Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG K701 - Cudo


ElManiaque

Rekomendowane odpowiedzi

@fallow

 

A AKG 701 to jaki tranzystor jest w stanie skutecznie napędzić? Czy znajdzie się coś fajnego tak do max 1000$ ? Od razu mówię, że nie chcę lampy...

Obecnie z moim Bereskiem 7520 grają AKG K280 Parabolic i grają całkiem fajnie. Miałem okazję podpinać do mojego bereska stare AKG 340 (elektrostatyczno-dynamicznej) i była to IMHO porażka.

Wzmak nie był wstanie ich napędzić - grały cicho, płasko i bez wyrazu (dostępny w tym samym czasie Zero DAC (jego wzmak) zagrał znacznie lepiej z 340 niż beres). Boję się, że 701 wpięte do beresa zagrają tak samo źle jak 340...

Generalnie szukam zamkniętych bo słucham po nocach i nie chciałem przeszkadzać innym, ale jeśli między zamkniętą a otwartą konstrukcją jest taka różnica (przestrzeń, holografia itp) to może zmienię zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirhon, to ja proponowalbym ugryzc temat od troche innej strony.

 

Moim zdaniem K701 po pierwsze lubia klasyczny uogolniony tubey sound gdyz same maja podbita gore i potrzebuja duzo mocy by uaktywnic w nich bas.

Jezeli ma byc to tranzystor to polecam symetrycznego Rudi Stora, jednak tutaj budzet musialby byc wiekszy - dodatkowo zrodlo tez musi byc symetryczne a Beres nie jest.

 

Taki wzmak zapewnia K701 odpowiedni basowy drive oraz nie kluje gora. Sprawdzalem u siebie na RudiStorze NX33 oraz Lynxie Two B.

 

Nie widze innego rozwiazania. (Nie znam) Generalnie K701 uwielbiaja sie z lampowcami z wzajemnoscia :)

 

---

 

Od innej strony proponuje kupic zamkniete podobno lepsze niz D5000 ktore i tak sa bardzo dobre, D7000 - ze wzmakiem bedzie mozna wtedy kombinowac dowoli bo nie sa to wybredne sluchawki. Zyskasz high-endowe, niewybredne sluchawki i nie bedziesz musial wydawac kroci na wzmak. Inna sprawa, ze Denony raczej nie lubia cieplych zrodel ktore lubia Grado wiec lepszy bedzie najnowszy Beres albo studyjny interface audio.

 

Jezeli D7000 to za duzo, mozna kupic w Niemczech teraz w promocji inne high-endowe swietne sluchawki JVC DX1000 za okolo 500-600 EURO. Te sa ciut bardziej wybredne niz Denony ale na pewno niz tak jak K701.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---

 

Od innej strony proponuje kupic zamkniete podobno lepsze niz D5000 ktore i tak sa bardzo dobre, D7000 - ze wzmakiem bedzie mozna wtedy kombinowac dowoli bo nie sa to wybredne sluchawki. Zyskasz high-endowe, niewybredne sluchawki i nie bedziesz musial wydawac kroci na wzmak. Inna sprawa, ze Denony raczej nie lubia cieplych zrodel ktore lubia Grado wiec lepszy bedzie najnowszy Beres albo studyjny interface audio.

 

Jezeli D7000 to za duzo, mozna kupic w Niemczech teraz w promocji inne high-endowe swietne sluchawki JVC DX1000 za okolo 500-600 EURO. Te sa ciut bardziej wybredne niz Denony ale na pewno niz tak jak K701.

 

Myślałem o tych Denonach (konkretnie o D5000) i dowiedziałem się (opinia z head-fi), że są bardzo głośne na zewnątrz, tak jak byb były otwarte... jeśli faktycznie tak jest to wtedy chyba lepiej szukać coś z otwartych, które zagrają z klasą i nie potrzebują elektrowni do napędzenia :-) (po za tym może będą tańsze)

Kupując w ciemno słuchawki za 1000$ (D7000) niestety nikt mi nie da gwarancji, że po to aby dobrze zagrały nie potrzebuję wydac 2x więcej na wzmacniacz :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony D5000 glosne na zewnatrz to chyba jakas totalna bzdura. Cos tam moze slychac, ale ... coz, opinia na miare head-fi. Na head-fi oczywiscie sa dobre opinie, ale trzeba umiec sie do nich dokopac albo ufac doswiadczonym uzytkownikom. Sam kiedys bylem uzytkownikiem D5000.

 

Co do gwarancji "dobroci" , Denony sa jeszcze mniej wybredne niz Senki HD650. To chyba jest gwarancja samo w sobie, dobrac do nich system jest po prostu latwo i wcale nie musi byc drogi - to tylko zaleta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A AKG 701 to jaki tranzystor jest w stanie skutecznie napędzić? Czy znajdzie się coś fajnego tak do max 1000$ ? Od razu mówię, że nie chcę lampy...

 

Bardzo dobre recenzje zbiera Heed CanAmp , niektórzy uważają go za najlepszy wzmacniacz bez lampek dla K701 w " rozsądnej cenie " ( U nas kosztuje 1400 zł ) . Z wyższej półki za ok 1000$ można tez dostać Headroom Desktop Amp + DAC lub HeadAmp GS-1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre recenzje zbiera Heed CanAmp , niektórzy uważają go za najlepszy wzmacniacz bez lampek dla K701 w " rozsądnej cenie " ( U nas kosztuje 1400 zł ) . Z wyższej półki za ok 1000$ można tez dostać Headroom Desktop Amp + DAC lub HeadAmp GS-1 .

 

Też mnie ten CanAmp zainteresował :-)

Ma ktoś z nim jakieś doświadczenia?

Na ile taki wzmacniacz będzie lepszy od takiego w nowym Beresfordzie (7520) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...

Od innej strony proponuje kupic zamkniete podobno lepsze niz D5000 ktore i tak sa bardzo dobre, D7000 - ze wzmakiem bedzie mozna wtedy kombinowac dowoli bo nie sa to wybredne sluchawki. Zyskasz high-endowe, niewybredne sluchawki i nie bedziesz musial wydawac kroci na wzmak. Inna sprawa, ze Denony raczej nie lubia cieplych zrodel ktore lubia Grado wiec lepszy bedzie najnowszy Beres albo studyjny interface audio.

 

A ten najnowszy beres 7520 (mam go) nie jest przypadkiem uważany za dość analogowo (ciepławo) brzmiące źródełko?

Czy z takimi D7000 nie wyjdzie mi przypadkiem jakaś klucha?

Czy te D7000 bardo odbiegają od tego co można usłyszeć od AKG? Tzn. na ile D7000 mogą być ciemniejsze od słuchawek AKG (które uważane są generalnie za dość neutralne i raczej jasne) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten najnowszy beres 7520 (mam go) nie jest przypadkiem uważany za dość analogowo (ciepławo) brzmiące źródełko?

Czy z takimi D7000 nie wyjdzie mi przypadkiem jakaś klucha?

Czy te D7000 bardo odbiegają od tego co można usłyszeć od AKG? Tzn. na ile D7000 mogą być ciemniejsze od słuchawek AKG (które uważane są generalnie za dość neutralne i raczej jasne) ?

 

1) Nowy Beres - nie wiem :)

2) D7000 nie sluchalem, jednak wedlug wykresow i opini userow maja troche mniej gory niz D5000 i lepiej kontrolowany bas. Mialem D5000.

3) To co mozna uslyszec na K701 to wyraznie inna szkola brzmienia niz Denonowa. K701 sa wyraznie analityczniejsze, jasniejsze - maja charakter wyraznie bardziej studyjny.

4) D5000 sa wyraznie ciemniejsze, cieplejsze niz K701.

5) Na D5000 dobrze wypadaja zrodla grajace raczej neutralnie lub nawet troche analitycznie, precyzjnie, studyjnie. Na D7000 bedzie wiec z duza doza prawdopodobienstwa tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow, sorry za OT, widzę, że się przesiadłeś na RCA Profi. Zadowolony? :)

Tak, posluchalem Twojej rady - nie bylem zbyt przekonany ze wtyk moze dawac roznice no ale ...pomyslalem sobie sprobowac nie zaszkodzi. Dzieki temu oraz pozbyciu sie zbednych kabli palatajaych sie przy biurku zlikwidowalem "dziwadla" na gorze pasma o ktorym pisalem na AH :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, bardzo ciekawe. Zalezy do jakiego. Woo 2 swietnie je wysterowywal. Sensauris jeszcze lepiej.

Jednak hybryde na pewno mozna juz kupic taniej niz mocnego OTLowca.

Spotkałem się po prostu z takimi opiniami na Head-fi.

Ten Sensauris to WBA? Chyba nie mają go jeszcze w ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, posluchalem Twojej rady - nie bylem zbyt przekonany ze wtyk moze dawac roznice no ale ...pomyslalem sobie sprobowac nie zaszkodzi. Dzieki temu oraz pozbyciu sie zbednych kabli palatajaych sie przy biurku zlikwidowalem "dziwadla" na gorze pasma o ktorym pisalem na AH :)

Dokładnie, na górze NYSy robią delikatny bałagan. Tymczasem Profi grają bardziej uporządkowanie, a sopran jest realistyczny. Fani Altusów 140 mogą być zawiedzeni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało mi się wreszcie wyrwać wcześniej z pracy i odsłuchać K701 z przyzwoitym wzmakiem - Heed Canamp.

 

Pierwsze wrażenie to nasycenie dźwięku barwą, ale to dlatego, że nie miałem do tej pory okazji posłuchać K701 na porządnym wzmaku - stąd ten kontrast. Wreszcie było kolorowo, i wbrew temu co mówią na Head-fi te słuchawki nie są nudne, ani też (niestety) naturalne.

Góra zgodnie z opiniami innych oderwana od reszty pasma i troche podbita. Wg mnie chwilami brzmiało to trochę nienaturalnie, ale na pewno nie tak bardzo jak to opisują miłośnicy szkoły Sennheisera :)

Basu wcale nie jest na tyle dużo by od razu rzucać się z nimi na cięższe brzmienia. Nie mniej jednak wydał mi się on bardzo wyrafinowany i świetnie kontrolowany. O dziwo na bardziej basowych kawałkach było go tyle ile wg mnie potrzeba, ale mimo to miłośnicy basu byliby zawiedzeni. Dla mnie basu było jedynie odrobinę za mało i zgodzę się, że do Rock'a są one jedynie OK i nic ponad to.

No i to czym byłem najbardziej zawiedziony: scena. Wydała mi się za duża i nie proporcjonalna. Słuchając trio jazz'owego miałem wrażenie jakby muzycy stali od siebie lata świetlne przez co jazz tracił w moim odczuciu trochę na klimacie. Ogólnie przestrzeń robiła wrażenie rozmiarem, ale nie spodobała mi się tak bardzo jak w opisach :)

Bezbłędna wydała mi się za to średnica. Bliska i słodka z duża dawką szczegółów czyli taka jaką lubię :) Ella Fitzgerald była jak żywa, a Chat Baker czarował głosem i dosłownie wciągał na scenę.

 

Ogólnie słuchawki, które zakupiłem w ciemno na podstawie opisów (no i ceny - trafiła się okazja) wydają się trafiać w moje gusta, ale nie do końca. Szukam dalej czegoś nieco bardziej relaksującego, delikatnie cieplejszego (ale nic w stylu HD650) i w związku z tym rozważam kupno DT880 i lampy. W każdym razie są to moje dwa finałowe typy, a już czas pokaże który wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności