Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wgrywanie softu w odtwarzaczach ONDA


qmpel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Może komuś pomoge. A więc po kolei bo juz doczytałem

 

1.

Pobieramy soft najlepiej z oficjalnej strony producenta ONDA 767HD I tu pierwszy problem. Musisz sprawdzić swoja wersje playera bo wychodzą zawsze 2 softy

- V1, V2, V3

- V4

numer seryjny: VX767HDGIB V1 06045 jedenasty i dwunasty znak nr seryjnego (oddzieliłem spacjami) odczytany z tyłu obudowy playera identyfikuje wersje

i do swojej wersji trzeba pobrać softa. Można pobrać oczywiście jakiegoś zmodyfikowanego softa. Ale ryzyko ze cos pojdzie nie tak jest większe.

 

2.

No dobra mamy softa ico dalej? Podpinamy playera do kompa. Rozpakowujemy softa. Jest tam kilka plikow, jakis progs do wgrywania softow (ale krzoki - po chinskiemu) boot, opis conowego w sofcie - tez po chinsku :) interesuje nas jeden plik VX767HD.HXF - ten najwiekszy :) Wgrywamy go do katalogu głównego naszego playera.

 

3.

Mamy soft w odtwarzaczu. Zgrywamy sobie na dysk do kompa zawartość pamięci wewnętrznej odtwarzacza. Odpinamy od kompa tylko przez BEZPIECZNE USUWANIE SPRZĘTU.

Nie chcemy jakiegos błędu w nowym sofcie. Wyjmyjemy - jesli mamy karte pamięci z odtwarzacza.

 

4.

Istotne !!! Upewniamy sie czy baterie mamy naładowaną na fuul. Co by nie brakło nam prądu podczas całej operacji. Jeśli nie to najpierw ładujemy baterie.

 

5.

Właściwe wgrywanie softu. Trzymamy wcisniety przycisk zciszania "-" i naciskamy przycisk uruchomienia playera. Zgłosi sie nam komunikat o mowym sofcie (przyciski mozemy zwolnic) I zobaczymy pasek postepu wgrywania. Czekamy az operacja sie zakończy - oczywiście jesli lubimy swoj player nie wyłączmy go w trakcie. Pasek przejdzie do konca i jesli wgralismy dobrego softa i wszystko poszło poprawnie, możemy sie cieszyć z nowej wersji oprogramowania i nowymi funkcjami.

 

W 767HD w wersji 1.0 miałem tylko jezyk chinski i angielski. Nie było polskich czcionek w textach nie czytał napisów do filmów.

W wersji 2.0 mam go po polsku, wyswietla poprawniw polskie znaki i czyta napisy do filmów w formacie srt. A i jeszcze jest możliwość wyboru typu wyjścia TV pal i NTSC - przedtem był tylko PAL. Doszlo jeszcze pare innych mniej istotnych drobiazgów. Tak ze zmiany są poważne i warto było czytać chińszczyzne :)

 

 

Jesli ktoś z szefostwa uwaza ze to komus pomoże - można to podpiąc. W ogóle proponuje subforum o ONDIE bo cieżko coś znależć na temat tego playera po polsku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam ja mam ONDE VX545HD i też mam problem z wgraniem oprogramowania. Jeśli qmpel mówi prawdę że jest to podobny proces co w innych ondach to spróbuje zaryzykuje i postaram się napisać czy mi się to udało. Mam nadzieje że znajdzie się jeszcze ktoś kto pomoże ujarzmić te odtwarzacze.

Ja bd wgrywał wersje 2.0v do swojego a mam aktualnie 1.3v.

Pozdrawiam i zachęcam do kontynuowania tego postu konkretnymi radami i opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się udało zaktualizowałem według wskazówek podanych wyżej wszystko działa jak marzenie :D

 

Ciesze sie ze ci pomogłem :D

Opłaciły się godziny czytania chińszczyzny (oczywiście translator)

Soft w wersji 2.0 beta do 767HD jest zerżnięty z AINOLa V6000HDB.

Widać to w plikach systemowych. A nawet nie usunęli z menu opcji do transmitera FM który w Ainolu jest a w Ondizie go nie ma.

 

Mój błąd FM transmiter jest i działa OK. Wystarczy tylko podpiąć słuchawki ustawić częstotliwość w menu radio, sprawdzić na jakimś innym radiu w okolicy ustawiając tą samą częstotliwość do odbioru.

Najlepiej znależć na skali FM jakiś zakres gdzie nie ma jakiejś stacji i ustawić to na nadajniku i odbiorniku. Np w samochodzie :)

Mój błąd wziął się stąd że w specyfikacji tego modelu nie doczytałem nigdzie wzmianki o tranmiterze a i w pierwszym sofcie go nie było.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.

Istotne !!! Upewniamy sie czy baterie mamy naładowaną na fuul. Co by nie brakło nam prądu podczas całej operacji. Jeśli nie to najpierw ładujemy baterie.

Ja bym to na początek dał. Bo jeżeli ktoś już wgrał soft na odtwarzacz to chyba nie da się go teraz naładować.

Najważniejszy punkt na początek... Co ktoś się będzie zabierał za kopiowanie tego jak ma 1/10 baterii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam!

Posiadaczy Onda VX585HD chciałbym spytać:

1. Czy próbowali wgrywać nowy soft, jeżeli tak to jak to zrobili (analogicznie jak ONDA 767HD?)

2. Czy mają instrukcję w języku angielskim, jeżeli tak to skąd ją ściągnąć (na stronie producenta brak niestety)

3. Oraz o wszystko inne, co związane jest z tym modelem.

 

Wiem, że punkt 2 i 3 nie odnosi się bezpośrednio do tematu (choć w instrukcji może coś jest na temat firmware) ale ponieważ nie ma osobnego działu dla Onda to pozwoliłem sobie spytać. Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post i z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności