Skocz do zawartości

Dyskusja o przyszłości Naszego forum


HorvaTT

Rekomendowane odpowiedzi

kto jest odpowiedzialny za upgrade, który jest niedokończony, tak samo jak za podział działu słuchawki w obecnej formie, to wiadomo.

Pamiętam, że była o tym dość spora dyskusja i pamiętam, że Roland miałeś identyczne zdanie jak teraz. Mnie osobiście wydawało się, że zapanuję dzięki temu większy porządek. Może i zapanował, ale kosztem aktywności w działach..

Nastąpił również brak aktywności wielu cennych użytkowników, których nicków wymieniać nie będę, coby nie wpadli w samozachwyt ;)

Więc- wyszło na Twoje, w stu procentach Cię teraz popieram.

 

Zmiana skórki forum na bardziej przejrzystą nie jest zbyt pracochłonnym zajęciem i sądząc po wypowiedziach w innym wątku, wcześniej czy później to nastąpi.

 

Przez rozruszanie forum chodziło mi bardziej o możliwość zdobycia nowych doświadczeń przez userów, oraz spisanie tego na forum, aby zostało dla przyszłych pokoleń ;)

 

ale widzę, że pomysłów jest dużo. Pomysłów, które wcale nie wymagają ingerencji administracji, a po prostu zmobilizowania userów.. a to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Rolandsinger, ludzie chcą zmian na forum tak samo jak innej skórki nowego boarda. Problem leży gdzie indziej. Ktoś musi to zrobić w trybie natychmiastowym ale do tego potrzebne są uprawnienia i Admin który przesiaduje na forum tak czesto jak tylko się da

 

Może najszybcie byłoby zrobienie 4 głownych grup/forów (np. takich jak sugerował Roland). A jedno z nich (lub kolejne) to byłoby wejscie do aktualnie istniejącego (z tym szczegółowym podzialem).

 

Czy 'Wyświetl nową zawartość' mogłoby działać tylko dla grupy w którą wejdę ? Wtedy świadomie móglbym pominąć grupę/forum "Co kupić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widzę, że pomysłów jest dużo. Pomysłów, które wcale nie wymagają ingerencji administracji, a po prostu zmobilizowania userów.. a to bardzo dobrze.

 

Nie no w niektorych przypadkach jest potrzebna ingerencja osoby która przygotuje tzw. fundament czyli odpowiednio ułozy dział forami i podforami zeby reszta czyli userzy wespół z modearatorami beda go rozwijac.

 

przykładowo:

- nowa skórka to tylko ingerencja Admina

- to co mówi Ogorek czyli ustawienie "Wyświetl nową zawartość" to tez potrzebny admin

- przygotowanie odpowiedniego działu na forum pod pomysł Malasa czyt. link z 2 postu trzeba przygotowac dział odpowiedni i pozbyc się działu Co Kupić. Niestety też potrzebne są uprawnienia admina

- przerzucenie Testów Odtwarzaczy i pomysły proponowanego przez Malasa na poczatek lub zrobienie odnośnika to albo moderator albo administrator sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze forum przypomina w tej chwili olbrzymi biurowiec w którym jest 500 pomieszczeń małych ciasnych a z tych 90% ma tylko tabliczki na drzwiach i ślady czyjejś dawnej obecności. Ktoś chcący zacząć ciekawą dyskusję lub poszukać odpowiedzi nie ma na to szans. Wole żeby zrobić 4-5 dużych pomieszczeń gdzie duża grupa ludzi dyskutuje na przeróżne tematy i zawsze ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia, gdzie tętni życiem. Dlatego przychylam się do głosów wołających o uproszczenie struktury. Nie bądźmy nadgorliwi mówiąc: -chcesz podyskutować o nowych hi-end'owych słuchawkach? -napisz temat w dziale słuchawki stacjonarne tam jest odpowiednie miejsce (do którego i tak nikt nie zagląda ale) najważniejszy jest porządek...

 

Nie chciałbym popaść w patos ale choćby layout ociekał złotem to przy tej strukturze działów to forum skończy jak "niezatapialny" Titanic choć zgadzam się, że wygląd jest piekielnie ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW dział Co kupić liczy ponad 470 stron! Ostatnie tematy z 2005 roku! Przecież modele odtwarzaczy, pojemności i ceny tak się do tej pory pozmieniały, że połowę tematów (od końca) można wywalić bez patrzenia na ich zawartość.

 

Ha,ha -> ja mam cały czas 100% sprawną RIO KARMA którą kupiłem ponad 3 lata temu. A jak kupowałem to musiała mieć ze 2 lub 3 lata (może była odnawiana ...)

 

Jest spora grupa fanatyków na forum posiadających iRIvery z serii H1xx ... Ale fakt, wątki o takich starociach mozna trzymac ale dzial "co kupic" powinien miec automat kasujący wszystkie posty starsze niż rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Powiem, ze pomysl z ustaleniem paru tylko działów jest wrecz rewelacyjny. Szczerze- od czasow kiedy to forum nie jest juz forum "iriver" korzystam tylko i wylacznie z działów komis i ew. testy. Reszta to szukanie albo nowych postów, albo konkretnych tresci. Zatem uproszczenie struktury forum to dla mnie strzal w dziesiatke.

 

Jest spora grupa fanatyków na forum posiadających iRIvery z serii H1xx ...

No jasne, bo H3xx to juz za nowoczesne, tak? :D

 

PS. Ja bym sie jeszcze pozbyl shoutboxa- zbyt wiele ciekawostek ucieka uwadze calego forum, bedac rozprowadzanymi jedynie pomiedzy aktualnie siedzacymi na shoutcie koleszkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tego co napisał Roland muszę się zgodzić. Jako przykład lepszej organizacji podam Head-fi. Mamy tam zaledwie kilka działów, a mimo to nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem jakiejkolwiek informacji. Mechanizm działa tak, że gdy chcę po prostu poczytać forum to otwieram zakładkę np. "full size headphones" i wertuje najnowsze posty. Dzięki temu każdy (osoba mająca jakiś problem; chcąca podzielić się jakąś informacją) ma równą szansę na wzbudzenie zainteresowania swoim tematem. Efektem tego jest większy ruch an forum. Jeżeli natomiast szukam konkretnej informacji to naturalnie używam wyszukiwarki.

W takiej sytuacji gdy jedno subforum jest tak obszerne zasadny staje się zakazany u nas zwyczaj "bumpowania" (oczywiście z ograniczeniem do 1/dobę)m który bardzo mi się podoba.

Osobiście przyznam, że nigdy nie przeglądam forum po zakładkach (za wyjątkiem sprzedam) bo to zbyt skomplikowane. Zamiast tego klikam w "pokaż najnowsze", ale jak wiadomo, w ten sposób niektóre informacje mnie mijają.

 

Druga sprawa. Wywalcie ten shout box. Ilekroć tam zaglądam to widzę same kretynizmy i bezsensowne rozmowy, które ściągają tylko ludzi pokroju:

a. "nie mam nic bardziej interesującego do robienia więc pisze o byle czym"

b. "nie chce mi się czytać waszego forum, więc pomóżcie mi szybko, a pójdę i nie wrócę"

c. "jestem sfrustrowany, muszę się wyżyć"

d. "właściwie o co chodzi?"

W efekcie przybywa ludzi potrzebujących informacji lub nic nie wnąszących do naszego forum, a ubywa ludzi szanujących rozmowy rzeczowe i merytorycznie wartościowe.

 

Sam coraz rzadziej tu zaglądam właśnie z tego powodu.

 

Co do grafiki to nie mam zastrzeżeń. Jest ok, może nawet lepsza niż poprzednia, ale była to zmiana (o ile nie konieczna z przyczyn technicznych) zupełnie nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stworzenia działów moim zdaniem powinny to być. Testy i Recenzje, Słuchawki (razem z wydzielonym podforum na pomysł Malasa), Odtwarzacze i Wzmacniacze, Komis.

 

Do tego żeby wyszukiwarka działała sprawnie trzeba było by też przekonać ludzi że warto temat opisać sensownie bo to jest 90% sukcesu no i sprawne działanie moderatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wyrazić opinię na temat kilku z proponowanych zmian:

 

pisanie postów po okresie próbnym od rejestracji 3-7dni (do ustalenia)

Mz, wywieje ponad połowę nowych użytkowników. Większe znaczenie dla pozyskiwania nowych userów ma przystępność i szybki dostęp, niż treść oferowana przez serwis (robiłem kilka stron internetowych i takie miałem wrażenia)

 

- spisanie ścisłych reguł i zasad regulaminu

- rozwiązanie systemu warn'ów - wskaźnik warnów

- ograniczenie działu "co kupić"

Rozumiem, że chodzi przede wszystkim o to, że podobne tematy się powtarzają?

Długo udzielałem się na dosyć popularnym forum, które ostatnio zupełnie zamarło - 3/4 topiców było zamykanych z powodu 'było wcześniej poruszane' i nikomu się nie chciało na nim wypowiadać.

Co więcej, to nie rozwiązywało problemu przejrzystości - kiedyś temat był poruszany 100 razy w 100 topicach, a potem 100 w jednym. Jak dla mnie, jedno i to samo.

 

Druga sprawa. Wywalcie ten shout box. Ilekroć tam zaglądam to widzę same kretynizmy i bezsensowne rozmowy, które ściągają tylko ludzi pokroju...

Tutaj też mam inne zdanie.

Kto chce, niech czyta i pisze na sb.

Kto nie ma potrzeby, niech tego nie robi.

 

Ale dlaczego zakazywać innym korzystania z niego?

Ja go nie czytuję, więc niski poziom dyskusji w żaden sposób mnie nie mierzwi.

Wszystkim, którym on przeszkadza, radzę zrobić to samo, zamiast (z całym szacunkiem) ostentacyjnego narzekania.

 

 

Natomiast pomysł tworzenia katalogów odtwarzaczy i słuchawek uważam za świetny, sam kiedyś miałem robić stronkę tego typu, ale z lenistwa i natłoku innych spraw, zamiar spalił na panewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mz, wywieje ponad połowę nowych użytkowników. Większe znaczenie dla pozyskiwania nowych userów ma przystępność i szybki dostęp, niż treść oferowana przez serwis (robiłem kilka stron internetowych i takie miałem wrażenia)

 

a interesuje Ciebie armia nowych użytkowników piszących 1 posta i dowiedzenia ?? Mnie wydaje się ze to dobry sposob dla sprawdzenia cierpliwosci i czy faktycznie ktoś chce byc z nami i prowadzić konstruktywne dyskusje

 

Rozumiem, że chodzi przede wszystkim o to, że podobne tematy się powtarzają?

 

tu chodzi bardziej o wyeliminowanie tematów tego typu

KLIK

 

i innych podobnych gdzie ktoś nie trudzi się znaleźć takiego tematu i co najwazniejsze pomyślec, ruszyć głową choc zdaje sobie sprawe z tego że wiele tematów jest fatalnie opisana i trudno w szukajce na starcie znaleźć konkretny wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra więc wstępnie mamy ustalone. Teraz trzeba ten temat Bolcowi przedłożyć linkiem

Juz prędzej mario, bo nie sadze ze bolec może podejmować takie radykalne decyzje bez konsultacji z nim.

W końcu on za to płaci. ;)

 

PS

Nie chce mi się tego czytać, wiec może spiszecie te zmiany w punktach? xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian na forum. Powinno się coś zrobić z warnami i banowaniem userów. Są osoby, które mają po 11 warnów, a jeszcze bana nie dostały.

Jeżeli ktoś widzi/zna usera z 10 lub więcej warnami, proszę pisać, każdy przypadek będzie zbadany i rozwiązany asap.

 

- pisanie postów po okresie próbnym od rejestracji 3-7dni (do ustalenia)

 

NIE! Jest grupa osób wyłącznie czytających forum, a rejestrujących się dopiero w momencie gdy chcą coś napisać. Zamykanie im drogi blokadą możliwości pisania postów i zamykanie się we własnym, paranoicznym świecie jest złe.

- spisanie ścisłych reguł i zasad regulaminu

 

...się robi. B)

- rozwiązanie systemu warn'ów - wskaźnik warnów

 

Jestem na tak, wskaźnik warnów i okno z opisem warnów powinny być dostępne do wglądu dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników - jestem za pełną transparentnością działań moderacji.

- promocja danych topic'ów

 

Na jakiej zasadzie? Kto oceniałby które toppici są warte wypromowania, a które nie?

- zwiększenie ilości sprzętu oferowanego do wypożyczenia w celu pisania recenzji

 

Ładne hasło w momencie gdy wymaga się tego od innych, nie od siebie.

- odpowiednia segregacja i promocja recenzji

 

Ponownie: jakie kryteria oceny? Kto będzie oceniał?

- ograniczenie działu "co kupić"

W jaki sposób? Usuwać co drugi temat z listy? Moim zdaniem dział "co kupić" powinien zostać przeniesiony na dół forum, bezpośrednio nad komis.

 

Wydaje mi się, powinniśmy skupić się także na recenzjach muzycznych.

...to znaczy kiedy dokładnie pojawi się Twoja recenzja jakiejkolwiek płyty w odpowiednim dziale?

 

Paremia lex retro non agit - tak wiec Warnowanie po ewentualnej zmianie było by po wyczyszczeniu dotychczasowych kont.

NIE!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze by tak reaktywować tabele synergicznych zestawien? Pomysł był dobry, ale troche to po****dło.

Moim zdaniem problem tkwił w fakcie, że zestawienie było plikiem excela, nie zaś częścią forum, dostępną bezpośrednio w temacie.

 

Dla poprawy prestiżu to można by najpierw layout dla forum porządny dać

...więc zrób nowy layout i wyślij do mario.

jakiś geniusz wymyślił layout i strukturę serwisu tak, że jest on, owszem uporządkowany - ale TOTALNIE NIEATRAKCYJNY DO PRZEGLĄDANIA I DODAWANIA SWOICH WŁASNYCH TREŚCI. Zrobiono z tego miejsca niemalże unijną biurokrację - milion zakładek, 500 000 subfor, a zamiast porządku jest kompletna dezinformacja - 90% czasu user poświęca na podjęcie decyzji, gdzie napisać, zamiast pomyśleć co napisać, prędzej mu się więc odechce pisać cokolwiek niż rozwiązywać tę zagadkę. Ponadto przy takiej atomizacji oczekiwanie na odpowiedź jest niepomiernie długie, bo częstotliwość zaglądania do danej zakładki jest odwrotnie proporcjonalna do ilości zakładek. Ten, który to wymyślił wyobraża sobie chyba, że umysł ludzki funkcjonuje tak samo jak komputer, im lepiej zdefragmentowany dysk tym szybszy dostęp do informacji. Kretynizm! Dla każdej osoby mającej jakiekolwiek blade pojęcie o psychologii taka struktura forum to jest oczywisty gwóźdź do trumny tego miejsca.

 

Zróbcie 4 (słownie: cztery) czytelne zakładki: słuchawki, muzyka, odtwarzacze/wzmacniacze, testy i forum momentalnie odzyska dawny blask.

 

Dla mnie to, co zrobiono to jest demonstracja głupoty i przejaw nerwicy anankastycznej.

 

Pomysł iście debilny moim zdaniem. Robienie wielkiego socjalistycznego tygla w który wrzucone byłyby wszystkie tematy wzorem audiohobby, czy audiostereo gdzie "te kilka działów" obejmuje całość forum jest czystym sadyzmem wymierzonym w stronę każdego szukającego informacji na forum. Jednym zdaniem: forum to nie kibel, nie puszczajmy wszystkiego w jedną dziurę.

 

Rozdrobnienie jest rzeczą dobrą, wystarczy popatrzeć na forum PurePC, czy Elektrody, gdzie ten system działa idealnie. Rzeczą do poprawienia moim zdaniem jest układ działów (może z małymi zmianami w samych działach) i stworzenie a później twarde egzekwowanie nowego regulaminu (regulamin będzie... wkrótce...).

 

ale by sobie pogadać o swoim hobby z innymi zainteresowanymi

 

Pogadać o ******łach można przy piwie, albo na szitboxie - do tego on służy!

 

Podejście faszystowsko-unijne sprawdza się na forach hackersko - informatycznych, ale tam społeczność jest "charakterystyczna" i myśli w tak zorganizowany sposób. Audiofile są mentalnym przeciwieństwem tej kategorii ludzi.

Jeżeli mówimy o "ałdiofilach" rodem z audiostereo, czy audiohobby, to forum będzie lepsze bez nich niż z nimi.

 

Ludzie! Czy wy serio chcecie całe forum przekształcić w śmietnik na wzór obecnego "co kupić"?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHOT, naprawdę uważasz, że każdy kto rzuca jakiś pomysł musi go od razu wykonać sam?

 

Jasne, zrobiłem w życiu trochę layout'ów, ogólnie interesuję się grafiką i jakieś tam pojęcie mam, ale takiego projektu bym się nie podjął. Nie jestem jeszcze profesjonalistą. Czy to mnie skreśla jako człowieka, który rzuca propozycję zmiany wyglądu forum?

 

Pomysł iście debilny moim zdaniem. Robienie wielkiego socjalistycznego tygla w który wrzucone byłyby wszystkie tematy wzorem audiohobby, czy audiostereo gdzie "te kilka działów" obejmuje całość forum jest czystym sadyzmem wymierzonym w stronę każdego szukającego informacji na forum. Jednym zdaniem: forum to nie kibel, nie puszczajmy wszystkiego w jedną dziurę.

Podział na kategorie powinien być jak najprostszy. Może Roland trochę przesadził z ilością zaproponowanych działów, ale to co dzisiaj jest na głównej stronie to jakaś komedia, która jest nudna i strasznie się dłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE! Jest grupa osób wyłącznie czytających forum, a rejestrujących się dopiero w momencie gdy chcą coś napisać. Zamykanie im drogi blokadą możliwości pisania postów i zamykanie się we własnym, paranoicznym świecie jest złe.

 

Ale kto blokuje czytanie ?? Czytać moga zawsza a dopiero pisac po 7 dniach. TO nie jest zamykanie drogi tylko filtracja paru użytkownikow którzy przychodza zapytac "Jakie pchełki do 40zł" i tyle ich na forum widzisz.

 

Ponownie: jakie kryteria oceny? Kto będzie oceniał?

 

to jest kwestia do ustalenia. Być moze mogł by to robic kazdy a byc moze przyznało by się taką opcje odpowiednim osobom na forum które są dłuzej czytaj (nie mowie o ilosci postów) tylko o tym ze sie udzielają

 

Ludzie! Czy wy serio chcecie całe forum przekształcić w śmietnik na wzór obecnego "co kupić"?!

 

Właśnie chodzi o usunięcie tego śmietnika a nie przekształcenie. Wystarczy to tylko dopracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nowych userów i ich pisania po 3-7 dniach

 

Na pewnym forum jest normalna rejestracja, lecz jesli chcesz skorzystać z forum (czytanie/pisanie), musisz aktywowac konto - śląc sms za 1.22zł lub poczekać do piątku, w którym admin aktywuje wszystkie konta (bez żadnych kosztów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Czy wy serio chcecie całe forum przekształcić w śmietnik na wzór obecnego "co kupić"?!

Nie całe, ale trochę je uprościć. Np. po co w ogóle dział "co kupić" jest tak rozbudowany i oprócz subfor istnieje jeszcze "co kupić - ogólny". Wychodzi na to, że to najważniejsza część tego forum.

Poza tym czy wydaje Ci się, że ktoś kto regularnie czyta to forum będzie zaglądał do działu co kupić (do wszystkich czterech!!!), przedzierał się przez szereg podfolderów by specjalnie sprawdzić czy może ktoś nie potrzebuje pomocy? Spójrzmy prawdzie w oczy, pomagamy gdy nam się post nawinie, ale nie czynimy tego tak chętnie, skrupulatnie i regularnie. Dlatego gdyby chociaż scalić co kupić w jedną grupę to może ten jak to określiłeś "śmietnik" okazał by się jednak bardziej funkcjonalny. Inaczej w większej mierze ogranicza się możliwość pomocy początkującym, a co za tym idzie ilość przyszłych potencjalnych forumowiczów maleje. Bo niby kto, po tym jak został olany, chciałby tu wrócić.

 

Także podsumowując (nazwy podaje skrótowo, ogólnikowo):

- co kupić (1 ogólny z możliwością bumpowania 1/dobę)

- hyde park (wrzucić dział z identyfikacją oryginalnego sprzetu)

 

- słuchawki nauszne

- słuchawki douszne

- wzmacniacze

- grajki przenośne

- źródła stacjonarne

- pc audio

- kable

 

- sprawy techniczne, naukowe

- DIY

 

- muzyka

 

Komis bez zmian

Testy bez zmian

 

Aha, pomysł z warnami bardzo fajny, ale co z poziomem reputacji. Widzę, że jest, ale czy działa (jak)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zacznę po kolei od początku wątku.

 

Chciałbym i myślę nie tylko ja aby forum tętniło życiem a nie zmierzało w kierunku naturalnej śmierci.

To forum tak czy siak dąży do śmierci naturalnej, pisałem już o tym dawno temu i uwierz mi mam podstawy tak stwierdzać (wiem trochę więcej jak sytuacja wygląda tu na górze). Obecnie prawie każdy z adminów zlewa na to forum, a ja sam nie dam rady zarządzać tak sporym forum, nawet choćbym chciał. Bo: mam swoje, jeszcze większe forum do adminowania, bo studiuję i dojeżdżam na uczelnię i jestem w domu wieczorami i muszę się jeszcze uczyć itd.

 

Powinno się coś zrobić z warnami i banowaniem userów. Są osoby, które mają po 11 warnów, a jeszcze bana nie dostały.

Z tego co wiem moderatorzy mogą banować, więc jeśli ktoś widzi, że dany delikwent ma już 9 warnów, to niech dodaje następny i zaraz po tym banuje/blokuje/wyciąga-konsekwencje.

 

- pisanie postów po okresie próbnym od rejestracji 3-7dni (do ustalenia)

Mógłbyś sprecyzować? Chodzi o blokadę pisania postów zaraz po rejestracji na tydzień? To jak tu faktycznie ktoś przyjdzie z jakimś problemem, na który nie będzie mógł znaleźć odpowiedzi, to przecież dostanie pier*olca i pójdzie przez ten tydzień gdzie indziej.

 

- spisanie ścisłych reguł i zasad regulaminu

Kiedyś napisałem regulamin moderatorów, to im się nie spodobał, woleli pracować w stylu "wolna amerykanka i hulaj dusza". W takim wypadku (braku współpracy) nawet się nie brałem za uściślanie regulaminu dla forum.

 

- rozwiązanie systemu warn'ów - wskaźnik warnów

Wskaźnik warnów jest, nie musi być widoczny dla wszystkich.

 

- promocja danych topic'ów

Ponownie nie rozumiem i proszę o wyjaśnienie.

 

- zwiększenie ilości sprzętu oferowanego do wypożyczenia w celu pisania recenzji

Z tym się proszę zwracać do kogoś innego, ja tu raczej nie mam dużo do powiedzenia.

 

- ograniczenie działu "co kupić"

Ograniczenie do czego?

 

Trzeba również rozwiązać sprawę SB, które nie tylko moim zdaniem przyczynia się do upadku forum.

SB nie zostanie zniesione, to moje stanowisko w tej sprawie i reszty nie będę komentował. Jeśli komuś on przeszkadza, proszę go sobie zwinąć. A jeśli problemem są pytania typu co kupić albo mam problem z moim mp3, to niech obecni moderatorzy banują z sb bez litości (jeśli danemu delikwentowi nie da się przetłumaczyć, że sb to nie miejsce na rozwiązywanie problemów).

 

Czuje ze problem z warnami mnie głęboko dotknie

Skąd wiedziałeś, że brakuje Ci jednego warna do równej dziesiątki? :)

 

A teraz faszyści, którzy to wymyślili mogą mnie zbanować.

Łał, dzięki. Aż chce się cokolwiek robić dla tego forum jak się czyta tego typu komentarze.

 

Nie wiem kto jest odpowiedzialny za taki kształt forum

Ja też nie, nie utworzyłem tu żadnego działu sam. Mógłbym to udowodnić, ale mi się nie chce. Osobna sprawa, że moje drugie forum jest jeszcze bardziej rozdrobnione i większość ludzi się w nim doskonale odnajduje, więc rozdrobnienie nie musi się równać z dezorientacją, jeśli jest zrobione z głową.

 

ale widzę, że pomysłów jest dużo. Pomysłów, które wcale nie wymagają ingerencji administracji

Też im dalej czytam ten temat, odnoszę takie wrażenie.

 

- to co mówi Ogorek czyli ustawienie "Wyświetl nową zawartość" to tez potrzebny admin

Nawet nie wiem czy jest taka możliwość, ale w chwili wolnego czasu się za tym rozejrzę.

 

i pozbyc się działu Co Kupić

Dopóki nie powstanie jego alternatywa (vide to całe FAQ, zbiór testów, jakkolwiek to nazywacie) nie zostanie usunięty.

 

Druga sprawa. Wywalcie ten shout box. Ilekroć tam zaglądam to widzę same kretynizmy i bezsensowne rozmowy, które ściągają tylko ludzi pokroju:

a. "nie mam nic bardziej interesującego do robienia więc pisze o byle czym"

b. "nie chce mi się czytać waszego forum, więc pomóżcie mi szybko, a pójdę i nie wrócę"

c. "jestem sfrustrowany, muszę się wyżyć"

d. "właściwie o co chodzi?"

Zrobię wyjątek i skomentuję.

A. Do tego służy shoutbox.

B. Takich ludzi się powinno usuwać z shouta jeśli są niereformowalni, o czym już wspominałem.

C. Zrób to tutaj zamiast na forum.

 

W efekcie przybywa ludzi potrzebujących informacji lub nic nie wnąszących do naszego forum, a ubywa ludzi szanujących rozmowy rzeczowe i merytorycznie wartościowe.

Merytoryczne i wartościowe rozmowy na shoucie? No proszę.

 

Sam coraz rzadziej tu zaglądam właśnie z tego powodu.

Zwiń shoutbox i napisz temat na forum.

 

Mnie wydaje się ze to dobry sposob dla sprawdzenia cierpliwosci i czy faktycznie ktoś chce byc z nami i prowadzić konstruktywne dyskusje

Nie obraź się, ale źle Ci się wydaje. Większość ludzi nie trafia na forum z myślą o byciu na nim, tylko z problemem. A w czasie rozwiązywania problemu poznają forum i jeśli im się spodoba, to zostają.

 

>>Juz prędzej mario, bo nie sadze ze bolec może podejmować takie radykalne decyzje bez konsultacji z nim.

 

Brawo za rozsądny głos :)

 

>>PS

Nie chce mi się tego czytać, wiec może spiszecie te zmiany w punktach? xP

 

Już wiesz po co zakladałem nowy temat żeby spisać w punktach problemy na forum?

 

>>Paremia lex retro non agit - tak wiec Warnowanie po ewentualnej zmianie było by po wyczyszczeniu dotychczasowych kont.

 

Zgadzam się z KHOTem.

 

>>Moim zdaniem problem tkwił w fakcie, że zestawienie było plikiem excela, nie zaś częścią forum, dostępną bezpośrednio w temacie.

 

W takim wypadku jeśli ktoś jeszcze ma ten plik.. istnieje coś takiego jak dokumenty google, które może edytować każdy.

 

 

 

To by chyba było na tyle. Podsumowując: cieszy fakt, że wreszcie i zwykli użytkownicy zaczęli dostrzegać, że forum umiera. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum tak czy siak dąży do śmierci naturalnej, pisałem już o tym dawno temu i uwierz mi mam podstawy tak stwierdzać (wiem trochę więcej jak sytuacja wygląda tu na górze). Obecnie prawie każdy z adminów zlewa na to forum, a ja sam nie dam rady zarządzać tak sporym forum, nawet choćbym chciał. Bo: mam swoje, jeszcze większe forum do adminowania, bo studiuję i dojeżdżam na uczelnię i jestem w domu wieczorami i muszę się jeszcze uczyć itd.

 

w takim razie znajdz pomocnika który spedza tutaj wiecej czasu :). Myślę ze jest duzo osob ogarnietych i napewno wsrod tylu osob znajdzie się osoba zaufana która posiada troche wiecej czasu. Jak nie ma "ojca" dzieci rozrabiają... tak mawiają podobno

 

To forum tak czy siak dąży do śmierci naturalnej

 

to jest tylko forum tak wiec uratowac je to nie jest takie skomplikowane jak czasami reanimacja człowieka

 

Kiedyś napisałem regulamin moderatorów, to im się nie spodobał, woleli pracować w stylu "wolna amerykanka i hulaj dusza". W takim wypadku (braku współpracy) nawet się nie brałem za uściślanie regulaminu dla forum.

 

hmm a jest ten regulamin gdzies jeszcze ?

 

Wskaźnik warnów jest, nie musi być widoczny dla wszystkich.

 

a powinien. Jak juz wspomnaiałem wogole nie potrafiłbym teraz wskazac osoby z Warnem. Wogole nie rzuca sie w oczy a powinno wzorem wielu innych for

 

Ponownie nie rozumiem i proszę o wyjaśnienie.

 

ocena poziomu wypowiedzi i ogólej merytoryki danego tematu. Przykład. Dział o modowaiu CF iRivera H300 i iHP100 gdzie wiele osob by od razu widziało ze poziom tematu jest wysoki i ogolnie przydatny

 

Ja też nie, nie utworzyłem tu żadnego działu sam. Mógłbym to udowodnić, ale mi się nie chce. Osobna sprawa, że moje drugie forum jest jeszcze bardziej rozdrobnione i większość ludzi się w nim doskonale odnajduje, więc rozdrobnienie nie musi się równać z dezorientacją, jeśli jest zrobione z głową

 

w takim razie trzeba wprowadzić cenzure jak w CHRL dawnymi czasy i wywalac wszystko co niepotrzebne....

 

Też im dalej czytam ten temat, odnoszę takie wrażenie.

 

mylne wrażenie. zeby zasiać zboże trzeba zaorać ziemie tak wiec posianie nowych tematów na miejscu istniejacych nie zlikwiduje tych co w domysle maja byc zlikwidowane

 

Dopóki nie powstanie jego alternatywa (vide to całe FAQ, zbiór testów, jakkolwiek to nazywacie) nie zostanie usunięty.

 

alternatywa jest teraz wystarczy tylko kilka h z adminem i paroma osobami odpowiedzialnymi za propozycje zmian i wszystko stanie a czy stanie na długo pokaze czas

 

>>Juz prędzej mario, bo nie sadze ze bolec może podejmować takie radykalne decyzje bez konsultacji z nim

 

z Mario kontakt jest jaki jest a mario predzej pogada z Bolcem niz z nami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całe, ale trochę je uprościć. Np. po co w ogóle dział "co kupić" jest tak rozbudowany i oprócz subfor istnieje jeszcze "co kupić - ogólny". Wychodzi na to, że to najważniejsza część tego forum.
Szczerze powiedziawszy nie bardzo wiem o czym piszesz... jeżeli chodzi Ci o przestrzeń "Co kupić" nie objętą żadnym podforum, to istnieje ona dla pobocznych tematów typu akcesoria, zestawy, wszystko co jest mile widziane w dziale, ale nie da się jednoznacznie zakwalifikować do żadnego z podfor.

 

Poza tym czy wydaje Ci się, że ktoś kto regularnie czyta to forum będzie zaglądał do działu co kupić (do wszystkich czterech!!!), przedzierał się przez szereg podfolderów by specjalnie sprawdzić czy może ktoś nie potrzebuje pomocy? Spójrzmy prawdzie w oczy, pomagamy gdy nam się post nawinie, ale nie czynimy tego tak chętnie, skrupulatnie i regularnie. Dlatego gdyby chociaż scalić co kupić w jedną grupę to może ten jak to określiłeś "śmietnik" okazał by się jednak bardziej funkcjonalny.

 

...just no.

 

Bo niby kto, po tym jak został olany, chciałby tu wrócić.

 

 

...na mój gust olewane są głównie tematy dublujące ostatnio poruszany temat i te w których zwyczajnie nikt nie jest w stanie pomóc. Jeżeli forum ma być zasilane zachęconymi do udzielania się idiotami nie potrafiącymi przejrzeć choćby pierwszej strony tematów w danym dziale, to dziękuję...

 

Także podsumowując (nazwy podaje skrótowo, ogólnikowo):

- co kupić (1 ogólny z możliwością bumpowania 1/dobę)

- hyde park (wrzucić dział z identyfikacją oryginalnego sprzetu)

 

- słuchawki nauszne

- słuchawki douszne

- wzmacniacze

- grajki przenośne

- źródła stacjonarne

- pc audio

- kable

 

- sprawy techniczne, naukowe

- DIY

 

- muzyka

 

Komis bez zmian

Testy bez zmian

 

Czyli myślisz o podobnym śmietniku, którego domaga się roland... Z mojej strony NIE!

 

Aha, pomysł z warnami bardzo fajny, ale co z poziomem reputacji. Widzę, że jest, ale czy działa (jak)?

 

Czy na prawdę potrzebujemy tutaj e-penisów?

 

 

 

 

Tak na serio, to największej rewolucji zawsze domagają się osoby które nie wkładają w forum własnej pracy... sorry, ale jeżeli tracę czas na trzymanie porządku tego forum i tworzenie czegoś na jego potrzeby (wcześniej sandisk, teraz regulamin) gdy na wniosek jednego trolla forum zostaje totalnie przeobrażone według jego chorej wizji, to p*****lę taki interes...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności