Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie Sluchawki ?

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 wupasek

wupasek

średnio zaawansowany

• 135 posty/ów

Napisany 09 styczeń 2006 - 19:30

po paru tygodniach wkur.. yy znaczy denerwowania sie sluchawkami dodanymi do X5L musze zakupic cos innego,
w obecnych irytuje mnie nie tyle jakosc dzwieku co ich czeste wypadanie z ucha

w zwiazku z tym mam pytanie, co polecacie:
-do 100zl max
-wkladane do ucha (musza sie dobrze trzymac - to jest priorytet)
-wolalbym zeby nie byly strasznie wyciszajace otoczenie, musze slyszec co sie dzieje dookola

[czy sluchawki o tej budowie dobrze sie trzymaja? http://www.solpol.pl...kty=196&sklep=2 ]

jakies propozycje?

za odpowiedzi "poczytaj forum" z gory uprzejmie dziekuje :P

#2 KHRoN

KHRoN

Dominus Mortis

• Legendarny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15356 posty/ów

Napisany 09 styczeń 2006 - 19:39

Creative EP-630 w ofercie za 89zło (allegro albo sklep komputerowy?)

[edit] albo tak, albo te konkretnie soniaczki :) tylko że soniaczki to pchełki a EPki to dokanałowe...

#3 dagio

dagio

zaawansowany

• 219 posty/ów
  • Interests:muza, basket, bębny, fotografia, grafika

Napisany 09 styczeń 2006 - 20:00

Creative EP-630 w ofercie za 89zło (allegro albo sklep komputerowy?)

[edit] albo tak, albo te konkretnie soniaczki :) tylko że soniaczki to pchełki a EPki to dokanałowe...

KHRoN wymiękł! :P

PS: bądźmy wszyscy bardziej asertywni :)

#4 KHRoN

KHRoN

Dominus Mortis

• Legendarny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15356 posty/ów

Napisany 09 styczeń 2006 - 20:02

nie wymiękł, tylko jednym z założeń jest "cena do 100zło" ;]
... a tak pozatym to nie rozumiem ;]

#5 wupasek

wupasek

średnio zaawansowany

• 135 posty/ów

Napisany 09 styczeń 2006 - 20:40

ep630 raczej odpadaja..
pisal ktos ze bardzo wyciszaja i nic na zew. nie slychac :unsure:
a do tego maja prosta wtyczke :P , tez nie bardzo do x5 pasuje :/

#6 wyborca

wyborca

nawet bardziej zaawansowany

• 1078 posty/ów
  • Interests:GRAFIKA, bo to moj zawod.<br />MUZYKA, bo po to kupilem IMP 550<br />FILM bo to wypadkowa dwoch poprzednich punktow.<br /><br />SPORT:<br />ROLLERY, zwlaszcza nocne, grupowe rajdy przez miasto<br />SNORKELING, czyli tam, gdzie muzyka jest cisza.

Napisany 09 styczeń 2006 - 23:06

Chodzi ci o pchelki, jak rozumiem. Jezeli wtykane (in ear) wg ciebie za bardzo wyciszaja i nie chcesz takich, to masz problem, bo kazdy ma inne uszy i te same pchelki trzymajace sie dobrze u jednej osoby, u ciebie moga spadac. Ja jestem dosyc duzym facetem i wszystkie pchelki wylatuja mi z uszu. Wlasnie wychodze na rolki i biore Muvo ze sluchawkami od mojego YH (ktorych normalnie nie uzywam) i wlasnie one jako jedyne nie wypadaja z uszu podczas gwaltownych ruchow. Mam jeszcze mdrki 51, ale z tym wygluszaniem to nie na szalenstwa na rolkach.
WYBORCA
W KIESZENI: dawniej IMP 550 || na rolki Muvo V200 (IX 2005-XII 2007) || obecnie SAMSUNG YH-J70SB (od XII 2005)
NA/W USZACH: dawniej SONY MDR EX71SL i MDR-EX51LP || obecnie dwie pary AKG K26P (od II 2005 nr1 i od VI 2006 nr2)

#7 ignacy

ignacy

Abaddon

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2737 posty/ów

• odtwarzacz - iPod Nano 2G
  • słuchawki - HD212pro

Napisany 10 styczeń 2006 - 18:52

Ja mysle, ze jakies z klipsem by sie nadaly:) Do tego potrafia brzmiec niezle i nie wytlumiac zbytnio otoczenia. Sa tez pchelkopodobne z klipsami jak ktos woli.

iPod Nano 2G (2GB rockboxed) + Vivanco Aircoustic Studio Monitors + Etymotic ER6i + Sennheiser HD212pro + Sennheiser HD202
Panasonic sl-sx428, Koss Spark Plug, Sandisk Sansa C140 (USA FW), Samsung YP-U2ZW 1GB
Sandisk Sansa C240 (rockboxed) + iRiver H10 jr + Sandisk Sansa Clip 1GB + in the past

#8 wupasek

wupasek

średnio zaawansowany

• 135 posty/ów

Napisany 11 styczeń 2006 - 00:32

Ja mysle, ze jakies z klipsem by sie nadaly:) Do tego potrafia brzmiec niezle i nie wytlumiac zbytnio otoczenia. Sa tez pchelkopodobne z klipsami jak ktos woli.

z klipsem czyli te zaczepiane za ucho? hmm..
chyba juz wole douszne na palaku :P

#9 oldee

oldee

klikacz

• 92 posty/ów

Napisany 11 styczeń 2006 - 15:56

a moglby mi ktos powiedziec czym sie roznia sluchawki dokanalowe od pchelek i czy przypadkiem nie jest tak ze wszystkie sluchawki wyciszaja otoczenie?
iRiver t10 (1gb) + ep-630

#10 Koń

Koń

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 686 posty/ów

Napisany 11 styczeń 2006 - 15:59

pchełki wkładasz do ucha, a dokanałowe bezpośrednio do kanału usznego, są najczesciej wykonane z silikonu (końcuwki, nakładki, jak zwał tak zwał - creative ep630, sony mdr ex51/71) lub gąbek (koss plug) i izolują dźwięk z otoczenia , oraz zapewniają lepsze doznania muzyczne, więcej bassu :)
p.s douszne i donanałowe

#11 Skręt

Skręt

Zagubiony

• 1841 posty/ów
  • Interests:Muzyka [rock, grunge, metal]; sport [kolarstwo, pływanie]; nauki ścisłe; przyroda

Napisany 11 styczeń 2006 - 16:03

czy przypadkiem nie jest tak ze wszystkie sluchawki wyciszaja otoczenie?

No jakby sie przyczepić to można stwierdzić że pchły też wyciszają... :]
KHRoN'z encyclopedia
-------------
iFP-799 /IMM 1.65kr...... | Sony EX51 LP

-------------
MPman F50 ................... | Sennheiser MX400 | Jakieś Panasonici
-------------
[link]

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  bachankas : (24 sierpień 2016 - 17:08) @Oskar2905 mamy niemal identyczne wymogi co do telefonu :D
Ostatnio się właśnie Blackberry Q20 bawiłem, ten "touchpad" w przycisku to genialna sprawa, nie mażesz paluchami i ekranu i wszystko obsłużysz.

Jak z aparatami w BB to nie wiem, czytałem, że w Passporcie już naprawdę niezły jest, ale misno czy micbud lepiej się znają.
@  Oskar2905 : (24 sierpień 2016 - 17:02) zaczynam o tym myśleć bo szczerze mówiąc to wygoda obsługi jest jak dla mnie bez porównania (dziwny jestem :D ).
@  Oskar2905 : (24 sierpień 2016 - 17:01) a ja właśnie tęsknie za jakimś telefonem niedotykowym. Zależało by mi tak na prawdę tylko na dobrym aparacie, jak najlepszej jakości dźwięku i szybkości działania (taka jaką miały dawne niedotykowe SE mi wystarczy). Zna ktoś coś takiego? aaaa wi fi też by się na wszelki wypadek przydało. myślałem czy by sobie w995, albo c905 SE nie upolować.
@  bachankas : (24 sierpień 2016 - 16:13) @nismovsky Q20 za mną chodzi, ale na razie chyba wymiana smartfona mi nie jest potrzebna :P Jak się Motka rozleci to wtedy będzie trzeba myśleć
@  Arkusz : (24 sierpień 2016 - 14:16) no nie :(
@  rfzb : (24 sierpień 2016 - 14:10) Więc nie pokazywali tego obrazka w Teleexpresie?
@  kazikson91 : (24 sierpień 2016 - 14:10) Dobre sobie. Akurat wtedy, gdy sprzedałem głośniki na forum i usunąłem aukcję z allegro, pisze do mnie w przeciągu godziny dwóch gości i pyta, czemu ich nie ma, bo właśnie mieli kupować :D
@  nismovsky : (24 sierpień 2016 - 14:09) @Oskar2905 a wiesz, że są generatory memów, gdzie wybierasz obrazek, wpisujesz tekst i masz mema? :)
@  Oskar2905 : (24 sierpień 2016 - 13:48) @Arkusz ooo jesteśmy sławni, a konkretnie forum :D
@  Arkusz : (24 sierpień 2016 - 13:47) Dodaj obrazek
@  Arkusz : (24 sierpień 2016 - 13:46) https://imgflip.com/i/19fcpu
@  nismovsky : (24 sierpień 2016 - 13:32) @bachankas to zawsze masz jeszcze wartość dodaną w postaci bezpieczeństwa, a mniejsze Blackberry Q20 ma touchpad nad klawiaturą, więc jest opcja alternatywna dla Passporta
@  kazikson91 : (24 sierpień 2016 - 12:31) jest jakiś mod na sali :D ?
@  bachankas : (24 sierpień 2016 - 10:18) Jak się z GMaila na jakąś inną skrzynkę przerzucę, to i Android mi bardzo mało informacji zabierze, więc BB mnie głównie wygodą przyciąga (zwłaszcza rozwiązanie nawigacji w Passporcie, ale to wielkie bydlę) :P
@  nismovsky : (24 sierpień 2016 - 09:58) @bachankas tamte cechy też są ważne, ale główne dwie to bezpieczeństwo i wygoda ;) Oprócz tego, mam jeszcze zapasowe, stare Blackberry i Nokię 6310i :D
@  bachankas : (24 sierpień 2016 - 09:54) Jakby mi wyłącznie na prywatności i bezpieczeństwie zależało, to bym złapał stary telefon wyłącznie do dzwonienia i smsowania, maile wytrzymają parę godzin do odpowiedzi xD
@  bachankas : (24 sierpień 2016 - 09:52) Ja myślałem, że BB, bo wygodny, szybki, niezawodny i świetne klawiatury :D
@  nismovsky : (24 sierpień 2016 - 09:36) Z resztą, to widać po mnie, bo używam telefonów Blackberry ;)
@  nismovsky : (24 sierpień 2016 - 09:36) Bardzo cenię sobie swoją prywatność, dlatego też facebooka mam, ale do celów zawodowo/treningowych
@  Oskar2905 : (24 sierpień 2016 - 09:31) @bachankas @nismovsky myślałem że tacy ludzie jak ja i wy już nie istnieją :D . Ja nie mam bo mi nie potrzebny i bardzo dobrze mi się żyje. Zdala od tego całego syfu :) .
@  bachankas : (24 sierpień 2016 - 09:21) No ja chce wrócić do kontaktu telefonicznego jednak. Intryguje mnie, że z niektórymi jednostki szybciej odpisują na fejsie niż odbiorą telefon :P
@  nismovsky : (24 sierpień 2016 - 08:58) @bachankas ja mam facebooka tylko do kontaktów z ludźmi od treningów + obsługi fanpage/kontaktów muzycznych
@  bachankas : (24 sierpień 2016 - 08:43) Ja jeszcze się FB trzymam ze względu na studia - łatwiejszy dostęp do materiałów, odpowiedzi na jakieś pytania itd.

W dniu obrony usuwam to ustrojstwo - za dużo czasu na tym marnuję
@  nismovsky : (24 sierpień 2016 - 08:11) To swoją drogą zabawne, ze jak instalowałem Facebooka na Androidzie u Mamy to potrzebował 6 czy tam 7 rodzajów uprawnień, a w Blackberry tylko 2 (i to obu opcjonalnie): dostępu do emaila oraz galerii zdjęć :D
@  nismovsky : (24 sierpień 2016 - 08:10) @ZenekHajzer tak tylko napomknąłem, bo w Blackberry możesz aplikacjom typu facebook odciąć WSZYSTKIE rodzaje dostępu
@  ZenekHajzer : (24 sierpień 2016 - 08:05) Nismo - leję na mesyndżera
@  nismovsky : (24 sierpień 2016 - 07:51) @ZenekHajzer polecam Blackberry. Zero problemów z przekroczonymi uprawnieniami aplikacji
@  ZenekHajzer : (24 sierpień 2016 - 06:54) Uzależnili już ludzi tak bardzo że mogą się pogodzić z garstką tych co zrezygnują.
@  ZenekHajzer : (24 sierpień 2016 - 06:53) Mimo wielokrotnie odrzuconych próśb o dostęp, sam wbił mi się w kontakty Google i sim. Trzymał moje sms itp.
@  ZenekHajzer : (24 sierpień 2016 - 06:51) Facebook a konkretnie messenger też uprawia hardcore.
@  Arthass : (23 sierpień 2016 - 20:18) jeeezus, 10 minut p**lenie o sponsorach filmu... bo kupili jedne serial z USA
@  Arthass : (23 sierpień 2016 - 20:17) fajny dodatek, kliknięcie prawym przyciskiem myszy - wstaw email, tworzy tymczasową skrzynke na 10 minut
@  bachankas : (23 sierpień 2016 - 19:46) Wszystko na jednego maila przeznaczonego na spam właśnie zbierałem :D
@  bachankas : (23 sierpień 2016 - 19:46) O, ja ignorant - nie znałem istnienia tymczasowych skrzynek :P
@  Arthass : (23 sierpień 2016 - 19:34) heh, no ja mam dość rozproszone dane, osobna poczta do facebooka itd + używam czasem dodatku bloody vikings! jak jakaś usługa chce wymuszać na mnie rejestrowanie z użyciem emaila
@  bachankas : (23 sierpień 2016 - 19:17) Pewnie bym do Chrome'a wrócił, ale się trochę zraziłem do Google po tym, co pisałem niżej :P
@  bachankas : (23 sierpień 2016 - 19:16) @Oskar2905 nie tylko gmail, ale gmail robi to tak "in your face" :P

@Azahiel "chrome://startpage" mi to uzmysłowiło, że ten sam silnik :P Firefoxa regularnie czyściłem, niedawno resetowałęm całkiem - Opera i tak się szybsza wydaje

Na Andku z Opery Mini korzystam i jest elegancko - w sumie z przeglądarki w smartfonie korzystam rzadko - Facebook (któergo niedługo usunę jednak) + szukanie czegoś w necie, konkretnych stron raczej nie przeglądam
@  fructo : (23 sierpień 2016 - 19:03) Opera jest fajna, ale na Androidzie już mniej. Zatem Chrome desktop + Chrome mobile > Opera desktop + Opera/Opera Mini. A tak na marginesie czekam na Andka 7.0 w moim 5X i coś nie chce wylądować z powietrza.
@  Azahiel : (23 sierpień 2016 - 18:58) bo świeża? :)
@  Oskar2905 : (23 sierpień 2016 - 18:54) wiem ale nie zmienia to faktu że działa duzo lepiej :D
@  Azahiel : (23 sierpień 2016 - 18:53) Tylko że opera to ten sam silnik co chrome od jakiegoś czasu ;p
@  Oskar2905 : (23 sierpień 2016 - 18:08) forum rzeczywiście o wiele lepiej śmiga na operze. W porównaniu z chromem to lata wręcz.
@  Oskar2905 : (23 sierpień 2016 - 18:04) @bachankas myślisz że to tylko gmail? :D
@  bachankas : (23 sierpień 2016 - 17:48) Na Gmailu dojadę jeszcze do końca studiów i potem trzeba będzie zmienić skrzynkę, tak aby to zbieranie danych jakoś rozproszyć :P
@  bachankas : (23 sierpień 2016 - 17:48) Pal sześc reklamy, ale Sami na ryj mi wciskają "Hej, kupiłeś bilet, to Ci naniesiemy na mapę i wsadzimy w kalendarz wydarzenie"
@  bachankas : (23 sierpień 2016 - 17:47) Póki Google jakoś dyskretnie zbierało te dane, to żyłem jakoś z tym, ale jak kupowałem bilety na samolot do Paryża i potem pociągi do orleanu i rejestrowałem się przez Gmaila, to potem na mapie wsadzali mi godziny odlotów/przylotów/odjazdów i trochę się wkurzyłem, ze tak ordynarnie to już robią
@  Arthass : (23 sierpień 2016 - 17:40) @Azahiel a co do reklam, to wiesz, jak ja dziennie przeglądam do 1000 stron to potem mam niespodzianki tematyczne od google
@  Arthass : (23 sierpień 2016 - 17:39) syfiaste zasilanie rzeczywiście może się zauważalnie przekładać na końcowy dźwięk
@  Arthass : (23 sierpień 2016 - 17:38) a te usb dedykowane pod audio to pewnie mają jakąś separację zasilania, bo więcej to się nie da polepszyć przecież sygnału cyfrowego
@  Arthass : (23 sierpień 2016 - 17:37) @Azahiel tak tyle screen capture "wycinam" sobie interesujący mnie fragment, a nie całą stronę