Skocz do zawartości

Odtwarzacz MP3 i porządne słuchawki - maks 1200 zł.


Sarathai

Rekomendowane odpowiedzi

Sony X10xx posiada wzmacniacz S-master, czyli mega g dźwiękowe.

 

Wsadziliście chłopaka na minę, średnio to koleżeńskie, uczciwe też nie za bardzo.

 

Jeśli Kolega się uparł na Sony, na Jego miejscu wziąłbym raczej coś z serii S6xx albo bardziej uniwersalnego dzięki menu serwisowemu - Sony`ego 8xx.

 

iPod Touch 2G i tak będzie lepszy brzmieniowo od wszystkich ww. ale forumowe mity i ślepy kult koreańsko-chińskich marek, które zeszły na psy jak iRiver czy Cowon jest nie do przezwyciężenia. A trzeba zaznaczyć, że firmy Apple baaaardzo nie lubię, zaś azjatyckim technologiom mocno kibicuję (w dziedzinie komórkowej np. fimie LG), ale fakty są faktami, nawet gdyby komuś zwieracze miały popuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Touch 2G i tak będzie lepszy brzmieniowo od wszystkich ww. ale forumowe mity i ślepy kult koreańsko-chińskich marek, które zeszły na psy jak iRiver czy Cowon jest nie do przezwyciężenia.

 

 

Interesująca opinia, jednak ze swojej strony nie widzę żadnego poparcia dla Twoich słów. Przeczytałem mnóstwo recenzji różnych odtwarzaczy, opinii osób znających się na dźwięku i nie mogę sobie przypomnieć pochlebnych zdań nt. produktów apple`a pod względem jakości dźwięku jaki serwują ich iPODy w stosunku do konkurencyjnych marek.

 

 

 

 

Tak jak obiecałem, opiszę w paru zdaniach moje odczucia związane z odtwarzaczem mp3/4 Sony Walkman NWZ-X1050B.

 

 

Wygląd urządzenia:

 

Tak jak można było się spodziewać, Walkman prezentuje się naprawdę elegancko. Czerń w połączeniu domieszką "błyszczyku" oraz srebrnymi elementami (napisy, suwak hold) zgrabnie się komponują.

 

Urządzenie jest dosyć kompaktowe i nieźle leży w mojej niedużej dłoni, zapewne ma w tym swój udział specjalna kompozycja materiałów, z których wykonane są krawędzie odtwarzacza, prawdopodobnie mająca zwiększyć przyczepność.

 

 

Jakość obrazu:

 

Na tym pola również się nie zawiodłem, obraz rzeczywiście jest znakomitej jakości, odwzorowanie barw jest na naprawdę wysokim poziomie, czerń, naprawdę jest czernią.

 

 

Dźwięk:

 

Muszę przyznać, że w ostatnim czasie nie miałem tak wiele okazji do słuchania muzyki na tym urządzeniu jak się spodziewałem, aczkolwiek pewną opinię na jego temat już posiadam. Na początku użytkowania miałem wrażenie, że maksymalna moc dźwięku jest daleka od zadowalającej, jest po dłuższym obcowaniu z odtwarzaczem stwierdziłem (może to kwestia wygrzania słuchawek), że nie jest już tak tragicznie... ;D Aczkolwiek to nie do końca to, czego się spodziewałem. :/ Co do samej jakości dźwięku, to jak dla mnie (audiofilem nie jestem...) stoi on na wysokim poziomie. W sumie nie mogę się do niczego przyczepić. Na początku byłem zawiedziony basami, natomiast okazało się, że była to kwestia złego wyboru utworów i tak któregoś razu trafiłem na odpowiedni kawałek r&b no i wreszcie na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Naprawdę poczułem dobry bas, którego nie mogłem się przez długi czas doczekać (przy czym w equ dałem bass na maksa). :) Wysokie i średnie tony są dla mnie jak najbardziej zadowalające...

 

 

Inne:

 

Na razie nie miałem możliwości podłączenia się do Wi-Fi więc nie wypróbowałem przeglądarki oraz "YT", ale nie spodziewam się tutaj fajerwerków. Co do menu to jest ono dosyć intuicyjne i wizualnie prezentuję się naprawdę dobrze.

 

 

 

 

Na ten czas, to raczej wszystko co mam do przekazania nt. tego odtwarzacza. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony X10xx posiada wzmacniacz S-master, czyli mega g dźwiękowe.

 

Wsadziliście chłopaka na minę, średnio to koleżeńskie, uczciwe też nie za bardzo.

 

Jeśli Kolega się uparł na Sony, na Jego miejscu wziąłbym raczej coś z serii S6xx albo bardziej uniwersalnego dzięki menu serwisowemu - Sony`ego 8xx.

 

iPod Touch 2G i tak będzie lepszy brzmieniowo od wszystkich ww. ale forumowe mity i ślepy kult koreańsko-chińskich marek, które zeszły na psy jak iRiver czy Cowon jest nie do przezwyciężenia. A trzeba zaznaczyć, że firmy Apple baaaardzo nie lubię, zaś azjatyckim technologiom mocno kibicuję (w dziedzinie komórkowej np. fimie LG), ale fakty są faktami, nawet gdyby komuś zwieracze miały popuścić.

 

 

Skąd wiesz że, sony X1000 przez wzmacniacz s-master gra fatalnie ( miałeś okazję przesłuchać kilka kawałków na tym playerze, albo porównać go dźwiękowo z innym )?

Przyznaję że iriver ostatnio się nie popisuje ( nie to co kiedyś H320/iHP ), z drugiej strony Spinn nie był aż tak kiepskim produktem, jeśli by obniżyli cenę to byłby bardzo przyzwoitym playerem ( spinn 8 GB w porównaniu do P3 8Gb w podobnej cenie wypada bardzo kiepsko ). Cowon trzyma dalej poziom, ostatnio miałem O2 i byłem pod względem dźwiękowym jak i oglądania filmów zadowolony. Mam 2 ipody ( na forum uważane za jedne z lepszych, które apple wypuściło ) i na tle innych playerów, które posiadałem/posiadam nie są wybitne dźwiękowo i dla mnie z H320/V39/P3 przegrywają z kretesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty sa takie, ze ostatnio sluchany przeze mnie Ipod Touch 2G - nie za bardzo lubianej przeze mnie firmy Apple faktycznie je dla mnie na tym samym poziomie jakosciowym co iRiver H100/300 lub X5 badz Karma, tej ostatniej patrzac przez pryzmat osobistych preferencji nie stawialbym wcale na piedestale.

 

Obecny odtwarzacze to kompletne nieporozumienie w aspekcie sonicznym, wymagania uzytkownikow tylko ocieraja sie o jakosc dzwieku a licza sie kompletnie inne rzeczy - design, otwarzacza filmow, wifi, bluetooth etc.

 

Jedynym w miare dobrym playerem iRivera od czasu IFP i H100/300 byl Clix(2) pozniej bylo juz tylko gorzej a obecnie w zasadzie nie ma na rynku nic wartego uwagi, Cowon takze nie wydaje nic co graloby dobrze.

 

Z produktami Apple'a jest bardzo roznie, od grajacych po prostu bardzo dobrze do niezwykle mizernie.

 

Niestety support wszystkich formatow, graficzny EQ, masa featurow jak obsluga CUE, gapless, czy crossfading lub przegladanie po katalogach dalej sa tylko za sprawa Rockboxa w H100/300 a nie ma ich w Touchu.

 

Poki co dla mnie wiec bezkonkurencyny pozostaje H100/300.

 

Byc moze cos zmieni pojawienie sie HiFi-Man'a. -> http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=72

 

Dla purystow jest jeszcze RWA iMod -> http://www.redwineaudio.com/products/imod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena HiFiMana odstrasza, a później ma być jeszcze drożej.

Chyba kupię sobie Toucha 2G i sprawdzę z ciekawości jaką ma jakość dźwięku.

Mam rozumieć, że dźwięk tego ipoda bez EQ,( który chyba nie istnieje w oryginalnych softach tych odtwarzaczy ) będzie podobnej jakości jak ten z H300?

Nie używam żadnego wzmacniacza do playerów przenośnych, i czy bez niego będę czuł różnicę w dźwięku porównując Video do Toucha 2G?

Jakiego procesora i codeca dźwięku apple użyło w touchu 2G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności