Skocz do zawartości

MP3 SanDisk Sansa Clip - problem z ładowaniem


Vadim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A więc tak, dostałem od znajomego pare różnych rzeczy w ramach rozliczenia. Między innymi był odtwarzacz MP3 SanDisk Sansa Clip. Postanowiłem, że owy odtwarzacz postawie na nogi.

Odtwarzacz miał pusty akumulator więc postanowiłem go naładować, do tego użyłem kabla USB (jeśli ma to znaczenie, kabel nie pochodzi z kompletu od odtwarzacza, jest to kabel uniwersalny marki Nokia, ale z praktyki wiem, że jest kompatybilny z różnymi telefonami czy odtwarzaczami MP3/MP4). Po podłaczeniu do komputera, na wyświetlaczu pisze "Podłączone", następnie widać animacje "SanDisk", a potem napis "Zapis", no i tak sie cały czas powtarza. W tym czasie (!) cały czas ikonka stanu naładowania baterii wygląda jakby sie ładowała (wiece o co chodzi, taka animacja). Wszystko trwa z minute. Potem ikonka stanu naładowania baterii jest całkowicie pusta i nie ma animacji tak jak wcześniej a na wyświetlaczu znow widać napisa "Podłączone" i animacja "SanDisk". Po upływie około 3 minut urządzenie wyłącza się na pare sekund, w głośnikach komputera słychac charakterystyczny dźwięk jak przy odłaczaniu np. przenośnego urządzenia. No a potem dźwięk jak przy podłaczaniu, odtwarzacz znów zaczyna się jakby ładować. No i wszystko dzieje się od poczatku. Jak odłacze kabel to na wyświetlaczu pisze "Słabe naładowanie baterii" i odtwarzacz sie wyłącza. Nie mam w ogóle możliwości poruszania się po urządzeniu. Komputer w ogóle nie widzi urządzenia jako dysk przenośny czy coś. Krótko mówiąc, nie mam możliwości przeglądania plików zarówno ze strony urzadzenia jak i przez komputer.

Podsumowując, jak naładować odtwarzacz i jak przegladac pliki na nim zapisane ze strony komputera?

Naprawde jestem wielkim laikiem, opisałem to z jak najdokładniejszymi szczegółami, jak o czymś zapomiałem prosze pisać. Z góry serdeczne dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem ze swoim clipem. Gdy go kupilem to po podlaczeniu do stacjonarnego komputera, zeby zgrac pliki, odtwarzacz wlaczal sie i zaczynal ladowac ale po ok. minucie wylaczal sie. Myslalem ze odtwarzacz jest uszkodzony, ale po podlaczeniu do laptopa bylo wszystko OK (tak samo dzialal z ladowarka USB), odtwarzacz normalnie sie uruchamial i moglem zgrywac pliki. Czyli cos musialo byc nie tak z moim kompem. Jak wiadomo porty USB sa zasilane linia 5V, sprawdzilem miernikem napiecia zasilacza i okazalo sie na linii 5V mialem 4,45V co bylo duzo za malo. Zdecydowalem odrazu wymienic zasilacz i teraz po wymianie zasilacza wszystko chodzi jak trzeba.

Sprawdz napiecia we wtyczce molex zasilacza, moze masz ten sam problem co ja mialem.

 

ps. Dobrze ze mi sie to stalo, bo wtyczka od plyty glownej byla juz lekko przysmazona. Kto wie co by sie stalo gdybym nie wymienil wciagu kilku miesiecy zasilacza (byl to Modecom Feel, nie cieszacy sie dobra reputacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Problem z ładowaniem przez USB chyba rozwiązałem. Podłaczyłem odtwarzacz pod ładowarkę sieciową (miałem jakas od Motorolii), w ustawieniach odtwarzacza > tryb USB > ustawilem MSC. Odtwarzacz zaczął normalnie ładować sie przez USB, komputer widzi go jako dysk ale... No własnie ale... Jak wchodze przez mój komputer w owy dysk, nie widać w ogóle żadnych plików muzycznych. Screen przedstawia zawartosc dysku (wszystkie foldery sa puste).

sansa.JPG

 

Ale po uruchomieniu mp3 znajduje sie na niej 228 piosenek. Jak moge wrzucić na odtwarzacz swoje piosenki?

Screen przedstawia "właściwości" odtwarzacza.

sansa2.JPG

 

A i jeszcze jedno, zauważyłem, że odtwarzacz cały czas wraca do radia, gdy tylko chwile pozostaje bez ruchu to włacza mu sie radio. Co z tym zrobić?

 

Z góry dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip nie pokazuje piosenek które zostały wgrane w różnych trybach. Jesli wgrasz je przez msc to nie widać je potem na clipie w tym drugim trybie. To nie znaczy że Clip ich nie widzi. Owszem widzi wszystko i to bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip nie pokazuje piosenek które zostały wgrane w różnych trybach. Jesli wgrasz je przez msc to nie widać je potem na clipie w tym drugim trybie. To nie znaczy że Clip ich nie widzi. Owszem widzi wszystko i to bardzo ładnie.

 

W takim razie w jaki sposób moge zgrać na komputer te piosenki które aktualnie znajdują sie na clipie? No i jak wrzucić nowe z komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie ustaw w Clipie tryb USB na MTP i zobacz czy sie bedzie ladwoal, bo watpie, aby tryb usb mial cos wspolnego z ladowaniem baterii.

 

Ustawiłem MTP. Komputer nie widzi w ogóle dysku (nie wyświetla sie nowy dysk w moim komputerze). Ładowanie wyglada tak jak opisałem w pierwszym poście. Wiec jednak ten tryb USB ma coś wspólnego z ładowaniem baterii.

 

Kolego na górze, ale jak zgrać pliki z odtwarzacza aktualnie na nim się znajdujące? Skoro komputer ich nie widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie trybem, ktorym byly wgrane, wiec w tym przypadku MTP.

 

sprobuj innym kablem, portem usb, komputerem..

 

Innym portem próbowałem, komputerem również. Kabla niestety nie mam innego.

Podsumowując, pliki które aktualnie są nagrane na clipie musze usunąć z odtwarzacza? I nie ma innego sposobu zgrania ich na komputer? A pliki ktore chce mieć na clipie mam wgrać poprostu do folderu "MUSIC" na clipie przez komputer tak?

I co robią funkcje w ustawieniach "wyzeruj wszystko" oraz "format"? Czy po którejś z tych funkcji usuna mi sie wszystkie pliki a ustawienia zrobią się domyślne? Ale tak żeby mi firmwalu nie skasowało :P Scharakteryzuj ktoś owe funkcje. I dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel to koszt 2-5zł góra

z tego co pamietam to w nokiach kabel usb nie ladowal baterii, wiec w tym moze tkwic problem.

 

sciagnij sobie instrukcje obsługi i bedziesz wiedział do czego służą poszczególne funkcje.

mozesz tez zainstalowac sansa updater i wgrac (jesli to mozliwe) najnowsze fw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel to koszt 2-5zł góra

z tego co pamietam to w nokiach kabel usb nie ladowal baterii, wiec w tym moze tkwic problem.

 

sciagnij sobie instrukcje obsługi i bedziesz wiedział do czego służą poszczególne funkcje.

mozesz tez zainstalowac sansa updater i wgrac (jesli to mozliwe) najnowsze fw.

 

No ale teraz niby ładuje ten kabelek, ale ok, jak bede miał czas to wyskocze kupić albo chociaż pożycze od kogoś.

A mogłbys podać mi link do instrukcji obsługi clipa po polsku? Bo na googlach nic znaleść nie moge. No i do Sansa Updater też ;) Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki serdeczne :) Zaktualizowałem firmwale do najnowszej wersji. A tym trybie MSC wrzuciłem na próbe piosenke i odtwarzacz ją widzi. Ale tryb MPT dalej nie jest widziany przez komputer. Wiec chyba nie ma możliwości zgrania tych piosenek co aktualnie znajdują się na odtwarzaczu :/

W instrukcji zerowanie jest opisane jako przywracanie ustawień fabrycznych. Dokładiej, ta funkcja usuwa cała pamieć, tzn wszystkie piosenki, itp? I czy ta funkcja usunie mi te najnowsze firmwale? A ta funkcja "format" w instrukcji nie jest opisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy ona po prostu zresetuje ustawienia w odtwarzaczu (wszystkie pozycje w ustawieniach będą w pozycjach fabrycznych).

 

A co do MTP to może nie masz zainstalowanego na kompie tego trybu.

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=22704

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności