Skocz do zawartości

Jaka ładowarka do iGP-100?


Plastik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wpadł mi w ręce odtwarzacz jak w tytule, niestety bez ładowarki. I mam do Was pytanie: Ktoś orientuje się jakie powinna mieć ona parametry, by nie uszkodzić odtwarzacza? Wejście jest takie samo jak w starszych nokiach, ale ładowarka od nokii to chyba nie jest to co ten iriver polubi...

 

W necie znalazłem coś takiego:

 

tyg_iriver_3.JPG

 

To ładowarka od IMP-550 SLIMX, wtyk jest taki sam. Tylko czy parametry się zgadzają? Posiadam oryginalną ładowarkę od Rio Karmy ale ona daje 5V a ta od IMP-550 daje 4,5V. Rozumiem że lepiej nie próbować? Oryginał ciężko znaleźć a jeśli już to ceny są wysokie...

 

Pozdrawiam

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilka Googlowania i proszę.

Wynika z tego, że napięcie zasilania wynosi 5V.

Prąd (wyrażony w Amperach (A)) nie gra większej roli, bo jest to wydajność prądowa zasilacza, jeżeli będzie za mała nie naładujesz go dobrze, a jeśli większa to raczej nic się nie stanie. Zwróć uwagę, na to czy jest to zasliacz impulsowy, czy liniowy. Jeżeli impulsowy - nie podłączaj.

Jeżeli liniowy (zwykły) (ten na zdjęciu) podłącz go.

Podsumowując, powinno być 5V, i minimum 500mA (0,5A).

Pozdro

 

P.S. Nie jeździjcie po mnie jeżeli pomyliłem elektroniczne pojęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilka Googlowania i proszę.

Wynika z tego, że napięcie zasilania wynosi 5V.

Prąd (wyrażony w Amperach (A)) nie gra większej roli, bo jest to wydajność prądowa zasilacza, jeżeli będzie za mała nie naładujesz go dobrze, a jeśli większa to raczej nic się nie stanie. Zwróć uwagę, na to czy jest to zasliacz impulsowy, czy liniowy. Jeżeli impulsowy - nie podłączaj.

Jeżeli liniowy (zwykły) (ten na zdjęciu) podłącz go.

Podsumowując, powinno być 5V, i minimum 500mA (0,5A).

Pozdro

 

P.S. Nie jeździjcie po mnie jeżeli pomyliłem elektroniczne pojęcia ;)

 

Dzięki. Wynika z tego że zasilacz od karmy będzie dobry, tylko muszę znaleźć przejściówkę bo wtyk od karmy jest mniejszy. Zasilacz ma takie parametry: I.T.E Power Supply, output 5V 2A. Czy I.T.E oznacza impulsowy? Nie znam się na terminologii angielskiej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I.T.E - znalazłem, że zasilanie sprzętu informatycznego (nie jestem pewien na 100%).

Jak ma AŻ 2A to lepiej nie podłączać...

Jeżeli bateria to Li-Ion to za parę złotych można kupić zasilacz w elektronicznym (ładowarka jest wbudowana w baterię).

Na 100% będzie działać 5V i 500mA - 1A

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I.T.E - znalazłem, że zasilanie sprzętu informatycznego (nie jestem pewien na 100%).

Jak ma AŻ 2A to lepiej nie podłączać...

Jeżeli bateria to Li-Ion to za parę złotych można kupić zasilacz w elektronicznym (ładowarka jest wbudowana w baterię).

Na 100% będzie działać 5V i 500mA - 1A

Pzdr

 

Wielkie dzięki, zatem 2A nie będę ryzykował. Trzeba będzie zrobić rundę po sklepach elektronicznych. Orientuje się ktoś może czy można gdzieś w Polsce kupić oryginalne zasilacze iriver? Np taki jak ten:

http://www.porta-charge.co.uk/accessory_0203.html

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przejściówkę, jednak ładowarka od Karmy działa. W sklepie elektronicznym dowiedziałem się że te 2A to maksymalny prąd jakim może być obciążony zasilacz by nadal pracował stabilnie, więc nie ma to wpływu na urządzenie, a im więcej tym lepiej. Wszystko działa. Tak oto IGP-100 dołączył do kolekcji. Jakby jeszcze wsadzić mu 8GB microdrive... Próbował ktoś? :)

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności