Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.03.2018 o 00:17, NuBreed napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że to chińczyk?

I...?
Taki Sea Gull, to także chiński brand. Z bliską 70-letnią historią, własnymi mechanizmami, jedną z największych produkcji na świecie. I cenami dochodzącymi do kilkunastu tysięcy USD.
Czy Pan Kolega ma świadomość, gdzie produkowana jest część mechanizmów ETY, Selity, Rondy? "Chiński", to już nie jest synonim słowa "kiepski". Owszem, zdarzają się produkty mizernej jakości, ale jest to uwarunkowane ceną. To tak, jak z właścicielami ajfonów, którzy śmieją się z Xiaomi, Oneplus itp. że to produkcja chińska. A ich przewartościowane klocki, to niby gdzie są składane? Na Księżycu?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2018 o 00:17, NuBreed napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że to chińczyk?

Nie inetresują mnie zegarki, ale post kolegi pokazuje ogólne zjawisko występujące na tym forum. Ma być drogo, marka znana. A, że działa to ch....o to nie ma znaczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a propos "chińskiego pochodzenia": w latach sześćdziesiątych podobnie stygmatyzowane były produkty pochodzące z Japonii, w latach dziewięćdziesiątych te z napisem "made in Korea". Gdzie są dziś te kraje, chyba wszyscy wiemy. Chińczycy latają w kosmos, mieli tam orbitalną stację, ich gospodarka napędza światową koniunkturę, technologia militarna jest porównywalna z amerykańską, a ktoś pisze: "zdajesz sobie sprawę, że to chińczyk"...
Co innego, gdyby Kolega miał na nadgarstku ohydną podróbę. A tak, sam mam w kolekcji Omegi, czy Tudory za ... (US czuwa), które sąsiadują w półce z Sea-gullem, Parnisem, czy Pagani Design.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie naszła pora na pilota od Steinharta w manualu z małą sekundą. Poza tym mam zamiar zmienić system stacjonarny i $$$ potrzebne a że jako edc nic innego niż gwm 5600 nie noszę bo w pracy różnie bywa to trzeba zrobić porządek w pudełku. 

Jestem w stanie się ograniczyć do 2 zegarków. G i vostok anchar. Tissota prs516 i tak tylko 2 razy w roku zakładam na święta i do garnituru. Szkoda trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę OT. Ale szukam smart zegarka dla żony. Nie potrzeba nie wiadomo jakich rzeczy. Krokomierz. Powiadomienia. Może pulsometr. Proponowałem Mibanda2. Ale żona chce coś bardziej zegarkowatego. Stąd pomysł na Xiaomi amazifita2. Chyba, że są jakieś rozsądne alternatywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2018 o 19:48, Oskar2905 napisał:

@murderotic czym cykasz fotki?

Telefonem? To świetne wychodzą ;) . 

 

Tak, tak jak w podpisie. Google Pixel 2. No chyba, że wrzucam z notebooka i nie ma podpisu, wtedy zazwyczaj Pentax K200D ze stałką.

Edytowane przez murderotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności