Skocz do zawartości

AKG K701 - Cudo


ElManiaque

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zajrzalem do salonu Emar Audio w moim mieście nad Brdą.

Sklepik niezły, wyciszony, dużo dobrego sprzętu. Jednak kiepski wybór słuchawek do odsłuchu.

Pytam o AKG K701 i miły pan z obsługi zaczął szukać. Nagle są!

ucieszyło mnie to niezmiernie bo dawno nosiłem się z zamarem ich odsłuchania w celu ewentualnego zakupu. Nakładam na głowę i.... Odjechałem.

Podłączone zostały do wzmaczniacza z odtwarzaczem CD. Ustawiony był na neutralne brzmienie bez korekcji.

Napiszę krótko. MOżna się zakochać od razu w tych słuchawkach. Brzmią Świetnie. Wszystko na swoim miejscu, góra wspaniała dół zchodzący nisko, ale nie narzuca się, co dlamnie jest niedostatkiem malutkim bo wydaje mi się, że jest go za mało nieco. Średnica spełnia swoją rolę w 100 procentach. Scena wspaniała wokal na przodzie i bardzo mięsisty. Miód malina po prostu.

Kupiłbym te słuchawki do razu, ale mam mały problem bo są budowy otwartej i nieco mnie to martwi bo jak bym chciał sobie posłuchać w tym samym opkoju, jak żona będzie w tym czasie oglądać TV, zakłucę jej spokój oglądania bo wokal przebija się na ewnątrz totalnie. NOcą też mógłybyć kłopot.

 

Pytanie moje jest teraz jedno. CZy są jakieś porównywalne słuchawki do tego modelu może AKG, albo niekoniecznie, ale typu półotwartego lub zamkniętego. Wiem już, jakiego chcębrzmienia i tegosię będę trzymał tylko mnie to jedno jeszcze właśnie nurtuje.

 

 

Pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcz zeby zaostrzyc smak, ze co tak w rzeczywistosci potrafia to pokaza z jakiegos lampowego wzmacniacza wyzszej klasy :)

 

Ja po prostu siadam do sluchania w innym pokoju i z Dziewczyna czy noca nie ma zadnego problemu.

 

Jezeli rozpatrywac sluchawki zamkniete - wsrod zamknietych najblizej byloby do nich Denonom D5000 po Mark Modzie. Chociaz to inny sposob grania. AKG sa jasniejsze (dol uaktyuwnia sie na wydajnym wzmacniaczu) Denony wyraznie wolniejsze i ciemniejsze. Graja mniej bezposrednio i bardziej relaksacyjnie na srednicy niz K701.

 

Tak czy siak - mysle, ze D5000 mialyby najwieksze szanse aby Ci sie spodobac :) i nie przeszkadzalyby nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh właśnie z tym lampowym wzmacniaczem jest problem bo mni po prostu nie stać na klasowy piec. Jak kupię te słuchawki to i tak to długo odchoruję hheh.

 

Tak jak jestem miłośnikiem dobrego brzmienia ,nie lubię słowa audiofil, tak na taki sprzęt mnie nie zabardzo stać na razie przynajmniej.

Puki co mój sprzęt to wieża technics SCDV170.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak - mysle, ze D5000 mialyby najwieksze szanse aby Ci sie spodobac :) i nie przeszkadzalyby nikomu.

 

 

A takie np. Audiotechnica ATH-W1000 lub ATH-W5000 to zupełnie inna szkoła brzmienia niż te AKG?

Mam dokładnie ten sam problem ;-) co kolega ELManiaque tzn. szukam dobrych zamkniętych - dla mnie dobrych znaczy lepszych conajmniej o klasę od posiadanych obecnie otwartych AKG K280 Parabolic :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki dlatego brzmią dobrze bo są otwarte, a nie "brzmią dobrze ale przypadkiem są otwarte" ;)

 

po prostu otwara konstrukcja daje znacznie "lepszy" dźwięk niż zamknięta, zamknięte oczywiście też mogą grać dobrze, ale nie aż tak dobrze... poza tym siedzienie w słuchawkach zamkniętych to żaden komfort...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A muzykę swoją miałeś na CDku czy pan w sklepie coś zarzucił na odtwarzacz? A zdradzisz co mają jeszcze do zaoferowania klientowi do odsłuchu? Sam się będę musiał przejść do Emaru.

 

Gostek w sklepie zarzucił mi płytkę "Audiofilskie zajawki" Różne style muzyczne taka fajna płytka do odsłuchiwania wsam raz :D

 

Co do wrażeń z odsłuchu no wiesz słuchałem ich z 15 minut i świetna klarowność brzmienia mi się tutaj nasuwa. Ktoś gdzieś ipsaał, że wysokie tony brzmią jakby osobno w nich, ale ja tego nie zauważyłem.

 

 

ELManiaque a AKG 701 były wygrzane ? ile czasu ich słuchałeś ?

 

A gdzie tam wygrzane. Podobno a pierwszy miałem je na głowie :). Wniosek nasuwa mi się jeden, jeśli niewygrzane słuchawki tak brzmią, to co będzie po wygrzaniu ich? Kosmos chyba :D.

 

 

 

Właśnie nad Audiotechnicami się zastawiam myślałem o A900 bo podobno świetnie brzmią. Mają świetny bas i czystą górę, ale boję się czy analityczność i szczegółowość mają na dobrym oziomie. Ktoś coś wie na ten temat?

 

Jak się mają do tej serii W1000 na przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak bardzo nie przejmował tym, że otwarte słuchawki w jakiś sposób będą przeszkadzać otoczeniu - mam (AKG K530) i zawsze miałem (Sennheiser HD500) otwarte - słucham głównie w nocy w łóżku, obok śpi Żonka której to nie przeszkadza, parę metrów dalej śpi nasz roczny Synek którego tez to nie budzi - a słucham dość głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i właśnie takiej wylewności się obawiam. Ja słuchałem AKG K530 w wersji białej i nie wylewały się tak na zewnątrz. NIezłe są, ale basuw nich nie znoszę. ja to nazywam Kartonbas. Strasznie sztywny nie ma takiego podłowogowego efektu no chyba, że po wygrzaniu sie coś zmieni w tym temacie.

 

Zastanawiam się nad tymi audiotechnica A900 albo z serii W ale są drogie.

Zarejestrowałem się na audiocube i jak się zdecyduję, to tam je kupię bo polska cena mnie odstrasza skutecznie.

Wolałbym jednak AKG bo mam do tej firmy sentyment. Urzywam mikrofonu od nich 15 lat wcale niewysoki model ale świetna charakterystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem AKG K530 w wersji białej i nie wylewały się tak na zewnątrz. NIezłe są, ale basuw nich nie znoszę. ja to nazywam Kartonbas. Strasznie sztywny nie ma takiego podłowogowego efektu no chyba, że po wygrzaniu sie coś zmieni w tym temacie.

Na początku rzeczywiście tak było (mam wersję LTD), teraz po ponad pół roku grania basik przybrał na masie i wypełnieniu, wczoraj słuchałem Branford Marsalis Quartet "Braggtown" - tę płytę K530 odtwarzają niemal jak Koss Porta Pro jeśli chodzi o basy :)

A jeśli chcesz zamknięte AKG to czemu nie spóbować K271 Studio lub K272 HD?

Jeszcze co do wylewności - posiadając jeszzce Sennki HD500 pytałem się Żonki czy przeszkadza jej ten "szum" ze słuchawek - twierdziła, że nie - ani podczas oglądania filmów, ani podczas snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, w porownaniu do Grado - AKG graja na zewnatrz zdecydowanie mniej.

 

Prawda jest taka, ze coz - sluchawki otwarte jak juz pisano na starcie maja przewage brzmieniowa z racji konstrukcji. Dodatkowo dochodzi komfort gdyz

w konstrukcji otwartej nastepuja cyrkulacja powietrza w komorze a co za tym idzie nasze ucho nie poci sie tak jak w sluchawkach zamknietych, Dodatkowo fala dzwiekowa nie dociera do ucha z takim impetem jak z zamknietej komory.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa mi już pęka od tych opiniii w ogóle :D.

Zdecydowałem. Pozostały 2 modele. Niestety nie AKG.

Audiotechnica W1000 albo A900. NIe odsłucham ich u mnie ngdzie więc pozostaje kupić w ciemno poza Polską.

 

Chyba, że nagle zmienię decyzję, ale raczej nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa mi już pęka od tych opiniii w ogóle :D.

Zdecydowałem. Pozostały 2 modele. Niestety nie AKG.

Audiotechnica W1000 albo A900. NIe odsłucham ich u mnie ngdzie więc pozostaje kupić w ciemno poza Polską.

 

Chyba, że nagle zmienię decyzję, ale raczej nie :)

AudioTechnika W1000 to takze wymagajace sluchawki. Sa wybredne, maja znacznie mniejsza przestrzen niz AKG K701 graja w zasadzie zupelnie inaczej. Stawiaja na emocje i wciaganie sluchacza w muzyke. Technicznie jest wyraznie gorzej niz w K701. Graja bardziej bezposrednio i bardziej do glowy. Nie za bardzo otwarcie i z nie za duza iloscia powietrza. Jest to taka bardzo skondensowana forma prezentacji.

 

Aby zagraly dobrze - wymagaja wzmacniacza pokroju Yamamoto HA-02 ktory specjalnie pod nie zostal stworzony. Kosztuje ponad 1.000 EURO.

 

Bylem posiadaczem Yamamoto i testowalem tazke na nim W1000. Wtedy dopiero faktycznie graja prawidlowo. Z W5000 jest jeszcze trudniej.

 

A900 to juz w ogole poziom w dol.

 

Nalezy pamietac o tym, ze AudioTechnika to firma droga, mnie ich sluchawki do siebie nie przekonaly. Uwazam, ze sa zdecydowanie przecenione. Od modeli przenosnych do high-endowych przez studyjne.

 

Jezeli chcesz dobre sluchawki zamkniete to raczej celuj w Denony D5000/D7000 lub wysokie modele JVC albo Ultrasone Pro 900 lub studyjne AKG lub Beyery- jezeli takie Ci odpowiadaja.

 

 

Ponadto: raz jeszcze takiej otwartosci i powietrza jak w sluchawkach otwartych, w sluchawkach zamknietych nie znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś chłopie teraz mi zzamieszał w głowie nie ma co.:D

 

A900 podobno bardzo dobre recenzje zbierają i Twoja opinia jest chyba pierwszą negatywną, jaką udało mi się przeczytać.

 

Wymienione przez Ciebie Denony podobno brzmią ciemno, a ja nie lubię ciemnych słuchawek. O tych JVC nic nie wiem poza tym, że to dobra firma :)

 

O matko.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz kazdy ma swoje zdanie.

 

Denony D5000 nie okreslilbym jako ciemne. Balans maja neutralny. Na pewno sa cieple, ale czy ciemne ? D2000 sa ciemniejsze. Maja duza ilosc basu czesto za duza i nadmuchanego ale za to sa przejzyste i jak na sluchawki zamkniete maja duza przestrzen, do tego jest calkiem dobrej lub wiecej, jakosci gora - stad okreslilbym je raczej jako neutralne - ocieplajace, powolne, przejzyste.

 

Do ilosci powietrza jak w Grado czy K701 raczej daleko.

 

AudioTechniki to ogolnie sluchawki specyficzne. Wielu uwaza, ze bardzo przeklamuja przekaz i z reguly sa albo bardzo lubiane albo nie. Ja zatrzymalem sie przy nich na chwile, mialem nawet modele W5000,ESW9 i ESW10 ale na dluzsza mete ich sposob prezentacji przeszkadzal mi niz sprawial przyjemnosc.

 

Takze nie przepadam za ciemnymi sluchawkami. JVC na pewno sa ciemniejsze niz Denony. Ultrasone Pro 900 to "baby Edition9". A900 moim zdaniem po prostu sa slabsze bez 2 zdan niz W1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde słuchawki, które słuchałem i miały super przejrzyste wysokie tony i dobrą średnicę ne grzeszyły dobrym dołem. Ja muszęmieć dobry atak i wykop w dole pasma nie tracąc przy tym góry i średnicy. Lubię mróczący basik po prostu i tyle, nie znalazłem jakdotąd takich słuchawek tzn. nie udało mi się odsłuchać colepszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonicznie DT990 Pro rzeczywiście byłyby idealne, tyle że Kolega szuka zamkniętych... więc może DT770 - ale one chyba byłyby za ciemne.

Zatem pozostaje tylko jedna możliwość: Sennheiser HD25-1 :) - może to jest ten ideał, którego szuka ElManiaque?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonicznie DT990 Pro rzeczywiście byłyby idealne, tyle że Kolega szuka zamkniętych... więc może DT770 - ale one chyba byłyby

Aha to moja pomyłka myślałem że 990 to zamknięte. Tak myślałem o 770. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, szkoda, że Technics już nie robi typowych słuchawek tylko te DJ-skie.

 

15 lat miałem RP-HT 300 i były to super słuchawki. NIestety materiały typu gąbka i ten skóropodobny na pałąku zaczęły się rozwarstwiać i przetwornik zaczął rzęzić. Spędziłem z nimi wiele nocy.

 

 

HEh stworzyłem temat o AKG, troszkę z niego zboczyliśmy, ale to nic. Nie da isę inaczej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności