Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meet Warszawa - 05/04/2009


k_urczak

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też się trochę plany pozmieniały. Muszę pilnie wyjechać poza miasto, ale prawdopodobnie w niedziele ok. 13.00 powinienem już u was być. Mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć.

Co do sprzętu to przyniosę K701 z Canampem, ale uprzedzam, że z racji nie gotowych jeszcze IC nie mam na czym sluchać i wzmacniacz ten jest nowiusieńki i w ogóle nie wygrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 604
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale wiecie, że w ten sposób zamykacie furtkę np. mi?

Może zróbmy tak, że te osoby, które mogą przyjechać o 12, przyjeżdżają o 12, a reszta sukcesywnie będzie do nas dochodzić/dojeżdżać.

Bo jak zrobicie koło 13.30-14.00, to mam może 2 - 2.5h zabawy, bo potem nie wrócę do domu... A będzie tyle sprzętu, że tego się w 2godziny nie będzie dało ogarnąć.

K_urczak chciał porównać swojego beresa z moim, więc jak wpadniemy razem na 12 (ja około 12:30, bo kawałek drogi przede mną), to będziemy mieli czas, żeby na spokojnie zrobić porównanie, zanim zejdą się wszyscy i tego czasu może być mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nieprzespana noc sprawiła, że niewiele skorzystałem (choć sny IE6 mnie się podobują) ale zrobiłem kilka fotek. Opis do nich da z pewnością reszta :)

 

 

DSC07891m.jpg DSC07892m.jpg DSC07893m.jpg

DSC07894m.jpg DSC07895m.jpg DSC07896m.jpg

DSC07897m.jpg DSC07898m.jpg DSC07899m.jpg

DSC07900m.jpg DSC07901m.jpg DSC07902m.jpg

DSC07903m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, powiem tak...

IE6 bardzo pozytywnie - mimo że dość basowe, dużo lepsze w moim odczuciu od IE7.

q-jays - w końcu udało mi się ich posłuchać :) wrażenia - dość basowe słuchawki, ładna prezentacja góry - to mi się podobało, średnica mocno do przodu mocno podkolorowana, ogólnie jednak zbyt wyeksponowana. Scena w normie. IMO lepiej kupić ADDIEM jeśli się szuka takiego brzmienia.

HD650 mimo że moment miałem na głowie, nawet nie wiem pod czym grały, brzmienie spoko, ale średnica dość jakoś tak oddalona, więc ogólne wrażenia średnie

AKG K701 - wrażenia dość pozytywne bardzo ładne, naturalne brzmienie z dość szeroką sceną :)

Denon A2000 wrażenia również pozytywne, mimo że bas wali na całego to ogólne wrażenie bardzo dobre. Bardzo fun'owe brzmienie.

AKG K340 - odczucia mam mieszane, wiem że zapewne napęd z dziurki beresa GF2 jest za słaby, ale basu brakowało im sporo, za to szczegółowość i obecność wysokich i wyższej średnicy - coś pięknego :) no i troszkę nie na moją głowę :P nie trzymały mi się w ogóle na uszach.

Beres 7520 V1 i V2 odczucia także raczej mieszane, cały czas jak dla mnie brzmienie jest zbyt ostre na grado, przepuszczenie przez hybrydowy wzmak coś tam poprawia ale nie wiele, i wiem że chyba się nie zdecyduję na beresa, kupując DAC.

od .ksy'ego niestety nie miałem okazji nic posłuchać, ani potestować.

Szkoda że byłem tak poźno, niestety praca to praca.

Jeśli coś mi się przypomni to jeszcze dopiszę.

Chciałbym usłyszeć jakiś feedback o moim "emocje"- super simple hybrid :D chcę wiedzieć czy składać drugiego na sprzedaż. W obecnej chwili mogę go pożyczyć jeśli ktoś chce się z nim bliżej zapoznać. Obecnie nie wiem jaka była by cena, ale spróbuje to podliczyć :D

 

Niestety nie posłuchałem ani Heed'a ani Panasoniców HP1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meet ewoluuje. Kiedys byly gwiazda male sluchawki a teraz tylko duze wlasciwie.

 

Generalnie ciezko oceniac bo zeby oceniac tej klasy sluchawki uwazam potrzeba :

-ciszy

-lepszych zrodel albo transportow

-lepszych kabli

 

No ale ogolny charakter zostaje zachowany.

 

K701 - szeroka piekna scena, lekko ale nie meczaco. Z tym ze basu dla mnie malo.

HD650 - one faktycznie graja inaczej, z oddali, tak bardziej "glosnikowo" ale to nie kwestia srednicy tylko w ogole oddalenia.

RS2 - super dynamika, Grado to Grado - nie sa subtelne ale tez takie nie maja byc.

DT880Pro - dla mnie najbardziej kompletne sluchawki. Niektorzy narzekaja na bas ale on jest!

Denony2000 - fun, duzo basu ale do popu najlepsze.

 

wzmacniaczy nie jestem w stanie ocenic. OTL byl niezly, do beresow jakos nie mam zaufania, Heeda za krotko sluchalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K701 - szeroka piekna scena, lekko ale nie meczaco. Z tym ze basu dla mnie malo.

HD650 - one faktycznie graja inaczej, z oddali, tak bardziej "glosnikowo" ale to nie kwestia srednicy tylko w ogole oddalenia.

RS2 - super dynamika, Grado to Grado - nie sa subtelne ale tez takie nie maja byc.

DT880Pro - dla mnie najbardziej kompletne sluchawki. Niektorzy narzekaja na bas ale on jest!

Denony2000 - fun, duzo basu ale do popu najlepsze.

RS2 i ! ;):D

DT880 faktycznie bardzo pełne i klasowe brzmienie, ale jak dla mnie zbyt mało wciągające, zbyt mało emocji, o czym pisałem już ostatnim razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę luźnych zdań ode mnie.

 

K701 - Coś na co czekałem. Chciałem się przekonać czy rzeczywiście nie będą dla mnie jak przekonywał mnie fallow, w którymś z tematów. No i nie zawiodłem się - słuchawki zdecydowanie nie dla mnie. Jak dla mnie słuchawki grające zbyt lekko, zdecydowanie mało dołu. Na plus przestrzeń - duża, ale czasem wydała mi się aż nienaturalna.

Grały na niewygrzanym Canampie, więc może to im podcięło dodatkowo skrzydła...

 

K340 - Spodobały mi się o wiele bardziej niż "siedemsetki". Grały na moim OTLu i lampie Philips-a. W końcu dało się usłyszeć bas. Nie było go dużo, ale jego ilość jest już akceptowalna. Środek ok, a góra jeszcze lepsza. Widać, że słuchawki mają potencjał i mimo, że OTL je jako tako napędzał to powinny być wpinane pod coś mocniejszego.

 

HD650 - Nie spodziewałem się tych słuchawek na meecie, a tu wow - są. Ogólnie to bardzo przyjemne słuchawki i spodobały mi się. Wydały mi się zbliżone do moich DT880Pro, miały też relaksujące brzmienie. Słuchałem ich na OTLu ale ogólny harmider i atmosfera na meecie, nie pozwoliła na wyciągniecie konkretnych wniosków. Chętnie posłuchałbym ich jeszcze raz podobnie jak K340.

 

qJays - Miałem je pierwszy raz w uszach i wywarły na mnie pozytywne wrażenie. Mimo że są dość ciemne, jak już piotrus wspomniał, to grały bardzo fajnie. Sporo dołu, góra i środek w normie. Szkoda tylko, że na paru minutowy odsłuch wpiąłem je do Zuna, a totalnie zapomniałem o Clipie, bo czuje, że z nim zgrały by się lepiej.

 

Ordnance - Kolejny gadżecik, który zainteresował mnie już przed meetem. Ciekawy byłem i jak to gra i ogólnie to mam mieszane uczucia. Przesłuchałem go na SCL-2 i jakby to rzec... było normalnie. Grał poprawnie, bez wyostrzeń i udziwnień. Chętnie wezmę go na testy o ile propozycja Gorasa, jest ciągle aktualna :)

 

 

EDIT:

 

No fakt, kabli brakowało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k340 do basu potrzebuja dobrego pokrycia z głowa, co mozna uzyskac przed dobre pady badz ewnetualnie wywalenie plastikowego grila, przez co ucho wchodzi głebiej. Wersja jaka tam mieliscie to wersja starsza z mniejszym basem, co tez wplyneło na jego ilosc ;)

 

co do k701 to warto zrecablowac, moje łupia basem az miło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi najbardziej podobały się... K701 :) Żeby było ciekawiej, porównanie było o tyle prawdziwe, że w sumie słuchałem ich drugi raz w życiu (wtajemniczenia znają historię).

Serio, to słuchawki o bardzo miłej dla mojego ucha charakterystyce. Ogromna scena, lekkość, precyzja, charakter. Polutowałem IC i wlasnie slucham ich z Heed'a i jest naprawde nieźle.

 

A poza tym ku mojemu zaskoczeniu Grado RS2i. Nie lubię marki Grado, ale przed tym dźwiękiem widocznie nie da się uciec :) Żywo, pełno, blisko! Może w przyszłości RS1?

 

Dt880 były dokładnie takie jak je opisują. Tym słuchawkom niczego nie brakuje i grają niesamowicie równo, ale przy tym też - niestety - trochę nudno.

 

HD650... Dla mnie zupełna nowość. W ogóle prezentacją z kosmosu :) Bardzo ciepłe, wycofane i relaksujące. Plus za charakter.

 

Do D2000 zrobiłem drugie podejście i chyba ostatnie. Zdecydowanie za dużo basu. Ale za to dalej uważam, że linia denona to jedne z najładniejszych słuchawek. Niestety opinie o słabym kablu się potwierdziły.

 

Wzmacniaczy nie porównywałem gdyż żadnych słuchawek nie znam na tyle dobrze by mieć dobry punkt odniesienia. Bardzo za to rozśmieszył mnie (w sensie wyglądu) żyjący własnym życiem Super Siple "Emocje" mod Piotrusia :) Z wstępnych odsłuchów wynika, że może być ciekawy, ale to materiał na następny meet.

 

Iem'ami w sumie się już nie interesuję, ale zdążyłem przesłuchać (czekając w kolejce do D2000) q-jays'y i właściwie niczym mi nie zaimponowały. Słabej jakości góra, ale dosyć obecna no i w miare solidny bas. Średnica wydała mi się chłodna. Odsłuch był bardzo krótki więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawek nausznych, to podobnie jak innym, najbardziej zapadły mi w pamięć Grado RS2i - rzeczywiście blisko i żywiołowo, ciekawa alternatywa dla moich D2000, które podpasowały chyba tylko kopaczowi :)

 

K701 - słuchawki na pewno ładne, duża scena, ale jak na mój gust za mało basu i za bardzo wyciekają na zewnątrz :)

 

HD650 - podobne do moich D2000

 

DT880 - rzeczywiście bardzo wyrównane słuchawki, choć dla mnie chyba też byłyby zbyt nudne...

 

Z IEM-ów to miłe oczarowanie Sleekami i Phonakami (wygoda), a rozczarowanie IE7.

 

Coś czuję, że na następny meet wpadnę z jakimiś Grado, choć raczej nie z serii RS/GS/PS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach wlasnie, K340 wg mnie albo nic odpowiednio nie napedzalo albo to nie moja bajka.

 

gdyby K701 mialy bas z HD650 (no moze ciut mniej) to by bylo dla mnie to, a tak sam nie wiem.

 

Wszyscy krytykuja Grado ( i slusznie ze wzgledu na defekty) a nikt nie pochwali za konsekwencje w brzmieniu - te sluchawki "zyja", wywalaja z kapci, sa bardzo szczegolowe.

 

D2000 podobaly mi sie bo maja fun, sa wygodne i dynamiczne. Dla fanow basowego brzmienia.

 

Pawlo jak bedziesz chcial mozemy sie na jakis czas zamienic HD650 na DT880Pro, bo sam jestem Beyerow ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasoniców HP1000

Philipsów ;)

 

 

Na rozgrzewkę wziąłem się za wszelkie IEMy. Bo później, zgodnie z przewidywaniem, po nasłuchaniu się sprzętu nausznego wszelkie kanałówki brzmiały bardzo ale to bardzo słabo... Wszelkie testy na Video, EQ flat.

 

q-JAYS mnie zaskoczyły. W sumie słyszałem tylko kiedyś tam, że ogólnie jest coś takiego a tym czasem to na prawdę sympatyczne słuchawki. Basu było w sam raz, górny trochę brakowało. Zdaje sobie sprawę, że za ~400 zł jest sporo innych, ciekawszych opcji, sam też ich na pewno nigdy nie kupię, ale miały w sobie coś, co mogło się podobać. No i są ekstremalnie małe i lekkie. Taka ciekawostka.

 

PL50 - 200 zł to one raczej nie są warte, ale serdecznie znienawidzona przeze mnie marka jednak idzie chociaż trochę do przodu.

 

Sleeków słuchałem chwilę, ani rewelacji ani tragedii.

 

IE6/IE7 - też jestem zdania, że 6 lepsze, choć jedne i drugie - przynajmniej dla mnie - miały brzmienie czymś przytłumione. Jakby od zespołu oddzielała mnie nie tyle ściana, co jakaś kurtyna z materiału. Podpięcie do D2 niewiele pomogło, na ordnance + forum było lepiej, dłubanie w EQ zaczęło nawet coś klarować, ale dałem spokój.

 

Audeo - na to czekałem od dawna. Bas wyraźnie lepszy i bardziej wypełniony, niż w RE2. Średnica nieco czystsza, góra również ciekawsza, ładniej wybrzmiewająca. Grały żywiej, bardziej energicznie i z większą przestrzenią. Ale... chyba czytając te wszystkie opisy ich dźwięku nakręciłem się za mocno, bo na pewno nie powaliły mnie na kolana. Tak - były lepsze od RE2 idąc jednocześnie w podobnym kierunku. Ale trzykrotna różnica w cenie oraz fakt, że coraz rzadziej w ogóle używam sprzętu przenośnego sprawiają, że jednak odpuszczę sobie ten zakup.

 

 

Co ciekawe nausznych portable... nie było :) Swoje Kossy raczej znam, CAL! też a DJki zostały przywrócone do świata żywych w ostatniej chili i nie miałem już czasu posłuchać.

 

 

Tak więc czas na prawdziwe testy. Chciałem porównać Ordnance z Beresfordem, ale wyjście optyczne intensywnie odmawiało mi współpracy - ostatecznie odpuściłem. Heed'a też nie bardzo posłuchałem, także większość to Ordnance + Forum albo OTL.

 

SR80 - dół i średnica fajne, ale góra mocno i sztucznie nadmuchana, nie miała za wiele wspólnego z realizmem. Ciekawie brzmiały z Soniakiem i EQ ustawionym pod nie, za 250 - 300 zł bardzo ciekawy sprzęt, chociaż bez dłubania chyba nie dałbym rady ich słuchać.

 

RS2i - słuchałem krótko. Ogólne brzmiały dobrze, z lampą jeszcze lepiej, ale nie mogłem skupić się na brzmieniu przez sybylianty.

 

k701 - podobnie jak wyżej, bardzo ostre brzmienie. Ale całokształt podobał mi się bardziej i pewnie po wygrzaniu i dobraniu toru byłbym zachwycony.

 

D2000 - basowe potworki ;) Nie dla mnie

 

HD650 - chwila w tym imadle wystarczyła, żeby przekonać się iż to nie to. Bez wnikania w detale.

 

DT880 - rewelacja. Najbardziej kompletny dźwięk, do którego nie było się jak przyczepić. Wygodne i na prawdę ładne :D Lubią się z lampami, ale i Forum dawał radę całkiem dobrze. Dla mnie ciut za dużo basu (zboczenie po AKG i HD), ale to kwestia kilku dni na przyzwyczajenie.

 

No i moje K340.

Najbardziej ciekaw byłem ich brzmienia z OTLem. I faktycznie - było lepiej niż z Forumem, bez 2 zdań. Pojawiał się fajny bas, lekko cofała średnica a góra łapała blask jakiego oczekiwałem. Ale podobnie jak z Audeo - spodziewałem się nieco więcej. Pewnie z lepszymi lampami i innym DACem złapałbym to, czego szukam. Póki co nie mam na to funduszy, ale z drugiej strony nie jest to aż tak pilne jak sądziłem. Podoba mi się ich brzmienie tak, jak to jest teraz. A że może być lepiej - zawsze może. Kwestia czasu ;)

Jedno co jest pewne - żadne inne nauszne których słuchałem ostatnio nie pasują mi tak bardzo jak AKG. Nie za duża ilość basu, kapitalna średnica i wyraźnie obecna góra, która nawet po dodatkowym podbiciu nie sybilizuje, nie przypomina ani sztucznych SR80 ani lodowato ostrych k701. Nie stanowi szumiącego gdzieś tam tła, tylko żyje, gra i zachwyca. Przynajmniej mnie ;)

 

I tym optymistycznym samozachwytem kończę na dziś i idę spać.

A wszystkim obecnym dziękuję za kilka godzin spędzone w świetnej atmosferze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poprawiam się, Phillipsy HP-1000 :D

 

D2000 skoro został poruszony temat, mnie się podobały. Basu miały sporo, ale pod Electro Harmonix, która wycinała midbas i dodawała sceny grały naprawdę dobrze. Fakt że i tak bas był obecny w sporych ilościach jednak osobiście mnie nie przeszkadzało. Jako iż są to słuchawki z kategorii fun jestem w stanie im wybaczyć czego na pewno nie zrobię IE7 które mają ten bas słabej jakości (w ogólnym ujęciu)

 

[Edit]Nikt ostatecznie nie posłuchał Audeo pod Phillipsem JAN 6922, a szkoda, połączenie godne uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno wtracenie apropo k340, jak bedziecie odsluchiwac je jeszcze kiedys, to zmontujcie duzo zrodeł, one potrzebuja pulchnego, zbitego, dynamicznego, ciemnego zrodła.. u mnie bardzo reaguja na zmiane opampa w zero, a co dopiero jest przy zmianie urzadzenia to hoho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno wtracenie apropo k340, jak bedziecie odsluchiwac je jeszcze kiedys, to zmontujcie duzo zrodeł, one potrzebuja pulchnego, zbitego, dynamicznego, ciemnego zrodła.. u mnie bardzo reaguja na zmiane opampa w zero, a co dopiero jest przy zmianie urzadzenia to hoho...

Prawdę gadasz. Szkoda, że tylko ja dłubałem się z nimi na początku. Pojechałem z nimi na torze MacBook->beres mk6/3 -> amp yamahy. Bez ampa było to beznadziejne połączenie bez życia, ale z ampem to już była całkowicie inna muzyka. Yamaha jest właśnie takim delikatnie mięsistym, ciemnym źródłem i wtedy K340 zagrały :) Co ciekawe, posprawdzałem je jeszcze do D'n'B i było naprawdę bardzo przyjmnie. Basu nie było mało, a schodził przyjemnie nisko.

 

Wracając do reszty:

- IEMy:

- q-jays - wcale nie czuję się oczarowany tym iemami. Ani to phonaki ani ie7. Jakaś taka przebasowana ciepła kluska. Rok temu skakałbym z radości mając możliwość przesłuchania tak brzmiących iemów, a teraz nie robią na mnie wrażenia.

- phonaki - jak zawsze nie mogłem przejść obok nich :P tym razem były na ciemnych filtrach i niestety nie było to już to do czego się przyzwyczaiłem. Zniknęła ta porażająca rozdzielczość i klarowność. Tylko, żebyśmy się zrozumieli :P one nadal są super w obu tych kategoriach, tylko teraz zrobiły się bardziej dal ludzi, mniej ostre, bardziej muzykalne. Naprawdę podziwiam je za uniwersalność.

 

- duże słuchafony

- RS2i - no i sobie nie posłuchałem, ale dalej pamiętam jak mnie wykręciły na drugą stronę na poprzednim meetcie. Są naprawdę bardzo charakterystyczne, to takie słuchawki w typie love them or hate them. Ja je uwielbiam :)

- D2000 - coś bardzo podobnego do moich recablowanych CAL! tylko z większą ilością basu. Naprawdę bardzo przyjemne basowe słuchawki.

- K701 - bardzo lekkie i neutralne słuchawki. Całkowicie nie moje granie, ale trzeba docenić ich totalną neutralność.

 

Co do kabli to cieszcie się, że i tak zabrałem mój IC RCA i 2 x IC optyk, bo przypomniałem sobie o nich w ostatniej chwili. Tak byśmy w ogóle nie posłuchali dużych słuchafonów :P

 

Cholerka, nie posłuchałem IE6. Tiamat, kiedyś Ci je ukradnę, ok? :) no i nie przetestowałem OTL na nowych lampach... Dużo rzeczy do nadrobienia.

 

No i trzeba pochawlić lawrenca za nową inicjatywę!! Czekamy na info, jak coś będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę gadasz. Szkoda, że tylko ja dłubałem się z nimi na początku. Pojechałem z nimi na torze MacBook->beres mk6/3 -> amp yamahy. Bez ampa było to beznadziejne połączenie bez życia, ale z ampem to już była całkowicie inna muzyka. Yamaha jest właśnie takim delikatnie mięsistym, ciemnym źródłem i wtedy K340 zagrały :) Co ciekawe, posprawdzałem je jeszcze do D'n'B i było naprawdę bardzo przyjmnie. Basu nie było mało, a schodził przyjemnie nisko.

Chwilę zaczepiłem o ten konfig i przyznaję - było świetnie, chociaż bas miał dla mnie aż za dużo ciała i impetu. Szkoda, że dłużej nie słuchałem, ale 1) coś przerywało odtwarzanie z pendrive, takie jedno-dwu sekundowe pauzy co chwilę 2) wygoniłeś mnie :D a później zwyczajnie zapomniałem o tym kolosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC07901m.jpg

Właśnie spojrzałem na to jak pospinaliście zasilanie.... ojj Panowie :) Jak te graty mają dobrze zagrać jak wpieliście WSZYSTKO przez (o zgrozo!) złodziejki do jednej listwy sieciowej? Nie robi się tak. Jedno urządzenia wtedy zakłóca prąd drugiemu, a tu był ich cały zastęp! :)

 

Wnioski z porównań np. słuchawek w takim razie trzeba traktować bardzo ostrożnie.Stąd brak basu na K701 i ostrość Grado, K701. Pomijam tu gwar, bo to już taka uroda grupowych odsłuchów.

 

 

 

Pojechałem z nimi na torze MacBook->beres mk6/3 -> amp yamahy. Bez ampa było to beznadziejne połączenie bez życia, ale z ampem to już była całkowicie inna muzyka. Yamaha jest właśnie takim delikatnie mięsistym, ciemnym źródłem i wtedy K340 zagrały :)

Małe sprostowanie. Yamaha to wzmacniacz ;) Źródłem w tym wypadku był Beres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności