Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Radmor 5102-TE + kolumny


Kultywator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem związany z w/w amplitunerem Unitra Radmor 5102-TE i kolumnami. Wg producenta oraz napisów z tyłu mam moc z przodu 2x25w przy 4ohm. Do tego mam 2 zestawy kolumn - Tonsil ZG30, moc ZNAMIONOWA 30W, 8ohm, oraz Technicsy SB-3430 moc MUZYCZNA 100w moc DIN 50w, impedancja także 8ohm. Mogę jeszcze zrozumieć, że te Tonsile wysiadają przy nim, ale nie rozumiem dlaczego przy takiej mocy wzmacniacza Technicsy padają jeszcze wcześniej. Otóż po włączeniu konturu(takietam radmorowe wzmocnienie basu i sopranu) Tonsile wysiadają przy około 40% mocy wzmaka - membrana chce wyskoczyć z głośnika. Bas jest naprawdę konkretny, rezonująmi wszystkie meble. Ale to jest 40% mocy a głośniki są na krańcach możliwości. Sprawiłem więc sobie Technicsy z nadzieją, że 50w (czy tam 100w muzycznej) juz mi wystarczy (teoretycznie kolumny są 2x mocniejsze od wzmaka, więc powinno być dobrze). Okazuje się, że jest to samo co z Tonsilami, ale przy ~35% mocy wzmaka. Bas o wiele słabszy, niby nowsze i mocniejsze kolumny a grają i ciszej i słabszy bas i w ogole porażka.

 

Dlaczego przy 25w na kanał tak szybko dobijam kolumny 30w i 50w do maksymalnego wychyłu głośników niskotonowych ? Owszem bas jest na maksimum, ale to jest 35% mocy wzmacniacza litości :/ O co tu chodzi, jakie mam kupić kolumny? 300w żeby wykorzystać zabójczą moc 25w na kanał ?

 

Z tym problemem, którego ni w ząb nie rozumiem wiąże się więc drugi - poszukuję kolumn do w/w wzmacniacza. W cenie... 300-500zł, zależy mi jednak na stylu tzw vintage, czyli stylistyka lat 80/90, klimat drewno i aluminium, a nie plastikowe ścierwo. Od razu mówię, że Altusy odpadają (mimo dobrego wyglądu), gdyż grają głośno, ale jakościowo dźwięk ten nie jest z najwyższej półki - a o to mi głównie chodzi - miałem do przesłuchania Altusy 75 na nowych orginalnych głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie sprawdzałem prawdziwej mocy tego wzmacniacza ze względu na sąsiadów, ale na kolumnach ZG40C jest dosyć podobnie, z resztą wielu posiadaczy patrzy na tą moc 25W z małym uśmiechem ;), 30 lat temu nie było takiego marketingu jak dzisiaj. Co do kolumn to ten sprzęt ma to do siebie, że "gra" tylko z Tonsilami, masz ten nieco słabszy zestaw z zg30 (był jeszcze z zg40), więc możesz polować na ZG40C, które deklasują niejeden zestaw z wyższej półki. Zastanów się nad Quassi Quadro, czyli obecne ZG30 podłączyć na tył (2x15W), a nowe kolumny na przód (2x25)

 

tu są dobrze zachowane ZG40, warto o nie powalczyć: http://allegro.pl/item619402924_kolumny_gl...il_zg40_c9.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności