, jest takie nienaturalne i odchudzone (jak to powiedziała moja mama, panom się skrzypce popsuły ;)). Poza tym, w górnych rejestrach pasma pojawia się strasznie dużo "przeszkadzajek", z których odseperowaniem sprzęt nie daje sobie rady (no ale to raczej wina Beresforda, prawda?). Do tego, brakuje trochę wypełnienia w dolnych partiach, ale to, jeśli udałoby się poprawić wcześniejsze problemy, jestem w stanie znieść - te słuchawki po prostu do ciepłych nie należą. Podoba mi się natomiast przejrzystość, brzmienie damskich wokali, separacja (nie licząc tych "przeszkadzajek"), szczegółowość, no i przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampowiec lub hybryda rozwiązały by problem moim zdaniem. Ociepliłyby dźwięk i pogłębiły bas nadając mu faktury, problemem mogłaby być zbyt duża przestrzeń na AKG.

Z tego co zaobserwowałem na meecie po podpięciu do beresforda hybrydy dźwięk staje się bardziej miekki i mniej mechaniczny, ale jak dla mnie dźwięk ten był dalej za bardzo "cyfrowy" i miał za mało charakteru lampy, który uwielbiam (szczególnie z grado) dlatego też beresford nie znajdzie miejsca u mnie na biurku. Prędzej kupię D10 o którym opinie są jednakowo znakomite. Albo złożę daca samemu i wtedy będzie na lampowym buforze i jakiś lepszych podzespołach (jakieś kondy cynkowe i BG albo coś w tym stylu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że ja lampowca nie chcę. Nie przy trzyletnim bracie, sorry. Poza tym, jak już pisałem, przynajmniej na razie chcę się ograniczyć do w miarę uniwersalnego zestawu DAC/Amp i jedna para słuchawek. Będę mieć kasę i chęci to będę kombinować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności