Skocz do zawartości

Sony Mdr Ex51lp Czy Creative Ep-630


kopaczmopa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja to pisałem i wiem co mówie. Robiłem odsłuch na H10 kuzyna to dźwięk powalił mnie na kolana juz na standardowych Senkach MX400 o Sonych juz nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rozmawiamy o półce middle - hi-end jeslic chodzi o odtwarzacze- przepasc w jakosci dzwieku jest ogromna,....co dziwne np msi w cenie creative, badz nizszej brzmi posrodku tej stawki ;P...] ,ale nie w tym rzecz...gdybyscie zmienili muvo na irivera i dalej sluchali na ep-180 to byscie stwierdzili ze przeplacone, jakbyscie mieli muvo, kupili ex-y to byscie uslyszeli ze gra lepiej, ale tez uslyszelibyscie wszystkie znieksztalcenia i niedociagniecia tego playera, po przesiadce z odbrymi sluchawkami na irivera dopiero jest masakra :]. Ale oczywiscie jak sie robi to "w górę" to sie od razu tego nie odczuwa zazwyczaj...dopiero jak trzeba przejsc z lepszego na gorsze to jest masakra ;]. jak kupilem irivera to na poczatku wcale nie czulem takiego wielkiego powera w dzwieku... tzn wtedy ogolnie malo sluchalem tak strikte i roznica dla mnie nie byla wystarczajaca... [slucahlem wczesniej muvo na mx450, a potem irivera na mx400 ... potem ex81 ;)] ale jak przyszlo mi potem sprobowac muvo... masakra :].

 

 

EDIT: to ja powiem tak[dokladna moja historia]:

1.Creative muvo tx fm 256mb + ep-180 - no fajnie gra nawet :)

2.Dziewczyna zakupila IFP -340 - posluchalem tego ze sluchawkami iriver i.... kosmos , ja chec to miec! ALe na jakiegos irivera z sensowna pamiecia stac mnie nie bylo.

3.Kupilem MX450 , w polaczeniu z creativem zauwazylem znaczna poproawe w stosunku do ep-180[dopiero jak sie przyzwyczailem do nowych sluchawek tj jakies 2-3 dni,bo na poczatku to wydawalo mi sie ze wydalem ponad 50 zl na sluchawki ktore nie sa duzo lepsze od tego shitu od creative ;)]

4.Kupilem irivera , na poczatku sluchalem go i z MX 400 ktore byly w komplecie[nie odpowiadaly mi dzwiekowo] i z mx450[potem padło w nich cos przy jacku i przerywały], potem przyzwyczailem sie do mx400 i teraz mx450 by mi brzmialy cienko.

5. Kupilem mdr-ex81 .... po tym jak je zalozylem myslalem ze zrobiolem blad kupując je.. dźwięk nie był powalajacy,jakis tkai przytlumiony mi sie zdawał... jak je mocniej wcisnalem to bylo lepie... po jakims tygodniu niecalym nauczylem sie je dobrze zakladac i przyzwyczailem sie do nich.

6. Padły mi mdr-ex81, przesiadlem sie na mx400- PORACHA NA CALEJ LINII!! ... ale podbilem equalizerem tak zeby mi one zachowaly dynamike z 81-ek i jakos przezylem pierwszy tydzien, potem sobie schodzilem z eq do normal i teraz jestem dalej zadowolony z oich mx 400 :).

 

To są moje odczucia... sprzet moglbym oceniac dopiero po tygodniowym zapoznaniu sie z nim :] taka prawda, jednak przy przesiadce z czegos gorszego na lepsze ,zazwyczaj nie czulem ze to "lepsze" gra gorzej, gralo conajmniej tak dobrze jak wczesniejsze, badz odrobine lepiej[po jakims czasie przyzwyczajenia do dobrego sprzetu,wychwytywania w nim jakichs dzwiekow i ogolnym przyzwyczajeniu do brzmienia bylo super], natomiast przesiadając się w dól czulem ogromną różnicę! Ostatnio kombinowalem z moimi MXami , muvo tx fm i moim iriverem... porazka, natomiast gdy wzialem syfne sluchawki sony od kumpla ktory ma tego muvo... praktycznie nie czulem roznicy miedzy tym jak graja na iriverze a jak na muvo! Na iriverze moze troche ladniej brzmial bas,ale i tak ogolnie to byl szajs ;]...wszystkoi zlewalo sie w jedną kupę ;).

 

Pozdro i mam nadzieje ze rozwiklalem czyjes watpliwosci.

 

 

EDIT2: Zapomnialem dodac ze w czasie jak posiadalem muvo dopadlem takze PMP i IFP780[jakis wadliwy strasznie szumiał]... PMP mi sie sluchalo swietnie ;],ale wtedy jeszcze duzo sluchalem, jak przechodzilem z muvo na irivera to nie tak duzo ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troche z tym przesadziłem. Przed chwilą robilem odsłuch i wnioski są nastepujące porównując stadardowe słuchawki z Sony EX-71SL:

- bass jest super,mięsisty nie mam pierdzenia jak to w przypadku stadardowych słuchawek

- dźwięk jest jakby sztucznie podbity na standardowych, ciezko to skorygować

- EXy są baaaardzi wygodne, po tygodniu przyzwyczajenia co do zakladania nie czuć ich w uchu i nie wypadają w standardowych juz po 7 minutach zaczyna boleć nas ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje odczucia... sprzet moglbym oceniac dopiero po tygodniowym zapoznaniu sie z nim :]

 

Popieram :D

 

Ja po kupieniu AKG (wczesniej byly mx500 i ep) spodziewalem sie natychmiastowego "szczebla wyzej"

 

Troche bylem rozczarowany - ale teraz po dwu tygodniach - jestem zachwycony.

 

Chąc posłuchać na PX100, musze zaczynac od pewnej muzyki na ktorej brzmia mi dobrze.

Dopiero po calym dniu sluchania jest na wieczor wszystko OK.

 

Uwazam ze wydawanie sadow po posłuchaniu sprzetu przez chwilę (nawet przez godzinę lub pół dnia) nie ma sensu.

 

Mam nadzieje, ze KHRON sie nie obrazi jak podam jego przyklad.

Zawsze promowal "jasne" sluchawki.

Ciesze sie ze po kilku dnia sluchania ep takie "ciemniejsze" tez (mam nadzieję) zaczynają mu sie podobać.

 

Ciekaw jestem co by powiedzial - jakby kilka dni posłuchal AKG :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli aktywnej redukcji szumow ciekawe jak sie to sprawdza w rzeczywistosci...

 

Hmm ! Jak w pierwszej chwili widzialem opis przy AKG k 26 p w polskich sklepach "system redukcji szumów" to bałem się ze to chodzi o pasmo i słuchawki na tym tracą :D

 

Potem się okazało że to tylko dotyczy modelu 28 a polskie sklepy "trochę przesadziły" ;)

 

http://www.akg.com/mediadatabase/psfile/da...1b66dc71dd6.pdf

 

Na szczęście w tym krótkim dokumencie zaznaczają, że model 28 zrobili głównie z myślą o pasażerach samolotów, żeby idealnie tłumiły chałas w samolocie.

 

Teoretycznie piszą, że system sprawdza się tez w innych śrdowiskach.

 

Mnie tłumienie w moich k 26 p wystarczy - ale z przyjemnością kiedyś potestuję te 28

 

Pozdrawiam

 

EDIT >>

 

Tutaj: http://midi.pl/p655-AKG-K-28-NC-sluchawki.html

jest dobry opis po polsku :D

Stracilem zainteresowanie :( Cena prawie 400 pln.

Elektronika, ktora tlumi. Dziekuje postoję.

 

<< Edit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli aktywnej redukcji szumow ciekawe jak sie to sprawdza w rzeczywistosci...

 

Hmm ! Jak w pierwszej chwili widzialem opis przy AKG k 26 p w polskich sklepach "system redukcji szumów" to bałem się ze to chodzi o pasmo i słuchawki na tym tracą :D

 

Potem się okazało że to tylko dotyczy modelu 28 a polskie sklepy "trochę przesadziły" ;)

 

http://www.akg.com/mediadatabase/psfile/da...1b66dc71dd6.pdf

 

Na szczęście w tym krótkim dokumencie zaznaczają, że model 28 zrobili głównie z myślą o pasażerach samolotów, żeby idealnie tłumiły chałas w samolocie.

 

Teoretycznie piszą, że system sprawdza się tez w innych śrdowiskach.

 

Mnie tłumienie w moich k 26 p wystarczy - ale z przyjemnością kiedyś potestuję te 28

 

Pozdrawiam

 

EDIT >>

 

Tutaj: http://midi.pl/p655-AKG-K-28-NC-sluchawki.html

jest dobry opis po polsku :D

Stracilem zainteresowanie :( Cena prawie 400 pln.

Elektronika, ktora tlumi. Dziekuje postoję.

 

<< Edit

Hehe dlatego napisalem ze jestem ciekaw a tak swoja droga to zaczynam poszukiwanie jakis zamiennikow zamknietych dla moich Philipsow HP820...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kolego brzo2a-roznica miedzy creativem a iriveremj jest taka ze tu muzyka leci (doslownie)a tam cieszy (w iriverach)-tak naprawde na slabych sluchawkach nie ma co sluchac bo co to za przyjemnosc-na w miare dobrych (np.juz mx300) roznice czuc-i zapewne co lepsze sluchawki tym wieksza roznica.Ba powiem wiecej...jak wzialem swoje philipsy he785 testowalem na creativie v200, z-cyberze torpedo i iriverze to v200 ktore mialo byc "iriver killerem" wypadaly bardzo blado a to dobre sluchawki, choc jeszcze nie z tej najwyzszej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

Przekazuje twoje pytanie do KHRON-a :D

 

Poslalem mu ep-ki do testow i na razie ze zrozumialych wzgledow ich nie slucham.

 

Ostrozna rada - ciesz sie standardem (mx400) i jak bedziesz kiedys w sklepie,

gdzie maja AKG k 26 p to posluchaj na swoim odtwarzaczu i swojej ulubionej muzyce.

 

Jak bedzie to dla Ciebie "duzy szok" i bedziesz "wniebowzięty" to ep - tez Ci sie beda podac.

Pamietaj tylko o wylaczeniu equ rock i ew, zmniejszeniu srs-u i wszelkich innych dopalaczy.

 

Chociaz dla mnie AKG graja duzo lepiej od ep (chodzi tylko o troche podobną charakterystyke brzmienia).

Wątpie, czy w jakimkolwiek sklepie dają posłuchac "dokanalowych"

 

Ale na miasto uzywam mx-ow :o

 

Moim zdaniem - "co nagle to ..."

 

Skoro ex51 stanialy z prawie 150 na ponizej 100 to za chwile EP-y powinny.

Ich dużą zaletą w porównaniu do ex była do tej pory właśnie cena.

Może się mylę ale myslę ze trzeba poczekać parę tygodni i zobaczyć.

 

Na razie widze u dystrybutorów jeszcze stare zapasy -> ale już na wykończeniu.

Cena się może zmienić raczej dopiero w nowej dostawie.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

(ogorek @ 31.01.2006, 08:41)

Na razie widze u dystrybutorów jeszcze stare zapasy -> ale już na wykończeniu.  Cena się może zmienić raczej dopiero w nowej dostawie.

Masz racje, ja swoje EP-ki kupilem przez Allegro od goscia z firmy komputerowej. Mial 100 szt. i powiedzial, ze obecnie nie ma ich w hurtowniach i nie ma fioletowego pojecia kiedy beda i w jakiej cenie. A tak na marginesie to jestem z nich bardzo zadowolony, roznica pomiedzy pchelkami od iRivera spora na plus Creativa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm-chodzi o to ze nie sadze zeby cena sie radykalnie zmienila-w sklepach obecnie jest ponad 100, na allegro ponizej ale z przesylka i tak daje cene ponad 100, a recenzje ma niekiedy lepsze epy od sony.

 

Pytanie-czemu wylaczyc EQ rock (dotychczas jego wlasnie uzywam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania kopaczmopa

(kopaczmopa @ 31.01.2006, 11:25)

Pytanie-czemu wylaczyc EQ rock (dotychczas jego wlasnie uzywam)?

Może jakiś nowy wątek użytkowników EP-ek na temat (Moje ustawienie EQ) lub coś w tym stylu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam słuchawki creative ep-630 , z których do niedawna byłem zadowolony ale ostatnio coś się w nich popsuło , bo grają bardzo cicho a basu wogóle nie słychać , czy ktoś ma ten sam problem?? czy powinienem je oddać na gwarancje? czy może się coś zatkało?? z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś na innych słuchawkach? Moim zdaniem taki efekt (i jest to najbardziej prawdopodobne) daje zbyt słabe włożenie wtyczki. Jak wyciągasz wtyczke powoli, to najpierw przestaje grac jedna sluchawka, druga gra ok, później włącza sie tryb mono i dzwiek jest cichy i bez basu... zupełnie jak to opisujesz. Przemyśl to co napisałem wyżej i zastanów sie czy uszkodzony jest kabel przy wtyczce, gniazdo w odtwarzaczu a może wejście/wtyczka wymagają przeczyszczenia spirytusem. To mój pomysł. Może ktoś ma inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O oooo

 

Pytanie-czemu wylaczyc EQ rock (dotychczas jego wlasnie uzywam)?

 

Rozumiem, ze to pytanie do mnie - pisalem ze slucham bez EQ.

 

Nawet jak nie to:

 

- uzywasz to co dla Ciebie ladniej brzmi. Nie musisz sie sugerowac innymi.

- na mx500 tez uzywam equ rock ale na AKG brzmi to znacznie gorzej i na ep (według mnie)

 

Ci co maja wspomnaine słuchawki niech wytrzymaja caly dzien sluchania bez dopalaczy i EQ

Jezeli nazajutrz stwierdzicie ze EQU rock - daje lepszy efekt to słuchajcie jak chcecie

 

Moze jednak dojdziecie do takich wnioskow - jak ja - ze wspomnaine słuchawki bardzo dobrze graja a sztucznie podbite doly powoduja gorszy efekt. Ja tak przywyklem ze jak na PX100 sluchalem z podbiciem basu (poprzez mach3bass ustawiony na 3) to jak zmienilem słuchawki (z powrotem) na AKG to sie wystraszylem, ze cos sie z nimi stalo bo bas nie jest tak piekny i "czysty" jak był poprzednio.

 

I dla mnie to bylo od razu wyczuwalne.

 

Pozdrawiam

 

PS.

 

Ale o ile z ciekawosci ustawienia EQ mozna porownywac to np. nie rozumiem jak ktos kiedys pytal sie na forum na jakiej glosnosci inni sluchaja :o To zalezy od skali, sprzetu (np. iAudio U3 ma moc wyjsciowa po 30mW na kanał), słuchawek (otwarte, zamkniete, dokanałowe, przyzwyczajen, dni.

 

Ja np. jak zmienilem plyty na nowe to z wielka przyjemnoscia słuchałem ich na poziomie 15 i uwazalem ze ciszej to trace panoramę, barwę i piekny bas.

 

A dzis od rana slucham z przyjemnością na poziomie 10 bo jestem juz przemęczony pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może pojęcie gdzie mogę w warszawie exy i epy? Najchętniej w jednym miejscu wink.gif

 

Tak przy okazji ep, czy ktoś widział bliźniacze sennki cx 300? nawet jeśli to te same słuchawki, to bezpieczniej bym się czuł z logo sennheiser :>

 

Jezeli to te same sluchawki to ja bym za logo sennheiser nie zaplacil 60 zl :D Te sluchawki kosztuja za granica okolo 50$ takze nie wiem czy byloby warto nawet gdyby byly w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie myślę. ja po prostu mam awersję do produktów creative :> ale cena rozwiązała problem.

 

ktoś mi powie gdzie w warszawie w jednym miejscu odsłucham i ex i ep?

 

-----

dodano po chwili namysłu:

do sony mam podobną awersję :/

 

co do dożywotniej gwarancji kossów, to chyba nie obejmuje nie stykających kabelków przy wtyku i urwanych słuchawek?

z resztą słuchałem sparków i były strasznie niewygodne - mają za dużą średnicę tej zewnętrznej części :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności