Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Homage aka homar, moje ulubione słowo sprawiające, że z zegarka rżniętego z czyjejś własności intelektualnej robimy super produkt. Dla mnie nie ma znaczenia czy to Tisell, Invicta, Stenek czy MKII. Nie kupuję też pitolenia, czy MK robi modele na wzory nieprodukowane już a Stenek ma inne rozmiary kopert. 

No, ale żeby było w temacie...

 

jWdcq7b.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@peperoni mechanizm musi miec funkcje dokrecania bo nie kazdy ma oraz ciagle dokrecanie nie jest zalecane bo zwieksza to zuzycie walka ktory w automatach nie jest tak bardzo solidny jak w manualach ktore to musza byc nakrecane codziennie. Jesli juz bedziesz dokrecac to po prostu bedziesz musial czesciej oddawac na serwis bo uszczelnienie wokol walka tez sie szybciej wyrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest tylko nie kręcić aż tak bardzo ciągle datownikiem i dniami. Producenci najczęściej w tym zakresie oszczędzają zakładając że nie będzie to ruszane często. Często taki ćwiertnik (chyba tak to się nazywa, jeśli nie to mnie poprawcie ? ) jest z plastiku i po prostu gorszej jakości niż reszta mechanizmu.

Co do dokręcania automatu to nie powinno się. Niby można ale raczej mu to na zdrowie nie wyjdzie. No chyba że tylko na rozruch żeby ruszył a reszta z machania :) . Niektorzy producenci w ogóle nie dają dokręcania np. Seiko nie ma w swoich najpopularniejszych 7s26 i 7s36 i jest to najskuteczniejsze rozwiązanie bo jak nie ma dokręcania to jest spokój ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A ja kupiłem sobie (dla jaj) Casio F-91W. Zegarek Obamy i Osamy ?

20181004_061551.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lord Rayden napisał:

A ja kupiłem sobie (dla jaj) Casio F-91W. Zegarek Obamy i Osamy ;-)

Jakiś czas temu napaliłem się na klasycznego i chyba pierwszego G-Shock-a DW-5600, ale w wersji militarnej. Jednak w dobie smartfona stwierdziłem,

że to zbędny gadżet i dałem sobie spokój ?.

 

gshock_dw_5600_bb_1512169577_4ad3c131.jp

 

W dniu 28.09.2018 o 17:05, murderotic napisał:

QpGXmpQ.jpg

Piękny ten "pilocik" ?.

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 22:09, Lord Rayden napisał:

A ja kupiłem sobie (dla jaj) Casio F-91W. Zegarek Obamy i Osamy ?

 

Ja kupiłem do pracy bo były po 40zl i na razie jestem zadowolony. 1s na tydzień gubi co jest wynikiem chyba ok, tylko plastikowe szkiełko mnie martwi.

Edytowane przez elm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności