Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sansa Clip Playlist Creator 0.9b (wesja stabilna)


bkco

Rekomendowane odpowiedzi

head.jpg

Sansa Clip Playlist Creator 0.99b (wesja beta, stabilna) (2.03.2010)

 

Program do tworzenia playlist .m3u do odtwarzacza Sansa Clip.

 

Program powstał bo wkurzało mnie ciągłe odpalanie AIMP Classica, tworzenie playlisty a później ręczne usuwanie literki dysku z pliku .m3u, a poza tym AIMP nie sortował wg kolejności z tagów, zawsze musiałem dbać o to sam. No i pewnego dnia się zabrałem no i jest efekt:)

 

Możliwości programu:

 

  • tworzenie playlist, zapis bezpośrednio do odtwarzacza lub gdziekolwiek indziej, do wyboru
  • możliwość wyboru co ma być na playliście: czy autor i tytuł czy sam tytuł; dane pobierane z tagów
  • sortowanie plików: alfabetyczne i według kolejności utworów z tagów (przydatne dla płyt, albumów)
  • odczytywanie tagów z wszystkich plików które Sansa Clip obsługuje
  • zapis tagów, w tym wsadowy (wszystkim plikom naraz, przydatne gdy np. chcemy zmienić tytuł albumu)
  • zmiana nazwy pliku, także wsadowa
  • odtwarzanie wszystkich plików muzycznych, pauzowanie, stopowanie itp., czyli taki prosty odtwarzacz
  • obsługuje technikę drag&drop (przeciągnij i upuść), po prostu wrzucasz empetrójki do programu i z głowy
  • obsługa plików MP3, FLAC, OGG, WMA, WAV, AA
  • sprawdzanie czy Clip jest podłączony do komputera
  • sprawdzanie aktualizacji

 

Program ma trzy wersje językowe, domyślny język to angielski, w opcjach można zmienić na polski lub szwedzki.

 

Program jest prosty w obsłudze, wystarczy wrzucić muzykę, kliknąć Stwórz playlistę i gotowe. Nie żebym zachwalał swój twór, to po prostu działa i jest wygodne!

 

Licencja to GNU GPL, czyli jest w pełni darmowy, otwarty. Można go kopiować i rozprowadzać. Ba, nawet go modyfikować można:)

 

Wymagania:

  • .NET Framework 3.5 -> download (koniecznie dla tych, co mają błąd 'Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000135)')
  • Windows 7; Windows Server 2003; Windows Server 2008; Windows Vista; Windows XP
  • Pentium 400 MHz lub jego odpowiednik (minimum); Pentium 1 GHz lub jego odpowiednik (zalecany)
  • RAM: 96 MB (minimum); 256 MB (zalecane)

 

Przypominam, że to jest wersja beta, czyli jeszcze nie ostateczna. Mogą (ale nie muszą) pojawić się niespodziewane błędy. Proszę o takich alarmować na bkcotm@gmail.com.

Jest to wersja w pełni działająca, wszystkie funkcje w pełni zaimplementowane, ale zawsze beta.

 

Download na stronie SourceForge lub Softpedii , tam również zawsze dostępna będzie najnowsza wersja.

 

Screeny:

 

3.jpg4.jpg

 

 

 

Nie robiłem tego programu dla pieniędzy ani żeby reklamować SanDisk, chciałem przede wszystkim sobie życie ułatwić, później pomyślałem że może ktoś by chciał skorzystać, więc udostępniam. Kto chce, niech ściąga, kto nie, to nie. Proste. Pozdrawiam:)

 

Changelog:

 

0.99b (2.03.2010)


     
  • support for multilanguage added
  • new language: Sweden
  • drag & drop folders with music added
  • now you can choose playlist name
  • random sorting added
  • multiple moving/deleting added
  • context menu to manage tracks in the list
  • GUI improved
  • few bugs fixed

 

0.98b (24.12.2009)


     
  • now you can choose between open music from single folder and open from folder and subfolder(s)
  • working with 32/64bit OS
  • irritating 'Sansa Clip doesn't play MP3 files' error fixed:)
  • language mistakes corrected
  • some bugs fixed

 

0.97b (9.11.2009)


     
  • hanging out (not responding) at playlist creating fixed
  • progress of creating playlist and cancelling it added
  • you can play music and/or view tags and/or add tracks while creating playlist
  • checking for updates added
  • now you can edit playlist manually after creating it
  • tracks without folders (e.g. directly in drive) are saving now
  • alphabetical sorting works correctly now (tracks is sorted, not the catalogs with tracks)
  • Clip detecting moved to background
  • green OK! label appears now when you save playlist not directly to player (e.g. to hard drive)
  • 'Information' group box looks correctly now
  • few bugs fixed
  • cosmetic changes:)

 

0.92b (20.10.2009)


     
  • Clip detecting is on start and on demand now
  • so, the speed increased rapidly on low-end PCs (especially with floppy drive)

 

0.91b (25.09.2009)


     
  • changelog added:)
  • volume setting now saving
  • key shortcuts enabled
  • some helpers added
  • minors bugs fixed

 

0.9b (12.09.2009)


     
  • first, official release

1.jpg

2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Siemanko. Mam problem. Robię playlistę za pomocą tego programu, otwieram tą listę a tam tylko 5 piosenek a ja wrzuciłem na listę ok 80. Co mam zrobić żeby były wszystkie kawałki? Czy w wmp12 można zrobić playlistę na clipa bo próbowałem ale on zapisuje w innym formacie nie m3u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ta aplikacja jest super. Jak i sam odtwarzacz. Właśnie jedynym minusem dla mnie było to, że FooBarowe playlisty nie chciały działać. Teraz świat będzie piękniejszy... :D

 

Siemanko. Mam problem. Robię playlistę za pomocą tego programu, otwieram tą listę a tam tylko 5 piosenek a ja wrzuciłem na listę ok 80. Co mam zrobić żeby były wszystkie kawałki? Czy w wmp12 można zrobić playlistę na clipa bo próbowałem ale on zapisuje w innym formacie nie m3u.

Sprawdź, czy któryś z plików nie zawiera jakichś krzaków/dziwnych znaków w nazwie. Spróbuj stworzyć playlisty ze zbiorów po 10-20 utworów i powoli zwiększaj. Jak w pewnym momencie dołączysz jakieś pliki i zobaczysz, że znów Ci obcina listę, to sprawdź co dodałeś - wśród plików może być właśnie jakiś trefny. Chociaż teraz widzę, że Twój post jest z maja 2010, więc po 2 latach pewnie sobie zdążyłeś poradzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam mam taki problem otóż gdy tworze sobie playliste wyskakuje mi komunikat : Nieistniejące ściezka: ,,Co najmniej jedna ścieżka, do której prowadzą pliki nie istnieje w odtwarzaczu. Utwór z nieprawidłową ścieżką nie bedzie dziłać"
Klikam OK po czym wyskakuje mi drugi komunikat: Brak tagów : ,, W conajmniej jednym utworze nie było uzupełnionych tagów Tytuł lub wykonawca dlatego nazwa na playliscie brzmi jak nazwa pliku."
Klikam OK.
Wchodze w folder odtwarzacza i z tego co widze jest tam moja playlista o nazwie Muzyka i rozrzeszeniu/typie M3U.
Gdy załączam odtwarzac i wchodze w muzyke --> playlisty --> Muzyka --> wyswietla sie PUSTE ;/
Wie ktos może o co chodzi i jak to naprawic :)? Z gory dzieki i pozdrawiam

ps. posiadam SanDisk Sansa Clip+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności