Skocz do zawartości

VEDIA A10, FW: V001.003.020


clawz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Selektywnie pliki są wyświetlane wyłącznie w "Muzyce" nie w "Przeglądarce" i nie nie sądzę, aby to miało cokolwiek wspólnego z wieszaniem się A10. Szczególnie, że u mnie nic takiego się nie dzieje.

 

 

Edit: Ale na pewno będziemy kombinować, żeby się to poprawiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj A10 i mam pewne uwagi co do firmware 3.20.

Podstawowa dotyczy tego, ze NIE MOGE po swojemu poukladac kolejnosci odtwarzania plikow/folderow itp. Przeczytalem, ze nie jest to na razie mozliwe (jak to???). Co dziwniejsze mimo tego, ze kolejnosc poukladania folderow na A10 jest taka jak planowalem (przypadek? jest 8 folderow), to i tak pliki sa odtwarzane tak jak sie chce sprzetowi. Nie ma to nic wspolnego z folderami (jedna piosenka jest z 3, druga z 1 kolejne znowu z innych folderow). Do tej pory mialem iRivera i tam takich problemow nie bylo.

Wg mnie najlepszym rozwiazaniem by byla mozliwosc ustawienia w opcjach kolejnosci odtwarzania poszczegolnych (i razem) folderow, plikow. Zeby wszystko wyjasnic opisze to tak:

Folder_A/Nazwa_plyty_JAKAS_TAM 1/(01) Tytul utworu <- w nawiasie jest nr w nazwie utworu lub wpisany w Tag.

Folder_A/Nazwa_plyty_JAKAS_TAM 1/(02) Tytul utworu

Folder_A/Nazwa_plyty_JAKAS_TAM 1/(03) Tytul utworu itd.

Folder_A/Nazwa_plyty_JAKAS_TAM 2/(01) Tytul utworu

Folder_A/Nazwa_plyty_JAKAS_TAM 2/(02) Tytul utworu

Folder_A/Nazwa_plyty_JAKAS_TAM 2/(03) Tytul utworu

Folder_B/Nazwa_plyty_JAKAS_TAM/(01) Tytul utworu

Folder_B/Nazwa_plyty_JAKAS_TAM/(02) Tytul utworu

Folder_B/Nazwa_plyty_JAKAS_TAM/(03) Tytul utworu

 

I teraz problem jest taki, ze FW w zadnym wypadku nie sortuje nazw utworow, folderow itp. Jest to czysto losowe.

Sadze, ze najlepszym rozwiazaniem bylaby mozliwosc (DZIALAJACEGO) sortowania folderow (i posortowanych wg numeracji/kolejnosci utworow w nim!) wg nazw/numerow itp.

Moze sie z tym nie spotkaliscie, ale ja np., chce folder z metalem i inny z muzyka powazna. Czy smielibyscie sie gdyby jeden utwor to byl metal, a za chwile Mozart lub Vivaldi slychac?

Sadze, ze sortowanie kolejnosci odtwarzania (instalacji?) utworow to w tej chwili PODSTAWA poprawki do FW.

 

Ps.

Pliki mam ponazywane przez program MP3Tag, ale i tak nic to nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. wchodzę w album (po ID Tag), wybieram album.. i widzie pliki z danego albumu (kolejność według nazwy pliku). Wiec chyba OK? Wchodzę w nawigacje po folderach i wybieram ten sam album i tez widzie kolejność jak wyżej. Co więcej w obu przypadkach odtwarza się prawidłowo. Faktem jest, że foldery dodawane są według daty wgrania, ale będzie wybór (mam nadzieję) między alfabetycznie a wgranie.

 

 

Dlatego chyba nie do końca zrozumiałem o czym Ty w ogóle napisałeś. I jedna uwaga. Zabawne jest to, jak ktoś pisze, że miał coś tam i takich problemów nie miał. każdy produkt jest inny i sorry tak to już jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales o POJEDYNCZYM albumie (wtedy jest ok), ale jak zaznaczam, ze chce odtworzyc wszystkie pliki po kolei (albumy do odtwarzania same powinny sie posortowac wstepnie numerycznie potem alfabetycznie) to juz tak ciekawie nie jest. Sprobuj wrzucic kilka albumow z roznymi piosenkami i odtworz je zgodnie z albumami i numeracja w nich. Nie wiem czy wtedy sie ucieszysz.

Ja mam cala serie plyt roznych autorow i pozgrywalem wiekszosc z nich do mp3 - jesli chce posluchac kilka plyt po kolei danego autora (a czasami sa tylko po 4 utwoy) to jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się przeskakiwać między albumami. Pisane o tym było już tyle razy, że aż mi się już to znudziło. W nowym iriver E150 też się nie da.

 

Chcesz posłuchać utworów danego wykonawcy to go wybierasz, z danego albumu to je wybierasz, z danego gatunku... to je wybierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle, ze CHCE posluchac tych utworow, ale powinny byc posegregowane wg plyt i/lub dat i/lub innych opcji, a nei za kazdym razem po wlaczeniu odtwarzania wg jakiegos "sortowania" wychodzi totalnie losowo, ani wg daty, ani albumu. Zeby to jeszcze bylo mozliwe, to bym sie nie wnerwial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam problem. Nie wykrywa mi plików FLAC. Pliki mp3 odtwarza wszystko jest ok. Ale gdy mam np. piosenki jednego wykonawcy tylko we FLAC to po prostu przy sortowaniu przy tagach tego wykonawcy nie ma. Przy przeglądaniu przez foldery plików nie ma... Gdy przeglądam nie przez menu muzyka tylko przeglądaj to obok plików FLAC są pytajniki a po kliknięciu na nie nic się nie dzieje. Na kompie wszystkie pliki działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słuchając mp3 na ustawieniach eq normalnym i innych, zacinały mi się piosenki. Już wcześniej miałem taki problem (myślałem, że to może kwestia trybu losowego, ale jednak nie), ale ostatnio wszystko działało ok. Może jak będę słuchał następnym razem, wszystko będzie w porządku, ale dziś było to irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwośc ustawienia kolejności odtwarzania wg. daty dodania ?

nie jestem pewien czy przypadkiem wybranie "wszystkie utwory" nie uklada plikow wg daty. moge sie mylic, ale kolejnosc plikow byla zblizona do kolejnosci w jakiej je wrzucalem na odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, rozgrzewam właśnie SRS-300, odtwarzacz leży koło komórki. Przychodzi SMS-zwiecha odtwarzacza, wymagany Reset

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kilku dni jestem posiadaczem a10. Na Viscie 32bit miałem spory problem z wgraniem nowego fw: albo nie wykrywał urządzenia, albo wieszał sie na initalizing. Na XP podobnie, na szczescie w koncu jakos sie teoretycznie udalo.

 

 

Mam kilka uwag co do samego fw:

 

1. Wiele razy mam ten problem przy wlacznia odtwarzacza: odpala się zegarek, albo kompletnie nic. Czasem trzeba poczekac 5s (bez wciskania przyciskow) az zaskoczy. Przewaznie jest tak, ze trzymam przycisk, pojawia sie zegarek, gasnie i dalej nic. Po prostu tragedia, pewnie to bedzie powód roztrzaskania playera o asfalt - jesli nic sie nie zmieni w wersji 1.4, puki co wystarcza mi glosne wypowiedzenie K%^$&.

 

(ok, piszać ten post zauwyżyłem chyba o co chodzi - player odpala się poprawnie jeśli włączymy HOLD, wyłączymy go i dopiero przytrzymamy przycisk PLAY. Jeśli po wyłączeniu odtwarzacza hold nie zostanie włączony mamy wyżej opisany cyrk.)

 

2. Sortowanie po Tagach - przepraszam, moze ostro oceniam, ale moim zdaniem żenada. Przeważnie chodzi się "Wykonawca > Album > Utwór" Lista wykonawców - ok, posortowana alfabetycznie. Lista albumów (można się przyczepić, że używa tej samej ikonki - ludzka głowa...) też posortowana ok. A na końcu kompletna porażka: czemu nie wyświetla tagów (tytułów!) tylko nazwy plików?! Zupełnie bez sensu. Kolejna sprawa to losowa kolejność - co sprawia, że po prostu NIE da się słuchać muzyki, przeważnie słucham całych albumów, bardzo często kolejność jest kluczowa. Jakoś sobie poradziłem i używam jedynie przeglądania folderów, jednak dalej wyświetlanie nazwy pliku zamiast tagu TITLE jest tragiczne - np. chce odtworzyć utwór 'Eye In The Sky', a widzę jedynie "02 Alan Parsons Project - Eye In The Sky - Eye In The Sky.mp3" - oczywiście większość nazwy pliku na początku nie jest widoczna...

 

3. Trzymanie joysticka skierowanego w dół - latanie po liście - zamiast przesuwać się szybko to na każdej pozycji występuje efekt oscylacji - nazwa lata o kilka px w każda stronę zanim przeskoczy niżej.

 

4. Moim zdaniem przydałby się patent z Sony NW-HD5 (swoją drogą beznadziejny soft - nie działa jak dysk). Jeśli słuchamy jakiegoś utworu to podczas wejścia na listę wykonawców przenosi nas OD RAZU na pozycję aktualnie odtwarzaną - z doświadczenie widzę, że wymaga o wiele mniej latania po liście.

 

 

Nie licząc wyżej opisanych BARDZO uciążliwych bugów/niedopracowań jestem zadowolony z odtwarzacza. Nie ukrywam, że do zakupu skusił mnie NIEkolorowy wyświetlacz, rozmiar, cena i przede wszystkim firma (dobre bo polskie!). Chciałem kupić sanse fuze - (pewnie miałbym mniej problemów z softem...) jednak robiąc research w internecie wiele razy natknąłem się na posty .ksy - bardzo spodobała mi się postawa firmy i normalny ludzki kontakt z klientami;) A może by tak zrobić oprogramowanie przynajmniej w części open-source (jak np. OpenMoko ;) ?

 

Pozdrawiam i liczę na to, że wersja 1.4 się wkrótce pojawi.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też podobał by mi się pomysł otwartego softu :P

prawdopodobnie byloby to mozliwe gdyby SDK sigmatela bylo darmowe i ogolnodostepne. pobiezne szukanie informacji na jego temat sugeruje ze tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności