Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś propozycje odnośnie zegarka z minimum 6 alarmami dziennymi? (potrzebne mi do zaplanowania snu polifazowego). Do tego timer przynajmniej 30 minutowy, stoper też by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon z wybranych względów nie jest dla mnie odpowiedni. Przede wszystkim wolę nie polegać na krótkim czasie pracy i konieczności noszenia przy sobie zawsze cegiełki, a bezwzględne przestrzeganie godzin jest decydujące. W zegarkach Casio spotkałem się maksymalnie z 5 alarmami dziennymi... a timera nie chce mi się za każdym razem ustawiać. Można też wykorzystać podwójny timer interwałowy, ale nie jest to tak wygodne jak alarmy (trzeba codziennie włączać od nowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Citizen Stiletto, ja wiem że bez serducha ale żaden automat mi tak nie leżał, jak przymierzyłem to się z miejsca zakochałem :D

 

5mm grubości naprawdę kozacko wygląda, zlewa się z ręką prawie, szczególnie ze mam chude nadgarstki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym kupić sobie w najbliższym czasie nowy zegarek. Uniwersalny tak aby pasował do każdego ubrania. Zarówno do sportowego jak i do gajerka.

 

Zastanawiam się nad bransoletą. Nie miałem do tej pory zegarka na bransolecie ale głównie na skórzanych paskach tak więc czy byłby wygodny? Podoba mi się ta Doxa:

http://www.zegarmistrz.com/Doxa_Slim_Line_Gent_1051002110__1051002110_-6215.html

 

Czy jednak dołożyć na przykład do tego?

http://www.zegarmistrz.com/Doxa_Sport_Trofeo_2851026301w__2851026301w_-7464.html

 

Mam do wydania tak max 1300-1400 zł. Więcej raczej nie. Co jeszcze sądzicie o markach Tissot oraz Certina?

 

Powiem Ci,że jak na tę cenę to Doxa jest w zasadzie najlepszym wyborem. Porządnie wykonany szwajcar, Dobry mechanizm. Sam dostaałem zegarek tej marki od ojca na 18 urodziny. Mineło już prawie 12 lat a nadal chodzi świetnie. Mimo,że nie jest na automacie ale własnie na mechanizmie kwarcowym .

Zegarek porządny , dość ciężki. Nic się nie psuje, nic się nie rysuje. W Polsce jest to trochę wyższa półka, za granicą średnia. Jakosć bardzo podobna to wspomnianej tutaj przez Ciebie Certiny oraz Tissota tak więc sam już musisz zdecydować co byłoby dla Ciebie najlepsze. Z tych dwóch bardziej podoba mi się pierwszy. Klasyczny zegarek na srebrnej bransolecie. Będzie pasował do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem małe przygody ze swoim Timex'em:
t49860-timex-400x400-imadpnmbtgzrkkbx.jp
1. Pękł mi pasek. Kijowy było od nowości, no ale pękł. Znalazłem w internecie oryginał i osłupiałem. 65zł za gumowy, kijowej jakości pasek? No way. Zamówiłem sobie pasek robiony na wymiar, z linki spadochronowej (mam już jedną taką "bransoletkę"). Zegarek wygląda teraz naprawdę świetnie - jutro postaram się wrzucić fotę - już kilka osób pytało, gdzie można kupić taki zegarek.

2. Gdzieś na zajęciach wypadła mi koronka. Cholera wie, co się z nią stało. Patrząc na cenę paska, przygotowałem się na najgorsze (czyt. 100+zł za naprawdę w Timex), bo już nie mam gwarancji. Pojechałem do serwisu Timex, a tak sympatyczny koleś wymienił mi na miejscu koronkę, za darmo. Dodatkowo pochwalił pasek :D Serwis można jak najbardziej polecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkusz: To Paski Silikonowe, miałem przez 5 lat dwie sztuki, a użytkowałem zegarek codziennie od rana do nocy.. także nie takie kijowe. Dobrej jakości są imo.

@huudiinii: No ma Solar i Atomic 6 band.... fakt.. mi też jakoś najbardziej On leży.. choć GD100[prawy] tez niczego sobie.. większy i podobno bardziej wygodny w noszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten orient też bardzo podobał...

 

Chyba tylko w innym kolorze. Tak czy inaczej jak Ci padnie mineralne to zmienić na szafir nie problem, znajomy zegarmistrz powiedział mi kiedyś 5 czy 7 dych za taką usługę więc bez tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pękł mi pasek. Kijowy było od nowości, no ale pękł. Znalazłem w internecie oryginał i osłupiałem. 65zł za gumowy, kijowej jakości pasek? No way. Zamówiłem sobie pasek robiony na wymiar, z linki spadochronowej (mam już jedną taką "bransoletkę").

 

Mój pasek też już zaczął pękać, ale jeszcze się trzyma. Mam nadzieję, że nie zostawię zegarka gdzieś na mieście :ph34r:

 

Orient:

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-fdb08004b0

 

Dlaczego nie ma szafira... :(

 

Ten Orient bardzo przyjemny, tylko dlaczego nie am szafira :(

 

Ja czekam na Rodinę :)

 

Ja też chcęęę! :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności