Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony Mdr Ex51lp Czy Creative Ep-630


kopaczmopa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale czy wg. Ciebie Khronie basy w Epkach nie raza? tj. czy nie zacieraja wysokich i srednich? Chodzi o o czy ew. mozna troche to skorygowac w Equalizerze zeby nie buczaly jak na dyskotece-i nie zatlumialy reszty czestotliwosci-chodzi przeciez o przyjemnosc sluchania.

Czy czystosc dzwieku jest wystarczajaca?

I jak sie ma glosnosc EX Iriverowskich i Epkow-tj na tej samej glsonosci ktore graja mocniej (glosnioej)?

 

Ze swojego doswiadczenia wiem ze przez pare minut mi sie nawet Senki mx450 podobaly...(trzeba czasu zeby sie naprawde do sluchawek przekonac)

pozdrawiam

 

PS>.Jak sluchanie jazzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak sie ma glosnosc EX Iriverowskich i Epkow-tj na tej samej glsonosci ktore graja mocniej (glosnioej)?

 

Rozumiem, że chodzi o standarowe sluchawki dodawane do iRiver-a ?

Wydawało mi się, że na forum sa porównywane do MX400 - dlatego zmylilo mnie okreslenie EX.

 

Jezeli faktycznie chodzi o standardowe i EP-ki to nie ma co porownywac.

 

EP-ki sa dokonałowe i mnie najmniejsze "gumki" tak pasowały, że przy glosnosci 10 widzialem, ze osoba cos mowi do mnie ale kompletnie nic nie slyszalem.

 

Z jednej strony mozna sluchac muzyki siedzac obok dzieci ogladajacych glosno bajki, z drugiej strony na ulice to bym sie bal z nimi wychodzic. Ale to oczywiscie "subiektywne" odczucie.

 

Generalnie odpowiedz brzmi: duzo glosniej ze wzgledu na lepsze wytlumienie. Z tego co pamietam tez sa 16 om-owe. Pogloszenie do 20 powoduje naprawde bardzo glosny dzwiek (ale co najwazniejsze "czysty")

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXy i EPki to dwie zupełnie rózne kategorie słuchawek, to nie jest tak że np. EXy to EPki "z nieco mniejszym basem i lepszą górą"... one brzmią zupełnie inaczej - ale to już trzeba przesłuchać :)

 

ex_ep.jpg

 

znaczy wiadomo że ciemniejsze słuchawki będą wporównaniu do jaśniejszych zmulone nieco... teraz tylko zależy czego słuchamy przeszkadza to albo nie, np:

 

metal:

 

Waltari ("Radium Round" to trochę pop-metal ;] ) - znakomicie brzmi :)

Crematory (z natury "cięższe") - super :)

 

Apocalyptica - smyczki są "zamazane", brakuje szczegółowości

Lacrimas Profundere - fortepian się nieładnie "chowa", nieco brakuje szczegółów

 

 

jazz:

 

Pat Metheny, Anna Maria Jopek, John Coltrane, Marc Johnson, Marcus Miller - nie, te słuchawki nie nadają się do jazzu, otrzymujemy coś w formie "papki muzycznej"...

 

 

new age:

 

eRa, Lesiem, Dead Can Dance - hmm... tu chyba "co kto lubi"... po prostu brzmi inaczej ale ze swojej natury zawsze w jakiś sposób dobrze - tylko na EPkach i EXach inne dźwięki są zaakcentowane ;]

 

 

techno (i inne takie, wybaczcie, nie znam się ;] ):

 

scooter, Royksopp, "bass-test" - brzmią dokładnie tak jak mają brzmieć... i nawet żadne podbicie basów nie jest konieczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khron mam zamiar kupić ex51 (www.zmedia.pl)...

Podrzucam ci 3 piosenki i powiedz - jeśli masz czas na sprawdzenie - jak sie sprawują exy na tych 3 kawałkach:

nie podaje tytułów zeby inni nie mieli pokusy sciagania :D

a zeby mnie fbi nie scigało to jak sciagniesz to napisz na PW to wykasuje je z serwera :D

 

[ ciach! - KHRoN ]

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Red hot-ow, Cranberies, Maroon5,Santna - Supernatural - o ile te trzy ostatnie uwazasz za rok-owe.

 

Dla mnie - pasuja do rok-a -> ale to moja prywatna opinia.

 

Po prostu przyjemnie sie slucha (jeszcza raz podkreslam - dla mnie) rok-a na "ciemnych" sluchawkach.

 

Np. chetniej wymienionych płyt słucham również na AKG k 26 p niz na senkach PX100.

 

Na ep-kach brzmialy dobrze - aktualnie wolę AKG.

 

AKG sa "ciemniejsze" od PX-ow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie sprawują exy na tych 3 kawałkach

pierwsze znam, Rhapsody, od tego zaczynałem słuchanie metalu - typowy power metal ;]

... a celtycka to po prostu muzyka celtów (Irlandia, Szkocja ;] )

 

do tego co podałeś EPki pasują :)

 

sam nie wiem... Rhapsody zawsze słuchałem na EXach, ale znowu pozostałe na EPkach brzmią bardziej żywo... z jednej strony nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć "te czy te lepsze", ale z drugiej strony które weźmiesz będą niezłe ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creativy mają bardzo kiepskie słuchawki. Od pewnego czasu wydaje Ci się że

dzwiek jest taki jakis przytlumiony i niewyrazny
bo pewnie miałeś okazje usłyszeć coś co gra dobrze... to normalne zjawisko.
3. mojego sluchu ??

... niewiem... :)

 

Rada:

Zmień słuchawki. EX'y czy też EP'y (oparte na KHRoNie) będą dla Ciebie totalnym skokiem jakościowym (wychodząc od "firmowych" słuchawek creativa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech Khron to zadales dylemat-teraz co kupic-generalnie slucham rocka, bluesa (cos U2, Foo Fighters, dave Matthews Band)-najchetniej bym sam sprawdzil jakie sluchawy kupic, a boje sie ze te przebasowione Epki wszystko popsuja z drugiej strony czytalem ze Exy sa bardziej ciche-sam juz nie wiem. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są cichsze a nie ciche :)

tak jak EXy mają mniej basów, a EPki mniej góry... ale to nie znacza że tych dźwięków wogóle nie wydają ;]

 

na chwilę obecną tak:

 

EX - cichsze, jasne

EP - głośniejsze, ciemne

(różnica głośności jest, ale głowy nie urywa ;] )

 

metal:

- EX - dobre, czyste, szczegółowe brzmienie

- EP - do "ciężkiego" dobre, więcej dołu i mniej szczegółowe

 

jazz:

- EX - dobre, czyste, szczegółowe brzmienie

- EP - złe, mulaste i mało szczegółowe

 

celtycka:

- EX - dobre

- EP - dobre, mniej szczegółowe i grają niżej

 

new age:

- EX - dobre

- EP - dobre

 

rock:

EX - dobre

EP - dobre, brzmienie jest bardziej żywe

 

techno (ogólnie tam gdzie bas jest potrzebny):

EX - złe, bas jest mało "basowy" ;]

EP - dobre, bas jest mocny i czysty

 

pop/hh:

EX - hmm...? ;]

EP - zakładam że takie brzmienie jest na "normal" bliższe temu co by każdy mający EXy na equalizerze ustawił ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khron co rozumiesz przez "ciezki metal"? bo dla jednego to jakies fear factory grajace ciezki nu metal a dla drugiego death/black do ktorego juz nadmiar dolu sie nie przydaje, bo nisko zestrojony bas dudni niemilosiernie przy nadmiarze basu.

 

Ja blacku nie slucham ale np. taka melodyjnie grajaca Catamenia, Graveworm czy Covenant tez gra w tym guscie i mi taka odpowiedz nie wystarcza :D Z reszta uwazam, ze ciezki metal wymaga wiekszej szczegolowosci dzwieku.

 

Co do hh, rozumiem, ze graja przyzwoicie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... faktycznie nieprecyzyjne określenie ;] miałem na myśli "ciężki = mający brzmieć nisko i basowo, nie wymagający szczegółowości" ;]

 

jakkolwiek nie jestem ekspertem od hh to się domyślam że tak powinien brzmieć -> ładny, mocny bas, góra nie świszczy w uszach...

na EXach brzmi to bardziej "płasko"

EXy z podbiciem basu brzmią jak EPki na normal...

 

... więc zakładam że EPki do tego typu muzyki są odpowiedniejsze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie sprawują exy na tych 3 kawałkach

pierwsze znam, Rhapsody, od tego zaczynałem słuchanie metalu - typowy power metal ;]

.jeszcze zapytam.. - te creativy to za ile kupie? (oprocz allegro)

dotąd słuchałem tylko rapu i to jest tez moj pierwszy "metal".. wiec moze sie wkręce choc zawsze miałęm niechęc do metalu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN -> Moje prośby o maila zostały zignorowane, więc podaję Ci jak na tacy utwór (już usunąłem - Tomek) przy pomocy którego zazwyczaj testuję brzmienie głównie niskich tonów..

Jak to brzmi na Ex i Ep? Czy przenoszą najniższe dźwięki (czas 1:06-1:08, 1:20-1:23 itd)? Nie pojawiają się jakieś terkotania membran? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sorki, ale czasem mogę coś przeoczyć a ty masz PMki i możesz mi je kiedy chcesz i z jakiego powodu chesz przysyłać ;)

 

---

 

nie, oczywiście membrana ani EXów ani EPków nie terkoce... coś a'la trzaski na lewym kanale to jakieś wyższe dźwięki, nie pochodzi od "niewydolności basów"...

 

pozatym te basy nie są aż tak zabójczo niskie jak np. "Sound Effects - THX - Boston Acoustics Bass Test CD - Woofer Cooker" ;] te dopiero sprawiają że EPki pokazują pazurki kiedy EXy się poddają (jakieś 30Hz) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sorki, ale czasem mogę coś przeoczyć a ty masz PMki i możesz mi je kiedy chcesz i z jakiego powodu chesz przysyłać ;)

Mogłem jeszcze zgłośić post do moderatora :)

nie, oczywiście membrana ani EXów ani EPków nie terkoce..

No widzisz :) a u mnie wszystkie pchełki poza iriverowskimi.

coś a'la trzaski na lewym kanale to jakieś wyższe dźwięki, nie pochodzi od "niewydolności basów"..

Tak, to ma tam być :) (i odróżniam terkotanie membran od nieterkotania membran ;) )

pozatym te basy nie są aż tak zabójczo niskie

No nie są.. Ale są wyraźne, ciepłe i bardzo sympatyczne :) Poza tym jeśli słuchawki przeniosą te dźwięki to przeniosą też 99% tego co słucham.

Pozdrawiam (licząc na to, że wpadną Ci w ręce K26 do testów :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

techno (ogólnie tam gdzie bas jest potrzebny):

EX - złe, bas jest mało "basowy" ;]

EP - dobre, bas jest mocny i czysty

 

Hmm niezgodzę się, że tylko bas jest potrzebny. W tej muzyce jest za dużo styli w obrębie jednego gatunku. Osobiście siedzę tylko i wyłącznie w szeroko pojętej muzyce technicznej (nie mylić z techno), bardzo dużo różnych styli, podstyli, od rzeczy softowych do hardcorów (tak bym to ujął bardzo pobieżnie).

 

Porównanie KHrona nie rozwiało moich wątpliwości, które słuchawki ostatecznie wybrać (ps. Khron bardzo dobre porównanie! na forum są jeszcze 2 bycze posty o tych modelach, jak ktoś to wszystko przeczyta :P (WARTO!!) to już mniej więcej będzie wiedzieć co wybrać i nie będzie znowu zakładał nowego tematu "co wybrać" <_< ). Po prostu nie da się słuchać (mówię o swoim przypadku) takiej masy na jednym modelu o jednej charakterystyce odsłuchu. Najlepszym rozwiązaniem niestety (bo i bardziej kosztownym) jest posiadać oba modele.

 

To co mówił Khron, że jak bedzie mieć okazje czy mozliwość to zakupi te epki. Osobiscie w swoim przypadku chyba zacznę od ex'ów 51, potem postaram się w miare szybko dozbierać na epki i w zależności czego będę w danym okresie więcej słuchać, tych będę używać (być może jakimś rozwiazaniem będą te synki cx300, mimo że to ta sama konstrukcja to może leciutko będą brzmieć inaczej ale to już tylko moje chore domysły :D ).

 

Żeby zobrazować bardziej to jak widzę te słuchawy na "sucho" (dla przykładu):

Ex - ambient, chill, house, techno.

Ep - hardhouse, hardcore, gabba, hard techno.

W sumie to ciężko mi przypisać któryś z modeli do konkretnego stylu. Ehh za dużo mam we łbie.

 

Podsumowując: kiedyś z powodu moich preferencji muzycznych (czytaj-->muza=potrzeba kasy na sprzęt w miare odpowiedniej jakości) wyląduje w Hamburgu pod latarnią jako męska dzi....... fee wypluwam to :P.

 

Ps. starałem sie to ująć obiektywnie ale wiadomo nutka subiektywizmu też się pewnie przyplątała.

Pozdro for all!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności