Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rockbox na D2


screamer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój pierwszy post na forum więc jestem kompletnie nieobeznany w sofcie do odtwarzaczy.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to rockbox i co daje bo gdzieś znalazłem informację że jest lepszy od zwykłego firmware producenta.

Oraz prosiłbym o wytłumaczenie jak go wgrać i gdzie znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

instalujemy RockBoxa na D2?

no pewnie!

ale pytanie co ja z tego bede mial?

 

-jak dla mnie -poprawila sie jakosc dzwieku i jego przestrzennosc mimo braku systemu BBE

-obsluga "prawie" wszystkich kodekow audio

-wsparcie dla gapless :o

-wsparcie dla cue

-------------------------to dla mnie clue a z"zabawkami" typu pluginy itp. mozna/albo i nie zapoznac sie :)

 

no to dobra -dawaj co musze zrobic

 

1.Musimy znac swoja wersje firmware/wyswietla sie przy starcie D2

2.Ze strony linkpobieramy odpowiednia dla siebie wersje

3.Zmieniamy nazwe na odpowiednia tzn. na te,ktora figuruje na w/w stronie pod nazwa "Filename"

np.klikajac "usmiechnietego goscia"pobralismy plik CowonRB_3.57_d2N.bin zmieniamy go na d2N.bin

4.Kopiujemy go do katalogu glownego D2

5.Pobieramy swieza wersje rockboxa i rozpakowujemy go na

uwaga karte SD

6.Uzywajac bezpiecznego "usun sprzet" odlaczamy D2

7.Wlaczamy D2 -"wajcha"pojawi sie informacja o upgrade firmware i wylaczy sie

8.Teraz wlaczamy ponownie D2 i jednoczesnie przestawiamy szybko wajche w pozycje HOLD -wracamy z hold i mamy ekran

Rockboxa

---ze stronypobieramy "ktorys" z milych tematow

itd.

podziekowania dla andrewthecoder'a ze Szkocji

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsza rzecz,ze instalacja RockBoxa nie powoduje usuniecia oryginalnego firmware

czyli mamy tzw dual boot

wlaczenie normalne -oryginalny firmware

wlaczenie z kombinacja Hold -rockbox

 

na 21 luty 2010 stan jest nastepujacy:

 

dzialaja:

 

- runs on 2/4/8/16Gb and DAB/DMB models

- dual-boot mechanism / bootloader

- audio playback

- most plugins (includes many games & applications, eg. Space Invaders, Pacman, Doom, Gameboy & ZX Spectrum Emulators, several graphical demos)

- JPEG viewer

- MpegPlayer plugin (MPEG1/2 only, max resolution 320x240)

- FM Radio

- SD/SDHC cards (NOTE: This is not 100% tested. Don't risk your best cards with Rockbox yet!)

 

dzialaja niepewnie lub z problemami:

 

- touch screen

- read-only file support for internal flash memory(*)

- real time clock (time works, date does not)

 

funkcje jeszcze nie obslugiwane:

 

- Recording

- Line out

- TV out

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, coś nie chce u mnie działać... Wgrałem wszystko jak w przepisie, ale po włączeniu i szybkim przestawieniu na "hold" nie włącza się Rockbox

 

Dobra już mam ;-) Jednak zwrot "przestawiamy wajchę szybko w pozycję hold" należy brać dosłownie :-) Ciekawe kiedy będzie manual - nie wiem jak ustawić godzinę...

 

PS. Nie wiem czy to nie jakieś voodoo ale wydaje mi się że dźwięk staracił większość "zasłony" jest bezpośredni i bardziej przestrzenny. Brzmi zdecydowanie lepiej na moje ucho.

Edytowane przez Barbartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • MP3store

Wczoraj zostałem wreszcie szczęśliwym posiadaczem Cowona d2+ 8gb Black, firmware mam juz 2.13 i tyle co się mogę rozeznać to zeby wgrać rockboxa to muszę mieć kartę pamięci do niego. Pozatym odkopuje temat bo poszukuje informacji na temat nowszych wersji RockBox`a, coś ruszyło do przodu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności