Skocz do zawartości

Beresford TC-7520


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem czy wymienilem dobry opamp na lm4562 , na zdjeciu w zalaczniku jest zaznaczony.Czy ktos uzywa beresa z lepszymi akg np 601?

Czy jest wogole sens podlaczac sluchawki klasy 601 do beresa czy lepiej zaopatrzyc sie w jakis lepszy wzmacniacz?

 

 

zbieraj kase na wzmacniacz ;) bo sie biedne akg udusza ze wzmakiem z beresa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dla ciekawości Denony AH-D2000 (używki).

 

Na razie tak na szybko powiem, że podłączone do Beresa 7520 deklasują moje AKG-K280 Parabolic całkowicie :-)

 

Pierwsze wrażenie to lepsza (większa) przestrzeń, co mnie akurat bardzo zdziwiło bo AKG są otwarte.

Lepsza i bardziej rozdzielcza góra.

Basik faktycznie trochę mniej kontrolowany i jest go zdecydowanie więcej niż w AKG, ale mi jakoś nie przeszkadza :-)

Fun factor duuużo większy niż z AKG.

Słuchawki zostają na bank i z pewnością będą modowane, bo jeśli można poprawić bas (kontrola) to powinno być super.

 

Po dłuższym osłuchaniu na pewno skrobne coś więcej w odrębnym wątku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dla ciekawości Denony AH-D2000 (używki).

 

Na razie tak na szybko powiem, że podłączone do Beresa 7520 deklasują moje AKG-K280 Parabolic całkowicie :-)

 

Pierwsze wrażenie to lepsza (większa) przestrzeń, co mnie akurat bardzo zdziwiło bo AKG są otwarte.

Lepsza i bardziej rozdzielcza góra.

Basik faktycznie trochę mniej kontrolowany i jest go zdecydowanie więcej niż w AKG, ale mi jakoś nie przeszkadza :-)

Fun factor duuużo większy niż z AKG.

Słuchawki zostają na bank i z pewnością będą modowane, bo jeśli można poprawić bas (kontrola) to powinno być super.

 

Po dłuższym osłuchaniu na pewno skrobne coś więcej w odrębnym wątku :-)

Gratulacje, czyżby to te za 500 zł z AS?

Mi D2000 w ogóle nie podeszły. Bas typu "boomy" - nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki Denon AH-D2000, przy pierwszym podpięciu do Beresforda 7520B zrobiły na mnie dobre wrażenie.

Jak już pisałem wyżej jest lepiej niż na moich AKG-K280 Parabolic.

 

Wczoraj wieczorem posłuchałem ich trochę dłużej i muszę przyznać że ilość detali, które słyszę w porównaniu do AKG jest trochę męcząca.

Podejrzewam, że wczoraj miałem gorszy dzień na odsłuch (byłem dość zmęczony i śpiący) i momentami to co słyszałem z Denonów mnie męczyło i kuło w uszy.

Nie doszukałem się żadnych sibilantów, ale głosy np. Diany Krall, Nicka Cave, które na AKG są naturalne i nie narzucające, w Denonach były jakby za bardzo bezpośrednie i trochę kłujące w uszy. W niektóre płytach wokale też odbierałem jako tak trochę zbyt natarczywe. Generalnie górna średnica jest jakby ciut za ostra, co jest dziwne bo słyszałem, że w tych słuchawkach z reguły ludziom raczej bas przeszkadza. Bas owszem wymaga ciut kontroli, ale mi specjalnie nie przeszkadza :-)

Czytałem gdzieś, że te moje AKG z uwagi na podwójny przetwornik są mniej rozdzielcze i może dlatego teraz gdy słyszę wszystkie te oddechy wokalisty, "mlaśnięcia" itp to trochę mnie to przerasta :-)

Lubię detale i rozdzielczość, ale to powinno być dodatkiem a nie przeszkadzajką.

Być może opamp, który wymieniłem Beresowi (LM4562) nie za bardzo lubi Denony - a może (bardzo prawdopodobne) byłem dość przemęczony i słuchałem raczej na siłę...

Generalnie słychać, że słuchawki mają duużo większy potencjał niż moje AKG, grają czyściej, bardziej rozdzielczo, z lepszą przestrzenią i separacją instrumentów.

Jak posłucham dłużej (wypoczęty :-) ) to skrobnę coś jeszcze.

 

Ps. Wrócę na próbę to orginalnego opampa w beresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LM4562 możesz mieć za tłusty dźwięk do słuchawek typu CAL! albo Denony. LME49720 to analityczna wersja LM4562, a LME49860 coś pośredniego, swego czasu wolałem go od wszystkiego, ale do Grado.

 

Z tych, który poleciłbyć do Beresforda 7520 ?

 

NE5532P (to jest chyba orginalny w beresie)

LM 4562 (ten mam)

OPA2132

OPA2134

THS4032

 

Możesz coś napisać o pozostałych, ich charakterystyce audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytawszy ten wątek:

 

http://theartofsound.net/forum/showthread.php?t=3058

 

zdecydowałem się na drastyczny krok amputowałem beresowi 2 kondensatory MLC8 i MLC9 oraz podmieniłem opampa na wyj słuchawkowym na LM4562NA.

 

Kierowałem się opiną samego twórcy, który napisał : "The LM4562HA opamps with MLC5/MLC6 (wersja dla wyj liniowego) removed is a killer combination for string instruments and pianos. Triangles etc are also very well preserved during their travel from digital content to the ear drums"

 

Moim zdaniem poprawiła się scena i lokalizacja instrumentów, jest więcej góry i jest bardziej rozdzielcza, generalnie poprawiła się rozdzielczość jako całość.

W gorszych nagraniach i jasnych słuchawkach może to przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako żródło posłużył Beresfordem 7520 "B" z stage 2 juz bez bety :) usb, pc flac , Soha 2 lampy to ECC 81 RFT Nos i kondensatory Jantzen Audio Silver Z-cap, IC IXOS 101,IC diy ,sieciowy DH LABS Power a/c plus + modyfikacja do tego słuchawki Grado RS1 i GS 1000 .Pierwsze co zwróca uwagę to bas . Przybyło go i jest bardziej konturowy i schodzi niżej.Właśnie słucham sobie Gitarren-Festival Philips box 3 cd i niekiedy jestem zaskoczony głębią sceny , lokalizacja zródeł .Zauwazyłem jak dużo daje zmiana IC .Dzwięk się zmienia ,sprzęt gra inaczej . IC diy tłumi talerze , ogranicza ich wybrzmiewanie, nie w pełni kontroluje bas . Ixos 101 to kiedyś koszt 800 zł , trochę to "nieproporcjonalne" do ceny Beresford-a ale słychac jak moze IC ograniczyc opinie o 7520 "B" .Za jakiś czas ma przybyć napęd cd i wtedy będzie "spotkanie żródeł " cd + Beresford 7520 stage 2 z Denon 2000 AE ,,,, + wzmak Denon 2000 AE + Dynaudio Contour 1.1 + Kubala -Sosna a więc zestaw za ponad 20 kzł ,zobaczymy co z tego będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ixos 101 to kiedyś koszt 800 zł , trochę to "nieproporcjonalne" do ceny Beresford-a ale słychac jak moze IC ograniczyc opinie o 7520 "B" .Za jakiś czas ma przybyć napęd cd i wtedy będzie "spotkanie żródeł " cd + Beresford 7520 stage 2 z Denon 2000 AE ,,,, + wzmak Denon 2000 AE + Dynaudio Contour 1.1 + Kubala -Sosna a więc zestaw za ponad 20 kzł ,zobaczymy co z tego będzie :)

 

Tak można w nieskończonośc. Ciekawe efekty da dobra listwa filtrująca, jakies kable zasilające (można samemu)

 

Ja mam IC Acrolinka (chyba 6N-A2110), kable kolumnowe Furutech-a FS-Alpha (bez końcówek, po prostu kupiłem końcówke szpuli).

 

Z drugiej strony osoby pozytywnie wyrażały się o IC @majkela. Możesz spróbować pożyczyć od niego. Z tego co pamiętam jego koszt to 100 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogorek, zamiast listwy filtrującej kup taką porządną, ale bez elementów, które psują dźwięk, czyli żadnych żaróweczek, wyłączników, bezpieczników i filtrów. Polecam Legrand z Leroy Merlin albo Castoramy, wersja z sześcioma gniazdami za 32,90 PLN. Jest lepsza od niższych modeli, bo ma dłuższy i grubszy kabel. U mnie zastąpiła "no name" z TESCO za kilkanaście zł, zdecydowana poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogorek, zamiast listwy filtrującej kup taką porządną, ale bez elementów, które psują dźwięk, czyli żadnych żaróweczek, wyłączników, bezpieczników i filtrów. Polecam Legrand z Leroy Merlin albo Castoramy, wersja z sześcioma gniazdami za 32,90 PLN. Jest lepsza od niższych modeli, bo ma dłuższy i grubszy kabel. U mnie zastąpiła "no name" z TESCO za kilkanaście zł, zdecydowana poprawa.

 

Ja mam ISOTEK GEMINI. Audiosystem wyprzedawał ISOTEK-a (można było nabyć za 30% wartosc). Nie ma żarówki ani wyłącznika ...

 

Żadnych ferrytów. Optymalizowana pod audio i wychwytywanie i odprowadzanie do masy zakłóceń. Warunek -> Masa w kontakcie ;)

 

Jest definitywnie zanacząca (ale nie Acuphase/ Bumbox) poprawa. Co do Beresa i zasilania to o zasilaczach do Beresa krązą już legendy ... Beresy modyfikowane przez GF miały czyszczone zasilanie ...

 

Co do kabli to kiedyś byłem zadowolony z pasma, obecnie uzyskałem przez zabawę z kablami (w tym głównie DIY zasilające) czarne tło, 3-wymiarowe plany i takie tam ciekawe efekty.

 

Ale nie mam żadnej pewnosći, ze to co sprawdziło się u mnie sprawdzi się u innych też ...

 

Na pewno mogę polecić IC Acrolinka 6N-2110 II, do tego kabel cyfrowy OYAIDE DR-510 (chyba jakoś tak).

 

Z tanich sieciówek to co opisąłem w wątku, z drogich FURUTECH-a (na metry) FS-Alpha 3. Wtyczki miedziane IEGO (nie mosiężne jak 99% dostępnych).

 

Ale podejrzewam, ze zadowolające efekty można uzyskać własnie takim IC @majkelowym ...

 

U mnie (na szczęscie) Audiophysic-i okazały się dosyć przezroczyste i wzmacniacz też więc zabawa z kabelkami dostarczyła również trochę satysfakcji (prócz samej zabawy i nabycia umiejętności -> całkiej niepotrzebnej -> robienia kabli sieciowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Ale podejrzewam, ze zadowolające efekty można uzyskać własnie takim IC @majkelowym ...

 

 

U mnie taki Majkelowy IC wyparl nie Acrolinka 6N-2110 II lecz 6N-2400II. Efekty znacznie wiecej nie zadowalajace. Nie znam poki co innego IC ktory psuje mniej niz dobrze polutowany Conducfil 8896 - przedzial cenowy dowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam beresford tc-7520 GFmod.Czy weszly jakies nowsze modyfikacje do tego modelu?

Czy te nowsze cos wnosza pozytywnego?

 

 

Poczytaj tutaj:

 

http://theartofsound.net/forum/showthread.php?t=3058

 

z tego forum dowiedziałem się też, że Stanley popełnił inną wersję 7520 na Wolfsonie (WM8716). Nazywa się to to Caiman:

 

http://theartofsound.net/forum/showthread.php?t=3404

 

Ciekawe jak gra w porównaniu do 7520 na starym układzie (PCM1716)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj ciekawy pomiar wyjścia pod obciążeniem i bez obciążenia. Górny przebieg przedstawia wyjście obciążone CAL, a dolny bez obciążenia. Częstotliwość 100Hz. Widać znaczny spadek. Sprawdziłem na ile przekazywany jest pomiar z membrany, a ile z DACa. Przetwornik podpięty pod DACa działa jak mikrofon, napięcie nie jest w żaden sposób kompensowane. Dodatkowo przyciskanie i odciskanie muszli powoduje zauważalne zmiany amplitudy sygnału rzędu kilkudziesięciu procent. Wydawało mi się, że powinno być jakieś sprzężenie między napięciem na wyjściu. Tak przecież jest w typowym wzmacniaczu.

pomiar_101.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam pomiar trójkąta na 30Hz. Mam pełną świadomość, że tak grają CAL, bo charakterystyki ściągnięte miernikiem impedancji pokazywały zmianę fazy w całym paśmie częstotliwości i na plus, i na minus. Widać, że sygnał się zmienia przez udział części różniczkującej i całkującej. Przebiegu pod obciążeniem to potwierdzają. Tylko brak tu sprzężenia po stronie wzmacniacza z DACa.

 

Edit:

Może to efekt filtra dolnozaporowego.

pomiar_102.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaczyłem częstotliwość filtru, wyliczyłem wsadzoną pojemność, napisałem DSP do kompensacji filtru, dodałem filtr dolnozaporowy na kilka Hz i gotowe :)

 

Na górze pomiar po kompensacji, na dole bez kompensacji.

 

Jak gra? Ręcznie nie udało mi się tak zestroić filtru. Więcej basu, ale nie ma nadmiernego mulenia. Nie wiedziałem, że mimo częstotliwości cięcia na 80Hz jest spadek 1dB na 250Hz. Teraz już podgrzało trochę wokale. Główna poprawa jest w elektronicznym popie: o wiele lepszy bęben basowy.

pomiar_103.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności