Skocz do zawartości

Teclast T51 Nowy chiński hicior?


TW BOLEK

Rekomendowane odpowiedzi

http://gadzetomania.pl/2009/09/14/teclast-t51-pmp-dla-melomanow/?utm_source=blog&utm_medium=banner&utm_campaign=TopWidget

 

Ciekawe kto u nas podejmie się markowania tego Oema bo to chyba nie jest autorskie dzieło Teclasta.

Najważniejsze jak to bedzie grało? Dwa Wolfsony WM8740 tego chyba jeszce nie było...

Niedawno kupiłem V39 moze bedzie szybka podmiana na gwiazdke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że będzie go można nabyć (brandowany pod marką Nationite) na mp4nation.net za cenę 110-130$ za model 8gb.

Zastanawia mnie o jakie 120dB może chodzić administratorowi tutaj. SNR, czy przeplot między kanałami?

W każdym razie brzmi smakowicie... a ekran pojemnościowy ma być ^^

 

EDIT: Dobra, małe śledztwo - 120dB to SNR. Player ma też mieć analogowy potencjometr O_o

Max. moc wyjściowa = 80mW ale nie podali, czy na kanał, czy łącznie ani przy jakiej impedancji.

 

Lol, multitouch...

Chinole naprawdę podeszły do sprawy poważnie - w torze audio 8 kondensatorów polipropylenowych.

EDIT2: Inna strona twierdzi o 110dB SNR i 40mW/kanał... przy nadal nieznanej impedancji.

EDIT3: Potencjometr widoczny na załączonym obrazku.

 

BTW. Już widzę ludzi gmerających w bebechach tego playera i wrzucających lepsze opampy xD

thenewsflobiatches_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni S:Flo Nationite był akurat Teclastem też :P

Swoją drogą zdziwiłem się, gdy się dowiedziałem, że w paru Ondach i Ramosach (zorientowanych na video) poza Rockchipem siedzi zewnętrzny DAC... Cirrus Logic.

Swoją drogą2 Ramos odgraża się, że do końca miesiąca pokaże swój MID na Androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe siedze w tematyce mp3/4 nie jestem obcykany w markach chińskich ale czy Teclast nie zamawia sprzetów u innych jak to robi w 90% nasza Vedia? np V39 chyba robili ci oemowcy http://www.topjoyint.com/info.asp

"Who are our clients?

We serve OEM service for Teclast, NEO, DaZed, O2, new2, Coca Cola, DiREC, VEDIA, NOROMENDE, ASSISTANT, EMGETON, and Alcor Lux."

 

Tak sie zastanawiam czy potencjometr analogowy w tym T51 to dobre rozwiazanie. Wg mnie powinny byc ciezko i pewnie działajace przyciski z boku obudowy oczywiscie nie podlegające pod HOLDa Czasami dobrze wiedzieć i widzieć na wyświetlaczu na jakim poziomie głośnosci akurat jest odtw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Teclast zamawia OEMy, na które w Chinach ma wyłączność.

Produkty z tejże fabryki są jednak najbardziej znane pod marką Teclast właśnie.

Co do pokrętła - zależy jak lekko/ciężko będzie chodzić. W sumie, jak wpięte będą słuchawki - raczej ciężko będzie o przypadkowe poruszenie nim.

 

EDIT: O, a ja zawsze myślałem, że jest tak, jak napisałem ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ksy tu wpadnie i się wypowie? ;]

 

Btw. admin mp4nation dostał swojego sampla - kółeczko jest jedyną metodą zmiany głośności (przynajmniej póki co) i chodzi dość lekko, jednak stawia pewien opór, więc nie powinno się samoistnie przekręcać w kieszeni.

Tył playera nie jest plastikowy, lecz metalowy. Wyświetlacz wygląda bardzo dobrze (zarówno jakość jak i kąty), rozdzielczość 480x272.

Co do dźwięku - cud, miód i malina (a niby co miał przyszły sprzedawca napisać?). Gra podobno lepiej od Meizu m8 i ramosa T11RK (w którym wm8898 siedzi).

 

EDIT:

Wymiary: 11cm x 6.2cm x 1.2cm, jest dość ciężki (co może wskazywać na dużą baterię?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sceptycznie mysle i tym potencjometrze moze on bedzie analogowo cyfrowy. Biorąc pod uwage zapowiadana "poteżną" moc wyjściową wyobraźmy sobie ze kolega ci przekreci głośnośc na maxa... oczywiście z jego ztrony to bedzie taki mały żarcik... Jednak poziom głośności na wyswietlaczu i opcja ograniczenia mocy tak jak w V39 była by wskazana.

 

aha czyli jak "metoda" to cyfrowo-analogowy jak np w amplitunerach KD

 

Edytuj posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiaczki :) Teclast nie robi nic samemu z odtwarzaczy. TOP Joy też nic nie robi samemu to trader jest. Dla Teclatsa robią odtwarzacze dwa centra R&D. W tym jedno bardzo duże, które zrobiło większość ich modeli. I sądzę, że T51 to także ich zabawka.

 

Zresztą RAmos też odtwarzacze oparte na Sigamtel, TI, Si..cośtam - zleca na zewnątrz. Co do modelu RK nie mam pewności, więc się nie wypowiem. Wiadome jest jednak, że ich playery na IT przerosły jeśli chodzi o aktualizacje i dlatego też powstał T11 RK, bo tego na TI nikt nie chciał na OEM bo był za drogi.

 

Sama to robi chyba Onda, ale też głowy nie dam. Choć firm, które robią na CC jest w sumie bardzo mało, więc myślę, że mogą robić sami.

 

Na pewno samemu robi Oppo, ale oni mają z kolei w dupie OEMy i zajmują się tylko swoim, Chińskim rynkiem. Aigo (znane ze sponsorowania F1 McLarena) część (sporą) robi samemu, ale i kupuje z R&D.

 

 

Niestety mój artykuł o rynku zanikł razem z postami z forum VEDIA. Ale ogólnie Marka może robić odtwarzacz samemu, lub kupować model na wyłączność. Teclast np. kupuje na wyłączność w ramach rynku Chińskiego. Ale jeden model może być produkowany przez 2-3 fabryki... tyle, że nie zawsze maja one na to pozwolenie ;)

 

Często pod jedną obudową siedzą zupełnie różne podzespoły. Czasem siedzą zbliżone (prawie identyczne). Chińczycy nazywają to "public design" niestety żaden jeszcze mi nigdy nie umiał wyjaśnić dlaczego wzór jest "public" i skąd mają prawa, żeby z niego korzystać. Po protu "mają i już" :)

 

 

 

ps. TWBOLEK > Cirrus siedzi tam owszem, ale był potrzebny do video, nie do audio. Co do potencjometru, to pomysł zerżnięty z modelu RAmos'a i teraz się to nagle spodobało w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopracowanie RK to dość względna sprawa, biorąc pod uwagę, że wszystkie playery mają te same błędy ;)

 

Choć ciekaw jestem co im z tego finalnie wyjdzie. Bo historia zna już przypadki ze RK + Woflson był oceniany odsłuchowo gorzej niż sam RK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.anythingbutipod.com/archives/2009/09/teclasts-latest-pmp-runs-android.php - Rzecz jasna, to co ma mieć... to nie koniecznie to co będzie miał ;) Rockchip już od dawna zapowiada obsługę GPSu i Wi-Fi. Pożyjemy zobaczymy.

 

Ogólnie szykuje sie wysp Chinczyków na podstawowej wersji Andorida (dla niewtajemniczonych są, podstawowa oferuje najmniej).

Ale wysyp będzie jak playerów z "filmami bez konwersji" w czerwcu tamtego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

There isn't a big audio quality difference between this and similar high end audio players,and the enormous difference in software quality and features make it hard to advice the purchase of T51.

 

Teclast T51 review

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba by sprawdzić cóż to warte.... Bo w sklepach pewnie i tak by się lepiej sprzedał jak był z TVoutem i napisami ;)

 

 

EDIT, po przeczytaniu całości:

 

 

Buheheheheeh :D "Teclast the situation won't change much in the future" yep :) przy T39 tez chciał. Tylko się chęci skończyły ;)

 

 

EDIT 2:

 

"Miałem to cudo w ręce i powiem szczerze w ogóle mnie nie zachwycił (..) Wygląda jak klocek, jest dość gruby (..). Ekran 3.5” ok ale menu i jego działanie... Nie ma głośnika wiec video tylko na słuchawkach. (...)".

Nie ma to jak informacje z pierwszej ręki! Cóż, dla "Mudżahedinów brzmienia", to może być opcja. Wybrane urywki. Ogólnie tak jak pisałem. Pomysł może i dobry... ogólnie przy tej cenie itp - model ten OEMowo podzieli losy T11 czy T12 by RAmos czyli w zasadzie nie zaistnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli rzeczywiście postawili na jakość dźwięku, to już wiem jaki kupie odtwarzacz :D jedyna napisane recenzja to jakiegoś buraka, co porównywał do meizu m6. V39 moim zdaniem zjada meizu, v51 porównanie brzmienia jedynie na shurach se530. Ale to już wiadome od dawna, ile takie recenzje sa warte. Poczekam na jakiś sensowny test na head-fi lub mp3store, cena 169$ za 8GB wcale nie jest mała, przydałoby się porównanie do samsunga P3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście postawili na jakość dźwięku, to już wiem jaki kupie odtwarzacz :D jedyna napisane recenzja to jakiegoś buraka, co porównywał do meizu m6. V39 moim zdaniem zjada meizu, v51 porównanie brzmienia jedynie na shurach se530. Ale to już wiadome od dawna, ile takie recenzje sa warte. Poczekam na jakiś sensowny test na head-fi lub mp3store, cena 169$ za 8GB wcale nie jest mała, przydałoby się porównanie do samsunga P3.

 

169USD to za wersję 16GB + jeszcze jakieś badziewie w zestawie. Kupić go można na mp4nation. Tam ten odtwarzacz nazywa się s:flo2 ( nationite ) ale to jest dokładnie to samo co T51 teclasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No długo czaiłem się na s:flo 2 i właśnie go zamówiłem, w preorderze jest za $159 z szipem czyli dokładne 460zł. Do tego jakieś tam dodatki.

Ogólnie na temat s:flo na head-fi piszą peany i porównują jego możliwości do stacjonarnych dac'ów za setki dolarów. Przeraża mnie jego krótki czas pracy - ok 10h. Niby to bardzo bardzo krótko i wręcz śmiesznie, ale wystarczy go codziennie ładować :P Jednak nie wiem jak to wyjdzie w moim przypadku po przesiadce z 50-godzinowego cowona. Pocieszam się jednak że dźwięk mi wszystko wynagrodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności