Skocz do zawartości

Dyskusja o przyszłości Naszego forum


HorvaTT

Rekomendowane odpowiedzi

Komis bez zmian

 

a ja akurat bym komis też w jeden ogólny dzial proponował zlepić, a sprawę rozwiązał np tagami w stylu [sprzedam], [zamienie] i ich kombinacjami. teraz np jak chce sprzedac lub zamienic sprzet, to nie wiem czy wystarczy wzmianka w jednym dziale, czy musze zakladac 2 oddzielne tematy. tak przynajmniej by się to uporządkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Kiedyś napisałem regulamin moderatorów, to im się nie spodobał, woleli pracować w stylu "wolna amerykanka i hulaj dusza". W takim wypadku (braku współpracy) nawet się nie brałem za uściślanie regulaminu dla forum.

Zaufani ludzie podesłali mi ten projekt i jeżeli dobrze go pamiętam, to jestem na tak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie znajdz pomocnika który spedza tutaj wiecej czasu

Sam go sobie nie mianuję.

 

hmm a jest ten regulamin gdzies jeszcze ?

Chyba tak, ale nie wiem nawet co jest z tym testowym działem, bo chyba nadal niektórym działa, a niektórym nie (z bliżej niewiadomych przyczyn).

 

a powinien. Jak juz wspomnaiałem wogole nie potrafiłbym teraz wskazac osoby z Warnem. Wogole nie rzuca sie w oczy a powinno wzorem wielu innych for

Widzisz licznik czy nie? No więc w czym problem? :)

 

ocena poziomu wypowiedzi i ogólej merytoryki danego tematu. Przykład. Dział o modowaiu CF iRivera H300 i iHP100 gdzie wiele osob by od razu widziało ze poziom tematu jest wysoki i ogolnie przydatny

I wierzysz, że to się sprawdzi? No wai. U mnie na forum tematy są tak bzdetnie oceniane, że aż szkoda gadać.

 

alternatywa jest teraz wystarczy tylko kilka h z adminem i paroma osobami odpowiedzialnymi za propozycje zmian i wszystko stanie a czy stanie na długo pokaze czas

Ja mam czas na weekendy tylko i to nie zawsze. Przykro mi. Jak obejmowałem funkcję admina to wszystko miało wyglądać inaczej i nie taka była umowa.

 

z Mario kontakt jest jaki jest a mario predzej pogada z Bolcem niz z nami

Żartujesz? :blink: No dobra, może i prędzej ze mną porozmawia, ale nie chciałbym żeby istniało jakieś fałszywe przeświadczenie, że ja z nim dobry kontakt mam :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytoryczne i wartościowe rozmowy na shoucie? No proszę.

Chodziło mi o coś zupełnie odwrotnego. Przeczytaj jeszcze raz.

 

Czy na prawdę potrzebujemy tutaj e-penisów?

Po prostu warto wiedzieć kto piszę rzeczowo, a taki wskaźnik mógłby być pomocny. Nie zawsze liczba postów jest rownoznaczna z poziomem wiedzy.

 

Co do reszty to bez komentarza - napisałem co myślę, w końcu po to jest ten temat.

 

A tak w ogóle to odnoszę wrażenie, że niepotrzebnie się stresujesz. To chyba dobrze, że ludzie się interesują forum przedstawiając swoje wizje. A to, że są czasami sprzeczne z Twoimi.. cóż to chyba normalne. Możliwe, że czujesz się niedoceniony za swój wkład w to forum, ale pamiętaj, że nie zgadzając się z Tobą w pewnych kwestiach nikt nie przekreśla tego co robisz dla tej społeczności.

 

Pomysł z bardzo dosadnym regulaminem korzystania z SB na głównej jest raczej słaby.

Bardzo "polski" bym powiedział. Jeśli taka ma być cena SB to czy naprawdę warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy ktoś może mi na priva udzielić informacji, kto zarządza spółką MIP?

Kto jest osobą decyzyjną/właścicielem/jego pełnomocnikiem ww. firmie?

Firma MIP sp.j nie wiele ma wspólnego z owym forum jedynie fakt że mario jest pracownikiem MIP'u i to do niego musisz się zwracać jeśli chcesz coś zdziałać

 

Nię będę się rozpisywał a propos propozycji zmian które wypisałem w pierwszych postach. To nie są jedynie moje pomysły, ale także innych użytkowników, zebrane w kilka punktów w jednym poście. Niech bronią tego pomysłodawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bolec Rozumiem z Twojej reakcji, ze skoro jak twierdzisz forum zmierza do upadku to wszelkie próby jego ratowania są bezsensowne a najlepiej niech zostanie tak jak jest bo może być tylko gorzej? Ośmielę się nie zgodzić i prosić Cie bys nie podchodził do naszych wypowiedzi jak do zbioru zażaleń odnośnie Twojego wkładu w wygląd forum ale raczej odrobinę głębiej zastanowił się nad zaproponowanymi zmianami i nie kwitował wszystkich pomysłów "no comment", "...", nie bo nie. Skoro wiele osób uważa że obecna struktura forum skazuje je na rychły upadek to nie na miejscu są znów riposty w stylu nie będziemy robić śmietnika z forum (to tak a propos wypowiedzi KHOT'a). Odnoszę wrażenie że problemem jest głównie brak czasu i utrudniony kontakt z mario.. Może zatem po prostu spróbować temu zaradzić i zaangażować kogoś do współpracy nad zmianami. Zaskakuje mnie Bolec Twoje skrajnie pejoratywne podejście do zaproponowanych pomysłów.. Powiem tylko tyle jeśli ze strony użytkowników wychodzi sygnał że struktura jest zbyt rozbudowana i nieatrakcyjna i powinno się dążyć do jej uproszczenia to choćby administrator nie wiem jakich argumentów użył nie wmówi wszystkim, że jest inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze główną przyczyną jest marazm. Trzeba po prostu za łeb Admina (ale co zrobic jak Mario trzyma władze i nie popuści) na jakis czas i zrobic wszystko co nalezy i po kłopocie a nie. Szybkie głosowanie co i jak. Wspólna rozmowa odnosnie za i przeciw i zmiany sie wprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś sonda na forum? Taka duża ogólna. Admini zdecydowaliby, które zmiany ewentualnie byłyby możliwe do wprowadzenia, potem użytkownicy zagłosowaliby na ich zdaniem najlepszą opcję i powoli by się wszystko wyklarowało. Teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp3store mimo wszystko ma jakąś markę nie zapominaj. Kto by przeszedł oprocz paru osób ?

 

To nie tylko marka, w przypadku tego forum to też skarbnica wiedzy. Chyba na żadnym polskojęzycznym forum nie dowiesz się tak wiele o słuchawkach, playerach czy innych akcesoriach do przenośnego sprzetu grającego.

 

 

Chyba, że z tej skarbnicy wiedzy zrobić archiwum tylko do przeglądania i zacząć start od zera. Skarbnica cała, nowe forum zbudowane w taki sposob w jaki życzą sobie tego forumowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO bez sensu. To tutaj jest cała esencja tego portable-światka ze swoimi prosami i consami. Uważam, że należy stopniowo i bardzo delikatnie wprowadzać zmiany, które w przyszłości będą owocować.

 

Pewnych zastojów czy obniżenia poziomu rozmów na forum nie da się uniknąć, to jest dość naturalne. Ale takie zastoje to też nie powód do lamentu, że niby forum umiera. Będzie lepiej i każdego z nas osobno w tym głowa, żeby ta było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upadek forum oczami KHOTa

Pojawiło się w tym temacie wiele pomysłów: część dobrych, część idiotycznych. Było trochę zamieszania na shoutboxie, nagle objawili się ci którzy wsześniej forum mieli głęboko za zwieraczem, by je rewolucjonizować, ale prawda jest taka że jakiekolwiek zmiany by nie nastąpiły, forum umiera bo ludzie mają je gdzieś - dotyczy to wszystkich: użytkowników, moderacji i administratorów.

Tydzień temu na widocznym tylko dla moderacji forum testowym które jest częścią głównego bloku "mp3store" umieściłem temat dotyczący pracy moderacji. Mimo reklamowania go na shoutboxie, ilość odpowiedzi: 1!

Widać tylko aallen z całej grupy moderatorsko/adminowej ma jeszcze jakikolwiek sentyment dla forum i w jakiś sposób zależy mu na jego dalszym istnieniu...

(tak, wiem że jest to krzywdzące, ale może potrzebny jest kop w rzyć żeby ruszyć to forum)

Na tą chwilę obiecany przeze mnie nowy regulamin forum jest praktycznie gotowy... pytanie tylko czy jest jeszcze sens? Czy może bez sensu tracę czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu na widocznym tylko dla moderacji forum testowym które jest częścią głównego bloku "mp3store" umieściłem temat dotyczący pracy moderacji. Mimo reklamowania go na shoutboxie, ilość odpowiedzi: 1!

Wziąłeś pod uwagę ze coś może być nie tak i nie wszyscy widza forum testowe?

Masz u siebie forum "zarzad"?

Jeśli tak to trzeba było tam napisać, jeśli nie to znaczy ze znowu coś nie działa i nie jest to wina moderatorów.

 

Wg ciebie mam tutaj sypać milionami pomysłów tylko po to żeby sobie popisać?

Mario się nie odzywa, na forum nie wchodzi, ogólnie jest z nim ciężki kontakt, wiec nie wiem po co to piszecie skoro i tak radykalniejsze zmiany bez jego akceptacji nie przejdą.

 

Ja teraz tez nie mam tyle czasu jak kiedyś , wiec proszę mi tutaj nie wyjeżdżać ze nie interesuje się tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pozwolę sobie dorzucić kamyczek od siebie :)

 

Na wstepie chcialbym podziekowac wszystkim wypowiadajacym sie w tym temacie.

 

Ci, którzy są na forum od samego początku z pewnością mogą potwierdzić http://web.archive.o...um.mp3store.pl/

ze stare forum różni się od obecnego.

 

Z pewnością od tego czasu na forum pojawiło się wiele wartościowych treści.

 

Forum to miejsce, które ma spełniać określone funkcje dla jego użytkowników.

 

Biorąc pod uwagę wartościowe treści, uważam że wskazane by było utworzenie "kolegium" użytkowników, znawców określonych tematów, które zdecydowałoby o odpowiednim uporządkowaniu postów tak aby były użyteczne dla innych, przykładem tego kierunku postępowania jest na przykład zestawienie testów.

 

Oczywiście forum to nie same posty i w tym zakresie od pewnego czasu prowadzimy, troszkę niestety nieudolne, działania ktore mam nadzieje beda kontynuowane.

 

Z punktu widzenia zmiany kategorii na forum, sens ma to moim zdaniem po przejrzeniu postow pod katem ich przydatnosci, bo wiadomo ze administracyjnie nie jest problemem wrzucic wszystko do jednego - nic nie stoi na przeszkodzie aby w dziale sondy osoba mająca pomysl, załozyła sondę zwiazana ze swoim pomyslem na zmianę.

 

Chcialbym wszystkich zapewnic, że jetesmy otwarci na wszelkie propozycje o ile tylko beda wykonalne to beda sukcesywnie, dlatego prosze o zglaszanie sugestii a bede je konsultowal z pozostalymi adminami i moderatorami.

 

Pozdrawiam

mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się wtrące chociaż nie wiem, czy to właściwie miejsce. Kieruję tego posta do ludzi wrzucających zdjęcia na forum. Czy moglibyście z właśnej woli, dla ułatwienia wszystkim odwiedzającym forum wrzucać trochę mniejsze zdjęcia? Ja rozumiem, że może się nie chce lub może nie umiecie zmiejszyć zdjęcia. Po co robić fotki w rozmiarze 10 mln px skoro efekt, jaki przyjdzie nam oglądać na forum będzie ziarnem fotografi? Może nie każdego jeszcze stać na monitory 20 kilku calowe aby bez problemów otwierać zdjęcia 2x przekraczające jego maksymalną rozdzielczość. Ja sam mam 19" i często muszę przewijać pół strony w lewo i w dół, albo pomniejszać stronę aby jako tako zdjęcie odczytać.

 

Nie chcę się nikomu narzucać, tymbardziej kazać tak komuś robić, od tego nie jestem. Jednak myślę, że wstawienie np. ograniczenia w Lightboxie (jakoś na pewno jest to możliwe, chociaż z tą Javą jest ciężko) ten "problem" rozwiąże. Nie utrudniajmy, lecz ułatwiajmy sobie nawzajem przeglądanie forum :)

 

P.S.

 

Odnośnie Lightboxa, jeśli administracja zainteresowana mogę udostępnić spolszczoną wersję skryptu, mojej roboty. JCT PW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się wtrące chociaż nie wiem, czy to właściwie miejsce. Kieruję tego posta do ludzi wrzucających zdjęcia na forum. Czy moglibyście z właśnej woli, dla ułatwienia wszystkim odwiedzającym forum wrzucać trochę mniejsze zdjęcia? Ja rozumiem, że może się nie chce lub może nie umiecie zmiejszyć zdjęcia. Po co robić fotki w rozmiarze 10 mln px skoro efekt, jaki przyjdzie nam oglądać na forum będzie ziarnem fotografi? Może nie każdego jeszcze stać na monitory 20 kilku calowe aby bez problemów otwierać zdjęcia 2x przekraczające jego maksymalną rozdzielczość. Ja sam mam 19" i często muszę przewijać pół strony w lewo i w dół, albo pomniejszać stronę aby jako tako zdjęcie odczytać.

 

 

Oczywiście na pewno masz rację. Ja zwykle używam do pomniejszenia zdjęć na monitorze (firefox) ctrl + - ten skrót działa z resztą w większości przeglądarek. Myślę że to by rozwiązało wiele, bo lwia część "ludzi" na tym forum i tak pewnie nie posłucha. Nad czym osobiście boleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko bywam ostatnio na forum. I widać różnice. Chociaż by po tym że już połowy nicków nie poznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planuję stworzyć listę odtwarzaczy z obsługiwanymi formatami, pasującymi słuchawkami, czasem odtwarzania i możliwą konkurencją. Na razie będę się sugerować danymi z recenzji, ale nie powołam się na piszących, bo to mogłoby źle wpłynąć na czytelność. Gdyby ktokolwiek z piszących recenzje nie życzył sobie, żeby je uwzględniać, bardzo proszę o PM. Proszę o PM również użytkowników, którzy mogliby się przyczynić do rozwoju takiej listy (czyli z danymi ich odtwarzaczy). Myślę, że w tym przypadku nie powinno być dyskusji w temacie. Dyskusja jest bardzo potrzebna, ale ja akurat myślę o jednym miejscu, w którym każdy mógłby szybko sprawdzić czy planowany odtwarzacz obsługuje potrzebne nam formaty lub będzie dobrze brzmiał z naszymi ulubionymi słuchawkami. Wtedy czytanie kolejnych postów dotyczących jednego tematu byłoby stratą czasu. Nie w sensie merytorycznym, za to trzeba by na to poświęcić czas potrzebny np. na uściślenie parametrów wybieranego odtwarzacza.

Mam nadzieję, że mój projekt zostanie uznany za przydatny.

Wiem, że wybór słuchawek jest sprawą indywidualną, ale z pomocą użytkowników można przynajmniej ustalić 'do modelu N firmy T słuchawki M firmy S absolutnie nie pasują'.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro piszecie o "upadku forum" to może i ja się wypowiem :)

 

na początku było forum iriver.pl i zajmował się nim okropnick, forum było kameralne (mniej niż 1000 użytkowników, zobaczcie jaki mam numer), dyskusji nie było dużo ale były wysokim na poziomie (forum miało renomę)

 

potem forum zniknęło i zrobiło się forum mp3store.pl, jakoś po drodze przejął je ksy, na forum wrócili użytkownicy iriver.pl (w większości)

 

zajmuję się tym forum od lat, "niekomercyjnie", odkąd ksy dał mi kiedyś tam admina

 

kiedy ksy oficjalnie przestał zajmować się forum, mp3store zapomniało że w ogóle ma forum (nie było na nim żadnego oficjalnego przedstawiciela firmy), więc forum "rozwijało się samo"... jednak starych użytkowników (z różnych powodów) ubywało, mimo że nowi przyrastali coraz szybciej (niestety nie szło to w parze z przyrostem wartościowej treści)

 

jako że ja zajmowałem się głównie pisaniem na forum, sprawami bieżącymi i odspamianiem, nie było nikogo kto wkładał by wysiłek w rozwój forum jako taki i tworzenie nowych treści

 

co prawda proponowałem pewne rozwiązania, ale generalnie nikt (poza paroma osobami, ale to już zupełnie niedawno) nie był skory do pisania np. FAQ czy newslettera, czyli czegoś co było by przydatne nowym i sprowadzało by nowych - nie miałem w tym żadnego interesu i tak jak i tak więc nie upierałem się nigdy ani sam tego nie robiłem...

 

potem wpadł mario i ni z tego ni z owego zrobił ze średnio zorganizowanego forum forum średnio niezorganizowane - problem polega jednak na tym, że było to poparte pewnymi pomysłami... które oczywiście nigdy nie zostały wprowadzone w życie (nigdy nie ROZPOCZĘTO nawet wprowadzania ich w życie), ale zostało jak zostało

 

przez cały ten czas ubywali starzy użytkownicy i pojawiali się nowy, ja pamiętam trzy takie "duże zmiany" (inni użytkownicy pamiętające tamte czasy być może widzą to w nieco inny sposóB)... w praktyce z użytkowników z przedziału "studenci i pasjonacji w wieku do 30-paru lat" zrobiło się nam "średnio 15-17 lat" (z całym szacunkiem dla wszystkich tych osóB) - jak to wpływa na forum jako całość? ano różnie - od strony czysto komercyjnej (takie osoby nie zarabiają na to co kupują) aż po "forum lore" (np. kiedyś mieliśmy inżynierów, dzisiaj mamy chyba jednego a reszta to pasjonaci albo osoby które coś gdzieś przeczytały)

 

poza tym zmienił się profil dyskusji: z dyskusji o samych odtwarzaczach (kiedyś dyskutowało się tylko o odtwarzaczach, dosłownie "z każdej strony") zrobiły się dyskusje "lubię placki" i "coś cicho na forum, ludzie, śpicie?" (spisane z SB) i jedyny dział który jako tako się jeszcze rozwija o własnych siłach to "recenzje" i nieśmiertelne pytania o - wybaczcie - totalne ******ły...

 

 

 

a teraz... jaki jest tego powód i co można zaradzić?

 

ciężko wskazać konkretny powód, być może po prostu obniżyła się średnia wieku przez te pięć lat, być może odtwarzacze które początkowo "cementowały" społeczność forum (sprzęt marki iRiver był sprzętem - dosłownie - elitarnym) stały się tak kiepskie że nie warto o nich rozmawiać (patrz: szajs produkowany obecnie przez irivera), być może jest to kwestia PR-u (świetny za czasów ksy, beznadziejny albo brak potem), a być może jest to zupełnie inny powód (np. zmieniła się "kultura forum" - kiedyś naprawdę przed zadaniem pytania godzinami przeglądało się istniejące wątki na forum a potem ze strachem zadawało nawet ważne pytanie, bojąc się kulturalnej formy zrugania... dziś pytania zadaje się równie szybko i bez namysłu, jak szybko i bez namysłu odpowiada się "było" czy "jesteś głupi!"... podobnie kiedyś - jeśli już otrzymało się odpowiedź - była to odpowiedź naprawdę wzorowa, wyczerpująca niemalże temat i jeszcze zachęcająca do ewentualnej dalszej dyskusji... dziś jest nieco inaczej, sami widzicie... inna sprawa że ma to częściowo związek z poziomem pytań)

 

a co można zaradzić? coś i nic

 

coś bo wkładając wysiłek w reorganizację forum, tworzenie nowych treści etc. można zdziałać cuda - np. zachęcić nowe osoby do udzielania się w interesujących dyskusjach i inicjalizacji/animowania nowych dyskusji - a o to przecież w forum chodzi

 

poza tym tak duże forum nawet pozostawione samo sobie będzie wciąż "żyło" (nawet "siłą rozpędu")

 

nic, bo mario i tak ma Was gdzieś, a to on trzyma rękę na pstryczku "wyłącz forum"... już nawet mi zabrał "pełnego" admina (mimo tyluletniego stażu) i jestem teraz "niedorobionym" adminem (po tym jak na wakacjach forum padło, zapomniał że nigdy nie miałem dostępu do serwera a padło bo jakiś "script kiddie" użył gotowca na nieuaktualnioną od dawna, starą wersję silnika forum) :)

 

 

 

morał? nie wystarczy mieć opłaconego serwera (do którego i tak nie ma dostępu), żeby mieć forum :)

 

 

 

więc jeśli naprawdę chcecie z czymś ruszyć, musicie zacząć od ruszenia mario - żeby przestał olewać to co się dzieje na forum i ludzi, którzy chcą coś zmienić, w przeciwnym wypadku cały wysiłek jaki włożycie w to forum pójdzie na marne przy kolejnym nieudanym uaktualnieniu... albo zniknie w tonach spamu, jak cała obecna administracja powie że olewa to wszystko i już palcem nie kiwnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności