Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pentagram vanquish volt - Co sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam MP3 moją uwagę przykuł właśnie Pentagram vanquish volt http://technologie.gazeta.pl/technologie/1...08,6382889.html Jest bardzo niepozorny, ale ma wszystko czego mi potrzeba. Czyli dużo pamięci, dobra cena i małe gabaryty :) Problem jest tylko taki, ze nie mam żadnych doświadczeń z firma Pentagram. Boję się trochę, że będzie to tani chiński szajs...

 

Jak to wygląda naprawdę? Warto kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że same "osiągi" reklamowe odtwarzacza to nie wszystko, generalnie odtwarzacza Pentagrama są przeciętne, jedynie co w nich może kusić to cena, lepiej zainwestować w coś lepszego bardziej "firmowego" a co z tym idzie bardziej niezawodnego i lepiej dopracowanego pod wieloma aspektami, rozejrzyj się za produktami Iriver, Sony, Sandisk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Sigmatel wcale nie jest tagi energooszczędny. Te 100h jest niemożliwe, powtarzam Niemożliwe przy takiej małej obudowie (takiej małej baterii). Zapewne pociągnie 20h - 30h przy mp3 128kb/s... A jakość muzyki, szumy i tak będą nie do zniesienia. Jedyną zaletą będzie gwarancja D2D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje, ze te 100 godzin wytrzymalosci to jest podane dla wylaczonego playerka.

cudow nie ma. mala bateria nie da wiele pradu. a nowych technologii chyba tam nie znajdziemy.

 

oczywiscie playerka nie mozna skreslac na starcie. pewnie i tak wytrzyma dosc dlugo na swojej bateryjce - ale w te 100 h. jakos nie wierze....

moze gdyby to byla firma sony to bym mial juz watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle, że producent tego modelu w swoim materiałach podaje że ten model będzie grać 80h - u P. jest to już 100h - hmmm.

 

Jako, że znam przelicznik dla Sigamtela (przy A10) to mniej więcej wiem jak to liczy..

 

166_2.jpg

 

 

Ale co ja się będę ;) czas pokaże wiele spraw z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mowcie se co chcecie ;P ale ja mam ja od 3 dni i nie powiem. Bateria od 3 dni pokazuje stan 75% naladowania - chyba nie musze mowic nikomu co to oznacza (od prezyjscia paczki sluchalem jakies 5h w ciagu 3 dni) jest ladna, ma baaardzo duuzo ustawien ewualizera i srs WOW HD(siedzialem przy tym prawie godzine zanim ustawilem sobie tak pode mnie :D), gra naprawde dobrze prawie jak na kompie, sa 2 wlasne ustawienia equalizera. Mp3 dziala przy mrozie -15*C (wiem bo sluchalem przy takiej temp. :D). Za wade mozna uznac ze antena od radia jest w sluchawkach bo np. ja mam swoje sluchawki Sennheiser HD 205 i z nich korzystam to moze byc wada dla kogos - dla mnie nie bo nie slucam radia xD ogolnie polecam na allegro za 200 zl kupilem 8 gb + przesylka. POLECAM!!! a kazdy kto mowi ze pentagram robi slabe mp3 i mp4 niech sie schowa -.- czy w jakiejs innej firmie dodaja silikon ochronny do odtwarzacza? Nie ja uwazam ze to solidna firma i robia dobry sprzet!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ech za to ja moge cos na jego temat napisac, bo bylem jego "szczesliwym" posiadaczem:

 

korektor ma wiele bledow, podnies suwak na wlasnych ustawieniach basow na maksa i zobacz co sie dzieje przy zmianie innych ustawien, albo soprany (dzialaja na odwrot) i kilka jeszcze

 

trasmiter - bardzo slaba jakos dzwieku w samochodzie nie idzie sluchac, dodatkowo za sile nadawania odpowiada glosnosc muzyki ktora leci w sluchawkach!!!

 

bateria wskazuje w ustawieniach max 75% a na ekraniku maks.

 

przy odtwarzaniu flacow potrafi przerywac

 

ogolnie bardzo niedopracowany odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś o firmie pentagram z mojego skromnego doświadczenia.

Firma Pentagram jest znana z tego że wolno aktualizuje oprogramowanie, a skoro to nowy model, można tylko czekać na nowy soft. Mam Pentagram Vanquish FM RT 1gb (od jakiś 3 lat)http://www.mp3store.pl/odtwarzaczemp3,odtwarzaczeflash,pentagramvanquishfmrt%281gb%29,2006430768731121400.htm

był to jeden z pierwszych z wbudowanym transmiterem i właśnie dlatego go kupiłem, ale faktycznie przy uruchomieniu transmitera, głośność w słuchawkach automatycznie zwiększała się do prawie max. żeby nadać sygnał. Na początku też były problemy z niektórymi plikami mp3 zdarzało się że je przycinało, ale bardzo rzadko, w dodatku przeważnie były to pliki które poprostu były źle skompresowane (ściągane z neta) albo soft urządzenia nie mógł odczytać ich parametrów (co przy kolejnych aktualizacjach było poprawiane). Obecnie mogę wrzucać pliki nawet 320 kbps i nie ma problemów z ich odtwarzaniem.

Radio to też minus, bez oryginalnych słuchawek kiepsko wyłapuje stacje i dlatego rzadko z niego korzystam.

Czas pracy według opisu było: Długi czas odtwarzania: do 10 godzin (w oparciu o testy producenta) mi do teraz trzyma około 7-8 godzin w zależności jak głośno słucham (ale przeważnie nie przekraczam 1/3 volume). trochę wolno się zgrywają pliki na niego w porównaniu np. do sony A816 (3 x szybciej), który obecnie posiadam, ale to wyższa klasa odtwarzacza i sony A816 później wszedł na rynek.

Aha mój pentagram to akurat ciepły odtwarzacz, więc mimo że jakością dźwięku ustępuje A816 (zimny odtwarzacz) to bardziej czuć na nim bass i z słuchawkami do 100 zł nie czuć zbytniej różnicy, dla zwykłego użytkownika- bez bawienia się equalizerem oczywiście.

 

Także jeśli ktoś potrzebuje odtwarzacza np. do audiobook-ów, małego, poręcznego, i chce sprawdzić tą markę to można zaryzykować, wkońcu gwarancja 2 lata, a czas pracy na baterii kusi w tej cenie PENTAGRAM MP3 VOLT 4GB transmiter FM do 70h - około 170 zł z przesyłką.

Ale jeśli ktoś chce się bardziej delektować dźwiękiem+lepsze wykonanie i na droższych słuchawkach to radzę rozglądnąć się za używką sony do 170 zł ze starszej serii A (około 30 h pracy na baterii), choć za około 200 można już nówki wyrwać.

Mnie z początku strasznie odpychał kształt tych odtwarzaczy na fotkach przypominający telefon, ale zaraz po otworzeniu pudełka z sony to wrażenie mi minęło i napewno go już nie sprzedam.

 

I jeszcze Odnośnie PENTAGRAM Vanquish VOLT P 5103 2GB

Chipset: Sigmatel 3770

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Forumowicz

bardzo podobnym (specyfikacja) jest vedia a10 jak się ma jeden odtwarzacz do drugiego?

Tu się zapewne tego nie dowiesz bo Moderator znowu skasuje posty,posty były na temat,posty nie łamały regulaminu ale Moderator bawi się w Cenzora co jest niewygodne jest usuwane.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem pentagram Vanquish Volt 2 GB

Bateria była naładowana - wskaźnik pokazywał full ale nie wiem czy "mówił" prawdę - wytrzymała około 10 godzin - teraz ładuję - zobaczymy jak będzie po ładowaniu. Nie ładowałem wcześniej ponieważ chciałem ją całkowicie rozładować a potem naładować - w instrukcji piszą, że tak trzeba zrobić 2 - 3 razy aby uformować baterię w celu osiągnięcia jej maksymalnej wydajności.

Jakość dźwięku bardzo dobra.

Bardzo dobry dyktafon - nagrywa czysto, wyraźnie i bez szumów.

Trochę problem z transmiterem - czasami (rzadko) pojawiają się zakłócenia w postaci dziwnego dudnienia ale wystarczy wyłączyć i zaraz włączyć transmiter a wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Forumowicz

A ja Vątpię że Vedia się podniesie ze swojej zapaści,nie tylko na forum ale także w życiu realnym (niesnaski w rodzinie tak vedia to firma rodzinna) Azahiel ty zawsze we wszystko wątpisz i wszystko wiesz (nie używając odtwarzacza wiesz jak gra Azahiel Magic :D:lol:B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności