Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.04.2018 o 16:52, murderotic napisał:

Przy robocie...

 

 

 

Fajny zegarek, ale pewnie też cena adekwatna, czyli za wysoka dla mnie.

 

Ale tak czy siak może ktoś coś doradzi. Chciałbym też się zaopatrzyć w jakiś zegarek, żeby chociaż jeden mieć. Niby zegarek niepotrzebny do odmierzania czasu, gdy ma się smartfona czy tam inną komórkę.  Ale jak ma się motkę v3 w której nie trzyma się tylna klapka to trochę wstyd wyciągać żeby spojrzeć która godzina :ph34r:.

Także jak ktoś miałby jakąś propozycje w granicach do 600zł to chętnie "posłucham". Jakiś model coby pasował do bluzy, sneakersów, koszuli flanelowej, dżinsowej kurtki ... itd. Fajnie jakby nie było problemu z ewentualną wymianą pasków, pozostając w temacie może coś w tym stylu http://www.damasko-watches.com/europe/models/special-models/hunting-outdoor/dh-3-0-black .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

59 minut temu, BarteqW napisał:

 

Fajny zegarek, ale pewnie też cena adekwatna, czyli za wysoka dla mnie.

 

Ale tak czy siak może ktoś coś doradzi. Chciałbym też się zaopatrzyć w jakiś zegarek, żeby chociaż jeden mieć. Niby zegarek niepotrzebny do odmierzania czasu, gdy ma się smartfona czy tam inną komórkę.  Ale jak ma się motkę v3 w której nie trzyma się tylna klapka to trochę wstyd wyciągać żeby spojrzeć która godzina :ph34r:.

Także jak ktoś miałby jakąś propozycje w granicach do 600zł to chętnie "posłucham". Jakiś model coby pasował do bluzy, sneakersów, koszuli flanelowej, dżinsowej kurtki ... itd. Fajnie jakby nie było problemu z ewentualną wymianą pasków, pozostając w temacie może coś w tym stylu http://www.damasko-watches.com/europe/models/special-models/hunting-outdoor/dh-3-0-black .

 

Orient Flight

ecd3b7f2ab209bb4b4f78040226c66e0.jpg

 

Seiko 5 snk807

seiko-5-snk807-04-a-br.jpg

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Roni11 napisał:

Tylko pytanie czy chcesz automat czy bezobsługowego kwarca.

 

Kwarc wymiana baterii co 2 lata i uszczelek przy okazji, po 20-30+ latach mechanizm do kosza bo nie ma co serwisować (chyba że to mechanizm 9f z grand seiko który serwisuje się teoretycznie co 50 lat)

Automat w teorii serwis co 5-7 lat, a w praktyce zwykłe seiko 5 często chodzą 10-15-20 lat bez otwierania. Potem wymiana części za kilkadziesiąt złotych, czyszczenie, smarowanie i kolejne 10-15 lat i kolejne i kolejne ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Spawn napisał:

 

Kwarc wymiana baterii co 2 lata i uszczelek przy okazji, po 20-30+ latach mechanizm do kosza bo nie ma co serwisować (chyba że to mechanizm 9f z grand seiko który serwisuje się teoretycznie co 50 lat)

Automat w teorii serwis co 5-7 lat, a w praktyce zwykłe seiko 5 często chodzą 10-15-20 lat bez otwierania. Potem wymiana części za kilkadziesiąt złotych, czyszczenie, smarowanie i kolejne 10-15 lat i kolejne i kolejne ;)

Zgadzam się, ale w codziennym użytkowaniu kwarc jest wygodniejszy.

Nie musisz martwic się o nakręcanie ani o odchyłki dobowe.

 

Edytowane przez Roni11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię sprawdzanie czasu i dokładności zegarka, jego dokręcanie czy zmiany daty.

Poza tym często zegarki wyglądają równie pięknie na rewersie, a przeszklona szybka pozwala to wszystko zobaczyć  :)

W kwarcu tego nie doświadczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Oskar2905 napisał:

@Roni11 Można też kupić invictę z mechanizmem miyoty (citizen) albo seiko. W pewnym momencie przerzucili się na seiko. Koszt jakieś 400-500zł za nówkę ;) . 

Invicta mi sie nie podoba, z reszta mam Seiko SKXa, ale zaciekawił mnie ten tisell, bo podobno w tej cenie jest bardzo spoko.
Tutaj recenzja:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/144400-tisell-marine-diver-date-mkiii-recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roni11 napisał:

Invicta mi sie nie podoba, z reszta mam Seiko SKXa, ale zaciekawił mnie ten tisell, bo podobno w tej cenie jest bardzo spoko.
Tutaj recenzja:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/144400-tisell-marine-diver-date-mkiii-recenzja/

a jaką różnicę widzisz? Bo ja nie potrafiłbym ich odróżnić gdyby nie napis na tarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa wlasnie homage, steinharty rowniez wzoruja sie praktycznie 1:1 a ich nikt tak nie krytykuje.

Rozumiem wasze zdanie, bo z tylu glowy siedzi mi, ze to rolex z innym logo, ale submarinera nie bedzie mi raczej nigdy dane posiadac.

To troche tak jak z parnisem portugalczykiem z ktorego w koncu zrezygnowalem z tego samego powodu ktory wystepuje tutaj.

Na razie bardzo mi sie ten tisell podoba, ale czy go kupie to czas pokaze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo podróbki mają takie być ;) . Jak najbardziej oryginał odwzorowywać ;) . Na twoim miejscu jeśli Ci się podoba to bym go kupil bo rolexa pewnie nie będziesz mial tak jak piszesz ;) . A to że to zrzynka...jedyny sposób dla nas żeby posiadać to co nam się podoba. Producenci samochodów też od siebie na potęgę zrzynają a nikt tam się tym nie martwi jakoś ;) . 

Kwestia podejścia :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Oskar2905 napisał:

Producenci samochodów też od siebie na potęgę zrzynają a nikt tam się tym nie martwi jakoś ;) . 

Kwestia podejścia :P .

 

Moim zdaniem to nieprawda. Auta roznych producentow sa do siebie podobne poniewaz:

- projektowala je ta sama osoba lub to samo studio projektowe

- producenci czesto wspolprojektuja samochod w celu obmizenia kosztow i  zmieniaja jedynie detale i znaczek

- auta musza spelniac rygorystyczne normy bezpieczenstwa ktore mowia np o tym na jakiej wysokosci musza byc swiatla i maska oraz jaki ma byc odstep miedzy silnikiem a maska - to zaweza pole do popisu designerom.

 

Jedyne chamskie samochodowe plagiaty w stylu invicty czy tissela robione sa przez chinskich producentow bo chiny tez generalnie luzno podchodza do praw autorskich. Poza chinami jednak takie wynalazki nie sa sprzedawane.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności