Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

V39 rożnica pomiędzy Vtec a Vedia Podobno są?


TW BOLEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Post moj pisze do zwolenników, posadaczy i zaznajomionych z V39.

 

Czy prócz napisów na blaszce te odtwarzacze róznia się czymś jeszcze? Pytam ponieważ w jednym z postów ktoś kto oglądał, słuchal tych dwóch urzadzeń miał cos do powiedzenia. Dał nawet linka w tym temacie ale niestety nie działa.

Czy są firmware do v39 i czy wogole warto je zmieniać?

Czy tzw piardy, pyknięcia, trzaski podczas wchodzenia w muzyke czy radio to normalne? gdy mam głośnośc ustawioną powyzej 20 to te dzwięki mogą zabić... Czy każdy V39 tak ma???

Dodatkowo zapytam o słuchawki do V39 co polecacie do 120zł niestety EX85 w dobrej cenie nigdzie nie ma w Warszawie Wiem że z tanich polecacnie SMy ale co jeszcze? czy jest jeszcze coś dokanałowego wartego uwagi w tej cenie?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych różnic nie widziałem. Mój kumpel ma Vedię z wgranym firmware Vedii (1.29), ja zakupiłem VTeca z tym samym fw i oprócz napisów na obudowie nie widzę (ani nie słyszę) różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa różnica to nadruk na pleckach - raz "VTec" raz "VEDIA", poza tym to te same odtwarzacze

 

jedyna praktyczna różnica to że w vedii 8gb zaczęto w pewnym momencie montować lepszy wyświetlacz (nie wiem czy potem montowano ten lepszy także w odtwarzaczach o mniejszej pojemności), ale żaden vtec na pewno nie ma tego lepszego...

 

... a czym lepszy? lepsza czerń i lepsze kąty - jeśli szukasz odtwarzacza pod filmy, to będzie znacznie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to tez wyszperałem w necie, że w wersji 8gb jst lepszy LCD W zasadzie interesuje mnie tylko MP3. Multimedia moze kiedyś, jak bedzie powszechniej implementowany tuner DVB-T czy GPS To jedynie do czego moze sie przydac takie przenośne cudo. Filmów to ja nigdy na 2-3 calach ogladac nie bede, ale wiadomosci tv czemu nie.

 

Niestety ja juz jestem posadaczem wersji 2gb ubolewam nad tą mikroskopijną pojemnoscą. Niestety vedia przestała sprowadzać 39...

Z ciekawosci sprawdziłem tą firme oemowa która robi 39 oni mają w planach jeszcze rok czasu skadac te modele. Minimalne zamowienie u nich to 500szt :) Może stworzymy nowa marke :D?

 

Moje pierwsze odczucia z użytkowania V-ki to:

dziwna koślawa dioda

odtwarzacz podczas przeskakiwania miedzy utworami nie bierze pod uwage podfolderów

gdy powiekszymy czionke nie miesci sie na przyciskach

cholerne piadry,trzaski podczas wlaczania i przełaczania pomiędzy radiem a mp3

dzwięk wydaje sie byc dobry jak opisywaliscie narazie to dużo nie moge napisać bo podlaczylem pod niego ep630 Słuchawki ktore specjalnie trzymalem pod jakies mp3. Do tej pory nie mialem zadnego odtwarzacza wiec czekały ze dwa lata. Kiedyś nimi handlowałem i w tamtym czasie nawet tu na forum byly zachwyty pomyslalem chyba dobre i nie dorgie. Po podłaczeniu okazały sie zamgloną dudniąca kupą. Mam w domu stacjonarne akg k240monitor ale przejsciówki na 3.5 brak :(.

 

Teraz sie zastanawaim czy nie lepiej bylo dorzucic i brac np Sonego seria 6 16gb w euro za 399 czy podobno bardzo dobrze grajacego samsunga yp-p2 4gb za 330 z alledrogo.

 

Jakby nie patrzeć V39 jest lekko niedorobionym urzadzeniem (na nowe spolszczone firmware to juz nie ma co liczyc jak vedia juz tego nie sprowadza) Wiec urządzenie broni się tylko dzwiękiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeszczy przy przełączaniu, to tak ma. Słucham na głośności 15 max, wiec nie mam problemu.

Odtwarzacz jest fajny, ma kilka wad wśród których - jak dla mnie - bezapelacyjnie największą jest jedynie dotykowa nawigacja - daliby chociaż vol up/down na przycisku i byłoby o niebo lepiej. Tą badziewną diodę wyłącz w opcjach, jedna z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem ;) będzie tylko w chwili uruchamiania świecić.

A K240 chyba z żadnym playerem nie pokażą co potrafią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki że musze sie oswoić z chińczykiem :)

Teraz tylko pozostaje kwestia słuchawek. Widział ktoś tanie EX85 w Warszawie?

Jeśli nie to co polecicie z tanich dokanałowych? Postów na temat słuchawek było wiele, czytalem sporo, ale tak naprawde niewiele jest propozycji do max 150zł.

Co by dobrze wspolgrało z 39? Tylko SMy pl11,12? moze jest cos u phlipsa lub sonego(nizsze modele od 85,82) ktore dobrze by sie zgrały z 39 Preferował bym cos lekko basującego, ale nie to co proponuje EP-630.... Licze na wasze doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności