Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Beresford TC-7520


Rekomendowane odpowiedzi

Z chęcią posłucham nowej wersji i zobaczę czy nadal jest efekt tłumienia góry trochę podobny do kompresji dynamiki w dół wysokich częstotliwości z T60. Tylko że DACa jeszcze nie ma, a już 3. miesiąc się kończy od wpłaty i nadal nie mogę go słuchać. Po wielu obietnicach jeszcze go nie dostałem, a nie zamierzam czekać dłużej niż do końca miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

Jestem tu nowy tak więc witam wszystkich serdecznie!

 

Mam pytanie - zapragnąłem trochę lepszej jakości dźwięku aniżeli płynacej z karty muzycznej. Kolega polecił mi model DACa Beresforda TC-7520 "B".

 

Nie wiecie jak on współpracuje z linuksem (dobrze było by coś o gentoo ;-)) ... gdyż posiadam tylko taki system operacyjny.

Możecie coś o tym sprzęcie pozytywnego napisać? ... interesują mnie wszystkie wasze uwagi - trochę kosztuje, więc próbuję wysądować własne zdanie na podstawie Waszych ocen. Rozumiem, że ten sprzęt nie potrzebuje już karty muzycznej ... czy słusznie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google mówi, że 7520 zadziała pod Linuxem. Problem tylko kiedy dostaniesz tego DACa. Kilka osób czeka na wysyłkę nawet po 2 czy 3 miesiące, szczególnie gdy trafi ci się zmodowany. Sam na dniach rezygnuję z zamówienia, bo 10 tygodniowe zapewnienia, że to już prawie jest gotowe, poprawione, że czeka na wysyłkę nie mają tu nic do rzeczy, bo żaden normalny sprzedawca nie załatwia sprawy tak długo, a klient jest kilka miesięcy bez niczego: bez kasy i bez sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańszy to Zero DAC za połowę tej kwoty. W podobnej cenie nic nie znam. Dzisiaj dzwonię do GF i będę wiedział co i jak. W razie potrzeby założę wątek o konkurencyjne DACi, żeby wiedzieć w czym przebierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to urządzonko to nie to samo?

Przepraszam za prostotę mych wypowiedzi, ale jeszcze nie jestem w temacie.

Facet mi to poleca jako profesjonalną kartę dźwiękową. Jak pisze każde z tych urządzeń jest oparte o DAC. Czy możecie coś o tym powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC to konwerter cyfrowo-analogowy. Jest w każdej karcie dźwiękowej. Urządzenie, które pokazujesz to coś więcej niż DAC. jest tam kupa innych rzeczy w związku z czym nie jest to urządzenie dedykowane specjalnie do odtwarzania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google mówi, że 7520 zadziała pod Linuxem. Problem tylko kiedy dostaniesz tego DACa. Kilka osób czeka na wysyłkę nawet po 2 czy 3 miesiące, szczególnie gdy trafi ci się zmodowany. Sam na dniach rezygnuję z zamówienia, bo 10 tygodniowe zapewnienia, że to już prawie jest gotowe, poprawione, że czeka na wysyłkę nie mają tu nic do rzeczy, bo żaden normalny sprzedawca nie załatwia sprawy tak długo, a klient jest kilka miesięcy bez niczego: bez kasy i bez sprzętu.

 

Termin piątkowy będzie dotrzymany. Jeśli nie to zwrócę pieniądze. Priorytet jest jakość stąd jeśli coś mi jednak nadal nie pasowało, a testuję na różnym sprzęcie i repertuarze, to wstrzymywałem wysyłkę. Jeśli mnie nie ma na forum jakiś czas czy nie odpowiadam od razu na maile to właśnie dlatego, że najwięcej spędzam na pracach badawczych i zaplanowanych przeróbkach. Jest mi głupio, że tyle to trwa, ale nie koniecznie trzeba to wywlekać publicznie...

Pamiętaj, że dodatkowy upgrade dostałeś gratis. Nigdy nikogo nie oszukałem, a gdybym to planował,że tak się to przeciągnie posłałbym egzemplarz zastępczy.

 

Nie jest to prawdą, że ktokolwiek czeka 2 miesiące na normalnie zakupiony przetwornik. Czy też taki z podstawowym upgradem. Zazwyczaj 2-3dni. Czym innym są bardziej zaawansowany lub taki na zamówienie. Zawsze priorytetem jest jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawdą, że ktokolwiek czeka 2 miesiące na normalnie zakupiony przetwornik. Czy też taki z podstawowym upgradem. Zazwyczaj 2-3dni. Czym innym są bardziej zaawansowany lub taki na zamówienie. Zawsze priorytetem jest jakość.

 

Jako że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym Wszystkich powitać i życzyć jednocześnie zadowolenia z własnych systemów odsłuchowych i cieszenia się z obcowania muzyką:)

 

A teraz coś merytorycznie:0 Od dawna użytkując słuchawki Grado SR-80 poszukiwałem do nich źródła, które zgra się z nimi i zapewni odpowiedni komfort odsłuchu. Na źródle Sony CDP-791 grały zbyt jasno, na audigy 2 zs gold wokale były zbyt syczące. Prawie byłem zdecydowany modować odtwarzacz gdy dowiedziałem się o przetwornikach Beresforda - dzięki forum właśnie:)

Cała transakcja trwała szybko - od potwierdzenia że DAC jest dostępny po odbiór 5 dni (w tym weekend - przesyłka pocztą polska).

Pod względem odsłuchu osiągnąłem to co chciałem - całe pasmo wydaje się ładnie wyrównane, z odpowiednią ciepłą barwą i jednoczesnym należytym uszczegółowieniem poszczególnych dźwięków. Jeśli mam ochotę mogę pozostać na relaksie przy ulubionej muzyce; innym razem gdy mam chęć śledzić działania poszczególnych muzyków na scenie - Beresford z Grado "na luzie" mi na to pozwalają.

Teraz cieszę się po prostu muzyka. I wiem że pewnie wielu jest/było w podobnej sytuacji - Grado_fan bez problemu zaproponował wypożyczenie, przetestowałem, sprzęt został u mnie - i nie musiałem za to zapłacić nic dodatkowo! A to rzadko się zdarza.

Wiem że wypowiedź ma po części charakter reklamy.. Cóż, występuje tylko jako zadowolony klient, który pewnie pozostałby anonimowy na tym forum gdyby nie to małe pudełeczko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TC-7520 S1 GFmod dzisiaj odebrałem, więc sprawa z długim czekaniem jest załatwiona. Sprzęt dopiero słucham i podpiąłem pod jedyny kabel, jaki miałem obecnie pod komputer podpięty (2 dławiki). Więcej napiszę później. Jest różnica, choć słuchawki mam też inne, bo po mocnych modach, które wywróciły im dźwięk. Jest nieco inna barwa i scena uległa ogromnej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w dźwięku są duże. Musiałem się napakować kaloriami, bo mnie uszy rozbolały w środku po ok 30 minutach słuchania. Bardzo możliwe, że mój model ma nieco poprzestawiane brzmienie, więc opisy mogą nie dotyczyć wersji publicznej. Gra inaczej niż testowy S1, który słuchałem. Mam nadzieję, że GF nie ma nic przeciwko tak wczesnej opinii.

 

Pierwszy S1 na CAL z Conducfilem grał wstępnie tak:

+ żywa, dynamiczna średnica

- przeostrzenie przy wygrzewaniu schodzące z góry częstotliwości od ok 40 godzin wygrzewania i po 100 godzinach schodzące z całego pasma i w efekcie duszenie dźwięku, kilka razy opisywane na audiohobby

- bas wzbudzający słuchawki i latający dookoła słuchacza

- brak poprawy w przestrzeni

 

W międzyczasie zrobiłem przemodelowanie całych CALi. Link w sygnaturce. Bas przestaje latać, może być go mniej lub trochę więcej, choć stroiłem ilość pod źródło (SB Live Value). Dodaje >10kHz, dodaje ok 5kHz, ścisza 7,5kHz. Wypycha dźwięk do przodu, uprzestrzennia, poprawia scenę.

 

Teraz jest poprawiony S1 i GFmod. Model jest nieco strojony pod wcześniejsze życzenie. Jakie pierwsze wrażenia? Użyłem zmodowanych CAL.

+ nie dusi dźwięku, >10kHz są czytelne, słuchawki też to poprawiły, ale sumarycznie jest w porządku

+ bas nie lata dookoła, ale to może ciągle poprawa słuchawek

+ lepsza precyzja wokalu w centrum sceny, jest już kilka metrów przed nami i jest wyraźny, a chóry rozeszły się na bok. jest więcej miejsca na wszystko

- mało basu, bardzo mało tego niskiego. początkowo pomagałem sobie zwiększając głośność, ale nic, sprawia wrażenie wysoko uciętego, nawet pod 100Hz

- podbita średnica. u mnie CALe już mają podbite 5kHz i to nawet o 6dB bez zauważalnego dyskomfortu. teraz doszedł dyskomfort. nie ma wrażenia takiej dynamicznej średnicy, jak wcześniej, jest po prostu zawsze obecna.

- konieczność słuchania cicho. wprawdzie nie lubię głośno słuchać, bo uszy potem czasem bolą, ale zdarzało mi się to niektórych energicznych utworów. tutaj nie ma sensu, bas się nie zaznacza, a dykomfort się pogarsza.

 

Myślę, że w sprawie ilości basu, to poprawię CALe. Średnica... brak pomysłu. Dodałem korektor 50Hz +2dB i 4kH -3dB. Lepiej.

 

Jak całość brzmi? Zrobiłem na szybko pomiary przez RMAA. Wyszło mi, że tak:

pomiar_12.png

Powyższa charakterystyka to 7520 minus SB!Live

Beres wychodzi lepiej w IMD, ma lepsza charakterystykę, ale poziom szumów ma wyższy niż mój SB na przednim gorszym wyjściu. RMAA robiłem przez wyjście liniowe fixed. Widać, że miałem podbity lekko dół i górę, sterowniki Windowsowe nie dają wybaczyć.

 

Przełączałem też raz na ASIO. Nawet się nie wsłuchiwałem. Czy to ilość detali męczyła? Czy to średnicę i górę podostrzyło? Nie wiem, wracam do DS. Dźwięk mimo tego wydaje się nieco suchy.

 

Myślę, że jak sprawa się polepszy i moje ucho się przyzwyczai, to najwyżej za rok czy później coś zmienię w środku. Jak nie, to może szybciej zacznę, przecież nie wypada drugi raz wysyłać.

 

Wstępnie temat opisałem bardzo pobieżnie i z naciskiem na zgranie z moim systemem. Każde ze wspomnianych pojęć da się bardziej opisać.

 

dodano:

Mam zwyczaj co pewien czas uzupełniania opisów o nowe spostrzeżenia. Słyszę tu różnicę między DS a ASIO. Różnica to dynamika. Wcześniej różnica była pomijalna, bo nawet ASIO i KS nie obchodziły kmixera i wbudowanego suwaka ogólnej głośności i wbudowanego korektora. W efekcie grało tak samo. Tutaj jest różnica. Opisałem to powyżej jako coś na miarę męczącej ostrości, ale to było kilka sekund. Teraz po lekkiej korekcji barwy różnica jest w dynamice. ASIO daje lepszą dynamikę. W efekcie przywraca średnicy częściową dynamikę z wczesnej wersji S1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej posłuchać przez parę dni, niech sprzęt pochodzi niż zmieniać wrażenia co parę godzin? :)

 

To zły pomysł , bo się uszy przyzwyczajają.

Najlepiej zmieniać co chwilę , na tym samym utworze zapętlonym , wtedy możemy na bieżąco słyszeć różnicę między jedną

konfiguracją , a drugą.

To jest najlepsza metoda porównywania na słuch. Może chodzi Ci o to że kondensatory muszą się wygrzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem też poprawkę, że jak ostatnie zmiany mogły być na świeżo, to kondensatory mogły się wygrzewać, ale nie chciałem tu tego pisać, bo tylko o tym słyszałem. Choć proces wygrzewania testowego S1 był jak przejście z góry, przez nizinę, aż po utonięcie w wodzie.

 

Pisałem już do GF w sprawie jednej rzeczy technicznej, która albo jest przypadkową pomyłką, albo celowym działaniem, a może nie ma takiego znaczenia w słuchawkach, choć tu trochę wątpię. Chodzi o odwrócenie sygnału na słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem też poprawkę, że jak ostatnie zmiany mogły być na świeżo, to kondensatory mogły się wygrzewać, ale nie chciałem tu tego pisać, bo tylko o tym słyszałem. Choć proces wygrzewania testowego S1 był jak przejście z góry, przez nizinę, aż po utonięcie w wodzie.

 

Pisałem już do GF w sprawie jednej rzeczy technicznej, która albo jest przypadkową pomyłką, albo celowym działaniem, a może nie ma takiego znaczenia w słuchawkach, choć tu trochę wątpię. Chodzi o odwrócenie sygnału na słuchawkach.

 

Faza w słuchawkach musi być zgodna z prądem ze żródła. IMHO odwrócenie fazy w dwóch muszlach nic nie daje.

Odwrócenie fazy w jednej muszli , bardzo złe efekty , szczególnie na niskim basie , będziesz się żle czuł , jak marynarz na kutrze potczas sztormu.

A kondensatory się jak najbardziej wygrzewają , szczególnie jak nie były długo używane . Dobre się wygrzewają do kilku godzin max , złe kilka dni.

Scalaki się nie wygrzewają , tylko dochodzą do stabilnej temperatury. Od kilku sekund do kilku minut , zależy od wykonania obudowy urządzenia.

Tym beresfordem się zainteresowałam , bo dostałam za 40zł transport CD techniksa , ale niestety ma tylko wyjście optyczne. Komputera nie włączam gdy słucham muzy(tam mam optyki). Nie mam jeszcze daca zewnętrznego bezkompowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazy na obu kanałach są zawsze zgodne. Tylko w co drugim utworze czuję przechył balansu na jedną stronę. Raz mam z 1dB na lewo, raz na prawo, a przekładając na przestrzeń, to raz mam z 20 stopni w lewo, raz w prawo. A czemu? Nie wiem, na elektronice w audio się nie znam, a kondensatorów na wyjściu między kanały się chyba nie daje przy obecnych konstrukcjach.

 

Co do wygrzewania, to mam tu na myśli osiągnięcie ustalonych parametrów, a nie wpływ temperatury na parametry elementu.

 

Szorstkość średnicy mnie męczy. Gdzieś tu zmalała dynamika, a obniżenie poziomu średnicy, żeby pozbyć się zmęczenia, skutkuje duszeniem. Trochę podobny efekt opisywał Brestinder w swoich Ultrasone. Trochę podobnie męcząco gra T60. Tam góra jest kompresowana w dół, dusi to dźwięk, a podbicie jej wyciąga śmieci.

 

Taki spadek dynamiki jest odwrotnością tego, jak polepszając dynamikę mogłem słyszeć głośne partie dźwięku, a zarazem ciche szmery. Tutaj muszę ściszać i głośne dźwięki są przeciętne, a ciche są tak samo obecne.

 

Czy zwiększenie detaliczności musi odbywać się przez zmniejszenie dynamiki? Czy w ogóle da się rozbić te elementy?

 

dodano:

Wszystkie utwory mogę opisać teraz w jeden sposób: loudness war.

 

dodano 2:

Postanowiłem poświęcić chwilę na przebadanie karty, ściągnąłem do tego dodatkowe oprogramowanie. Jedna rzecz jest bardzo dziwno, będę musiał to przebadać na mojej dźwiękówce. Sygnał prostokątny brzmi jak impulsowy na Beresie. Badanie sygnału wyjściowego na oscyloskopie to potwierdza. Nie ma prawie żadnej różnicy między takim sygnałem a impulsowym. Czyżby była ostro wycinana składowa stała? Filtr górnoprzepustowy? Badany sygnał był miał 440Hz. Sinusoida jeszcze siebie przypomina, trójkąt też, choć piła już nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle jest sprawa trudna do wytłumaczenia, ale za każdym razem przy zaawansowanych upgradach DAC musiał się "układać" kilka dni. Lenar_87 przez parę dni nie pisał nic, podobnie Jancio. Obaj z początki nie byli zachwyceni i dopiero potem ich relacje zaczęły się zgadzać z tym co słyszałem ja u siebie.

 

Tego DACa odsłuchiwałem na AKG K701, Grado GS1000 i CAL z conducfilem, więc przekrojowo. Udało mi się uzyskać efekt, że bas miał taką kontrolę, że nawet na CAL schodził nisko i nie wzbudzał się, a to nie lada wyczyn z tymi słuchawkami ;)

 

Aha, Corvus słuchasz mp3 czy czegoś lepszego?

 

Więcej odpiszę wieczorem, bo obiad do skończenia i muszę wyjść i znów lutowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK GF, ja w tym czasie widzę, że nowy darmowy program do analizy obcinał mi ostro sygnały przy 5kHz z dużą stromością, mimo że producent o tym nie wspomina. W tym czasie trochę udało mi się złagodzić ustawienie korektora barwy. W pełni go nie mogę jeszcze wyłączyć, bo uszy się ciągle męczą ciągłą obecnością "detali" przy przy każdym instrumencie i wokalu.

 

dodano:

Sprawa z prostokątem rozwiązana. Winnym był nowy program, który mimo domyślnego wypełnienia 50% dawał 0,05%. Komuś się jednostki pomieszały przy pisaniu programu, który ma też płatne wersje.

 

Badałem wzbudzanie basu w CAL i myślałem, że to odbicia w muszli, ale problem był nieco inny. Wzbudza się ten plastik. Trzeba go odpowiednio wytłumić i zmiany są proporcjonalne do wytłumionej powierzchni. Zostawi się 20% i zostaje odpowiednio wzbudzenia. Odbicia można zostawić, w sumie nawet tak zrobiłem. Ważniejsze było niedopuszczenie dźwięku do plastiku niż tłumienie odbić. Mam to już zrobione.

 

W większości słucham z flac, nierzadko mp3@320, czasem jestem zmuszony do gorszej jakości. Jak przestawię CAL na granie analityczne, to 192kbps jest nie do przełknięcia przez zapiaszczenie góry i jej małej rozdzielczości w dziedzinie częstotliwości i czasu. Przy dodaniu przestrzeni i odbić w słuchawkach już 192kbps jest całkiem znośne.

 

dodano 2:

pomiar_13.png

440Hz prostokąt, wyjście fixed z Beresa. Skala napięciowa nieskalibrowana. Niby program mi filtruje 5kHz, ale tu widać praktycznie do 5. harmonicznej. Widać, że jest już dobrze. To, co było wcześniej to była pomyłka programu. Spróbuję przebadać dynamikę w różnym zakresie częstotliwości. Może uda się przedstawić to, co słyszę.

 

dodano 3:

pomiar_14.png

55Hz. Widać mały spadek napięcia, kondensatory trochę działają, ale uwzględniając ADC w mojej karcie, to mogę to pominąć. Co do basu, to mogę założyć, że zabrałem go trochę w słuchawkach, musiałbym przeanalizować to, bo miejscami miałem go za duży przy starej karcie.

 

dodano 4:

Przebadałem sinusy na basie. Jest zły balans. Schodzi ostro na lewo. Mierzę nieobciążone wyjście słuchawkowe i jest dobrze. Jest jeden fakt do odnotowania. Wcześniejsza karta dawała mi mocniejszy sygnał w jednym kanale o 0,3dB. Możliwe, że zestroiłem i skompensowałem to w słuchawkach. Przy chwili czasu rozbiorę je i przywrócę je do stanu dziewiczego.

 

dodano 5:

Z pomiarów na wyjściu słuchawkowym wynika, że różnice w głośności między kanałami wynoszą maksymalnie 42dB (dBu? "u" od napięcia?) i przy skrajnym wzmocnieniu maleją. Różnica 42dB jest za duża, żeby miała jakiś wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk powoli nabiera ogłady i odpowiedniego kształtu.

 

Niska gitara basowa się zaznacza, można podgłośnić dźwięk i wokal nabiera już trochę klarowności, jakby złupać z niego kamień, choć jeszcze wiele zostało. Bardzo szybko to nastąpiło w porównaniu ze wcześniejszym modelem.

 

Co do wygrzewania kondensatorów, to zastanawia mnie, czy ich parametry zawsze idą w stronę, którą da się przewidzieć, bo jak nie, to zestrojenie, oddanie do słuchania i liczenie na poprawę, to jak gra w pokera na ślepo. Jeżeli da się przewidzieć, jak idą parametry, to jest to gra z ustawionymi kartami :)

 

dodano:

Dynamika rośnie. Gitary elektryczne powoli dostają brzmienie, które bardzo mi się podobało we wcześniejszej wersji. Nie jestem fanem gitary elektrycznej, ale tylko Beres był w stanie je pięknie pokazać. Powoli mu to zaczyna znowu wychodzić.

 

dodano 2:

Zapuściłem znany Gallop Kabalewskiego w wykonaniu bardzo powszechnym w japońskiej animacji i obecnym m.in. w takich produkcjach jak FLCL czy Ebichu. Tutaj z OST z FLCL. Efekt? Tak ma być. Wzrost dynamiki ujawnił pogłosy. Ekspresja, która płynie z muzyki, rytm i napięcie budowane przez odpowiednie partie muzyki zgrane z instrumentami powodują, że człowiek przechodzi samego siebie. Szybkie zmiany instrumentów w głównej linii melodycznej to jest to, co najbardziej lubię. Tylko że tutaj różnice są większe. Werbel jest tak daleko, a mimo tego jest bardzo wyrazisty. Marimba ma bardzo żywe brzmienie. Nie jest ciepła, nie jest zimna, jest dynamiczna. Bardzo duże podłośnianie utworu jeszcze nie jest jeszcze wskazane, ale już przy "tylko" dużym mamy już dobrze. Są ciche głosy słyszalne, są też głośne.

 

Coraz bardziej mnie to przekonuje, że przy dynamicznym systemie barwa nie ma większego znaczenia. Przy małej dynamice zabarwienie jest bardziej widoczne.

 

dodano 3:

Pomyślałem, że sprawdzę Vanilla Ice - Ice Ice Baby. Dobry test dynamiki. Przy jej braku nie ma pogłosu. Wcześniejszy model Beresa w połowie wygrzewania pokazał ładny pogłos. Na karcie dźwiękowej usłyszałem wyraźny pogłos tylko po zmodowaniu słuchawek. Nowy Beres na starcie nie pokazał ani grama pogłosu. Teraz jest. W dodatku kilka utworów wcześniej zaczął się poprawiać bas w całym jego paśmie. Tutaj jest już nieco mięsisty. Jest nowa zmiana. Raper ma lepszy głos, wyraźniejszy w wyższych rejestrach. Ciągle stosuję korekcję, ale ją powoli zmniejszam, bo powoli wychodzi jej zafarb. Teraz zmiany do 10kHz są nie większe niż 1dB, ale jeszcze konieczne.

 

dodano 4:

Bas jeszcze super nie jest, ale zaczyna się zaznaczać jego dynamika. Tego wcześniej nie było i jest możliwe, że przez zwiększenie dynamiki w zakresie niskich częstotliwości spowodowałeś, że CAL się tak nie wzbudzają jednostajnym basem.

 

dodano 5:

Z ciekawości poszukałem czegoś z DnB, żeby sprawdzić reakcje na bas. Trafiłem na Pendulum - Slam. Słyszałem to kiedyś raz. Teraz? Wgniata. Jestem w stanie się odważyć i rozkręcić głośność do 10:30. Po drodze mam już kilka godzin Foobara nie na -9dB, a na 0dB. Największa dynamika, nie słyszę zniekształceń. Choć teraz sprawdziłem na jednym utworze i mam wrażenie, że na 0dB zniekształca bęben basowy, a na -9dB nie, ale za bardzo zmiękcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygrzewania kondensatorów, to zastanawia mnie, czy ich parametry zawsze idą w stronę, którą da się przewidzieć, bo jak nie, to zestrojenie, oddanie do słuchania i liczenie na poprawę, to jak gra w pokera na ślepo. Jeżeli da się przewidzieć, jak idą parametry, to jest to gra z ustawionymi kartami :)

Tak, zawsze się polepszają , warstwa tlenkowa staje się cieńsza i bardziej porowata. Spada rezystancja szeregowa i rośnie pojemność. Tylko muszą pracować i filtrować jakąś składową zmienną .

 

Tak się dzieje , jak były nie używane 2 tyg albo dłużej.

 

Oczywiście z czasem parametry się pogorszą , ale to trwa dziesiątki lat ( zależy od temperatury )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zawsze się polepszają , warstwa tlenkowa staje się cieńsza i bardziej porowata. Spada rezystancja szeregowa i rośnie pojemność. Tylko muszą pracować i filtrować jakąś składową zmienną .

 

Tak się dzieje , jak były nie używane 2 tyg albo dłużej.

 

Oczywiście z czasem parametry się pogorszą , ale to trwa dziesiątki lat ( zależy od temperatury )

Zawsze mnie interesowało jak mogą się wygrzewać przy nieprzepuszczaniu sygnału, a tylko podłączonym zasilaniu. Nie wszystkie mogą się wtedy wygrzać, a tylko te od zasilania, jeżeli nieco układ pracuje. To polepszanie to podobny efekt jak przy przestawianiu kondensatorów na wyższe napięcie pod warunkiem, że nie wybuchną? Podobno im to zostaje. Dzięki za wyjaśnienie.

 

Teraz mam brzmienie zadowalające i mam nadzieję, że to nie zniknie. Na wcześniejszym modelu znikało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności