Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Usuwanie rys z płyt Audio-CD


Ladacy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem żadnego podobnego wątku, więc zdecydowałem się go założyć :) Ogólnie to sporo tego jest w necie, ale może macie jakieś sprawdzone sposoby, którymi zechcielibyście się podzielić ;) Ja osobiście spotkałem się z różnymi metodami(np.roztwór kredy, pasta do zębów, pasta polerująca) ale żadnej z nich nie testowałem. <<<TUTAJ>>> jest dosyć ciekawy sposób, i zdaje się być skuteczny.

 

Ponoć ten regenerator lakieru w płynie (link wyżej) działa w ten sposób, że przecierając płytkę szmatką nim nasączoną ścieramy wierzchnią warstwę płyty, na której znajdują się rysy. Podobno też trzeba uważać, żeby za dużo nie zetrzeć, bo płyta może się rozpaść w napędzie :o Mam pewną (oryginalną) płytkę Audio-CD, na której przypadkowo zrobiły mi się 2 małe ryski i zależy mi, żeby się ich pozbyć. Jak myślicie, czy jak ją przetrę delikatnie szmatką z tym lakierem, to nic jej się nie stanie? Nie będzie problemu z odtwarzaniem muzyki?Czy jest to ryzykowna metoda? A może znacie jakieś sprawdzone preparaty/metody do takich zabiegów?

 

Na deser, sposób użytkownika pewnego forum:

Ja używam hardcor`owego sposobu:

1)Płytkę umieść pod kranem i porządnie namocz.

2)Zamontuj w wiertarce przystawkę z filcem.

3)Wiertarkę umieść w stojaku i wyrównaj przystawkę do krawędzi płyty.

4)Dociśnij przystawkę do płyty(z wyczuciem nie za mocno)i odpal wiertarkę na wolnych obrotach.

5)Szlifuj tak tługo aż rysy będą zanikać.

 

To zadanie wymaga pewnej wprawy więc poćwicz na starych niewartościowych płytach.(Ja zanim dozszedłem do wprawy zniszczyłem 14 CD-R:-( )

Niezłe, co? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te poprzednie sposoby znane ale z wiertarką pierwszy raz slysze :D Pasta do zębów rzeczywiście dobra nie tylko do płyt świetna do czyszczenia np srebra) ale weź potem usuń te smugi :P Najlepszy jest preparat do usuwania rys kiedyś miałem posiekaną płytke nie chciał mi napęd odtwarzać to kuzyn mi przejechał jakimś preparatem(niewiem jakim ale też była w smugach) i dało rade odtworzyć w kompie.Z napędami w wieży inaczej mi np miniwieza przy lekko porysowanych płytach już szaleje.Aha i w pcformacie czytałem ze płyty nie należy czyścić po ścieżkach tylko od środka do brzego płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności