Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jakie Słuchawki?


Pietro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupna słuchawek, tak powiedzmy do 500zł. Najlepiej takie zamknięte, dobrze wyciszające. Podobają mi się Sennheisery hd 280. Super wyciszają, ale nie wiem jak będą współpracować z moim imp 550. Jak myślicie pozwola mi przetestować w sklepie? Jeśli macie jakies propozycje co do słuchawek to byłbym wdzięczny. Jakich słuchawek Wy używacie?

Pozdrawiam i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a czy nie lepsze parametry mają hd 280? (499) :

Przetworniki dynamiczne, zamknięte

Pasmo przenoszenia 8 - 25 000 Hz

Impedancja 64 Ohm

THD poniżej 0.1%

Max. SPL 113 dB

Kabel spiralny

Masa 285 g

A to hd 570 (ok 300zł)

Przetworniki dynamiczne, otwarte

Pasmo przenoszenia 18 - 22 000 Hz

Impedancja 64 Ohm

THD poniżej 0.2%

Max. SPL 102 dB

Kabel OFC 3 m

Masa 210 g

Nie znam się specjalnie na tym, ale tak wnioskuję, nie wiem czy słusznie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak masz tyle kasy na słuchawki, to pomyśl poważnie nad PXC250 Sennheiser'a. Impedancje mają dość sporą, ale redukcja szumów jest na rekordowym poziomie. W końcu jak się myśli o kupnie przenośnego odtwarzacza, to trzeba pomyśleć o dobrych słuchawkach. A bardzo istotnym parametrem w DOBRYCH słuchawkach jest ich stopień tłumienia dźwięków z otoczenia. Po co komu sprzęt przenośny jak wychodzi się z nim na ulicę, lub jedzie autobusem, itp., a tu muzyki nie słychać, tylko zakłócenia, lub muzyka znajduje się na trzecim planie. To są naprawde dobre słuchawki, zastosowali w nich supernowatorski system NoiseGard, normalnie z papci wyskoczyłem jak przeczytałem jak to działa. Kiedyś o podobnych zastosowaniach czytałem w motoryzacji i o supercichych śmigłowcach ;). Tutaj daje troszke linków :

http://www.audio.com.pl/news/new7.html

http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm_e...portables_04924

http://www.konsbud-audio.com.pl/on-line/st..._hifi_mini.html

Jak bym miał tyle pieniędzy przeznaczonych na słuchawki, to bym je kupił bez wahania.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto od czasu do czasu zaglądać na stronę www.playmp3.pl, ponieważ dość często zdarzają się tam wielkie okazje, poprostu są rzeźnikami jeśli chodzi o okazje ;). Widziałem nawet przecenę słuchawek o 300 zł!!!!!. Obecnie widnieje tam przecena PXC250 o prawie 200 zł !!!!, szkoda że jak kupowałem swoje PX200 nie było takowej przeceny :(. O ile się niemylę tam można nabyć najtaniej słuchawki, osobiście kupowałem u nich dwa razy, poprostu rewelacja, pełna rzetelność.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie wróciłem właśnie ze sklepu, markotny, wielce markotny. Prawdopodobnie nieznajomość techniki audio jest przyczyną tego stanu. Otóż podpiąłem do mego impka 550 Sennheisera 280 i co? i trzeszczały słuchawki za ponad 500 zł. Zdegustowany podpiąłem hd 570, i również lekki wstrząs :( . Chyba będę musiał dorwać jakiegoś audiofila, by mi wytłumaczył o co chodzi. błąd pewnie tkwi w tym, że chciałem słuchawki od sprzętu hi-fi podpiąc do sprzętu przenośnego. Były również owe PXc 250. Faktycznie bardzo fajna sprawa, dość ciekawe rozwiązanie, tylko małe ale, dodatkowy przeszkadzający element do noszenia, ów box na baterie przypominający box w slimach. Być może i bym kupił je, ale cena było chora w tym sklepie (kosztowały tam 650 zł ;) - nie kupować w Media). No cóż jeszcze będę się rozglądał. Dzięki za wasze propozycję i jakbyście mieli coś nowego to dajcie znać. Może kolega z irivera będzie wiedział jakież to słuchawki mogę, by nie trzeszczały, podpiąć do impka

Pozdrawiam wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cena chora!!, prawie o 100% drożej niż na www.playmp3.pl :(. A proponowałem PXC250, ponieważ chodziło Ci o słuchawki do odtwarzacza przenośnego a nie studyjne, lub do HIFI. Jak na mój gust, to za nic w świecie bym nie wyszedł na ulice w tak ogromnych słuchawkach, obiach murowany ;). Kiedyś widziałem gościa w ogromnych słuchawkach na uszach i każdy się uśmiechał pod nosem.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczaly?? Ciekawe, przy impedancji 64 Ohmy powinny sie nadawac do przenosnych odtwarzaczy, a juz na pewno do iriverow. Szkoda! Sam zawsze myslalem ze to bylyby najbardziej zaawansowane sluchawki na jakie bym sobie pozwolil do mp3 playera, z cala pewnoscia wolal bym je od HD570...

Aha, jest jeszcze taka sprawa, ze te sluchawki wymagaja dlugiego czasu "przetarcia", tzn. nowe zle brzmia, zwlaszcza bass, trzeba je "rozruszac" ;) najlepiej glosna muzyka przez kilka dni. Sam tego doswiadczylem z innymi sluchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Istnieje coś takiego jak docieranie sprzętu (wiedziałem o czymś takim w motoryzacji), ale elektonicznego, nigdy bym się niespodziewał. Ale to jest fak, sam się o tym przekonałem. Słuchając muzy na moich Px200 z dnia na dzień grały coraz lepiej, aż w końcu przebiły znacząco moje poprzednie MX300 ;). Może przetworniki muszą się rozruszać, bo reszę wylkuczam :(. Zresztą podobne zachowanie zauważyłem w głośnikach, podczas budowy i montażu własnych kolumn.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybór padł na Pxc 250. Jak dojdą to dam Wam znać o doznaniach :-)

Co do Sennheiserów to ponoć rozeszło się właśnie o impedancje, cytuję : "Sprzęt

przenośny działa optymalnie w zakresie 16-32ohm, podczas gdy modele mają już

64ohm."

Hmm, nie bardzo rozumiem Maciek co oznacza, że sygnał trzeszczący wychodził z irivera, że co, że tak one grają, czy też niby ja takie miałe nagranie? Były to mp3 zgrywane przeze mnie z audio za pomocą exact audio copy, i kompresowane do vbr 192 i wyżej.

Pozdrawiam

Pietro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda mi słuchu ??

Chodzi o to, że w autobusie jest bardzo głośno ;)

A słuchawki MX300 mają to do siebie, że przy niskich głośnościach słychać wszystko co się wokół mnie dzieje.

Dlatego ustawiam zawsze głośność na 30-32, poza tym lepiej muzę słychać przy wyższych głośnościach.

 

A słuchowi nic nie jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi Wam o słuchawki, do zastosowań HIFI to mogę polecić HD 280 Pro, oczywiście Sennheisera (już trzecia para słuchawek w moim domu tej firmy), tylko szkoda że nie moje lecz mojego bracika :(. Ale mniejsza o to, słuchawki są wypasiste!!. Bardzo podobne w brzmieniu z PX200, no może bas jest trochę mocniejszy (kładzie na ziemię jak się przypałeruje ;)). Ale co mają rewelacyjne, to tłumienie dźwięków z otoczenia -32 dB - rewelacja. Jak się je założy na głowę to już działają ostro, a co dopiero jak włączy się muzyczkę, to dosłownie nic nie dobiega z otoczenia. Są bardzo przejrzyste dźwiękowo (duża rozdzielczość dźwięku) no i dość niska rezystancja 64 ohm, jak na słuchawki wokółuszne HIFI to dość mało. Jednak jak Sennheiser coś zrobi to zrobi to naprawdę porządnie!!. Jak ktoś ma więcej pytań to chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam te posty tak bardzo narzekacie na sluchawki oryginalne irivera z imp-350 ale musze powiedziec ze mialem sluchawki sony mdr-ed238ml koszt ok 150 zl i wcale nie sa lepsze np niz sluchawki iriver nawet powiem ze dzwiek jest wg mnie gorszy niz w iriverowskich (co do parametrow to sie zabardzo nie znam wiec mowie o tym co slyszalem) w takim razie czy te sennheiser mx300 lub mx500 sa naprawde lepsze???????????????????????????????? od iriverowskich????????????????????

 

i druga sprawa ostatnio w rzeszowie otworzyli mediamarkt i co widze mx300 kosztuja 42zl jakos tak a cena mx400 ok 52 chyba a mx500 tez ok 50 pare zl w kazdym razie miedzy mx400 a mx500 prawie zadnej roznicy cen nie ma czy to mozliwe ????????? skoro np w interku mx500 kosztuja ponad 85zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mx300 w porownaniu z orginalnymi słuchawkami iRivera to Cud!!. Sam miałem te orginalne słuchawki i są bardzo kiepskie. Rozdzielczość dźwięku praktycznie nie istnieje, kiepskie basy, i w ogóle wszystko kiepskie. MX300 jak na swoją cenę są najlepsze i jeśli ktoś lubi koreczki to niech je kupi bezwłocznie ;). Dla mnie to był szok, gdy przeszedłem na MX300, nigdy bym się nie spodziewał takiej jakości dźwięku w tak malutkich słuchawkach. Jak masz te pare groszy to kupuj je bezwłocznie :(.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony polecam Koss The Plug. Łączą zalety słuchawek zamkniętych i dousznych. Są stronstruowane tak, że wyciszają dźwięki otoczenia a jednocześnie włożone do ucha nie wyglądają jakoś niezwykle. Poza tym bardzo dobry dźwięk. Może trochę zbyt mocne basy (ale to można skorygować EQ). U nas kosztują 150-200zł. Polecam sprowadzenie przez rodzinę z USA, gdzie można dostać je za ~15$.

 

Koss The Plug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem słuchawki Sony MDR-EX51LP są po prostu suuuper 6-22 kHZ tłumią dźwięki z zewnątrz , trzy rozmiary wkładek które można myć - tylko cena 189 PLN i żenujący poziom obsługi w sklepach firmowych.

Za tą kasę nie kupicie nic lepszego chyba że nowe Philipsy ale tych jeszcze nie dotykałem.

Są to oczywiście słuchawki douszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności